Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ogólnopolski Program Protezowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 12:35

Ogólnopolski Program Protezowania Radość z życia i pasja to jedno, ale trudno walczyć o swoje marzenia, gdy nie możemy samemu wstać z łóżka. Czasem potrzebne jest narzędzie, by móc żyć normalnie. Gdy psuje się samochód, łatwo znaleźć katalog z zamiennymi częściami. Ale gdy „psuje się” ręka czy noga, nie jest z tym tak łatwo… Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ile może kosztować dobra proteza, umożliwiająca normalne życie. To może być kilka, kilkanaście, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Niewyobrażalnie wielkie sumy, które zazwyczaj przerastają możliwości osoby w potrzebie, nawet z pomocą rodziny. A przecież proteza to nie sprzęt na wieki, to narzędzie, które podobnie jak samochód, wymaga co jakiś czas wymiany. Choć ceny ma porównywalne nawet do drogiego samochodu, nie jest luksusem, lecz substytutem zdrowia, czymś, co nie umożliwia latania w kosmos, lecz w miarę normalne życie. Szansę na normalność powinien mieć każdy człowiek. I choć życie nie jest sprawiedliwe, to warto dokładać swoich starań, by pomóc tym, którzy mają gorszy start. Dlatego Fundacja Poza Horyzonty stworzyła Ogólnopolski Program Protezowania. Dzięki współpracy z naszym partnerem – VIGO Ortho-Polska – możemy naszym podopiecznym zaoferować bezpłatne konsultacje i program edukacyjny. Dysponujemy także bazą kontaktów do specjalistów różnych dziedzin (chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, ortopedii dziecięcej i dorosłych, rehabilitacji, psychologii). W ramach OPP uruchomiliśmy również forum dyskusyjne dla osób po amputacjach – zapraszamy do dyskusji i wymiany doświadczeń. Chcielibyśmy, aby w przyszłości głównym założeniem OPP było umożliwienie każdej osobie po amputacji, która się zgłosi do Fundacji, dofinansowania kosztów zakupu protezy. To wymaga oczywiście ogromnych nakładów finansowych, ale wierzymy, że wszystko da się osiągnąć. Obecnie Fundacja Poza Horyzonty świadczy pomoc finansową poprzez 1% podatku, zbiórki, aukcje charytatywne lub inne wydarzenia organizowane na rzecz naszych podopiecznych. Zdrowie to coś, co większość ludzi dostaje od urodzenia, jednak nie każdy ma tyle szczęścia. Jak to jest obserwować świat z perspektywy osoby chorej czy niepełnosprawnej? Jak to jest czuć się przez to kimś gorszym? Czuć, że życie nas omija? Beznadziejnie. Dlatego pomyślmy o tych, którzy nie mają nadziei, a my, naszą drobną pomocą, możemy dać im jakiś promyczek.


  • 0

#2 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 15:33

 
No i co z tego wynika? Tak naprawdę naczytałam się i nie mam pojęcia, czemu ten post ma służyć? Robieniem wody z móżgu?  
  • 0

#3 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 16:36

ula 80 - tu miały być dane linki ale mi je ucięło. Teraz podaję :

[link usunięto - moderator] i [link usunięto - moderator]

Tu można dowiedzieć się jak i gdzie starać się o dofinansowanie po protez za pomocą Fundacji Poza Horyzonty
 
________
 
P.S. Droga Użytkowniczko forum reklamujesz konkretne strony www, a co za tym idzie konkretną fundację, dlatego linki do strony usuwam (regulamin 1.1.1.j).
Ponadto wszelkiego rodzaju informacje, jakie umieściłaś powyżej w swoich postach są w stanie naprowadzić osobę zainteresowaną do wypomnianych stron www, wystarczy tylko odpowiednie wyrazy wpisać w wyszukiwarkę google. Moderator.

Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 18 styczeń 2013 - 17:02
Usunięto linki do stron www.

  • 0

#4 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 12:04

Poradnik dla osób po amputacji (-ach) : http://www.copoamput...mputacji.org/   Prawa strona - Plik w PDF . Można poczytać.


  • 0

#5 adabuk6

adabuk6

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 10 maj 2013 - 13:43

Jestem tez po amputacji i bardzo mi sie ten poradnik przyda.

Przez jakis czas "niedocieralo" do mnie nic na ten temat.

Od jakiegos czasu zaczynam "dochodzic" do siebie.

Jeszcze raz dzieki :)

Pozdrawiam


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych