Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

RENTA SOCJALNA praca

praca renta socjalna

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 milllenciaHELLO

milllenciaHELLO

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 luty 2013 - 21:59

Witam! mam pytanie,bo mam rente socjalna do sierpnia(całkowicie niezdolna ) ale pracowałąm przez 3 miesiące i teraz przyszło rozliczenie i powiedzcie mi czy nie bedzie tak ze bede musiła oddawac te pieniadze(rente) bo strasznie sie boje i nie wiem co robic...prosze o szybką i konkretna odpowiedz bo nie znam sie na tych przepisach


  • 0

#2 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 20 luty 2013 - 18:51

Do renty socjalnej możesz dorobić 70% średniej krajowej na dzień 01.12.2012r. jest to kwota brutto 2 457,20pln
Jeżeli przekroczyłaś tę sumę będziesz zmuszona oddać pobierane świadczenie. Możesz pisemnie ubiegać się o rozbicie należnej kwoty do zwrotu na raty.
W miesiącu marcu będzie rewaloryzacja więc i przyznane limity ulegną odpowiednio zwiększeniu.
Możesz to sobie też sprawdzić w poniższym linku
http://www.rachunkow...cie.pl/ratio/29
 


  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#3 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 20 luty 2013 - 19:03

W miesiącu marcu będzie rewaloryzacja więc i przyznane limity ulegną odpowiednio zwiększeniu.
Możesz to sobie też sprawdzić w poniższym linku
http://www.rachunkow...cie.pl/ratio/29
Widzę, że optymista z Ciebie :D - ja pesymistką nie jestem, ale realistką i podejrzewam, że tym razem ta kwota może się w marcu obniżyć - mogę się mylić, ale wiele na to wskazuje, że tym razem zmaleje.

Użytkownik Kicia edytował ten post 20 luty 2013 - 19:04

  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#4 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 20 luty 2013 - 19:43

Widzę, że optymista z Ciebie :D - ja pesymistką nie jestem, ale realistką i podejrzewam, że tym razem ta kwota może się w marcu obniżyć - mogę się mylić, ale wiele na to wskazuje, że tym razem zmaleje.

No to wyszedł Ci portret psychologiczny elegancko Kiciu ;)
Jeszcze od siebie dodam,iż realista również.
A co do zwiększenia lub zmniejszenia to generalnie się nie wgłębiałem w temat. To i tak są "groszowe" sprawy tak na prawdę.
Nie wiem tylko dlaczego miała by zmaleć skoro średnia krajowa wzrośnie :dodgy:


  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#5 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 20 luty 2013 - 20:02

Jeśli chodzi o rentę socjalną, to rządzi się ona innymi kryteriami, niż średnia krajowa. - Zauważ, że na przestrzeni kilku lat kilka razy rosła i kilka razy malała.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#6 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 20 luty 2013 - 20:25

Jeśli chodzi o rentę socjalną, to rządzi się ona innymi kryteriami, niż średnia krajowa. - Zauważ, że na przestrzeni kilku lat kilka razy rosła i kilka razy malała.

Nie zwracam w sumie takiej uwagi i nie wiem kiedy wzrosła kiedy spadła.
Jest tak mała i głodowa,że nie warto sobie nią głowy łamać nawet. Wpływa mi na konto i to ważne.
pamiętam jak swego czasu była coś ponad 350pln:)


  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#7 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 20 luty 2013 - 20:32

Ja zwracałam na to uwagę, gdy pracowałam ponad 2 lata temu - wtedy limity były tak niskie, że człowiek się zastanawiał, czy opłaca się podjąć pracę, dojeżdżać i zarobić niewiele więcej, niż sama renta... - Teraz już nie muszę martwić się tym i szukam dobrej pracy - wczoraj znalazłam parę ciekawych ogłoszeń i wysłałam CV - mam nadzieję, że ktoś odpowie - tutaj odzywa się we mnie optymistka, która zagłusza realistkę, a pesymistka, niech spada :D


  • 2
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#8 Evita

Evita

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 20 luty 2013 - 21:58

Ja zwracałam na to uwagę, gdy pracowałam ponad 2 lata temu - wtedy limity były tak niskie, że człowiek się zastanawiał, czy opłaca się podjąć pracę, dojeżdżać i zarobić niewiele więcej, niż sama renta... - Teraz już nie muszę martwić się tym i szukam dobrej pracy - wczoraj znalazłam parę ciekawych ogłoszeń i wysłałam CV - mam nadzieję, że ktoś odpowie - tutaj odzywa się we mnie optymistka, która zagłusza realistkę, a pesymistka, niech spada :D

Żegnaj pesymistko..witaj optymistko!! :D

Kiciu trzymam mocno kciuki za znalezienie dobrej pracy..chociaż zapewne są zbędne bo... Tobie na pewno się to uda!.. :)

Właśnie też zaczęłam rozglądać się za czymś innym..Czas na zmiany w swoim życiu! :)


  • 0
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."
(Bob Dylan)

#9 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 20 luty 2013 - 23:42

http://www.prawnik-o...oku,3,4171.html

 

tu jest aktualny limit, ale najpewniej szukać informacji na stronie ZUS. Gdyby mi tylko zapłacili 2.457.20 zł brutto, to chętnie im tą rentę oddam:)


  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#10 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 21 luty 2013 - 00:15

Evitko, pesymistką to ja raczej nigdy nie byłam, ale ten realizm bywał dołujący ;) jednak realizm podszyty optymizmem - to jest to! :D

 

Masz rację - czas na zmiany - "Kto nie idzie do przodu, ten się cofa", więc cos trzeba zrobić w życiu - najpierw nowa praca, a co dalej? - To się zobaczy :) - Muszę przecież mieć kasę na majowy zlot :D


Użytkownik Kicia edytował ten post 21 luty 2013 - 00:17

  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#11 Evita

Evita

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 21 luty 2013 - 13:54

Kiciu co dalej? To czas pokaże.. :) Na pewno będzie dobrze!

Myślenie optymistyczne + zdrowie + wiara = spotkanie na majowym zlocie.. :) Do zobaczenia..! :)


  • 2
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."
(Bob Dylan)

#12 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 21 luty 2013 - 13:55

A teraz może ja zadam pytanie... rozmawiałam o tym całkiem niedawno z kolegą i słyszałam, że powinnam się o to starać i że mi się to należy (karłowatość), ale ja jednak nie jestem do końca pewna... może Wy mi pomożecie? A mianowicie:

W 2006 lub 2007 stanęłam w ZUS-ie pierwszy raz przed komisją, ubiegając się o rentę z tyt. niezdolności do pracy. Nie przyznano mi jej, a ja się nie odwoływałam. Potem podjęłam się studiów. Zaczęłam pracę. Pracuję od grudnia 2007 na umowie o pracę do chwili obecnej (już 5 lat). Do tego czasu mój stan zdrowia pogarsza się w tym sensie, że odbija się to na biodrach, plecach, stawach, problemie poruszania się itd. a ostatnio niestety na słuchu. Kolega wspominał, że mam prawo ubiegać się o jakąś rentę socjalną, ale nie z ZUS a za MOPR-Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, wcześniej MOPS. Moje pytanie brzmi: czy mam prawo ubiegać się o taką rentę? I czy mogę nadal pracować? Dodam, że wszystkie osoby jakie znam, z tą samą chorobą, co ja, mieszkające w innych województwach, otrzymały rentę z tyt. niezdolności do pracy. 


  • 0
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca, renta socjalna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych