Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ona tańczy dla Mnie :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 19:08

Nie da się ukryć,że discopolowy "utworek" zespołu Weekend - "Ona tańczy dla Mnie" podbił Polskę ;) i każdy go przynajmniej raz słyszał. Ci,którzy lubią taki gatunek muzyki jak również przeciwnicy.Każdego chyba "zainteresował" z różnych względów chociaż na chwilę : melodyjność, trywialność tekstu,fenomen popularności . Jednocześnie pojawiło się mnóstwo przeróbek tego utworku, mniej lub bardziej trafionych.Nie jestem zwolenniczką tego gatunku muzyki ale niektóre covery - pastisze rozbawiły mnie do łez. :hehe: Najlepszym wg. Mnie coverem jest śląska wersja - "Cila" kabaretu  Kafliki .Utwór w ciągu jednego dnia obejrzano ponad 150 tysięcy razy!!!. Popularność Cili zaczęła zagrażać pierwowzorowi :gaah: ... Utwór zniknął z sieci a na stronie FB kabaretu Kafliki pojawiła się informacja : "Usunęliśmy "Cile" na wskutek zaniedbań poczynionych przez nas w kwestiach formalnych i prawnych, ale mamy nadzieję że wrócimy z jeszcze lepszym kawałkiem. Bądźcie cierpliwi.Możecie się jednak spodziewać, że Cila powróci. - Wkrótce spodziewajcie się "Cili" w nowej, jeszcze bardziej śląskiej wersji. Póki co "Cila" idzie na warsztat". 

Dla tych, którzy nie mieli okazji wysłuchać konkurencyjnej "Cili" - wersja zdobyta dzięki uprzejmości i zaradności sucherro. :) Danke :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=dyEsiTqcAQo

gdyby okazało się ,że utworek zniknie z sieci mam w zanadrzu jeszcze jednego "asa"  :hehe:


Użytkownik hanick13 edytował ten post 25 styczeń 2013 - 20:31

  • 4

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#2 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 20:08

Piosenka jak i cały nurt dla Zenka z Koziej Wólki.Umpa uma i ferajna się bawi.No przecież takie np.Yes to tylko od Marcinkiewicza znają Tak, tylko kto to Marcinkiewicz? hehe.A tu swojska wiejska nuta i kraj się bawi.

Jestem szalony. mówie Ci jestem szlony hehe.To moja wersja znanego kawalka . :hehe:


  • 0

#3 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 20:34

A to moja wersja - jesteś spalony mówię Ci :hehe:


  • 0

#4 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 20:57

Z powodu? :)


  • 0

#5 Evita

Evita

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 20:59

".....bo, gdy ciymno jest...łona jak zwierz.." :hehe:  Świetna wersja! Dawno się tak nie uśmiałam..Thanx... :)


  • 2
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."
(Bob Dylan)

#6 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 21:01

Tak mi się skojarzyło z pewną przeróbką oryginału :)


  • 0

#7 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 21:12

Czyżbym naruszył uczucia fana gatunku? :) Nie o to chodziło...


  • -1

#8 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 21:25

Nie przepadam za disco relax...


  • 0

#9 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2013 - 21:48

To to jeszcze leci?


  • 0

#10 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 27 styczeń 2013 - 23:43

Nie przepadam za tego typu muzyką, ale przeróbka jest świetna  :hehe:  - Wreszcie nie słyszę znowu "ona tańczy dla mnie"...


  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#11 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 01:13

Ja usłyszałam pierwszy raz ten kawałek już we wrześniu, później gdzieś tam jeszcze raz przy piwie i pomyslałam do pobawienia niezłe. Ale byłam pewna że to podobnie jak inne piosenki z tego gatunku równie szybko przeminie jak się pojawiło. Moim zdaniem na jakiś super hit to jest po prostu za cienkie i zbyt oklepane, poza tym na dłuższą metę nie da się tego słuchać cały czas. Ten zespół ma jeszcze inny dość humorystyczny kawałek:" Tera mnie to wali, bo jestem na fali", tylko nie wiem czy to dokładny tytuł. Lecz gdybym została zmuszona do słuchania czegoś non stop przez godzinę to zdecydowanie wolę to drugie niż ten cały "wielki hit". Ale jak widać zapotrzebowanie na taką muzykę jednak jest i masy to lubią, bo inaczej taki banalny kawałek nie stałby sie nagle objawieniem. Byś może to po prostu chęć odreagowania na te wszystkie soule (które w polskim wykonaniu są zupełnie beznadziejne), R&B i inne pokrewne w których warsztat artystyczny a nawet linia melodyczna bywa nie raz bardziej uboga niż w disco polo a na pierwszym planie daje sie słyszeć jedynie stękający głos wokalistki.


Użytkownik Valeska edytował ten post 28 styczeń 2013 - 01:14

  • 0

#12 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 20:01

Pierwszy raz o tym kawałku usłyszałem przy okazji meczu lech - Legia kiedy Poznaniacy zrobili oprawę nawiązującą do tekstu z taką podstarzałą damą lekkich obyczajów. Problem w tym, że Legia wówczas strasznie Lechitom nakopała i warszawscy kibice zrewanżowali sie potem wrzucając do sieci teledysk zmontowany z najlepszych fragmentów tego lania ... niestety z muzyką w tle. Nigdy nie zrozumiem jak takie gnioty zdobywają taką popularność, no ale co kto lubi...
W zasadzie to na odtrutke po tej słodyczy należałoby od razu wrzucić któryś z ostatnich klipów Braci Figo Fagot ;o)

Użytkownik Janusz74 edytował ten post 28 styczeń 2013 - 20:02

  • 0

#13 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2013 - 20:12

Pierwszy raz o tym kawałku usłyszałem przy okazji meczu lech - Legia kiedy Poznaniacy zrobili oprawę nawiązującą do tekstu z taką podstarzałą damą lekkich obyczajów. Problem w tym, że Legia wówczas strasznie Lechitom nakopała i warszawscy kibice zrewanżowali sie potem wrzucając do sieci teledysk zmontowany z najlepszych fragmentów tego lania ... niestety z muzyką w tle. Nigdy nie zrozumiem jak takie gnioty zdobywają taką popularność, no ale co kto lubi...
W zasadzie to na odtrutke po tej słodyczy należałoby od razu wrzucić któryś z ostatnich klipów Braci Figo Fagot ;o)

Kiedyś na Legi w koło leciało to.Pamiętam jak grali z Sambdorią, debiut i bramka Kowalczyka.Piękne wspomnienia.To idealne kawałki na takie stadionowe śpiewy :) 


  • 1

#14 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 18:01

:) Trochę "zboczyliśmy" od tematu wątku.Zacznijmy od tego,że Mój wpis nie dotyczył muzyki discopolowej jako takiej a świetnej kabaretowej przeróbki jednego z "dzieł discopolowych "  :) - utworu Cila kabaretu Kafliki. Osobiście zaskoczyła mnie przede wszystkim reakcja zespołu Weekend na ten rewelacyjny pastisz.Brak poczucia humoru  ? Czy poczucie zagrożenia ?Nie twierdzę, że muzyka discopolowa nie miała i nie ma wielkiej rzeszy fanów.Ale to inna sprawa - każdy jest zwolennikiem takiego gatunku jaki osobiście mu odpowiada i nie należy nikogo tępić za jego upodobania.

Na poprawienie humoru  "Ona tańczy dla Mnie" , w wersji dla kibiców  :D
 
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u5mtQBwkU_Y

 


Użytkownik hanick13 edytował ten post 29 styczeń 2013 - 18:04

  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#15 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2013 - 15:07

To teraz czas na moją ulubioną wersję :)

 

No to teraz mam nadzieję że nazbieram plusików za posta hahahaha


  • 6

#16 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 10 luty 2013 - 17:09

:hehe:  Super. To może coś "wyższych lotów" wersja dla melomanów  :) 
 



 


Użytkownik DaFFy edytował ten post 17 luty 2013 - 18:17

  • 1

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#17 BlackFantasy

BlackFantasy

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów
  • Skąd:Stalowa Wola

Napisano 10 luty 2013 - 19:05

Ja tej pioseneczki nie nawidzę podobnie jak wszystkie kawałki z tego gatunku. Nie przepadam a nawet nie nawidze disco polo.


  • 0

#18 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 11 luty 2013 - 04:32

Dzięki Chuck.


  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#19 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2013 - 07:53

Chuck i Staniew dziękuję wam bardzo i kocham was za to co zrobiliście......  :hehe: :hehe:    :D


  • 0

#20 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 11 luty 2013 - 08:35

Ponieważ klip "Cila" z pierwszego mojego wpisu w temacie jest już nieaktualny - zamieszczam ponownie klip CILA kabaretu Kafliki 


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych