Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Perspektywy na przyszłość

ipon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cleon

Cleon

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 23:32

Cieszę się że udało się zdobyć środki na zakup forum. Uważam że forum Invision Power Board jest najlepszym skryptem forum dyskusyjnego. Mam jednak pytanie dotyczące przyszłości IPONu. Niedawno miałem okazję przeczytać na iponie dramatyczny apel o pomoc jakiejś tam fundacji, której przedstawiciel żalił się że ubiegły rok mieli fatalny, a w tym to już zupełnie mogiła, no jednym słowem że usta mają na dwa palce powyżej poziomu g...na i pomóżcie dobrzy ludziska. Dlatego ciekawi mnie czy w sytuacji w której PFRON i UE zakręcają kurek z kasą dla stowarzyszeń i fundacji, IPON da radę się utrzymać? Szkoda byłoby gdyby ten portal zniknął.
  • 0
Prezerwatywy noszę w jednej kieszeni plecaka ze śrubokrętem, zapasową baterią, zestawem plastrów, latarką i planem miasta. Wtedy dziewczyna odnosi wrażenie, że jestem przygotowany na każdą sytuację, a nie że od początku planowałem ją przelecieć.

#2 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 13 styczeń 2013 - 03:11

Pewnie za mało (prawie nic) wiem na temat wewnętrznych spraw Stowarzyszenia IPON i nie powinnam się wypowiadać, ale jestem członkiem zarządu innego stowarzyszenia, więc mogę coś napisać...

IPON to stowarzyszenie i działa na innych zasadach, niż fundacje, więc może znaleźć się w gorszej sytuacji... - Jednak dla stowarzyszeń jest ten plus, że stały wpływ gotówki zapewniają członkowie.

 

Jeśli napisałam coś głupiego, niezgodnego z prawdą lub stanem faktycznym, to niech ktoś mnie poprawi...


Użytkownik Kicia edytował ten post 13 styczeń 2013 - 03:11

  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#3 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 03:18

Jednak dla stowarzyszeń jest ten plus, że stały wpływ gotówki zapewniają członkowie.

 O ile mi wiadomo to 50pln na rok, co to jest, to nic. Nie jestem za tym żeby zwiększać składki, ja nie płacę, ale  wydaje mi się że ta kwota nic nie znaczy, bo mało jest członków na tej liście


  • 0

#4 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 13 styczeń 2013 - 15:17

Bez obaw, nie znikniemy :cool:

IPON nigdy nie dostał ani grosza z PFRON czy z funduszy unijnych, dlatego nauczyliśmy się utrzymywać IPON bez kroplówki z kasą. Tak więc w sytuacji w której inne organizacje kwilą że pójdą na dno, my nadal raźno wiosłujemy do przodu, nawet nie zauważając tego zamieszania.

Utrzymujemy się z reklam na stronie, składek członków i ewentualnych darowizn od firm i osób prywatnych (to ostatnie w małym stopniu). Jedyne koszty jakie ponosimy to koszty utrzymania portalu (nie są one małe, ale dajemy radę), wszyscy admini i moderatorzy, zarząd i komisja rewizyjna, pracują za darmo.

Jak więc wyraźnie widać nie jesteśmy zależni od łaski urzędników takiej czy innej agendy państwowej, możemy więc bez strachu patrzeć w przyszłość. :coffee:


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#5 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 16:11

Witam,cieszę się ,że już mogę wejść na strone ipon,na pewno składki wpłacę,życze wytrwania w tym pasożytniczym świecie.Swoją postawą pokazujecie,że nie tylko pieniądze sie liczą.Dlatego Was lubie,bo człowiek to brzmi dumnie,ale trzeba najpierw byc człowiekiem i Wy tacy jesteście.To nie sztuka utrzymać się z dotacji ale sztuką jest pokazać ze się służy drugiemu człowiekowi i takiemu samemu jak ja.Piszę banały ale nie dajcie sie zagłuszyć.


  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#6 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 13 styczeń 2013 - 18:20

 O ile mi wiadomo to 50pln na rok, co to jest, to nic. Nie jestem za tym żeby zwiększać składki, ja nie płacę, ale  wydaje mi się że ta kwota nic nie znaczy, bo mało jest członków na tej liście

Zauważ, że wypowiadałam się o wszystkich stowarzyszeniach. - Sama również pracuję (bo to też praca) w zarządzie innego stowarzyszenia i nie osiągam z tego tytułu żadnych profitów, oprócz satysfakcji, że mogę pomagać wielu osobom :)

Marder napisał z jakich źródeł stowarzyszenie może osiągać przychody - do tego można dodać przychód z 1% od podatku, ale nie każde stowarzyszenie ma status OPP i nie każde może się starać o pozwolenie na zbieranie 1% z podatku.


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#7 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 13 styczeń 2013 - 20:39

Witam,cieszę się ,że już mogę wejść na strone ipon,na pewno składki wpłacę,życze wytrwania w tym pasożytniczym świecie.Swoją postawą pokazujecie,że nie tylko pieniądze sie liczą.Dlatego Was lubie,bo człowiek to brzmi dumnie,ale trzeba najpierw byc człowiekiem i Wy tacy jesteście.

 

Gdy czytam takie wypowiedzi to, aż rośnie serce w środku klatki piersiowej. Moi drodzy wiecie na pewno, że bardzo często wydajemy to symboliczne 50 zł na prawo i lewo, nie zawsze zastanawiając się nad słuszności wydatku. Być może taka natura i już. W skali rocznej taki wydatek jest mniejszym obciążeniem (bez względu na dochody miesięczne). Ipon odmienia życie wielu ludzi w tym i moje. W zasadzie to każdego dnia i żadne 50 zł tego nie zmieni. Swoją osobą zachęcam innych do przystąpienia do Stowarzyszenia, bo tyle mogę. Wybór pozostaje kwestią otwartą ... Z serdecznymi pozdrowieniami ...


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#8 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 14 styczeń 2013 - 01:54

W woli sprostowania.Nie mam nic do IPON, nic nie czuję do członków i życzę szczęścia. Marder opisał, no ale czy to  jakieś bluźnierstwo że 50 pln to mało? To aby moja opinia


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 14 styczeń 2013 - 15:40
literówka/stylistyka.

  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ipon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych