Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wyprawy, wycieczki, wyjazdy i krótkie wypady???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 21:50


Wróćmy może do celu posta kolegi. Innymi słowy-podbijam temat: kto ma ochotę się powłóczyć gdziekolwiek?

Od 2 tygodni próbuję zorganizować krótką wycieczkę w okolicach Bielska. Nie ma chętnych, zapał mi minął. Przestałem liczyć na innych i będę wędrował sam. Może Tobie pójdzie lepiej :)


a to kaj było to zaproszenie niby? pominę fakt, ze wędrowanie w okolicach Bielska średnio mnie interesi...
  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#22 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 09 listopad 2012 - 22:06

a to kaj było to zaproszenie niby?

A dyć w wątku "Kto z iponków jest ze Śląska", post nr 49. Potem kilka PW z PiotremM i dalej nic. Nie mam do nikogo pretensji, trza się dostosować do rzeczywistości zamiast walić głową w ścianę. Jeśli liczyłem na czyjś udział, to raczej iponków z okolic bielska.
  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.


#23 allea

allea

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 14 listopad 2012 - 23:53

Hej, skoro tak lubicie góry, to zapraszam na stronę razemnaszczyty.pl/ gdzie można zobaczyć relacje z wyjazdów osób niepełnosprawnych na najwyższe polskie szczyty. Kolejny wyjazd już na początku grudnia, jak ktoś jest chętny, to zapraszam do zapoznania się ze stroną i wyruszenie na kolejny szczyt razem z projektem. :)
  • 0

#24 ameliaa

ameliaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 15 listopad 2012 - 18:22

allea, wraz z rejestracją na tym forum, przejrzeniem i wyhaczeniem wątku nt razemnaszczyty się zgłosiłam. Także do zobaczenia w grudniu:)), chyba że gdzieś pobłądzę wcześniej...:)
  • 0
'Ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam...'

#25 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 16 listopad 2012 - 07:07

Na stronie razemnaszczyty.pl przeczytałem:
" W projekcie biorą udział osoby niepełnosprawne – głównie z niepełnosprawnością ruchową i sensoryczną, m.in. z dysfunkcją wzroku i słuchu."
Wygląda na to, że w wyprawach biorą udział niepełnosprawni o niepełnosprawności jw. oraz wolontariusze - ich opiekunowie. A więc chyba jest to projekt nie dla każdego i nie chodzi o to, że jest niedoskonały, absolutnie nie. Jest świetny, ale przed wyjazdem można się zastanowić, czy nasz udział związany z długą podróżą i rola w jakiej się tam wystąpi to przypadkiem nie szczypta próżności? I czy nie lepiej zorganizować jakieś lokalne wyjście w góry, gdzie może nie będzie kamer, ale będzie ruch, wysiłek i walka z trochę gorzej funkcjonującym organizmem. A o to chyba śmigaczom górskim głównie chodzi. :)
  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.


#26 allea

allea

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 10:46

abizolek - w tych wyjazdach biorą udział również ludzie z innymi niepełnosprawnościami, niż zacytowane przez Ciebie. Każdy kto widzi się na siłach jest mile widziany. Byłam, widziałam. :) Nie ma jakichś ścisłych zasad. Kamer też nie ma. To sami uczestnicy chcieli uwiecznić wrażenia.

A co do drugiej części Twojej wypowiedzi, sądzę, ze niejako masz rację. Decydując się na wyjazd w pewnym sensie stajemy się zależni od jakże dobrych i pomocnych wolontariuszy. Nie każdemu może to odpowiadać. Nie lubię nadgorliwości z ich strony.

Jednakże sama wycieczka nie jest zła. Możesz poznać nowych ludzi, z którymi zorganizujesz w przyszłości jakieś lokalne wyjście. Pisałeś, ze masz z tym problem. :) A wiem, ze sporo osób było z Twoich okolic.
  • 0

#27 abizolek

abizolek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 142 postów
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 29 listopad 2012 - 12:17

[quote='allea' pid='189944' dateline='1354182360']
Przede wszystkim gratulacje z okazji udanej wyprawy i poznania nowych iponków. Pisałem post, bo jestem osobą z chP, jeszcze "zbyt sprawną", żeby wymagać opieki, a za mało sprawną, w dodatku z kontuzją barku, żeby być opiekunem osoby np. na wózku. I mój udział w takiej imprezie wydawał mi się bez sensu.
Jeśli dojdzie do skutku lokalny wypad, nie zapomnijcie o mnie :)
  • 0

Najlepsze w tym wszystkim jest poznawanie nowych rzeczy.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych