Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ona tańczy dla Mnie :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#21 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 11:16

Obserwuję ten wątek i muszę przyznać, że przeróbki są świetne! Ubawiłam się:)
Co do oryginalnej wersji i jej popularności, to chyba łatwe słowa i lekka linia melodyjna sprawiają, że słuchają jej różne pokolenia.
Nie jestem fanką gatunku ale daleko mi do krytykanctwa, jak wiadomo o gustach i guścikach się nie dyskutuje.
A piosenka, jak i cały gatunek nadaje się za równo na bal karnawałowy w przedszkolu, imieniny u cioci, wesele jak i potańcówkę dla seniorów.
I chyba to sprawia, że piosenka dotarła do tak wielu osób.
Osobiście wolę jak pod oknami dzieci kilkuletnie wyśpiewywały Ona tańczy dla mnie, niż " górnolotny " Polski RAP z całą masą przekleństw a o tekstach nie wspomnę.
Na marginesie dodam, że muzyka Disco Polowa ma się świetnie, młode pokolenie odkrywa ją na nowo, czy komuś się ten gatunek podoba czy nie, to już jego osobista sprawa;)

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 11 luty 2013 - 11:17

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#22 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 11:52

http://www.youtube.com/watch?v=q3wSL1ZdbQ8  :hehe:  wszy wszy wszy.... hehe


  • 1

#23 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 12:12

Osobiście wolę jak pod oknami dzieci kilkuletnie wyśpiewywały Ona tańczy dla mnie, niż " górnolotny " Polski RAP z całą masą przekleństw a o tekstach nie wspomnę.

 

Na temat tekstów to może się nie wypowiadaj co??? Wysłuchałaś w całości od A do Z chociaż jedną piosenkę z klasyki polskiego rapu rozumiejąc jej słowa??? No właśnie więc jeśli nie to zamilcz kobieto, bo aż mi się w żołądku przewraca na taką ignorancję i zarozumialstwo!!!...  :dodgy:  :@  :facepalm: i lepiej hip hop niż jakiś zakichany gotyk czy heavy metal gdzie drą w kawałki Biblię i jedzą żywe kurczaki!

Nie wszystkie dzieciaki z pod bloków rozumieją te teksty, ale myślę że z wiekiem to poczują...


  • -1

#24 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 12:30

Falka, oj, oj czytaj ze zrozumieniem. Napisałam "górnolotny" nie wiem czy teksty np. mamy tradycję, je****bać policje, lub o robieniu "lodów", czy o paleniu trawki, są odpowiednie dla 4 - 9 latków.
Właśnie dzieci nie rozumieją tekstów, które niestety mają wpływ na ich psychikę:(
Co do gatunku, kochanie trafiłaś kulą w płot, bo to jeden z gatunków który słucham:)
A widzę, że Ty o gotyku czy heavy metalu, nie masz pojęcia, radzę poszukać tłumaczeń tekstów, możesz się zdziwić.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 11 luty 2013 - 12:42

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#25 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 13:15

Napisałam "górnolotny" nie wiem czy teksty np. mamy tradycję, je****bać policje, lub o robieniu "lodów", czy o paleniu trawki, są odpowiednie dla 4 - 9 latków.
A widzę, że Ty o gotyku czy heavy metalu, nie masz pojęcia, radzę poszukać tłumaczeń tekstów, możesz się zdziwić.

 

No nie są odpowiednie dla dzieciarni... smutne, że z tak długich tekstów bo w hip hopie muzyka jest tylko podkładem a najważniejsze są słowa zrozumiałaś tylko tyle... Posłuchaj tego ---> Kali Gdy zgaśnie słońce tam prawie nie ma przekleństw i jak się nie wsłuchasz to może zmienisz zdanie o hip hopie...Jak będę chciała posłuchać trzepania łańcuchami to przywiąże łańcuch za oknem a wiatr zrobi swoje...  :hehe:


  • 0

#26 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 13:31

Falka, powiem Ci, że mieszkam 30m od placu zabaw a więc orientuje się co jest na topie wśród dzieciarni. Oni niestety nie wybierają tych " ładniejszych" kawałków.
Jednak, że temat jest o piosence Ona tańczy dla mnie, nie będę się rozpisywać o innych gatunkach muzyki.
Z drugiej strony jestem na tyle dorosła aby się nie wdawać w pyskówki z kimś kto strzela focha za każdym razem gdy inni mają odmienne od niego zdanie.
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#27 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 13:51

Widzę,że dyskusja zeszła nieco z tematu :) Mimo wszystko postanowiłem dołożyć swój kamyczek do dyskusji.Jeśli ktoś wypowiada się ,że polski RAP to tylko przekleństwa i fantazje o gwałceniu policjantów , świadczy tylko o tym ,że nie ma bladego pojecia o temacie na który pisze.Owszem , jak w każdej muzyce jest sporo zwykłego szajsu, ale też cala masa fajnych kawałków w których nie ma nic o jaraniu czy j.policji .Wystarczy sięgnąc do klasyki.   http://www.youtube.c...?v=pX-yx78nkgQ  Takich kawałków mozna znaleźć wiele http://www.youtube.c...?v=xkmlCDEkFrg    . Nie jestem ekspertem w tym gatunku,ale uważam ,że dzieciaki jarające się kawałkami których przesłaniem jest j. policję albo opisywanie narkotycznych odlotów , to efekt szamba w jakim są wychowywane. Gdzie jedyne co widzą we własnym domu to sex i nawaleni rodzice.Tak uważam.

Falka, wychowałem się na HEAVY METALU .Iron Maidan, Metallica, TSA, TURBO to muzyka która daje mi kopa do dziś. Wierz mi,że opowieści o paleniu Bibli , jedzeniu na scenie nietoperzy to w 99% wymysły marketingowców.W latach 80 - tych były słynne procesy w stanach oskarżające muzyków HM nawet o takie brednie jak ukrywanie w tekstach zaklęć szatańskich :) .Na co dowodem miało być słuchanie utwórów np.Leed Zepelin od końca. :) HM to show,który ma swoją oprawę.Scenografia , gadżety itp.

Nie myl proszę HEAVY z BLEACK czy DETH METALEM w których owszem, wszystko oparte jest na bluźnierstwu i pseudo satanizmowi. Dla ostudzenia dyskusji taka moja osobista dedykacja :)  z zupełnie innej beczki  


  • 3

#28 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 14:22

Zastanówcie się, ilu ludzi, młodych ludzi sięga do klasyki? Słuchają to co na topie, to co rówieśnicy a nie doszukują się korzeni.
Zapytajcie młodego "Rapera" czy wie kto był prekursorem gatunku, albo z jakich gatunków Rap się wywodzi.
Piszecie o patologi w rodzinie, no cóż każdy sądzi swoją miarą więc się nie wypowiem. A swoich sił w tworzeniu tego gatunku muzyki próbują różni młodzi ludzie.
Gotyk czy heavy metal, to nie tylko trzepanie łańcuchami czy darcie ryja, palenie Biblii. Bardzo często teksy są bardzo religijne, albo opowiadają historie np.jak Sabaton który oddał hołd piosenką 40:1 polskim żołnierzom walczącym z Niemcami w 1939 roku, teraz myślą o tekście o polskich stoczniowcach i Solidarności.
Nie wiem o co ta WOJNA, że napisałam o tym, że pewne piosenki nie są przeznaczone dla dzieci? Czy gdzieś skrytykowałam któryś gatunek? Ale jak ktoś uważa, że każda papka jest dobra to mi nic do tego:)

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 11 luty 2013 - 15:36

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#29 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 11 luty 2013 - 15:12

Sabaton o polskich stoczniowcach i Solidarności.

??? Kurcze, cos mnie musiało ominąć...


  • 0

#30 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 15:32

Hehe teraz widzę, że zjadło mi kawałek tekstu, bo mi dalej nie działa okno pisania jak trzeba. Dzięki za spostrzegawczość, jak się człowiek spieszy...:)
Janusz74 poprawione i dopisane.
Dzięki, że zauważyłeś błąd.

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 11 luty 2013 - 15:43

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#31 Gursonek

Gursonek

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 11 luty 2013 - 17:35

Gatunek muzyczny jakim jest Hip-Hop to nic innego Czarny Aniele jak głos młodego pokolenia. Głos "młodej" prawdy i rzeczywistości? Mam wrażenie że tak jest. HH to nie tylko przekleństwa i wyzwiska ale też szara polska rzeczywistość przedstawiona oczyma młodego człowieka. W większości tekstów można odszukać morały i naukę. Jak śpiewają o robieniu "Fellatio" to niestety mają racje cóż taka moda w Polsce nastała wybierz się nocą na dyskotekę zobaczysz to na własne oczy. Nie ujmuje Ci lat ani nie wypominam ale zabawy te z przed 20lat się znacząco różnią. Jak bylem dzieckiem nie znosiłem jednej piosenki Hip-Hopowej "Paktofonika - Jesteś Bogiem" długo ... bardzo długo jej nie rozumiałem oglądałem kiedyś dokument o tym zespole i duchowny się wypowiadał nawet że to jest autentyczny i PRAWDZIWY tekst. Bo twórcy mieli zapytanie do środowisk kościelnych czy ten tekst nie oobraża osoby Boga. Jest w nim masę wulgaryzmów ale przesłaniem tej piosenki jest to aby się nigdy nie poddawać w życiu. Gdy ją przesłuchałem stwierdziłem że przekaz jest potężny ale jak najbardziej prawdziwy. Tak samo z raperem Peją i jego piosenką "Pozwól mi żyć" czy nie mówi o życiu i problemach jakie mogą dotknąć każdego człowieka? Bez wyjątku na płeć wiek. Hip-Hop to prawda która otacza młodego człowieka. Zapytam się Ciebie wprost zderzyłaś się z tym nurtem że go oceniasz tak negatywnie?

Uszczypliwie widzę że poruszyłaś temat Darskiergo. Znam go z The Voice Of Poland i powiem Ci że gość mnie zaskoczył pozytywne. Nie patrzę ludzkimi oczami na niego patrzę oczami serrca wyobraźni i postawy. Jako do człowieka nie mam zastrzeżeń jako do muzyka to trudno mi oceniać bo nie znam jego twórczości....

A ja jakie mam odczucia względem hitu "Ona tańczy dla mnie" Szczerze dla mnie to żadna rewelacja. Banalny tekst momentami idiotyczny nie wnoszący nic żadnych wartości żadnego przekazu ale widać że miliony to kochają. Pamiętam jak ESKA to puściła to ktoś napisał w komentarzach zacytuje: "To już 21 grudnia? Boże nadchodzi koniec świata bo w radiu Eska puścili Weekend" Mam jedno bardzo pozytywne odczucie no bo mi kobieta rozbierała się przy tym utworze :P

Użytkownik Gursonek edytował ten post 11 luty 2013 - 17:41

  • 1

#32 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 17:52

No padłam, Gursonek, ja Rapu i Hip Hpou, wybacz słuchałam ja Ty i Falka byliście w przedszkolu. LUDZIE CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM, NIE BOLI!!!
Nikt mnie nie musi przekonywać do tych gatunków muzyki!
Stwierdziłam tylko w swoim pierwszym poście w temacie, że wolę aby 4 - 9 latki podśpiewywały " Ona tańczy dla mnie", niż tekst w których są wulgaryzmy i na pewno nie są przeznaczone dla tak małych odbiorców.
Z resztą do Rapu trzeba dojrzeć i zrozumieć przekaz a dzieciarnia nawet ta starsza dostrzega tylko zaje**ty bit i słowa których nie rozumieją. Odbierają je dosłownie . Młodzież JP na 100% i to jest dla Nich cool.
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#33 Gursonek

Gursonek

    Milczek

  • Zbanowany
  • PipPipPip
  • 31 postów

Napisano 11 luty 2013 - 18:15

No padłam, Gursonek, ja Rapu i Hip Hpou, wybacz słuchałam ja Ty i Falka byliście w przedszkolu.

A moim skromnnym zdaniem odnoszę wrażenie że nie wiesz o czym mówisz. Oczywiście odnośnie Rapu i Hip-hop'u

Użytkownik Gursonek edytował ten post 11 luty 2013 - 18:15

  • 0

#34 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 18:20

Grussonek a niech Ci będzie:)
Kłócenie się z kimś na publicznym forum to nie mój styl, nie mam zamiaru Ci udowadniać swoich racji. Takie dyskusje to na PW.
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#35 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 11 luty 2013 - 18:44

To inna wersja :)   


  • 0

#36 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 18:59

To czego słucha dzieciarnia to odzwierciedlenie środowiska w jakim wyrasta i co słyszy w domu.Jeśli chodzi o 4-9 latków , to chyba powinny sluchać Fasolek albo coś w tym stylu a nie WSZ czy SŁONIA. Mogę się jednak mylić,nie jestem terapeutą .Jakie wychowanie takie wzorce .


Użytkownik Mały książe edytował ten post 11 luty 2013 - 19:00

  • 0

#37 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 11 luty 2013 - 19:17

Dyskusja o gustach jest raczej bezcelowa, ale... pozostaje mi się cieszyć, że "głosem młodej prawdy" w moim pokoleniu był raczej (punk) rock...

 

A jeśli chodzi o przeróbki to wersja powyżej jest dla mnie nawet bardziej żenująca niz oryginał. Dałbym gościom przynajmniej półroczny szlaban na dostęp do gitar i jeszcze dłuższy na internet ;o)


Użytkownik Janusz74 edytował ten post 11 luty 2013 - 19:19

  • 1

#38 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 19:17

No cóż czasem rodzice starszych dzieci nie mają wpływu, czego słucha ich latorośl. Ba, nawet nie tylko słucha ale też próbuje swoich sił w gatunku, jako kompozytor czy wokalista. Środowisko owszem ma wpływ, szczególnie rówieśników. A maluchy są jak gąbka, powtarzają po prostu to co im wpadnie w ucho i nie koniecznie muszą słyszeć coś w domu. Wystarczy, że na podwórku, słyszą coś kilka razy i już śpiewają.

Jankiel, widać, że utwór można przerobić na 101 sposobów:)

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 11 luty 2013 - 19:18

  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#39 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 11 luty 2013 - 19:23

To czego słucha dzieciarnia to odzwierciedlenie środowiska w jakim wyrasta i co słyszy w domu.Jeśli chodzi o 4-9 latków , to chyba powinny sluchać Fasolek albo coś w tym stylu a nie WSZ czy SŁONIA. Mogę się jednak mylić,nie jestem terapeutą .Jakie wychowanie takie wzorce .

Wybacz że pod   twoim postem ale  tak wyszło  Obserwuje ten wątek i tak sobie myślę i trochę  sie dziwię tym  negatywnym  emocjom. Co do dzieci  ja bym postulowal puszczanie  muzyki  klasycznej odpowiednio dobranej


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#40 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 11 luty 2013 - 19:32

Wiecie co skoro za moją przyczyną rozgorzała dyskusja na tematy wychowawcze dzieci to proponuję, niech ktoś założy taki temat, tam będzie się można pochwalić sukcesami i porażkami wychowawczymi.
NIE PSUJMY Hanick13 JEJ TEMATU:)
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych