Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Z ostatniej chwili


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 12:05

Właśnie podano w wiadomościach, że papież Benedykt XVI abdykuje 28 .02. 2013. Co o tym myślicie? Kogo widzicie jako następce? Czy to zapowiedz reform w Kościele? A może " koniec świata" się przesunął?:)
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#2 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 11 luty 2013 - 12:55

Właśnie podano w wiadomościach, że papież Benedykt XVI abdykuje 28 .02. 2013. Co o tym myślicie? Kogo widzicie jako następce? Czy to zapowiedz reform w Kościele? A może " koniec świata" się przesunął? :)

Niezwykłe wydarzenie ...bo  z tego co mi sie  kojarzy   drugie w  historii  Kościoła Katolickiego. ale  myślę że w sprawach praktycznych nic takiego się nie stało. I wybór nowego Papierza   będzie sprawny co  się zmieni  nie wiadomo nie znamy  przecież  jeszcze kandydatów. Co za tym  idzie  ich  wizji kościoła


  • 1

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#3 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 13:10

Wiesz PiotrM, pamiętam jak po śmierci Jana Pawła II świat spekulował, że na tron Stolicy Piotrowej wstąpi murzyn. Tak miała mówić jedna z przepowiedni, po nim miał być wybrany ostatni papież i....
Wielu zwolenników tej "teorii" po wyborze Benedykta XVI doszukiwało się powiązań z przepowiednią, jak gałązka oliwna.
Ciekawe kto będzie kolejnym papieżem, bo jeśli Włoch, to przepowiednia mówi tak na jego temat:
"W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec."
Osobiście nie wierzę do końca w takie zwiastuny ale dla wielu ta konklawe będzie szczególna.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 11 luty 2013 - 13:11

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#4 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 14:34

Ta a świstak siedzi i zawija w sreberka hehe.Co tam murzyn, następna znów będzie na pewno Papieżyca :hehe:

Kościół niestety przechodzi poważny kryzys i ta decyzja jest tego przejawem.Nie ważne kto będzie następny, ta instytucaj wali sie w posadach na co, jako człowiek wierzący patrzę z przerażeniem.Tylko ktoś taki jak był J.P 2 może to zmienić, takiego niestety tam już nie ma.Papież Polak miał swoje wady ale dla wiary i kościła  zrobił więcej niż kto kolwiek.To co, kto wierzy , to teraz się modli żeby nie wybrali czarnego Papieża, bo koniec bliski? :hehe: :hehe: :hehe:


Użytkownik Mały książe edytował ten post 11 luty 2013 - 16:51

  • 0

#5 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 14:51

Za nim wyśmiejesz kogoś post, przeczytaj ze zrozumieniem.
Wiele milionów ludzi za równo wierzących jak i duchownych, dość poważnie traktuje przepowiednie Malachiasza. Podałam, jej fragment jako ciekawostkę do tematu.
Jeśli chcesz powiązań to "murzynem" jest właśnie Benedykt XVI warto zapoznać się z tekstami źródłowymi, nim kogoś wykpisz.
Tak Watykan trzęsie się w posadach i być może abdykacja jest próbą ratunku Kościoła. Świat idzie do przodu, niestety Kościół został w tyle i być może nastąpią reformy dla jego odnowienia.
Konklawe, zawsze jest pełne emocji bo to nie tylko nowy Papież, ale też droga dla Kościoła którą obierze. Wybór Papieża z zapartym tchem śledzą nie tylko wierzący, ale też duchowni wszystkich religii, politycy i głowy państw.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 11 luty 2013 - 14:58

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#6 Gość_Romek._*

Gość_Romek._*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 15:03

Błagam,Papież,a nie Papierz!  Można się było tego spodziewać,że ciężko będzie podołać obowiązkom papieskim,biorąc pod uwagę to w jakim wieku rozpoczął swój pontyfikat.


  • 2

#7 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 11 luty 2013 - 15:03

Jeśli chcesz powiązań to "murzynem" jest właśnie Benedykt XVI warto zapoznać się z tekstami źródłowymi, nim kogoś wykpisz.

O nie, to musiała być jakaś pomyłka w przepowiedni, murzyna nigdy nie przyjęto by do Hitler Jugend ;o)

 

 

Można się było tego spodziewać,że ciężko będzie podołać obowiązkom papieskim,biorąc pod uwagę to w jakim wieku rozpoczął swój pontyfikat.

Ale on widzisz także  wiedział w 2005-tym ile ma lat i z pewnościa brał to pod uwagę dlatego ciekaw jestem czy obok słabego zdrowia są inne powody abdykacji.


Użytkownik Janusz74 edytował ten post 11 luty 2013 - 15:06

  • 0

#8 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 15:20

Dla zainteresowanych:

Lista ostatnich papieży według Przepowiedni Malachiasza

Szukający potwierdzenia słuszności przepowiedni uważają, iż ostatni papieże pasują do niej:

Pius X – (Giuseppe Melchiorre Sarto) – Ignis ardent
Benedykt XV (Giacomo della Chiesa) – Religio depopulata
Pius XI (Ambrogio Damiano Achille Ratti) – Fides intrepida
Pius XII (Eugenio Pacelli) – Pastor Angelicus
Jan XXIII (Angelo Giuseppe Roncalli) – Pastor et Nauta
Paweł VI (Giovanni Battista Montini) – Flos Florum
Jan Paweł I (Albino Luciani) – De medietate Lunae
Jan Paweł II (Karol Wojtyła) – De labore Solis
Benedykt XVI (Joseph Ratzinger) – Gloria Olivae

źródło: wikipedia
Podaję listę jako ciekawostkę, aby znowu nie narazić się na dziwne komentarze, ja nie jestem autorką tekstu:)

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 11 luty 2013 - 15:21

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#9 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 17:00

Jak ktoś opiera swoją wiedzę na wujku Google i Wikipedi to chyba nie potrzebne są żadne komentarze.Przypomnę tylko,że ostanio głośno było o przepowiedni Majów.I co? Jak mówią w reklamie odwołane, bo Toyota ogłosiła  promocję :hehe: Przyczyny decyzji? Moim zadaniem są proste.Nie radził sobie z problemami kościoła i oddał władzę.Przyjdzie nowa miotła ,zamiecie a media dzięki temu trochę dadzą spokoju.Co do tego ż czy rz sorry, chwilowe zaćmienie :)


  • -1

#10 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 17:07

Nie mam zamiaru mały książe wdawać się z Tobą w pyskówki.
Zauważ tylko, że nie tylko ja korzystam z wujka google i wikipedii. Wiesz niektórzy nie potrafią nawet tego:(
Podając informację jako ciekawostkę, nie spodziewałam się, że ktoś to odbierze jako coś złego.
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#11 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 11 luty 2013 - 17:10

Wiesz PiotrM, pamiętam jak po śmierci Jana Pawła II świat spekulował, że na tron Stolicy Piotrowej wstąpi murzyn. Tak miała mówić jedna z przepowiedni, po nim miał być wybrany ostatni papież i....
 

 

CzarnyAniele w żadnym wypadku nie  chodziło mi   o  jakieś  przepowiednie  bo  choć w sensie psychologicznym   można je czytać jako wyraz niepewności  czy w niektórych przypadkach  nawet strachu  przed  przyszłością czy też próbować wnioskować  o  spojrzeniu autora przepowiedni na jego  wsþółczesność to w sprawie  realnych decyzji nie mają znaczenia. i starałem się  poważnie  odpowiedzieć. na  twoje pytanie 


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#12 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 11 luty 2013 - 17:15

Ale on widzisz także  wiedział w 2005-tym ile ma lat i z pewnościa brał to pod uwagę dlatego ciekaw jestem czy obok słabego zdrowia są inne powody abdykacji.

Myślę że  to po prostu zdrowy  rozsądek  człowieka o  wielkiej wiedzy w końcu Benedykt XVI  nie  jest znany   tylko jako Papież ale  jeden z ważniejszych teologów


  • 2

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#13 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 17:21

PiotrM, jest duże prawdopodobieństwo, że kolejnym papieżem będzie Włoch, połowa kandydatów to właśnie Włosi ale życie jak wiadomo zaskakuje.
Media na pewno zaczną podgrzewać atmosferę bo pewnie komuś ta przepowiednia się przypomni. W sumie wybór Włocha mógłby mieć i dobre strony dla Kościoła, bo wiadomo jak trwoga to do Boga. Ale poczekamy i zobaczymy jak sprawy się potoczą.
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#14 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 11 luty 2013 - 17:25

PiotrM, jest duże prawdopodobieństwo, że kolejnym papieżem będzie Włoch, połowa kandydatów to właśnie Włosi ale życie jak wiadomo zaskakuje.
Media na pewno zaczną podgrzewać atmosferę bo pewnie komuś ta przepowiednia się przypomni. W sumie wybór Włocha mógłby mieć i dobre strony dla Kościoła, bo wiadomo jak trwoga to do Boga. Ale poczekamy i zobaczymy jak sprawy się potoczą.

A ja  jak  mam  stawiać jakieś  geograficzne   typy to stawiałbym na Afrykę  bądź Amerykę  Południową ....z  powodów prozaicznych dynamizmu wspólnot  tamtejszych. A  nie przepowiedni


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#15 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 17:36

PiotrM i do Twoich typów dorobią powiązania:)
A tak poważnie, to na prawdę nikt się nie spodziewał, że nastąpi abdykacja, teraz kardynałowie mają trudny orzech do zgryzienia, bo muszą wybrać jaką drogę obierze Kościół czy reformatorską czy ortodoksyjną czy tą którą kroczy teraz.
Jak Wy widzicie co Kościół powinien zrobić, która droga byłaby najlepsza?
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#16 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 11 luty 2013 - 17:55


Jak Wy widzicie co Kościół powinien zrobić, która droga byłaby najlepsza?

Trudno  powiedzieć .... mam  nadzieje że kardynałowie usłuchają  suigestii  Papieża Benedykta i wybiorą  młodszego wiekiem  kandydata. Nie wiem w  jakim  kierunku powinien  iść kościół  globalnie.  Mnie  bardziej  interesuje   czy nasz  lokalny polski kościół znajdzie  drogę  po Błogosławionym(?) Janie Pawle II  bo mam wrażenie ze  jeszcze  jej nie znaleźliśmy


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#17 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 18:08

PiotrM.Też uważam,że nowym Papieżem nie będzie Włoch.Wydaje mi się,że  kardynałowie nie mają innego wyjścia , jak postawić na otwarcie w kościele.Trzeba zwrócić uwagę na coraz większy wpływ kościoła w Afryce i karajach Ameryki Południowej.Moim zdaniem właśnie z tamtego rejonu będzie nowy Papież.Nie mam zamiaru wdawać się w żadne pyskówki.Jednak jeśli ktoś w 21 wieku pisze o przepowiedniach kogoś tam , to nie można tego traktować na serio.To raz a dwa, nie można tak wszystkiego brać do siebie,życie jest za krótkie na złość.Pozdrawiam urażonych.


  • 0

#18 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 11 luty 2013 - 18:11

Trochę rozumiem papieża Ratzingera. Czasy są trudne, Kościół musi oprzeć się laicyzacji, może to dobrze że Kościołem pokieruje ktoś pewny swoich sił.


  • 0

#19 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 18:22

Trochę rozumiem papieża Ratzingera. Czasy są trudne, Kościół musi oprzeć się laicyzacji, może to dobrze że Kościołem pokieruje ktoś pewny swoich sił.

Kościół musi oczyścić się z brudu jaki go niszczy inaczej zginie.Tylko czy nowemu Papieżowi starczy siły i odwagi, oto jest pytanie.


  • 0

#20 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 11 luty 2013 - 18:30

Oglądaliście film "Postęp po Szwedzku'?  Wiele tłumaczy o sytuacji dzisiejszego chrześcijaństwa.  Kościół ma problemy nie tylko wewnętrzne ale ma też wrogów na zewnątrz


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych