Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Aparaty słuchowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tiril

Tiril

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 07:49

Czy możecie mi polecic jakies aparaty? Chodzi mi o całkowicie węwnątrzkanałowe CIC. Aktualnie mam jeden zauszny i odczuwam duzy dyskomfort, ponieważ zalezy mi na dyskrecji-nie chce by kazdy widzial, ze mam aparat.

Ostatnio protetyk polecil mi takie modele:
Audio Service-MEZZO4 AUMEA (2350 ZŁ za sztukę)
STARKEY E3 TYMPANETTE (2150 Zł za sztukę)

Czy ktoś z Was zna te firmy? I może się wypowiedziec?
Ja szukam, szukam informacji i nic! Jedynie oficjalne strony firm...
  • 0

#2 karoll_ek

karoll_ek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 13:18

Hej co do tych marek to trudno mi się wypowiedzieć, aczkolwiek zawsze o poradę pytam w swoim zakładzie protetycznym . jestem stałym bywalcem geersa, oni mają szereg aparatów i wcale nie takich drogich jak plotki głoszą. Może warto abyś się tam przeszła. Mają fajną opcje, ze jak kupisz u nich aparat można go zwrócić w przeciągu 6 tygodni jeśli nie będzie ci odpowiadał. Może warto spróbować.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 31 styczeń 2014 - 12:29
Literówki-1.2g

  • 0

#3 Moniak

Moniak

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 20:21

Korzystając z okazji dopytam o Phonaki. Moze korzystałeś z tych aparatów Nosze się z zamiarem zakupu, skłaniam się do Naidy i szukam opinii na ten temat. Nie wiesz moze w jakich cenach sa u nich Phonaki. Bede wdzieczna za każdą informacje. 


  • 0

#4 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 28 grudzień 2013 - 22:48

Ja noszę aparaty firmy widex, 

a jeśli chodzi o zakup w sklepie to polecam sklepy Audiofon ponieważ jest u nich możliwość noszenia/testowania aparatu przez tydzień przed jego zakupieniem


  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#5 karoll_ek

karoll_ek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 21:21

Phonaki to dobry wybór, co do cen to górna półka, w tym przypadku jakość= cena. Aczkolwiek nie ma co się zrażać, tym bardziej, ze od stycznia weszły w życie nowe limity cenowe na refundowane aparaty słuchowe, wiec jest szansa na wyższe dofinansowanie. 


  • 0

#6 Moniak

Moniak

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 27 luty 2014 - 13:40

Dzięki za info:) Kolejna dobra wiadomosc w tym temacie:)) Dobrze ze limity wzorosły (choc moglyby wzorsnąc bardziej), rzeczywiscie mozna teraz dolozyc i zainwestowac w dobry aparat.


  • 0

#7 karoll_ek

karoll_ek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 18:52

Wyższe dopłaty do aparatów słuchowych to jedno, druga istotną kwestią jest refundacja systemów FM, teraz można starać sie o refundację co 5 lat, a nie co 10 jak to było dotychczas. To jest duży krok na przód, bo jakby nie patrzeć to dzieciaki korzystają z tych systemów.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 31 marzec 2014 - 13:12

  • 0

#8 karoll_ek

karoll_ek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 11:01

Minusem natomiast są docierające do mnie informacje nt. kilkumiesiecznego czasu oczekiwania na uzyskanie dopłaty z NFZ do aparatów słuchowych. Z tego co wiem problemy pojawiały się narazie w Małapolsce :

http://www.nfz-krako...unikaty&id=1981

 

Czy ktos ma info z innych regionów?


  • 0

#9 a222

a222

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 14:30

Witam,

 

Jeśli chodzi o Phonak-a ja sobie chwalę...., jak dla mnie super sprzęt mają... :)


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 26 lipiec 2014 - 11:27

  • 0

#10 AgataC

AgataC

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 22:34

Witam wszystkiech, jestem zupełnie nowa na forum. Ostatnio bardzo pogorszył mi sie słuch i noszę sie z zamiarem kupna aparatu słuchowego. Chciałabym sie dowiedzieć gdzie najlepiej kupić aparata i jak go dobrać? Z tego co przeczytałam to wiele osób poleca Phonaka, ale do którego punktu najlepiej się udać, i czy w każdym punkcie ceny aparatów są takie same czy to zależy od miejsca? z góry dzięki za pomoc :)


  • 0

#11 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 30 grudzień 2014 - 00:28

Najlepiej wejść na stronę firmy produkujące aparaty i wyszukać  gdzie mają  gabinety audio protetyczne najbliżej twojego miejsca zamieszkania.   Audiofon ma aparaty Widex. Nie wiem jakie są aparaty w Geersie,  Aparaty dobiera Ci protetyk, zbada Ci słuch i z badaniem słuchu idziesz do  Laryngologa, a on Ci daje skierowanie  na aparat słuchowy. Obecnie NFZ dofinansuje aparat na oba uszy.możesz  też starać się o dofinansowanie z PCPR. W Audiofonie możesz wypożyczyć aparat na tydzień, aby  sprawdzić jak będziesz w tym aparacie słyszeć. W Geersie nie było takiej możliwości, lecz może się to zmieniło.

 

strona  Geers  : www.geers.pl/      www.widex.pl/

i tam można znaleźć adresy sklepów gdzie można nabyć aparaty słuchowe.  Byłoby łatwiej doradzić Ci sklep , jakbym wiedział gdzie mieszkasz :)


Użytkownik tomaszek edytował ten post 30 grudzień 2014 - 00:32

  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#12 Kama73

Kama73

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 13:48

Byłoby łatwiej doradzić Ci sklep , jakbym wiedział gdzie mieszkasz


Ciekawą ofertę na aparaty i stosunkowo konkurencyjną mają też w BrandVital http://www.brandvital.eu/pl/. Napewno mają swoją siedzibę w Łodzi, a czy w innych miastach to muszę się zorientować. Mają dobry sprzęt i to w naprawdę w atrakcyjnych cenach. Do 2500 zł można kupić u nich bardzo dobry aparat. Z tego, co wiem można też na miejscu zrobić badanie słuchu.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 30 grudzień 2014 - 15:48
poprawiono cytat i błędy.

  • 0

#13 christine53u

christine53u

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 12:30

Ja również zmagam się z wadą słuchu. Mój poprzedni aparat słuchowy uległ już awarii, teraz niestety muszę kupić sobie nowy. Przyznam szczerze, że miałam go już dość długo i nie do końca byłam z niego zadowolona. Możecie polecić jakąś dobrą firmę zajmującą się produkcją aparatów? W Internecie znalazłam jedynie takie aparaty: http://www.oticon.pl...about-alta.aspx Ktoś z was miał już doczynienia z tą firmą? Widziałam, że mają tam całkiem fajne akcesoria do aparatów słuchowych np. do słuchania muzyki. A no i najważniejsze..czy są trudne w obsudzie i drogie? Ewentualnie zaproponującie jakieś urządzenia, z których korzystacie.


Użytkownik christine53u edytował ten post 16 styczeń 2015 - 12:31

  • 0

#14 AgataC

AgataC

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 09:16

Ciekawą ofertę na aparaty i stosunkowo konkurencyjną mają też w BrandVital http://www.brandvital.eu/pl/. Napewno mają swoją siedzibę w Łodzi, a czy w innych miastach to muszę się zorientować. Mają dobry sprzęt i to w naprawdę w atrakcyjnych cenach. Do 2500 zł można kupić u nich bardzo dobry aparat. Z tego, co wiem można też na miejscu zrobić badanie słuchu.

Dzięki za sugestie :)  Faktycznie BrandVital ma ciekawa ofertę. Sprawdziłam ich salony, siedzibę tak jak pisałaś mają w Łodzi ale punkty mają we Wrocławiu, Kasawerowie, Bytomiu, Poznaniu i Józefosławiu. Ja akurat jestm z Poznania wiec może wybiore sie i tam.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 28 styczeń 2015 - 13:09

  • 0

#15 Kama73

Kama73

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 10 luty 2015 - 17:04

Dzięki za sugestie :)  Faktycznie BrandVital ma ciekawa ofertę. Sprawdziłam ich salony, siedzibę tak jak pisałaś mają w Łodzi ale punkty mają we Wrocławiu, Kasawerowie, Bytomiu, Poznaniu i Józefosławiu. Ja akurat jestm z Poznania wiec może wybiore sie i tam.

Najlepsze jest to, że okazuje się, iż ceny apartów słuchowych nie muszą wcale być takie wysokie, by świadczyły o jakości produktów. Na cenę składa się szereg czynników, w tym koszty pracownicze, utrzymanie salonu, marketing itp. Cena za sam sprzęt nie musi wiec byc aż tak zniewalająco wysoka, jak to często bywa. Jestem wiec na etapie doberania aparatu, dam znac na co sie zdecydowałam i ile mnie to finalnie kosztowało.


  • 0

#16 AgataC

AgataC

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 23 luty 2015 - 22:28

Super w takim razie czekam na wieści !a każda opinia jest ważna, wtedy łatwiej się na coś zdecydować :)


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 24 luty 2015 - 16:43
Literówki.

  • 0

#17 Kama73

Kama73

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 luty 2015 - 14:59

Mam dobre wieści aparat już prawie zakupiony. Ze względu na to, że jestem osobą aktywną zawodowo i pracuje w stosunkowo głośnym otoczeniu, zdecydowałam się na aparat z wyższej półki. Cena na szczęście całkiem rozsądna, za wszystko zapłacę 2500 zł. To stosunkowo niedrogo jak za aparat z klasy premium. Mam nadzieję, że się będzie dobrze nosił :) To mój drugi aparat, wiec myślę ze szybko się przyzwyczaję do zmiany.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 24 luty 2015 - 16:42
Literówki.

  • 0

#18 AgataC

AgataC

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 24 luty 2015 - 23:21

Super, niech się dobrze nosi:)! ja prawdobodobnie też się zdecyduje na zakup aparatu właśnie u nich, w piątek wybieram się do ich punktu, mam nadzieję, że uda mi się podjąć ostateczną decyzję!


Użytkownik AgataC edytował ten post 24 luty 2015 - 23:24

  • 0

#19 AgataC

AgataC

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 14:59

Mi też udało się kupić aparat właśnie u nich. Noszę go dopiero nie cały miesiąc, kilka dni zajęło mi przyzwyczajenie się do niego. Teraz mogę powiedzieć, że nosi się świetnie a zapłaciłam 2300zł klasa premium :)


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 31 marzec 2015 - 16:45

  • 0

#20 Kama73

Kama73

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 21:48

Mi też udało się kupić aparat właśnie u nich. Noszę go dopiero nie cały miesiąc, kilka dni zajęło mi przyzwyczajenie się do niego. Teraz mogę powiedzieć, że nosi się świetnie a zapłaciłam 2300zł klasa premium :)

Gratuluję, niech dobrze się nosi :) ja póki co jestem zadowolona :)
 

pozdrawiam.


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 29 kwiecień 2015 - 10:53

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych