Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Społeczna inicjatywa ...

niepełnosprawi pecycja razem możemy więcej

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#21 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 13:19

Oczywiście, że mam w tym interes w końcu tak naprawdę nazywam się Jacek Rostowski. A tak na poważnie, to trzeba mierzyć siły na zamiary. Załóżmy, że zdobędziecie te 100000 podpisów. Co z tego wyniknie? Zresztą jak już, to powinno się zbierać realne podpisy, a nie wirtualne.


  • 0

#22 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2013 - 13:31

Oczywiście, że mam w tym interes w końcu tak naprawdę nazywam się Jacek Rostowski. A tak na poważnie, to trzeba mierzyć siły na zamiary. Załóżmy, że zdobędziecie te 100000 podpisów. Co z tego wyniknie? Zresztą jak już, to powinno się zbierać realne podpisy, a nie wirtualne.

I tu Cie zaskoczę , takie podpisy też zbieramy. 

A co z tego wyniknie , ty , ja i inni będziemy mieli pieniądze na w miarę normalną egzystencję . Zastanowiłeś się ilu rodziców nie stać na leczenie i rehabilitację maluszków . Zamiast walczyć ze mną, to zacznij walkę , nie tylko dla siebie , ale i dla tych maluszków . Wiesz ile kosztuje rehabilitacja z delfinami . Gdzie są olbrzymie szanse na wyleczenie ( na pewno nie całkowite ) , ale na wyleczenie takich nieziemskich łobuzów .

Teraz wyobraź sobie zostajesz ojcem , okazuje się że Twoje dziecko jest chore

, Ciebie nie stać na leczenie , jesteś bezsilny. Jest grupa osób która chce poprawić sytuację takich osób, ale znajduje się jeden , który mów nie . Co robisz walczysz z grupą czy słuchasz jednego egoistę i malkontenta 

Decyzja należy do Ciebie 


  • 0

#23 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 13:39

Przeczytaj jeszcze raz moje posty w tym wątku. Przecież nie twierdzę, że nie ma potrzeby zwiększenia zasiłku. Trzeba go podnieść, ale taka akcja tego nie zmieni. No bo jak? Zbierzecie 100000 realnych podpisów i co w związku z tym?


  • 0

#24 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2013 - 14:03

Przeczytaj jeszcze raz moje posty w tym wątku. Przecież nie twierdzę, że nie ma potrzeby zwiększenia zasiłku. Trzeba go podnieść, ale taka akcja tego nie zmieni. No bo jak? Zbierzecie 100000 realnych podpisów i co w związku z tym?

100.000 podpisów + do tego wypadałoby mieć tzw. obywatelski projekt ustawy o świadczeniach rentowych i można to składać w Sejmie... Powiecie, że jestem malkontent..., ale trzeba się liczyć z tym, że podobnie jak z obywatelską inicjatywą w sprawie wieku emerytalnego i znacznie większą ilością zebranych głosów, zostanie to odrzucone w Sejmie... Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo....


Użytkownik kuba edytował ten post 19 styczeń 2013 - 14:04

  • 1

#25 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 16:29

Chłopy szanowne.
Ja akurat rozumiem wiele z tych wątpliwości o których piszecie, nie mam złudzeń że panowie na górze są bardzo chętni by sypnąć groszem z powodu inicjatywy tej czy innej bo z pewnością nie.

Ale:
akurat podoba mi się zapał i nawet ten "hura optymizm" koleżanek bo jeśli ktokolwiek z czymś startuje to dobrze by było, żeby choć on wierzył w sukces, prawda? Jestem przekonany że i one dobrze wiedzą, że to niekoniecznie będzie "bułka z masłem" i nagle jak z kapelusza wyskoczą setki podpisów, zreszta my sobie "poza anteną" i o tym między sobą rozmawiamy, i o "za i o "przeciw".

Dlatego nie poproszę byście wbrew swojemu realistycznemu spojrzeniu na rzeczywistość uwierzyli od razu w cudowną skuteczność internetowej inicjatywy, poproszę za to byście Wy i inni jeśli podzielacie samą rację, samą istotę tematu mimo tych zasadnych często wątpliwości zdecydowali się w tej czy innej formie jednak tego podpisu udzielić.

Z góry dzięki w imieniu własnym i dziewczyn. Wiecie co myślę? Niezależnie od wyniku (trzymam kciuki oczywiście) one będą mogły spokojnie w tym temacie popatrzeć w lusterko bo zrobiły ile mogły. Jak już się zaloguję i podpisze to też będę mógł :o)
Miłego dnia.
  • 0

#26 PIMOT

PIMOT

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1842 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 16:56

Podpisalem


  • 1

Ludzie buduja za duzo murow a za malo mostow

 

Issac Newton


#27 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2013 - 20:45

No i mamy 46 głosów  :)

Dobranoc  :)


  • 0

#28 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:33

No i mamy 46 głosów  :)

Dobranoc  :)

 

Już 47 głosów Kochani, jedzieeeemyyy!!!! Tymczasem ze względu na porę dnia miłego wieczoru i dobranoc :) 


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#29 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:50

Jak coś robić to porządnie. Dlaczego? Takie bezsensowne zrywy, prowadzą w przeciwnym kierunku od zamierzonego. Ludzie widząc kolejne porażki, raczej obojętnieją na problem niż go wspierają. Lepiej jest nie robić nic, niż bawić się w bezowocne zrywy. A to wygląda jak niepoważna zabawa. Takie pismo powinno spełniać szereg wymogów (do znalezienia u wujka Google). To nie spełnia praktycznie żadnego. Jest określony czas, na zebranie podpisów a jak widać, słabo to idzie. I co to da? W przeciągu ostatnich kilku lat, były podejmowane różne inicjatywy w tym kierunku, również z udziałem mediów. I co? I nic. Skąd rząd miałby wziąć pieniądze na podwyżki, skoro nawet podniesienie o 10 - 20 zł to ogromny wydatek. Mamy kryzys, rząd łupi każdego jak może, a teraz miałby podwyższać? W budżecie, aby komuś dać, innemu trzeba zabrać. I komu by zabrali? Oczywiście tradycyjnie, najbiedniejszym. W czasach kryzysu, niepełnosprawni powinni siedzieć cicho, bo tylko podpowiedzą rządzącym, gdzie można jeszcze zabrać pieniądze. Podwyższą pielęgnacyjne o 5 zł i tak wyśrubują kryteria, że mało kto się załapie. Ale na szczęście wątpię, żeby rząd zauważył tą niedopracowaną petycyjkę.


  • 0

#30 Evita

Evita

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 01:03

Jak coś robić to porządnie. Dlaczego? Takie bezsensowne zrywy, prowadzą w przeciwnym kierunku od zamierzonego. Ludzie widząc kolejne porażki, raczej obojętnieją na problem niż go wspierają. Lepiej jest nie robić nic, niż bawić się w bezowocne zrywy. A to wygląda jak niepoważna zabawa. Takie pismo powinno spełniać szereg wymogów (do znalezienia u wujka Google). To nie spełnia praktycznie żadnego. Jest określony czas, na zebranie podpisów a jak widać, słabo to idzie.

 

Przykro mi, że tak mało jest w Tobie wiary..Nie wiem co przyczyniło się do Twojego zobojętnienia na tego typu problemy, ale proszę Cię o jedno..  nie zabieraj tej wiary innym!..Są jeszcze na tym świecie ludzie, którzy pomimo wszystko chcą walczyć o lepsze jutro..i robią to nie tylko z korzyścią dla siebie..ale także dla Ciebie!

 

 

 I co to da? W przeciągu ostatnich kilku lat, były podejmowane różne inicjatywy w tym kierunku, również z udziałem mediów. I co? I nic. Skąd rząd miałby wziąć pieniądze na podwyżki, skoro nawet podniesienie o 10 - 20 zł to ogromny wydatek. Mamy kryzys, rząd łupi każdego jak może, a teraz miałby podwyższać? W budżecie, aby komuś dać, innemu trzeba zabrać. I komu by zabrali? Oczywiście tradycyjnie, najbiedniejszym. W czasach kryzysu, niepełnosprawni powinni siedzieć cicho, bo tylko podpowiedzą rządzącym, gdzie można jeszcze zabrać pieniądze. Podwyższą pielęgnacyjne o 5 zł i tak wyśrubują kryteria, że mało kto się załapie. Ale na szczęście wątpię, żeby rząd zauważył tą niedopracowaną petycyjkę.

 

 

I tu się mylisz..bo ostatnimi czasy walczyliśmy o zniesienie limitow dla rencistów socjalnych. I to właśnie upór i walka osób, którym zależy na polepszeniu jakości życia spowodowala, że teraz renciści socjalni mogą dorobić więcej jak dotychczas bez zawieszania świadczenia..

 

Nie chcę narzucać Tobie swojego toku myślenia, bo to nie o to chodzi..Każdy ma prawo do swojego zdania, czy opinii na dany temat..Proszę Cię tylko o jedno..Jeśli masz dalej demotywować i pisać takie bzdury..to lepiej nic nie pisz..Bo takim sposobem nie tylko zabierasz nadzieję innym..ale sprawiasz przykrość osobom, które naprawdę chcą coś zmienić..chcą działać..chcą sprawić by Nam wszystkim żyło się po prostu lepiej..I może jestem głupia, może naiwna..ale przynajmniej nie siedzę z założonymi rękami..i nie marudzę..

A tak w ogóle to co to za życie bez celu,... bez walki?...Z tego co wiem to...- "Świat urządzony jest tak, że aby żyć, trzeba walczyć."(E. Hemingway) :)

Pozdrawiam Cię...i życzę więcej wiary i uśmiechu.. :)


  • 0
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."
(Bob Dylan)

#31 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 01:50

Do Marcina.Chłopie z Tobą chyba coś jest nie tak.Zamiast wesprzeć kogoś , kto chce zawalczyć z tymi wiatrakami , tylko krytykujesz. Przykre to tym bardziej,że robi to osoba z naszego środowiska.To wlaśnie przez takich myślicieli jak Ty ten kraj wygląda tak a nie inaczej.Przez d.wołowe które tylko siedzą i gderają , czekając komu tu tylko co wytknąć i komu podstawić nogę.Może zamaiast podstawiać nogi, podasz rękę i pomożesz? Jeżeli nie podoba Ci sie petycja, to prosze bardzo, pokaż jaki jesteś kozak i napisz lepszą.Nikt Ci nie zabrania.Tylko nie niszcz czyjegoś zapału,kto robi to nie dla siebie , tylko dla tych ludzi,dla których 5 zl. to kolejny przeżyty dzień.Uprzedzając Twój następny kpiący komentarz powiem,że można przeżyć za 5 zl.dzień.Jak nie chcesz pomagać,to nie przeszkadzaj i nic już nigdzie nie pisz , na żaden temat.Bo jadu w tym kraju jest po dostatkiem.I pamietaj, milczenie jest złotem :) .


  • 0

#32 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 01:56

bea69- Już jest 50 :)  i to jest ważne a nie krytyka dla krytyki, bo samemu nic się nie potrfi po za ględzeniem.Takich ważniakow to tylko :hehe: , bo szkoda na nich nerwów.


  • 0

#33 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 03:26

A ja zaryzykuję bana na forum, ale powiem to co myślę. _Aniołek_ o ile się nie mylę, zamieścił post, na publicznym forum. Wątek jest otwarty, więc czegoś tu nie rozumiem. Każdy kto tylko wyraża odmienne zdanie, jest atakowany. Przecież, nikt nie zabrania nikomu walczyć i kruszyć kopi dla dobra "ogółu". Jednak, jeśli już teraz nie możecie zneść słów krytyki, to co będzie dalej?
Mam pytanie, czy to jest wątek tylko dla tych, którzy wyrażają swoje "ochy" i "achy"? Bo na razie wygląda on, na kółko wzajemnej adorocji i uprawianie w pewnym sensie prywaty. Każdy kto zadaje tu niewygodne pytania, jest zakrzyczany i niezbyt miło traktowany, nawet posuwacie się do tego, że prosicie o milczenie. A może warto pomyśleć nad merytorecznymi odpowiedziami? Co da ta petycja? Z skąd mają być wzięte pieniądze? itd. Czy zdanie "inaczej" myślących od Was nie liczy się?
Chcecie to walczcie, to Wasza sprawa ale pozwólcie też na wypowiadanie się w tym wątku wszystkim a nie tylko "wybrańcą".
  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#34 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 20 styczeń 2013 - 05:34

Żenada ta  dyskusja. A przecież wystarczy na chwilę założyć różowe okulary i zauważyć, że wszyscy chcą dobrze, że wyrażają tylko swoje zdanie, nie chcą nikomu dokopać. Więc pisanie napastliwych postów typu "coś z Tobą nie tak" to buractwo moim zdaniem. A co do społecznych inicjatyw, to przecież zdarzają się chybione, ale takie są dla jednych, dla innych są czymś ważnym.  Więc chyba lepiej nie krytykować ludzi, którzy w coś wierzą, chcą coś zmienić. Niech walczą i zwyciężają.


  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.


#35 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 06:14

CZARYANIELE czego nie rozumiesz , to tego że IPONKI to taka grupa ludzików , które się wspierają . Przypomnij sobie Twój melodramatyczny post o straconej miłości i co masz robić. Żaden z IPONKÓW Cie nie znał , nic o Tobie nie wiedział, a jednak IPONKI wyskoczyły jak burza z pomocą dla Ciebie . Czy ktokolwiek robił wywody naukowe , zadawał pytania . A może to Twoja wina , dla nas liczyła się pomoc Tobie bo jesteś jedną z nas

Wiesz i mimo tych moich różowych okularów , zdaje sobie sprawę że Marcin i kuba mają racje . bo tak jak pisał Janusz74 poza ''anteną '' rozmawiamy ze sobą wszystkie za i przeciw .

Piszesz forum otwarte jasne , każdy niech zabiera głos . Tylko zamiast dołować IPONKI słowami po co , na co. Każdy powinien pomyśleć , może się nie udać ( bo tak też może być ). Ale trzeba przynajmniej próbować, a to i tak już jest dużo

Pozdrawiam 


  • 0

#36 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 09:11

Mamy już 54 głosy  :)

Do zbierania głosów zaangażowowały się dziewczyny z portalu ''nasze-hafty'' i nie pytają po co . Tylko piszą jesteśmy z Wami 

 

''No to ja się podpisuje. I życzę z całego serducha powodzenia w tej walce. Pozdrawiam! karo88888"


  • 0

#37 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 11:00

Abizolek,przeczytaj inne posty marcina a zrozumiesz dlaczego uzłem w stosunku do  iego takiego sformuowania.To nie buractwo, tylko gość krytykuje kompletnie wszystk co się da.Wszystko pięknie,Każdy ma prawo krytykować lub klaskać brawo,tylko dlaczego nikt z Was nie zwrócil uwagi,że ANIOŁEK wyraźnie prosił o nie rozpoczynanie tu dyskusji , tylko na Fb? Tu była tylko sucha informacja na ten temat i odesłanie dalej.


  • 0

#38 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 11:07

Abizolek,przeczytaj inne posty marcina a zrozumiesz dlaczego uzłem w stosunku do  iego takiego sformuowania.To nie buractwo, tylko gość krytykuje kompletnie wszystk co się da.Wszystko pięknie,Każdy ma prawo krytykować lub klaskać brawo,tylko dlaczego nikt z Was nie zwrócil uwagi,że ANIOŁEK wyraźnie prosił o nie rozpoczynanie tu dyskusji , tylko na Fb? Tu była tylko sucha informacja na ten temat i odesłanie dalej.

Bardzo prosta sprawa, niech _Aniołek_ zamknie temat i nikt nie będzie dyskutował.

Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 20 styczeń 2013 - 12:10
Poprawiono cytat. Moderator.

  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#39 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 20 styczeń 2013 - 11:22

Abizolek,przeczytaj inne posty marcina a zrozumiesz dlaczego uzłem w stosunku do  iego takiego sformuowania.To nie buractwo, tylko gość krytykuje kompletnie wszystk co się da.Wszystko pięknie,Każdy ma prawo krytykować lub klaskać brawo,tylko dlaczego nikt z Was nie zwrócil uwagi,że ANIOŁEK wyraźnie prosił o nie rozpoczynanie tu dyskusji , tylko na Fb? Tu była tylko sucha informacja na ten temat i odesłanie dalej.

Czytałem jego teksty, dla niego jest fragment

"Więc chyba lepiej nie krytykować ludzi, którzy w coś wierzą, chcą coś zmienić. Niech walczą i zwyciężają."

A dyskusja na forum i tak się rozpoczęła, więc się jeszcze wychylę.

Marcin zapatruje się na akcję pesymistycznie, ma inne pomysły. Dlaczego ich nie wziąć pod uwagę?

Pytanie w tym miejscu do Marcina. Czy proponujesz protest osób niepełnosprawnych w  Warszawie, pod gmachem Sejmu? Na wózkach, o kulach, z udziałem mediów? Jeśli masz jakieś podobne pomysły konstruktywne, napisz o nich.


  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.


#40 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2013 - 11:30

Bardzo prosta sprawa, niech _Aniołek_ zamknie temat i nikt nie będzie dyskutował.

Nikt ani ja , ani ANIOŁEK nie damy Ci tej satysfakcji. Nie zamkniemy tematu, nie wiadomo co byś robiła. Temat z IPONU nie zniknie , bo zdajesz sobie sprawę tak samo jak i  ja że na fb nikt już nie wejdzie . I temat ucichnie 

A ktoś tu niedawno pisał jak by to chciał zmienić świat na lepsze 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych