Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Pożegnanie z Wieczorynką

bajki telewizja dobranocka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2013 - 02:28

Właśnie się zastanawiam  :unsure: i nie wiem, czy jest to odpowiedni dział na zamieszczenie tego wpisu czy nie bardziej odpowiednim będzie dział Dla tych co odeszli...

Otóż, zanosi się na likwidację "Wieczorynki" z godz. 19.00 w takiej formule jaką znamy od przeszło pięćdziesięciu lat.. Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo - chodzi o nie najlepszą ofertę programową i oglądalność... Coś przebąkuje się o utworzeniu kanału tematycznego dla dzieci na multipleksie, ale co z tego wyniknie - kto będzie operatorem tego kanału i jaką ofertę zaprezentuje - czas pokaże.

Więcej na ten temat: http://www.wprost.pl...e-dzieciS/?pg=0


  • 0

#2 PIMOT

PIMOT

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1842 postów

Napisano 18 luty 2013 - 10:40

Dziecko tez jest widz, i chce swoi program obejrzec. Slupek ogladalnosci,to czasy PRL-u.

Dzis telewizja, nie powinna patrzyc sie, na jakies slupki ogladalnosci.Tylko na widza.

Mamy inne czasy.Telewizja publiczna powinna miec w ofercie, program dla kazdej grupy wiekowej.


  • 0

Ludzie buduja za duzo murow a za malo mostow

 

Issac Newton


#3 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 18 luty 2013 - 11:09

:( Smutno mi się zrobiło bo Wieczorynka o 19.00 to tradycja ....19.00 magiczna godzina z mojego dzieciństwa - nie wolno mi przeszkadzać, nie wolno zbliżać się do TV.Magiczna godzina, która latem wyznaczała szybki powrót do domu na Misia Uszatka, Koralgola albo inną kochaną bajkę  :) ...Wieczorynka kończyła mój dzień i przenosiła w inny świat...potem już tylko książka i DOBRANOC.  


  • 1

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#4 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 18 luty 2013 - 11:31

Wiecie a ja się wcale nie dziwię, że oglądalność Wieczorynki spadła, bo jak mogła nie spaść jeśli od jakiegoś czasu trwa 5 - 10 min. Już nie zaczyna się o 19.00 tylko później, bo ważniejsze dla TVP są słupki za oglądalność seriali w których są produkty lokowane. Jak wiadomo kasa się liczy a nie mały widz. W wieczorynkę trudno trafić no i bajki też już nie są takie jak kiedyś.
Z drugiej strony na innych kanałach są bajki w tym samym czasie co Wieczorynka i każdy rodzic czy dziecko mogą wybrać według swojego gustu bajeczkę.
Tylko, że jeśli zlikwiduje TVP jeszcze Wieczorynki ( kultowego Teleranka już nie ma ), to oferta dla młodej widowni będzie nikła.
I tu jest brak myślenia przyszłościowego, bo dzieci i młodzież szybko rosną a kanały TVP będą omijać szerokim łukiem, bo tam nie ma nic ciekawego.
Z resztą oferta TVP jaka ostatnio jest dla widzów też jest strasznie uboga, bo albo tasiemcowe seriale albo powtórki, trudno znaleźć ciekawy film o nowościach i premierach nie wspomnę.
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#5 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 18 luty 2013 - 11:34

:( Smutno mi się zrobiło bo Wieczorynka o 19.00 to tradycja ....19.00 magiczna godzina z mojego dzieciństwa - nie wolno mi przeszkadzać, nie wolno zbliżać się do TV.Magiczna godzina, która latem wyznaczała szybki powrót do domu na Misia Uszatka, Koralgola albo inną kochaną bajkę  :) ...Wieczorynka kończyła mój dzień i przenosiła w inny świat...potem już tylko książka i DOBRANOC.  

 Ja  t5am  zawsze wolałem  Radio dzieciom :) ale ja  oryginał jestem


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#6 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 18 luty 2013 - 11:37

PiotrM a czy ta audycja jest jeszcze nadawana?
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#7 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 18 luty 2013 - 11:40

PiotrM a czy ta audycja jest jeszcze nadawana?

 z tego co wiem,  to tak jak mam  okazje puszczam   chrześniakowi


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bajki, telewizja, dobranocka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych