Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Społeczna inicjatywa ...

niepełnosprawi pecycja razem możemy więcej

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#1 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 16 styczeń 2013 - 14:49

Witajcie.

 

Kochani postanowiłam Was zachęcić do społecznej akcji walki o normalność. Pomysł powstał z potrzeby: zwrócenia uwagi i podjęcia działań, serca, bezsilności, która przerodziła się w ten czyn. Motywów było kilka. Dla mnie jest to ważne i potrzebne. Jeśli mogę coś zrobić to zwyczajnie robię to. Bezczynność i narzekanie mnie "dobija", "zabija", normalnie marnieje i usycham ...

Ogromna prośba do Was: przyłączcie się do tego. Bardzo ważna jest świadomość, że to, co w danym momencie robisz jest zrozumiane, słyszalne i odbierane przez innych w pozytywny sposób. Innymi słowy nie ma obojętności, a jest jedność.

 

Profil na FB, w którym można bezpośrednio dyskutować i wymieniać się komentarzami (utworzony specjalnie w tym celu):

http://www.facebook....100005071620394

 

Link do petycji w tej sprawie:

http://www.activism....ylacz-sie/41780

 

Wybrałam ten dział, ponieważ pragnę Was wszystkich tym zainteresować, a zdecydowanie uciekam od wszelakich wielkich słów, burzliwych dyskusji, czy nawet poklasku. Po prostu chcesz i rozumiesz - to przyłącz się do tej akcji, jeśli nie to też zrozumiem. Każdy ma prawo postąpić jak uważa. Ja zaś do końca pozostanę z ludzką wiarą i liczę na Was.

Pozdrawiam serdecznie. Milena.


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 18 styczeń 2013 - 14:46

  • 3

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#2 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 18:24

Jedna osoba więcej pod petycją  :) 


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#3 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:59

Próbuję odpowiedzieć, ale chyba to trochę dla mnie za trudne. Przedtem łatwiej było i komu to przeszkadzało?Czy aby podpisać się pod petycją należy mieć konto na FB lub Twitterze?
  • 0

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 16 styczeń 2013 - 21:08

Czy aby podpisać się pod petycją należy mieć konto na FB lub Twitterze?

 

Oczywiście, że nie musisz mieć tych dwóch kont. Zwyczajnie poprzez FB rozsyłam petycję do większej liczy osób, tylko taki to ma cel.

Za każdy oddany głos - dziękuję :)


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Evita

Evita

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 21:38

Oczywiście wspieram i popieram.. :)

Kolejny głos..

Brawo Aniołku!! :) Jesteś wielka! :*


  • 0
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."
(Bob Dylan)

#6 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 21:47

 
Aniołku, Ty która każdemu lecisz z pomocą jak błyskawica, nie powinnaś mieć problemów z namówieniem ludzi do podpisania się pod tą petycją.Wszyscy pobierający rentę socjalną mają w tym swój wspólny interes.Podpisałam i potwierdziłam.
  • 0

#7 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 16 styczeń 2013 - 22:28

Nie tylko powinniśmy podpisywać petycje, ale także udostępniać ja wszędzie tam gdzie się da . Aby jak największa liczba osób dostrzegła problem osób niepełnosprawnych 


  • 0

#8 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 17 styczeń 2013 - 21:39

ANIOŁEK wczoraj umieścił post ‘’SPOŁECZNA INICJATYWA’’. Post bez reakcji z waszej strony , ponad 100 wejść na post, i aż 10 podpisów . No w takim tempie to może za jakieś 1000 lat , nazbiera się wystarczająca liczba podpisów .Nawet jeżeli nie uda nam się nic zrobić w sprawie podniesienia zasiłku pielęgnacyjnego ( a przy moich różowych okularach , ta opcja nawet nie wchodzi w grę ). To pokarzemy że jesteśmy grupą która potrafi się zjednoczyć i wałczyć o swoje zamiast ciągle narzekać . Narzekaniem świata nie zmieni

 Dla tego moja prośba zastanówcie się czego wy tak na prawdę chcecie , narzekać jak to niepełnosprawni mają źle i nic z tym nie robić . Albo zjednoczyć się i pokazać naszą silę . 


Jeżeli chcecie pokazać naszą siłę podpisujcie petycję wy, wasze rodziny, znajomi przyjaciele i zamiast ciągle narzekać zróbcie coś z tym

A może oprócz prośby ANIOŁKA tekst Janusza 74 zmotywuje was do działania , bo pracy przed nami jeszcze sporo, ale to dopiero początek

 

‘’ Być może dlatego, że nie jesteśmy grupa społeczną głośno manifestująca przed parlamentem ani na ulicach stolicy, może dlatego że temat nie trafia na czołówki gazet ani telewizyjnych dzienników, nie nagłośnią go prawdopodobnie nastawione na sensację media. Ale mimo to problem istnieje i nasz protest jest próbą zmiany tej sytuacji ponieważ nasza i Twoja obojętność byłaby potraktowana jako ciche przyzwolenie na dalsze trwanie tego stanu rzeczy.’’

Ja teraz zmykam dalej na urlop a wy IPONKI do podpisywania petycji 

:coffee:

INTERAKTYWNA SPOŁECZNOŚĆ PRZYJACIÓŁ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 

już zaczyna działać 

A wy IPONKI ?????????


  • 0

#9 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 22:01

Ponieważ nie lubie sobie przypisywac nie swoich zasług uściślijmy - tekst (cały, bo to tylko fragment) opracowały o ile wiem Beata i Aniołek a mnie jedynie poproszono o to, bym go zredagował "po swojemu" co też zrobiłem i swoją propozycję odesłałem. Merytorycznie mój wkład jest prawdę mówiąc żaden, bo zwyczajnie nie jestem w temacie odpowiednio zorientowany.
  • 0

#10 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 22:27

Trzeba się nauczyć protestować od górników. Ci jak przyjadą do Warszawy, to zawsze skuteczni...


  • 0

#11 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 17 styczeń 2013 - 22:33

Trzeba się nauczyć protestować od górników. Ci jak przyjadą do Warszawy, to zawsze skuteczni...

Tu nie chodzi o dyskusje , tylko o działanie. Podyskutować możemy na PW albo na 

 

Profil na FB, w którym można bezpośrednio dyskutować i wymieniać się komentarzami:

http://www.facebook....100005071620394

 

Pozdrawiam 


  • 0

#12 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 18 styczeń 2013 - 14:43

Trzeba się nauczyć protestować od górników. Ci jak przyjadą do Warszawy, to zawsze skuteczni...

 
Gdyby to się Tobie udało to bym Ci szczerze powinszowała. Nie chodzi tu o dawanie "złotych rad", a zbieranie podpisów i jednoczenie się w tej sprawie, jeśli oczywiście nadal chcemy coś zmienić. Na taki protest też mogłaby przyjść odpowiednia pora, po prostu potem. Najpierw skupmy się na chęciach i bezpośrednim działaniu, czas je Nam zweryfikuje oraz ukaże, czy jest w Nas siła, czy tylko "gadane".

 

P.S. Stworzyłam również formę papierową petycji. Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę dać mi znać.


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 18 styczeń 2013 - 17:50

  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#13 Evita

Evita

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 21:16

Jeden człowiek podobno nie ma szans w tym wielkim świecie...Razem jednak można zdziałać cuda i osiągnąć bardzo wiele.. ;)

Nie mam magicznych kredek i niestety nie mogę pomalować tej szarej rzeczywistości na kolorowo (chociaż chciałabym bardzo..)...Ale mogę uczynić krok do przodu i zrobić coś, co może pomóc wielu jednostkom..Ty też możesz!... Razem spróbujmy zmienić świat... na lepszy..

Bo przecież w Nas jest siła..! :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=dbjA5mexI1M


  • 2
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."
(Bob Dylan)

#14 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 21:31

Głos oddany, ale jeszcze czekam na maila z linkiem potwierdzającym:)


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#15 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2013 - 08:24

No i mamy już 30 podpisów , zaczęło coś się dziać  :)

IPONKI na was zawsze można liczyć .

Jest możliwość wypełnienia petycji w wersji papierowej, wolontariusze mile widziani. 

Informacje na PW  :)

:coffee:


  • 1

#16 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 11:32

O ile dobrze rozumiem protest (a raczej proteścik) skierowany jest do rządu w celu zwiększenia zasiłku pielęgnacyjnego, zgadza się? Faktycznie wysokość tegoż zasiłku normalna nie jest. Ale wątpię czy ta petycyjka coś zmieni. Władza ma w dupie obywatelskie inicjatywy ustawodawcze mające po kilkaset tysięcy podpisów, a co dopiero takie coś. Nie uzbieracie pod tym 100000 podpisów, a nawet jeśli to po jakim czasie i co Wam to da? Żeby zostało to w ogóle dostrzeżone potrzebne jest zainteresowanie mediów. Ale nawet zainteresowanie mediów nie pomoże.

Ehhh, słodka naiwności...


  • 2

#17 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2013 - 12:04

O ile dobrze rozumiem protest (a raczej proteścik) skierowany jest do rządu w celu zwiększenia zasiłku pielęgnacyjnego, zgadza się? Faktycznie wysokość tegoż zasiłku normalna nie jest. Ale wątpię czy ta petycyjka coś zmieni. Władza ma w dupie obywatelskie inicjatywy ustawodawcze mające po kilkaset tysięcy podpisów, a co dopiero takie coś. Nie uzbieracie pod tym 100000 podpisów, a nawet jeśli to po jakim czasie i co Wam to da? Żeby zostało to w ogóle dostrzeżone potrzebne jest zainteresowanie mediów. Ale nawet zainteresowanie mediów nie pomoże.

Ehhh, słodka naiwności...

Co nam to da , pokażemy że potrafimy walczyć o swoje . Nie jesteśmy grupą społeczną nic nie znaczącą , jest nas 14% osób niepełnosprawnych. Te 14% to głosy, które będą potrzebne w następnych wyborach. Dla tego mamy o co walczyć , my o podwyższenie zasiłku , a partie o nasze głosy. Tylko trzeba się zjednoczyć a nie pisać nie uda się wam .

Wiesz w może jestem naiwna , ale w moich różowych okularach nie ma nie możliwe

Co jeszcze pójdę z Tobą o zakład się się uda , bo nawet uzbieranie kilkuset głosów będzie dużym sukcesem .

Jeżeli każdy by mówił  nie uda się  to np. Martin Luter King nie uzyskał by równouprawnienia dla murzynów 

Lech Wałęsa nie doprowadził by do obalenia komunizmu 

Ale tam nie padały słowa nie uda się

Wież mi komu jak komu ale nam się uda :)  


  • 0

#18 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 styczeń 2013 - 12:13

Ehhh, słodka naiwności...

 

Do przewidzenia było, że jakiś "malkontent" się znajdzie w tym "stadzie". Masz rację, najlepiej siedź i narzekaj. Póki, co najlepiej Ci to wychodzi. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale im trudniej tym człowiek bardziej zdeterminowany. Kończę tą dyskusję, bo to nie ma sensu, nie o to chodzi. Jeśli nie chcesz pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj w tym innym. Jakoś inni to rozumieją i uciekają się od "marudzenia". Lepsza w tym wypadku słodka naiwność niż kompletna obojętność.

 

P.S. KOCHANI POTWIERDZAJCIE AKTYWACJĘ KONTA PRZY PODPISYWANIU PETYCJI! TO BARDZO WAŻNE!!!


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 19 styczeń 2013 - 12:25

  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#19 marcin_torowski

marcin_torowski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 12:55

A ile z tych 14% jest aktywna (czyli chodzi na wybory i bierze udział w takich protestach)? Obojętność? To jak Wy tacy mądrzy, to skrzyknijcie z 5000 osób do Warszawy i zróbcie rozpierduche tak jak górnicy. Albo zorganizujcie okupacje tak jak pielęgniarki. Bo w rządzie takie petycje wykorzystują jako zamiennik papieru toaletowego.


  • 1

#20 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2013 - 13:08

A ile z tych 14% jest aktywna (czyli chodzi na wybory i bierze udział w takich protestach)? Obojętność? To jak Wy tacy mądrzy, to skrzyknijcie z 5000 osób do Warszawy i zróbcie rozpierduche tak jak górnicy. Albo zorganizujcie okupacje tak jak pielęgniarki. Bo w rządzie takie petycje wykorzystują jako zamiennik papieru toaletowego.

A może to ty masz jakiś interes w tym , aby osoby niepełnosprawne nie walczyły o podwyższenie zasiłku pielęgnacyjnego , aby nie miały na leki , rehabilitację . 

Dla tego próbujesz wszystkich zniechęcić, po co macie walczyć i tak nie wygracie 

Chyba coś w tym jest co ?????

Wiesz i jeszcze jedno Ci powiem rozpocząłeś walkę nie z tym kim trzeba było. Jestem baranem i nie odpuszczę im ty bardziej będziesz za nie . tym bardziej ja za tak. Walka z Tobą jest dla mnie jeszcze większą motywacją  :devil: , dziękuję kolego 


  • -1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych