Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Sałatka z ogórkiem... prosta, ale pyszna!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 27 październik 2012 - 16:54

Taka sobie sałatka... Nawet trudno nadać jej nazwę. Jest banalnie prosta, ale bardzo smaczna. Odkryłam ją u znajomej. Nikt z gości z początku nie chciał jej ruszyć :P a jak pierwsza osoba spróbowała, to potem poszła cała miska i jeszcze zabrakło hehe. Dość zachwalania... spróbujcie:-) Fajnym pomysłem jest podawanie jej z podgrzanymi w piekarniku bułkami/bagietką posmarowaną masłem czosnkowym lub czosnek i własne przyprawy. Smacznego!

Dołączona grafika
zdjęcie mojego autorstwa:-)

Przepis piszę z pamięci, dlatego tak chaotycznie ;)
- ok. kg ogórków,
- ok. 50 dag polędwicy z indyka "złocista" (jest w sklepach, tylko trzeba dobrze poszukać :-P jest dobra, bo nadaje sałatce fajny smaczek)
- wiązka koperku
- pestki słonecznika
Ogórki i polędwicę kroisz w kosteczkę, mieszasz 1 łyżką majonezu (tylko jedną i nie czubatą! żeby nie przesadzić). Oddzielnie na patelni prażysz łuskane pestki słonecznika, jak wystygną to kładziesz na wierzch sałatki. Sałatkę odstawiasz na godzinę do lodówki. Przy nakładaniu porcji na talerz, pestki mieszasz się z sałatką. Jak kto lubi... I tak jak wspomniałam wyżej, fajnym dodatkiem jest bułka/bagietka z czosnkiem/masłem czosnkowym...
Zauważcie, że w przepisie nie ma żadnych przypraw :-) Smaczku sałatce nadaje ta polędwica/szynka "złocista"... Ja z reguły nie przepadam za sałatkami, ale ta wyjątkowo mi posmakowała, a więc... Smacznego!! :coffee:
  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 27 październik 2012 - 22:19

- ok. 50 dag polędwicy z indyka "złocista" (jest w sklepach, tylko trzeba dobrze poszukać :-P jest dobra, bo nadaje sałatce fajny smaczek)

Wypróbuję choć jestem "ciężka" w jedzeniu. Ograniczam "mięso" wszelakie, zwane i tak nawet. Wbrew temu u mnie w domu rodzinnym własne wyroby takie, jak kiełbaska, kaszanka, boczek ,smalec, czy szynka to norma przynajmniej dwa razy do roku. Zdjęcie mnie "podkusiło" i pewnie dlatego spróbuję i tego ;)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 28 październik 2012 - 18:18

Jeśli chodzi o ten dodatek bułki/bagietki... to ostatnio robię tak: mieszam masło z koperkiem i czosnkiem, dodaję troszkę soli. Tak smaruję pokrojone bułki/bagietkę i zapiekam. :-)
Wiem, że Lucynka miała wypróbować... napisz Lucynko czy Ci wyszła, no i jak smakowało :-)
  • 0

#4 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 28 październik 2012 - 19:36

Ogórki zielone surowe, czy korniszone?
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#5 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 28 październik 2012 - 23:30

Ogórki zielone surowe, czy korniszone?


zielone to na pewno :hehe: surowe :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych