Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Sexterapeutki w Polsce?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#1 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 08:50

Do założenia wątku zachęcił mnie ciekawy wpis na Onecie. Czy osoba niepełnosprawna może za pieniądze zdobyć to czego tak często nam najbardziej brakuje - bliskości drugiej osoby, bliskości ciała i duszy, ciepła i intymności ?Przeczytajcie i oceńcie sami ...Wiem,że inne jest spojrzenie męskiej części niepełnosprawnych inaczej odbiorą temat kobiety ;-)

http://blog.onet.pl/...wum_goracy.html
  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#2 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 11:24

Dla mnie płacenie za sex, czy to osoby niepełnosprawnej, czy sprawnej, kobiety, czy mężczyzny, jest poniżające.
Nie twierdzę, że sex tylko z miłości i zaraz trzeba iść do ołtarza-nie,
Zastanowił mnie wątek tej dziewczyny, Kamili, gdzie "pan do towarzystwa", zabiera ją na spacer, do kina a potem wracają do domu i uprawiają sex. Co więcej, ów pan został wyselekcjonowany oraz jest opłacany przez rodziców a dziewczyna, z tego co zrozumiałam, nie ingerowała w wybór... Czy dorosła kobieta nie powinna sama poszukać sobie osoby, z którą będzie się spotykać??
Dla mnie trąci to trochę nadopiekuńczością rodziców oraz bardzo dużą niesamodzielnością psychiczną tej dziewczyny...
  • 2

#3 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 03 listopad 2012 - 15:09

Dla mnie płacenie za sex, czy to osoby niepełnosprawnej, czy sprawnej, kobiety, czy mężczyzny, jest poniżające.
(...)

Czyli płacenie za bułki w sklepie też jest poniżające? Jak ktoś nie umie piec bułek, a lubi je jeść to lepiej taką bułkę ukraść lub wyżebrać niż kupić?:)

Za seks zawsze trzeba zapłacić. Czasem tylko gotówką, a czasem kompleksowo: gotówką, wolnością osobistą i wolnym czasem. Bezinteresownego wolontariatu w tej dziedzinie nie ma.

Moim zdaniem - co kto lubi - jak ktoś chce szybko i na każde zawołanie, bez zobowiązań, ale za pieniądze - to nic w tym złego. Po co od razu oceniać i twierdzić, że taki ktoś jest "poniżony"?
  • 1

KNP


#4 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2012 - 16:22

[....]
Za seks zawsze trzeba zapłacić. Czasem tylko gotówką, a czasem kompleksowo: gotówką, wolnością osobistą i wolnym czasem. Bezinteresownego wolontariatu w tej dziedzinie nie ma.[...]


Oj ale pojechałeś po bandzie kolego...
Ale to Twoje zdanie, ja mam inne.

Wracając jednak do tematu uważam, że jak różni są ludzie, tak różne będą
na ten temat opinie.

Daleka jestem by oceniać tych którzy za szczyt marzeń uznają seks.

To takie sztuczne i na siłę wyszukiwanie problemów.
W dzisiejszych czasach kiedy ogólnie brak prawdziwych przyjacielskich, koleżeńskich relacji międzyludzkich. Kiedy panuje pogląd, że wszystko można kupić, występują i tego rodzaju zjawiska.
Pominę milczeniem fakt ile osób ON nie ma podstawowych świadczeń leczniczych, dostępu do kultury (teatr, koncerty itp...) obozów integracyjnych
itd... itp...

Niestety (w moim przekonaniu) to "szczęście" na krótką chwilę.
Ale jeżeli ktoś ma tylko takie aspiracje no to jego sprawa.
  • 0

#5 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 16:42

SEX I BUŁKI :facepalm:
To smutne że są osoby ciężko oszczędzające kasę po to tylko by chwilkę popatrzeć :rumieniec:
Smutna ta ich głupota .
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#6 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 03 listopad 2012 - 17:03

[....]
Za seks zawsze trzeba zapłacić. Czasem tylko gotówką, a czasem kompleksowo: gotówką, wolnością osobistą i wolnym czasem. Bezinteresownego wolontariatu w tej dziedzinie nie ma.[...]


Oj ale pojechałeś po bandzie kolego...
Ale to Twoje zdanie, ja mam inne.

(...)

A znasz jakieś sposoby na darmowy seks? Koleżanko :)

Od razu zaznaczę, że nie pytam o gwałt i samogwałt :D
  • 0

KNP


#7 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2012 - 17:58

To tak już poważnie, Kolego - po prostu trywializujesz.
Idąc Twoim tokiem rozumowania - to nic nie jest w życiu za darmo.
A ja twierdzę, że tak stawianie sprawy jest błędne.
Ale może ja jestem z innej "bajki"?

P.S. Jedni potrafią bez ogródek pisać o sprawach najbardziej intymnych, ja
nie mam takich umiejętności ani potrzeby aby przekonywać Cię do mojej wersji, więc uwierz mi na słowo ;) , jeśli nie, no to trudno. :).... i tyle w temacie.
  • 0

#8 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 18:10

Od razu zaznaczę, że nie pytam o ....... samogwalt :D


A coz to za slowo :facepalm: Slowo "gwalt" jest nosnikiem przemocy.
Gdzie tu jaka przemoc? Nazwijmy to ladniej "samozaspokojenie".

Seks jest a w kazdym razie powinien byc spelnieniem milosci i jako taki jest darmowy. Reszta to rzemioslo.
  • 0

#9 Jaskółka

Jaskółka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 03 listopad 2012 - 18:26

W takim razie, ja jestem z tej samej bajki, co Michalina :)

Rodys, po raz pierwszy się z Tobą nie zgadzam. Sex to nie bułeczki. Nie wiem, może jako kobieta, mam nieco inne podejście do tych spraw niż "rasowy samiec", ale płacić za seks... to poniżające.
Ogólnie, jak weszłam wczoraj w ten artykuł na onecie, spodziewałam się nieco innej treści pod tytułem sex niepełnosprawnych, a tu jakieś *uj wie co o prostytucji i płaceniu za sex... dziwnie się poczułam czytając ten cały chłam. I jeszcze te bzdurne wypowiedzi psycholog, że powinny powstać domy publiczne dla niepełnosprawnych finansowane przez państwo... w tym momencie nastąpiła by dyskryminacja osób zdrowych muszących za te usługi płacić z własnej kieszeni.
Czytając ten artykuł miałam wrażenie, ze niepełnosprawnego nie stać na sex z miłości, z czystej fascynacji drugą osobą, miałam wrażenie, że skoro jestem kaleką, to nie mam co liczyć na bezinteresowny sex, dlatego moim jedynym wyjściem jest zapłacić za to... porażka. Jakim debilem być trzeba, by napisać i opublikować takie g*wno na ogólnodostępnym portalu!
Ok... 10 oddechów bo już mnie znosi :P

I jeszcze co do tej dziewczyny, której rodzice opłacają dla niej męską dzi*kę... jestem w stanie pojąć że ta dziewczyna nie rozumie, że robi sobie krzywdę, ma namiastkę tombaku, który świeci się jak złoto, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. Jakimi kategoriami myślą jej rodzice? To dla mnie tajemnica. Zamiast zabrać tą dziewczynę do ludzi, to oni jej sprowadzają jakieś brudne ścierwo... w życiu bym nie oceniła tak nisko swojego dziecka, że zasługuje na najgorszy syf, jakkolwiek chore by było, tłumaczyłabym, że jest warte milion dolarów (jeśli już tak materialistycznie wszyscy piszą), i że kiedyś spotka kogoś, kto ją pokocha.
Heh...widzisz i nie grzmisz...
  • 0
- wkłady do pochłaniaczy wilgoci, kadzidełka, olejki - sprawdź sam!

Znajdź siłę w swym sercu , aby biła blaskiem Twych oczu - Jaskółka Uwięziona

#10 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 19:18

Zgadzam się w 100 % z Anetką!
Rodzice tej dziewczyny powinni jej ułatwić nawiązanie normalnych kontaktów z otoczeniem.
Rodys, naprawdę Twoim zdaniem nie istnieje "bezpłatny" sex? A sex w związku?
I na upartego(przepraszam z góry z może zbyt odważne zdanie) można poszukać sobie tzn. "f*ckfriend", czyli przyjaciela do sexu. Nie twierdzę, że jest to dobre rozwiązanie, jednak przynajmniej jak dla mnie, nieco lepsze niż wynajmowanie dzi*ki.
Jednak tak czy owak nie powinno się w to mieszać rodziców. Taka sytuacja to dla mnie dowód na brak dojrzałości psychicznej tej dziewczyny, czyli również moim zdaniem nie jest gotowa do sexu.
Powiem tak, że gdyby mnie moi rodzice sprowadzili do domu kogoś takiego, to poprosiłabym aby sami z nim sypiali, skoro go sobie wynaleźli :) Powiedziałam o tym artykule mojej mamie i powiedziałam również jakie jest moje zdanie na ten temat. A ona się roześmiała i powiedziała "A gdzie ja Ci tego 2-metrowego miałabym szukać?" Poza tym postawa rodziców tej dziewczyny kojarzy mi się ze stręczycielstwem.
Co do wypowiedzi pani psycholog, to pewnie inspirowała się sytuacją Holandii, gdzie takie usługi są refundowane jako forma rehabilitacji.
Odnośnie masturbacji, nazywanie jej samogwałtem, to typowy wymysł środowisk katolickich. Uważam, że jest to dosyć dobra forma zastępcza nie tylko dla osób niepełnosprawnych ale i samotnych.
  • 0

#11 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 19:45

Bądźmy szczerzy - w wypadku wielu niepełnosprawności zwykle jedyna swobodnie osiągalna. Tyle, że namiastka.

Moje zdanie? Nie widzę niczego poniżającego w płaceniu za seks, natomiast mam wątpliwości czy nie przeszkadzałaby mi świadomość, że druga strona wcale nie ma ochoty i w gruncie rzeczy czeka żeby już było po wszystkim a rachunek uregulowany. Ja chyba z tych co by jednak chcieli żeby kobitka też coś fajnego poczuła nawet jeśli "aż miłości" w tym wszystkim nie ma.
Nie wiem, jak zrefundują to pewno sprawdzę i wam powiem ;o) hahaha... taaa, wiem, niedoczekanie.
  • 0

#12 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 19:49

Znalazłam blog tego Adama...
http://grzesznikadam...et.pl/?s=kamila
  • 0

#13 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2012 - 20:05

a ga ta i Anetka podpisuję się pod waszymi postami. Seks bez jakiej kolwiek chemii jest po prostu obrzydliwy. To co opisane jest w artykule to jest zwykła prostytucja
  • 0

#14 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 03 listopad 2012 - 20:13

[/quote]
A znasz jakieś sposoby na darmowy seks? Koleżanko :)

Od razu zaznaczę, że nie pytam o gwałt i samogwałt :D
[/quote]

Nie chcę się chwalić, ale ja znam sposoby na darmowy seks. Zna je również mnóstwo innych ludzi, którzy zawarli związek małżeński, lub robią to na kocią łapę.
  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.


#15 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 20:45

[quote='abizolek' pid='188886' dateline='1351970013']
[/quote]
robią to na kocią łapę.
[/quote]

Zostawcie koty w spokoju.Od tego kota można uczyć się bezinteresowności:

http://w638.wrzuta.p...rnela..._jezyki
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#16 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2012 - 21:43

Ten wpis przypomina mi australijski dokument o seksmisji tyle, że w polskim wykonaniu...
  • 0

#17 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 03 listopad 2012 - 22:08

To co opisane jest w artykule to jest zwykła prostytucja

Ale oczywiście że prostytucja, nikt tu chyba nie twierdzi inaczej. I nikt się chyba nie łudzi że za kasę może dostać coś więcej niż seks niezależnie od tego ile tam jej kwiatów przyniesie czy tez ile razy się wcześniej przejdą do kina.
  • 0

#18 Gość_Falka_*

Gość_Falka_*
  • Gość

Napisano 04 listopad 2012 - 09:05

Sex, sex, sex... jakże poważny temat wybraliście :devil: Zima się zbliża, więc to będą dłuuuugie tematy na zimową nostalgię :hehe:

Agnieszka ma 36 lat, jest żoną i matką trójki dzieci. Pracuje w najstarszym zawodzie świata. Zakres jej obowiązków jest nieco inny niż myślimy. Klientami Agnieszki są tylko mężczyźni niepełnosprawni. Sama nie mówi o nich "klienci" - nazywa ich pacjentami.

Taaaak i mąż zapewne jeszcze ją głaszcze po główce za ,,leczenie" swych pacjentów :hehe:

Sprawdza się stwierdzenie - kiedy jest i popyt jest i podaż - to od nas zależy czy coś będzie na polskim rynku czy też nie...
Uważam że jeśli ktoś nie szanuje własnego ciała to nie jest nic wart...
  • 0

#19 marcinek77

marcinek77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 04 listopad 2012 - 13:14

nie skorzystalbym z takiej uslugi to jakies chore sex za kase to nie dlamie wole to zrobic z chetna kolezanka za darmo:)
  • 0

#20 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 04 listopad 2012 - 13:43

@Anetka z Białegostoku: no po prostu Cię uwielbiam :P twój komentarz the best ;) podpisuję się pod tym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych