Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Seksualność ON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#1 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 02 luty 2013 - 10:23

Seksualność ON to nadal temat tabu, temat który nie powinien istnieć ? …Osoby niepełnosprawne najczęściej zdobywają nowe doświadczenie , uczą się siebie i swoich potrzeb tylko na podstawie „pokątnych rozmów”. Nie ma w naszym kraju odpowiedniego podejścia do seksualności ON a przecież :”natury nie da się oszukać”…Zbyt mało fachowców, zbyt mało wiarygodnych informacji, wskazówek nt. tego jak poznać siebie , swoje ciało, swoje potrzeby i możliwości będąc ON. Na dodatek najczęściej mówiąc o seksualności ON mówi się tylko o mężczyznach :)  A przecież kobiety z niektórym rodzajem niepełnosprawności mają poważne problemy – prokreacja, zaburzenia stref erogennych, orgazm…Czy to nadal musi być temat tabu ? Czy wśród terapeutów nie powinna pojawić się oddzielna grupa zajmująca się tylko problemami tej części społeczeństwa?

 

Polecam rozmowy z ON na temat seksualności jakie przeprowadzono niedawno w TVN.
I. „Pytanie na śniadanie” – rozmowa o seksie w życiu niepełnosprawnych m.in. z Bogusławem Glazą – osobą po URK

http://www.tvp.pl/st...rawnych/9951804

 

II. „Dzień Dobry TVN” – rozmowa z seksuolog zajmującą się ON p.Moniką Łukasiewicz i Instruktorem Aktywnej Rehabilitacji Krzysiem „Brodą” Sieradzkim  :) 

http://dziendobry.tv...west,75086.html


Użytkownik hanick13 edytował ten post 02 luty 2013 - 17:41

  • 3

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#2 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 02 luty 2013 - 18:39

Seksualność ON to nadal temat tabu, temat który nie powinien istnieć ?… Osoby niepełnosprawne najczęściej zdobywają nowe doświadczenie.
Polecam rozmowy z ON na temat seksualności jakie przeprowadzono niedawno w TVN.

 
Widzisz myślę że seksualność  w ogóle w naszym  kraju (i chyba nie tylko naszym) jest  tabu. Nie   tyczy się  to tylko  ON. I chyba dobrze. Co nie oznacza że zgadzam się z niskim poziomem edukacji w zakresie tej części ludzkiej biologii. To pierwsza uwaga. Druga dla mnie  naturalnym   jest że dla zdrowej  części społeczeństwa, tej   która ma z nami  sporadyczny   kontakt ( wyłączam ludzi  którzy znają nas  bliżej  osobiście ) Temat  seksu ON zawsze będzie  w  jakimś sensie "sensacyjny" Co do przygotowania specjalistów. Nie byłbym tak bardzo kategoryczny. Choć faktycznie szkoda że nie ma albo jest nie wiele badań na ten temat.
  • 1

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#3 PIMOT

PIMOT

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1842 postów

Napisano 02 luty 2013 - 23:18

Zgadzam sie w calosci, z hanick13. 


  • 0

Ludzie buduja za duzo murow a za malo mostow

 

Issac Newton


#4 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 06 luty 2013 - 08:42

Temat seksualności ON w Polsce poruszono we wczorajszym programie Sekielskiego "Po prostu" ( druga część programu ) .Idą zmiany ???? Oby....

http://www.tvp.pl/vo...5022013/9761121


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#5 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2013 - 11:26

A wy się znowu seksujecie tutaj? :P Hmm pomyślmy: terapia seksem.... w dodatku z obcą osobą której wcześniej nie widzieliśmy... Jak mi ktoś powie, że to jest dobre i etyczne to kotem poszczuje  :devil: Co musi dziać się w umyśle takiej osoby niepełnosprawnej która ledwo co się sama porusza, a ktoś się przed nią 1) rozbiera się 2) ,,dobiera się do niej" 3) uzależnia ją przez przyjaźń i częstotliwość spotkań od siebie ??? No pomyślmy... ON zżywa się ze swoim seksterapeutą/tką (jakby się w niej zakochuje - mówię tu o filmie SESJA )  i co dalej? Przecież terapeuta musi kiedyś ,,odejść" a pacjent zostaje sam ze swoją seksualnością, samotnością. Czuje pustkę i mimo, że wie już na czym to polega to nie wie co z tą swoją wiedzą i swoim zdobytym fantem dalej zrobić. Sielanka kończy się i nadciąga rzeczywistość... Nie rozumiem tego i mam nadzieję, że nie będzie nigdy czegoś takiego jak seksterapeutki w Polsce... 

 

Pomysł poradni seksualnych dla ON jest pomysłem bardzo trafionym, bo potrzebne są takie miejsca gdzie ciężarna niepełnosprawna kobieta dowie się o zagrożeniach związku z przeżywanym 9-miesięcznym procesem ,,inkubacji bobasa", gdzie dowie się w jakich jeszcze pozycjach uprawiać seks z ukochaną osobą, gdzie dostanie wsparcie psychologiczne jeśli ma opory i obawy przed seksem itd. Właśnie wpisałam w google poradnie seksuologiczna dla osób niepełnosprawnych i wyskoczyło mi trochę informacji, ale nadal to garstka wobec oczekiwań i potrzeb społeczeństwa... Coś takiego http://www.beztabu.org/ wygląda dość ciekawie... dużo problemów nurtuje Polaków w kwestiach ich seksualności, lecz nie tyle że boją się mówić o tym głośno, tylko uważają, że to są ich prywatne sprawy (i słusznie bo nie warto zwierzać się osobą które i tak nie mogą nam fachowo pomóc i można oczekiwać od nich jedynie wyśmiania!) A tutaj lista:

 

 


  • doświadczasz trudności w życiu seksualnym
  • seks w Twoim związku stanowi źródło problemów
  • jesteś niezadowolona/y z jakości swojego życia seksualnego
  • niepokoi Cię poziom Twoich potrzeb seksualnych (za wysoki lub za niski)
  • doświadczasz trudności z osiągnięciem orgazmu
  • mimowolny skurcz mięśni pochwy uniemożliwia Ci podjęcie stosunku
  • odczuwasz ból w czasie współżycia lub uniemożliwiający podjęcie współżycia
  • pragniesz przedłużyć czas trwania aktu seksualnego
  • zmagasz się z przedwczesnym wytryskiem
  • poczucie luzu w pochwie sprawia, że słabo odczuwasz lub oboje odczuwacie stymulację seksualną w trakcie stosunku
  • masz poczucie, że Twoje potrzeby seksualne nie są w Twoim związku zaspokajane
  • rozmowa na temat seksu z Twoim/ją partnerem/ką stanowi dla Was problem
  • niepokoją cię lub sprawiają dyskomfort reakcje Twojego ciała podczas aktywności seksualnej
  • martwisz się, czy z Twoją płcią lub seksualnością jest wszystko w porządku
  • krępują cię lub niepokoją niektóre aspekty twojej cielesności lub seksualności
  • Twoja płeć cielesna lub psychiczna wyraża się w nietypowy sposób, jesteś osobą interseksualną lub transpłciową lub tak Ci się wydaje, co jest źródłem Twoich wątpliwości lub niepokojów
  • przeżywasz wewnętrzny konflikt związany z płcią lub seksualnością
  • trudno Ci zaakceptować jakiś aspekt własnej seksualności
  • masturbacja jest powodem Twoich niepokojów
  • planujesz podjąć współżycie seksualne (z kobietą/ami lub mężczyzną/ami) i chcesz się do niego kompetentnie oraz odpowiedzialnie przygotować
  • pragniesz zasięgnąć informacji na temat bezpieczniejszego seksu (z kobietami lub mężczyznami) i dowiedzieć się, jak zabezpieczać się przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową przy różnych formach aktywności seksualnej
  • poszukujesz informacji na temat różnych metod antykoncepcji i ich skuteczności, wskazań i przeciwwskazań
  • pragniesz rozwijać się w życiu seksualnym i czegoś więcej na jego temat dowiedzieć
  • nie wiesz, jak określić swoją orientację/tożsamość seksualną i potrzebujesz poradzić się zaufanej osoby, która udzieli Ci kompetentnych informacji
  • nie wiesz, jak poradzić sobie z własną orientacją/tożsamością seksualną lub masz trudności z jej zaakceptowaniem
  • sprawia Ci trudność określenie własnej płci i odczuwasz w związku z tym dyskomfort
  • jesteś osobą transseksualną i rozważasz podjęcie procedury korekty (zmiany) płci
  • martwisz się o rozwój seksualny lub płciowy bliskiej Ci osoby
  • niepokoją Cię zachowania seksualne lub sposób wyrażania się płci u Twojego dziecka
  • Twoje dziecko jest interseksualne (zespół Klinefeltera - trisomia XXY, zespół Turnera monosomia X, zespół całkowitej lub częściowej niewrażliwości na androgeny - CAIS lub PAIS, trisomia XXX, trisomia XYY, zespół nadnerczowo-płciowy, deficyt 5-alfa-reduktazy - 5ARD, MRKH), przyszło na świat z mikropenią, spodziectwem lub wierzchniactwem i zastanawiasz się, czy i jak z nim o tym rozmawiać lub jak je wychowywać (dr Katarzyna Bojarska, mgr Katarzyna Dułak)
  • nie wiesz, jak rozmawiać o seksie ze swoim dzieckiem
  • nurtują Cię inne pytania lub wątpliwości na temat płci lub seksualności, na które nie potrafisz znaleźć odpowiedzi

 

Sama chętnie udałabym się do takiej poradni i dowiedziała kilku rzeczy o swojej seksualności jednak lęk przed niefachową pomocą, wyśmianiem czy bolesną konfrontacją z prawdą jakoś zwycięża...  :coffee:


  • 0

#6 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 06 luty 2013 - 13:50

Właśnie wpisałam w google poradnie seksuologiczna dla osób niepełnosprawnych i wyskoczyło mi trochę informacji, ale nadal to garstka wobec oczekiwań i potrzeb społeczeństwa... Coś takiego http://www.beztabu.org/ wygląda dość ciekawie... 

:) Tak wygląda ciekawie ale to nie jest poradnia dla osób z fizyczną niepełnosprawnością lub chociażby taka, w której pracuje osoba kompetentna w pomocy ON.
Podstawowy błąd osób niepełnosprawnych, które "odważą" się szukać pomocy u seksuologa...trafiają do zwykłych poradni, do osób dla których problem niepełnosprawności jest obcy a problemy dotyczące takich właśnie osób nie mogą być rozwiązywane "metodą prób i błędów" przez "przypadkowych" seksuologów.Fakt w niektórych poradniach są przeszkolone osoby, mające pojęcie o tym jak pomóc ON.Niestety to dopiero "kropla w morzu potrzeb". 
 I jeszcze jedno KAŻDY rodzaj niepełnosprawności jest inny, każdy ma inne problemy związane z niepełnosprawnością a dotyczące seksualności lub może w ogóle są takie grupy ON które są niepełnosprawne a sprawne seksualnie jak zdrowy człowiek.Tego nie wiem...Piszę jako osoba po URK i wiem jakie problemy ma właśnie TA grupa osób niezależnie od płci. I jeśli chodzi o tą grupę pomoc ale fachowa pomoc jest niezbędna. 

"
Hmm pomyślmy: terapia seksem.... w dodatku z obcą osobą której wcześniej nie widzieliśmy." Hmmm Falka nie mówimy o terapii seksem a o seksuologicznej terapii :) Dwa różne pojęcia


Użytkownik hanick13 edytował ten post 06 luty 2013 - 17:26

  • 3

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#7 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 06 luty 2013 - 15:25

Co musi dziać się w umyśle takiej osoby niepełnosprawnej która ledwo co się sama porusza, a ktoś się przed nią 1) rozbiera się 2) ,,dobiera się do niej"

Faktycznie - tragedia. Zastrzeliłbym sie zapewne.


  • 0

#8 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 06 luty 2013 - 16:00

hanick13  masz w zupełności rację.
Jestem chory na wrodzoną łamliwość kości i na pewno odczuwam wszystko w zupełnie inny sposób niż osoba po URK.
Problem w tym,że nie mam w ogóle pojęcia jak to wygląda z Ich perspektywy.A chętnie bym się dowiedział. Uważam iż problem istnieje i warto o nim rozmawiać.Tylko jak widzę nie tylko osoby zdrowe do tego nie dorosły ale same ON boją się zabierać głos. Chyba,że uprawiają seks na potęgę niczym "koperek w ogródku" i tak naprawdę media robią burzę poruszając problem który jest wyimaginowany i naprawdę nie istnieje.
Współżycie nie polega tylko na płodzeniu dzieci i masowym rozmnażaniu.
A jak ktoś sądzi, że w udanym seksie chodzi tylko o to aby wsadzić i wyciągnąć to mu delikatnie mówiąc współczuj... :facepalm:

Falka nie zgadzam się z twoją wypowiedzią. Ale nie będę się do niej w tym momencie odnosił bo muszę ochłonąć po tym co napisałaś a Ja przeczytałem :angry: :angry:

Tak troszkę dla uspokojenia napięcia seksualnego i uśpienia buzujących hormonów:
 


 


Użytkownik sucherro edytował ten post 06 luty 2013 - 20:44

  • 5

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#9 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2013 - 16:44

Falka, to może każdego niepełnosprawnego, który nie ma partnera, niech kastrują, wmówić mu od małego, że seks to jest najgorsze zło świata. A może takie getto, bez TV, neta zakładać. Z twego posta tak wynika. :facepalm: Ale cóż, jak się gra świętych..

Program widziałem, sam reportaż jest na wysokim poziomie i pokazuje realny obraz ON. Sucherro, wiesz to nie chodzi o sam seks, Wiesz, tu nie chodzi tylko o sam akt seksualny, ale o bycie chodz chwile razem.


Użytkownik Tommy edytował ten post 06 luty 2013 - 16:44

  • 3

#10 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 06 luty 2013 - 18:37

Seksualność, temat tabu i temat rzeka.
Osobiście uważam, że zarówno seksuolodzy wyszkoleni w terapii ON jak i seks terapeuci są potrzebni, chociaż w Naszym kraju jeszcze daleka droga do stworzenia profesjonalnych programów pomocowych. Dlaczego, bo u Nas seks kojarzony jest z prokreacją i aktem płciowym, etyką i moralnością.
A przecież, seksualność to cała gama doznań i wrażeń zwanych erotyką.
Niestety u Nas seks terapeutyka, traktowana jest na równi z prostytucją, co jest kompletną bzdurą. W krajach gdzie zawód ten istnieje od dawna, osoby uprawiające go, są traktowane z szacunkiem. Otoczenie nie postrzega ich jako prostytutki ale właśnie jak każdego innego terapeutę.
Dlaczego takie osoby są potrzebne?
Wyobraźmy sobie rodzinę gdzie rodzi się niepełnosprawne dziecko. Dzieci sprawy seksu, płciowości poruszają dość szybko w wieku 4-6 lat padają pytania z skąd się wziąłem? Czym różni się chłopczyk od dziewczynki? O ile na pierwsze pytanie, rodzice/ opiekunowie są w stanie odpowiedzieć każdemu dziecku, to na drugie w dużej mierze dzieci odpowiadają sobie same ( nawet jak rodzice wytłumaczą) bo swoją wiedzę zdobywają w przedszkolu i na podwórku, po przez obserwację rówieśników. Czasem ta obserwacja jest dość wnikliwa:)
Dziecko niepełnosprawne dość często jest odizolowane od reszty rówieśników, a swoją wiedzę czerpie z strzępów rozmów i TV. Potem nadchodzi wiek nastoletni gdzie hormony zaczynają grać główną rolę i co wtedy? Rodzice/ Opiekunowie mają wybór:
1. Udawać, że nie ma problemu
2. Jest problem ale te sprawy to są bee i fuj i lepiej się pomodlić
3. Jest problem i muszę samemu pomóc dziecku
Jeśli rodzic skłania się do punktu 3 to nie ma możliwości skonsultować się z fachowym seksuologiem a nawet jak takowego znajdzie to nie ma terapeuty, który pomoże.
Robi się błędne koło, które prowadzi do frustracji i chorego i rodzica/ opiekuna. Jedynym rozwiązaniem jest
1. Podawać leki na obniżenie popędu
2. Poszukać agencji towarzyskiej
3. Udawać, że nic się nie dzieje
Jeśli idzie o osoby dorosłe które stają się ON, one niestety muszą się zmierzyć z nową rzeczywistością z innym światem, jakim jest świat ON. Nie tylko pogodzić się psychicznie, z tym, że są chorzy, zaakceptować chorobę, nauczyć się fizycznie żyć od nowa z ograniczeniami jakie niesie choroba ale też powinni mieć możliwość odkryć swoje ciało i możliwości na nowo.
Dobrze jest, jak taka osoba ma przy sobie partnera/kę wtedy przy wspólnym wysiłku, metodą prób i błędów mogą seks odkryć na nowo ale co gdy człowiek jest sam? Z kim może porozmawiać o swych obawach, lękach i pragnieniach? Ile osób chce swoją intymność dzielić z bliskimi lub znajomymi? A więc z braku perspektyw próbują jakoś sobie radzić
1. Udają seks mnie nie interesuje
2. Szukają kogoś po przez anonse w mediach
3. Korzystają z dostępnych usług
Na koniec jeszcze dodam, że wbrew pozorom seks nie ma nic wspólnego z moralnością, etyką czy uczuciami. Tą sferą życia rządzą hormony a wszystko zaczyna się w głowie a nie w lędźwiach. Oburzeni? A teraz ręka do góry, kto nie fantazjował chodź raz erotycznie o kimś zupełnie mu nieznanym? ( np. Pani z kiosku, listonoszu, aktorce czy piosenkarzu)
Osoby niepełnosprawne mają prawo do normalnego życia, również erotycznego! I proszę nie podciągać tego pod uczucia i prokreację bo to zupełnie inny temat.
  • 6
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#11 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 06 luty 2013 - 19:28

A ja mysle, ze w tym wszystkim nie tyle chodzi o seks ale o bliskosc drugiej osoby. Z hormonami mozna sobie poradzic, organizm tez ma swoje sposoby. Sprowadzanie zagadnienia wylacznie do hormonow byloby duzym uproszczeniem i splyceniem.


  • 1

#12 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 06 luty 2013 - 20:19


A ja mysle, ze w tym wszystkim nie tyle chodzi o seks ale o bliskosc drugiej osoby. Z hormonami mozna sobie poradzic, organizm tez ma swoje sposoby. Sprowadzanie zagadnienia wylacznie do hormonow byloby duzym uproszczeniem i splyceniem.

Glorio, tylko niestety organizm też nie daje się zbyt długo oszukiwać, to po raz a po dwa pytam po co gdyby były osoby, które mogłyby pomagać? A bliskość też jest ważna tylko kto ma ją okazać osobie samotnej?
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#13 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2013 - 20:33

Hmm teraz tak myślę. W dzisiejszych czasach zalewają nas portale różne gdzie można zobaczyć różną nagość, a nawet w telewizji się trafi coś "ładnego".  No i wiecie że hormonów nie da się oszukać. Powiem tak, każda niepełnosprawność jest inna, i nie każdy jest na tyle sprawny, żeby potrafił "samemu kontrolować hormony" (napisze tak, ale wiecie o co mi chodzi). No to dlaczego by nie miał skorzystać z takiej usługi. Ale jak już pisałem, nie chodzi też o sam seks.


  • 3

#14 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2013 - 22:06

:) Tak wygląda ciekawie ale to nie jest poradnia dla osób z fizyczną niepełnosprawnością lub chociażby taka, w której pracuje osoba kompetentna w pomocy ON.
"
Hmm pomyślmy: terapia seksem.... w dodatku z obcą osobą której wcześniej nie widzieliśmy." Hmmm Falka nie mówimy o terapii seksem a o seksuologicznej terapii :) Dwa różne pojęcia

 

A ty masz prawo pisać/oceniać kto jest kompetentny albo nie??? Są specjalistami w dziedzinie seksuologii i pomagają ludziom zarówno pełno jak i niepełnosprawnym z ich seksualnością... Takich poradni jest więcej i w żadnej na 100% nie odmówią pomocy osobie niepełnosprawnej fizycznie!!!! Nie musi być poradnia szczególnie ukierunkowana na osoby niepełnosprawne, bo wszyscy ludzie mają podobne dylematy - powyżej napisałam listę w czym takie poradnie się specjalizują - wachlarz jest szeroki. 

 

Hanick13 ja pisałam o terapii seksem - na podstawie filmu sesje gdzie pojawia się kobieta która z obcym facetem przeprowadza ,,terapię" - dla mnie ten film jest obleśny, nie rozumiem go totalnie i godzi on w moje przekonania :( Nie rozumiem jak można w ten sposób podchodzić do ON - kontakt fizyczny jest czymś pięknym, a ten film niszczy cały wizerunek ON... Pierwsza inicjacja seksualna nie powinna rozpoczynać się u nikogo tak jak na tym badziewnym filmie!!! (ten facet płaci tej kobiecie za terapię-seksualną)...


  • 0

#15 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2013 - 22:19

Falka, to może każdego niepełnosprawnego, który nie ma partnera, niech kastrują, wmówić mu od małego, że seks to jest najgorsze zło świata. A może takie getto, bez TV, neta zakładać. Z twego posta tak wynika. :facepalm: Ale cóż, jak się gra świętych..

Program widziałem, sam reportaż jest na wysokim poziomie i pokazuje realny obraz ON. Sucherro, wiesz to nie chodzi o sam seks, Wiesz, tu nie chodzi tylko o sam akt seksualny, ale o bycie chodz chwile razem.

 

Nic takiego nie napisałam Tommy!!! nie obejrzałam reportażu do końca... pisałam głównie o filmie i o zaletach poradni seksuologicznych i o lękach udania się tam... I po 1) Wkładasz mi w usta coś czego nie powiedziałam i nie pomyślałam 2) obraziłeś mnie jak ostatni cham... nie jestem święta i nigdy nie byłam, ale nie masz prawa w ten sposób się do mnie zwracać (i czekam na przeprosiny zanim stracę do ciebie resztki szacunku) :(  3) to ty sam tworzysz jakiś zafałszowany obraz ON - takiej która MUSI UPRAWIAĆ SEKS i która cierpi na jego brak... owszem seks jest przyjemny itd ale muszę was rozczarować bo bez niego można żyć... baaa nawet być szczęśliwym nawet bez niego i to do kurki wodnej dotyczy zarówno osób pełno jak i niepełnosprawnych - to wy macie jakąś obsesję na tym punkcie że seks to jakiś przymus a celibat to jakieś wynaturzenie.... nie rozumiem tego i nie zrozumie... Forum czytają również osoby młode, niedoświadczone i nie pozwolę żeby im wkładać do głów takie głupoty.... Dla mnie seks jest był i będzie czymś co powinno się ,,robić" z osobą bliską, którą się kocha, lubi... bynajmniej nie z jakąś tam pseudo seksterapeutką czy prostytutką!!!!! wrrr..... masakra....


  • 1

#16 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2013 - 22:20

Tak, Kasia nie rozumiesz że mamy wolny kraj? Poco to zakazywać, jak to i tak jest. A jeśli ktoś nie ma szans na miłość, prawdziwą miłość?


  • 1

#17 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2013 - 22:38

Tak, Kasia nie rozumiesz że mamy wolny kraj? Poco to zakazywać, jak to i tak jest. A jeśli ktoś nie ma szans na miłość, prawdziwą miłość?

 

Piszesz o sobie??? Zamiast chrzanić że nie ma szans to weź się w garść! Poza tym jak chcesz chcesz sobie znaleźć uczciwą, dobrą dziewczynę z takimi poglądami, że prostytucja jest cacy??? :( Każda dziewczyna ucieka od mężczyzny który ma takie poglądy i w dodatku obniżoną samoocenę ze skłonnościami wyżywania się za fikcyjne zło świata na innych??? Kocha się za wnętrze a nie za ciało i nie trafiają do mnie takie argumenty że się nie ma szans na miłość.... Kowalem swego losu jesteś ty sam a skoro ci nie wychodzi to znaczy że robisz coś w niewłaściwy sposób. Jeśli nie wiesz ,,co" to zapytaj kogoś kto zna się bardziej na ludzkich relacjach - chociażby psycholog czy właśnie seksuolog...


  • 0

#18 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 06 luty 2013 - 22:45

Falka, rozumiem Twoje oburzenie, każdy powinien żyć według własnych przekonań, ale zauważ proszę, że w Naszym kraju seks ON jest tematem tabu a do tego zapalnym. Wiesz duży problem sprawia samo pójście do seksuologa, który specjalizuje się w ON, dla wielu byłoby o wiele łatwiejsze niż pójście do ogólnego. Wiesz ludzie są tylko ludźmi i strach np.przed komentarzami w poczekalni, nie jednego zniechęca. Lekarz który nie jest przeszkolony, nie zawsze umie zaradzić problemowi, bo ten sam problem u człowieka zdrowego i ON może wymagać odmiennej terapii.
Uwierz, nikomu nie chodzi o obsesję, ani o demoralizację młodych ludzi, chodzi o prawo wyboru. Ktoś chce żyć w celibacie, niech żyje. Inny nie wyobraża sobie seksu bez miłości, niech ją znajdzie i się kocha. Inny wolałby skorzystać z terapeuty, powinien mieć do tego prawo.
  • 2
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#19 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 06 luty 2013 - 22:47

Glorio, tylko niestety organizm też nie daje się zbyt długo oszukiwać, to po raz a po dwa pytam po co gdyby były osoby, które mogłyby pomagać? A bliskość też jest ważna tylko kto ma ją okazać osobie samotnej?

Nawet po zaspokojeniu seksu, jesli nie jest zaspokojona potrzeba uczucia i bliskosci, pozostaje pustka i niespelnienie. Ponadto u ludzi z wrazliwa psychika seks z osoba "niebliska" moze wyrzadzic krzywde psychiczna i bedzie wiecej zlego niz pozytku.


  • 0

#20 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 06 luty 2013 - 22:55


Nawet po zaspokojeniu seksu, jesli nie jest zaspokojona potrzeba uczucia i bliskosci, pozostaje pustka i niespelnienie. Ponadto u ludzi z wrazliwa psychika seks z osoba "niebliska" moze wyrzadzic krzywde psychiczna i bedzie wiecej zlego niz pozytku.

Hym, tylko są i tacy, którzy wcale nie chcą tej całej bliskości. PRAWO WYBORU, aby każdy miał szanse zdecydować co dla niego jest lepsze. Czego pragnie i oczekuje.
  • 2
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych