Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kasza Jaglana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:38

Witam potrzebuje przepisu na  dania z kaszy jaglanej lub z kaszą   jaglaną. Może macie coś ciekawego


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#2 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3580 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:43

kasza jaglana 2 szkl.
woda 3 szkl.
żółtka 3 sztuk
cukier 1 łyżka
twaróg 20 dag
masło lub śmietany 2-3 łyżki

 

Kaszę wypłukać kilkakrotnie, sparzyć wrzątkiem, osączyć i włożyć do gorącej osolonej wody (2 szklanki wody), gotować aż wchłonie wodę (10-15 min).

Żółtka rozetrzeć z cukrem, wymieszać z twarogiem.
W naczyniu do zapiekania ułożyć część kaszy, w środek dać twaróg, przykryć kaszą, lekko polać masłem lub zalać śmietaną, przykryć naczynie i zapiec około 45 minut w temp 180 C.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#3 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:59

Piotrze od dzisiaj jestem na urlopie iponkowym, ale zostawię Ci dwa pyszne przepisy na kaszę jaglaną 

Zupa z kaszy jaglanej 

Porcja na 3 osoby 

4 łyżki zmielonych nasion słonecznika 

4 łyżki zmielonej kaszy jaglanej 

około 1 l wody 

wszystko zagotowujemy około minuty, zrobi się papka 

Po zagotowaniu wkrawamy 2 dojrzałe banany , dodajemy mód prawdziwy i cynamon do smaku 

 

Pyszności

A teraz coś na kolacje przy świecach

  Sałatka z kaszy jaglanej i grillowanego bakłażana .Lekka zdrowa sałatka kolacyjna .


składniki
1 woreczek kaszy jaglanej 
1 łyżeczka kucharka,
1 szt bakłażana,
2 szt ogórka kiszonego

,
5 kawałków papryki marynowanej 
3 łyżki oleju z oliwek 
Sól,
pieprz biały 
szczypior,
1 ząbek czosnek

Kaszę gotujemy według przepisu na opakowaniu w wodzie z dodatkiem kucharka. Po ugotowaniu odcedzamy . Paprykę marynowana kroimy w długie kawałki. Ogórka kroimy w kostkę . Bakłażana myjemy i kroimy w plasterki solimy i odstawiamy . Po ok 20 min myjemy go osuszamy i grillujemy na patelni . Następnie kroimy go w paski. Wszystkie składniki dajemy do zimnej kaszy . Dodajemy posiekany szczypior. Kropimy oliwą wymieszaną z sola i wyciśniętym czosnkiem . Doprawiamy pieprzem .

Życzę smacznego  :)

:coffee:


  • 0

#4 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 12 styczeń 2013 - 10:44

dziekuje za dotychczasowe przepisy  Ten z bakłażanem zrobie na randkę a  ten od madera chyba dziś


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#5 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 11:17

kilka propozycji, które ja stosuje odnosnie jaglanki:

- jaglana do obiadu z porem, brokułem i pomidorami
- jaglana jako farsz do zapiekanej papryki, np. z pieczarkami
- jaglana jako farsz do pierogów (np. kasza, tofu, cebula podsmazona i mięta)
- jaglana na ciastka na słono (w częsci z przepisami)
- jaglana na kotlety z dodatkiem namoczonego słonecznika, cebulki, szczypiorku, pieczarek (niekoniecznie) - sprawdza się doskonale, bo ładnie kotlety się trzymają, nie trzeba dodawać nic do sklejenia

- albo jako budyń- http://zielenina.blo...glanej-z.html   na rande vous jak znalazł;)


  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#6 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 12 styczeń 2013 - 12:13

Amelio, zaciekawił mnie ten budyń z kaszy jagłanej, ale link nie działa - przenosi do bloga i twierdzi, że strona o podanym adresie nie istnieje... - Jednak jestem dociekliwa i użyłam wyszukiwarki na blogu - wpisałam tylko "budyń" i przepis jest :)

 

http://zielenina.blo...jaglanej-z.html

 

Nie wiem dlaczego Twój link nie chce działać, więc dodałam link ponownie - budyń wygląda bardzo apetycznie :P


  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#7 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 17:23

Nie wiem dlaczego Twój link nie chce działać, więc dodałam link ponownie - budyń wygląda bardzo apetycznie :P

też nie wiem, bo mnie odnosi do właściwej stronie... budyń jest super, polecam!:)


  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#8 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 12 styczeń 2013 - 21:15

też nie wiem, bo mnie odnosi do właściwej stronie... budyń jest super, polecam! :)

Potwierdzam choć  zrobilem ze zwyklego mleka i cynamonu   nie  lubię kokosu


Użytkownik Piotr M edytował ten post 12 styczeń 2013 - 21:16

  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#9 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 03:33

Piotrek ja korystam z rad wujaszka google :)


  • 0

#10 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 13 styczeń 2013 - 11:13

Piotrek ja korystam z rad wujaszka google :)

 

Ja również  ale   chciałem przepisy pewne od żywych ludzi a iponki znam od lat i z niejedniego  przepisu korzystałem


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#11 czarnamamba13

czarnamamba13

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 19:21

Super przepisy  :)

A ten budyń będę musiała wypróbować 


  • 0

#12 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2013 - 21:20

Kisiel lepszy... :) :D :D


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych