Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ściąga ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 09:33

Zauważyłam ,że nie tylko nowe osoby mają czasami problem z poprawnym wklejeniem grafiki, zamieszczeniem filmu itd. na Forum. Sama miałam  problemy ;) …Zamieszczam więc małą „ściągę” dla Tych, którzy walczą z Nowym Forum. Być może się przyda. :) Podpowiedzi poparte screenami dla „wzrokowców”.  Powodzenia  :)

Adminów i Moderatorów proszę o " nie warczenie "    :hehe:  .Wiem,że w wątku Tematy Pomocy jest odpowiedź na posty, które zamieściłam ale uważałam, że przyda się "uściślenie, uproszczenie, rozjaśnienie itp." procedur tam opisanych  :coffee: 

 

I. WKLEJANIE GRAFIKI

 

 

Aby wstawić grafikę na Nowym Forum korzystamy z ikonek w oknie odpowiedzi. Poniżej „krok po kroku” przedstawiam sposób wklejania grafiki na Forum.

Uwaga!!!

Oczywiście nie można wkleić grafiki bezpośrednio z komputera. W takim wypadku zapisujemy ją najpierw na stronie np.http://http://www.fotosik.pl/ po czym postępujemy wg. poniższej "procedury" :

 

1. Otwieramy stronę z obrazkiem ( zdjęciem, grafiką ), który chcemy umieścić w swojej wiadomości. Nie kopiujemy adresu strony a szukamy URL zdjęcia . 

 

mgvmjc.jpg

 

 

2. Z menu kontekstowego wybieramy polecenie „otwórz grafikę w nowej karcie”, „kopiuj adres grafiki” ( polecenia różne w zależności od przeglądarki ) . W menu kontekstowe oczywiście wchodzimy standardowo - prawy klik myszki na grafice. 

 

pdz53w.jpg

 

 

 

3. Po wybraniu powyższego polecenia otrzymujemy bezpośredni link do obrazka

 

i03upj.jpg

 

4. Teraz pozostaje "tylko" wklejenie tego URL do wiadomości za pomocą "okienka poleceń"

( klikamy obrazek nad oknem wiadomości i w nowym okienku wklejamy url).Na koniec zatwierdzamy powyższe czynności i obrazek pojawia się w oknie wiadomości :)  

 

1joa6n.jpg

 

 

 

ywxi60.jpg

 

 

 

7oba8h.jpg


Użytkownik hanick13 edytował ten post 18 styczeń 2013 - 11:39

  • 2

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#2 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 09:41

II.WKLEJANIE FILMU

 

 

1. Otwieramy film na youtube, kopiujemy URL filmu

 

 

ywp7la.jpg

 

 

 

2. W oknie wiadomości wpisujemy odpowiednie polecenie

 

okrevm.jpg


3. Zatwierdzamy czynności.Nasz aktywny film ukazuje się w oknie wiadomości.

 

 

plpxm0.jpg
 

 

:coffee:


Użytkownik hanick13 edytował ten post 18 styczeń 2013 - 11:38

  • 2

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych