Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Internet bezprzewodowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 01 wrzesień 2010 - 15:04

Nie polecam internetu z ery wolno ładuje strony wiesza się jednym słowem lipa.
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#22 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 04 wrzesień 2010 - 18:41

Tam gdzie nie ma internetu stacjonalnego czyli z kabla tak jak np z telekomunikacji polskiej czy np z kablówki to dobry jest internet bezprzewodowy radiowy. Teraz jest już bardzo duzo ofert operatorow komórkowych zależnie od infrastruktóry operatorow są różne predkości. Ale najlepszy limit ma chyba iplus duże pakiety w dzień oraz dużo wiekszy od 24.00 do 9.00 rano. Pakiet nocny jest dobry dla tych którzy pracują np w nocy co ważne ten pakiet w wiekszych opcjach jest bezpłatny.
  • 0

#23 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 12:56

Ciekawe kto siedzi na necie o tych godzinach chyba jakiś lunatyk albo uzależniony potrzebujący pomocy osobnik spać też czasem trzeba nawet jak sie nie pracuje, a jak sie pracuje to tym bardziej
  • 0

#24 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 20:04

też mozna spać i sobie jakiś film materiał ściągać.
  • 0

#25 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 16 wrzesień 2010 - 20:42

jeśli nie podróżujesz z laptopem za dużo to na obrzeżach Krakowa pewnie znajdziesz internet stacjonarny jakieś netie telekomuny polskie są ewentualnie operatorzy kablówek lokalnych czy telewizyjni .

jeśli jednak chcesz wykorzystywać internet w podróży to chyba najlepszy będzie ten z ery albo play w dużych miastach możesz szaleć choć trzeba też się zorientować co do limitów ściągania (dla zielonych niżej) i co się dzieje po ich przekroczeniu . jeśli po przekroczeniu limitu obniża się prędkość to pół biedy jeśli zaczyna naliczać wedle jakiejś taryfy (chyba już niema takich umów u dużych operatorów ) to lepiej się wycofać
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
JEŚLI NIE CHCE CI SIĘ CZYTAĆ PRZEJDŹ NIŻEJ DO TABELKI :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
limit internetu i transfer - magiczne słowa klucz po jego przekroczeniu zazwyczaj obniżają transfer do małych wartości co wpędza w obłęd tych którym się to przytrafi a niewiedzą że takie coś mają zapisane w umowie ale do rzeczy

np w internecie przenośnym ery za 39 zł limit wynosi 2 gb w zasadzie internet z takim limitem można przeznaczyć do oglądania stron i korzystania z komunikatorów ale już korzystanie z you tuba bym nie polecał
2GB=2048MB
w tej chwili minęła godzina odkąd włączyłem internet podczas zwykłego przeglądania stron zużyłam 20 mb zrobiłem test i odpaliłem zwykły film 2min na youtub zużyłem 2 MB w 2 min
wynik jest prosty 2GB starczy na :

-niewiele ponad 100 godzin miesięcznego przeglądania stron (3 godziny 20 min dziennie +/-)

-na 35 godzin oglądania filmów na youtube

-trochę lepiej wygląda to w przypadku zdjęć skompresowanych (takich co zajmują mniej niż te skopiowane prosto z aparatu) w zależności od tego ile zajmują mogli byśmy takich zdjęć ściągnąć przez np skrzynkę pocztową od kilku tyś do kilkunastu tyś natomiast zdjęcia nieskompresowane od 1500-do+/-500

-muzyki +/- mogli byśmy ściągnąć ponad 25 godzin

-gorzej sprawa ma się z filmami nawet w popularnym formacie kompresji RMVB uda nam się pobrać max 6 oczywiście legalnych filmów z legalnych źródeł

-gdyby np wujek tomek wpadł na pomysł udostępniania nam płyty DVD z wesela przez internet to nawet zakładając że posiadamy internet 7,2MB wykorzystujemy go w pełni (w Krakowie i okolicach jest to możliwe) i mamy opcje 2gb transfer miesięczny zakładamy że płyta zajmuje 4,5gb to nasza płyta ściągała by się można powiedzieć "na dwóch prędkościach " pierwsze 38min ściągnęli byśmy 2gb a pozostałe 2,5 gb przez kolejne 46 godzin i do końca miesiąca musie byśmy sobie radzić na internecie tak wolnym jak szybkie są nasze autostrady - także prosimy wujka tomka o wysłanie płyty pocztą będzie szybciej i sprawniej :)

-GG samo pisanie bez obaw 2gb to coś ponad 2147483648000 znaków nawet z logowaniem i reklamami nie powinniśmy przekroczyć tej wartości samym gg

-skype rozmowy głosowe/wideokonferencje jeśli chodzi o rozmowy głosowe powinno nam wystarczyć na jakieś 25-50 godzin w miesiącu w zależności od ustawień z transmisją wideo wygląda to o wiele gorzej 35-10 godzin mogą występować rozłączenia pod warunkiem że wogle w okolicy są odpowiednie nadajniki jeśli niema transmisja wideo będzie niemożliwa

a co jeśli wykorzystamy transfer 2GB?:
zaczyna się dramat :)
ładowanie stron spowolni znacznie transmisja głosowa przez skypa będzie rwała jedna piosenkę będziemy ściągać +/- 4min a nasze życie stanie się mniej barwne oczywiście wszyscy duzi operatorzy dają możliwość dokupienia limitu transmisji danych
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TABELKA :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
teraz trochę w bardziej przystępnej formie :)
w tabelce będzie 9 przykładowych czynności oraz 8 przykładów różnych internetów i czas w jakim poradzą sobie z daną czynnością
czynności : ściąganie piosenki skompresowanego zdjęcia , to samo zdjęcie nieskompresowane, ładowanie filmu na youtub, ściąganie plików oraz 3 rodzai filmów

na niebiesko zaznaczone są prędkości >>DEKLAROWANE<< przez interent od operatorów GSM przy czym należy podkreślić że za GPRS nikt nie odpowiada a rozrzut sięga tam nawet 90% transferu pomiędzy tym co powinno być a co bywa dlatego przyjmujemy wartość 40Kb +/- jako uśrednioną

Dołączona grafika

OBJAŚNIENIE :) - problem z internetem od operatorów GSM jest zasadniczy teoretycznie mamy wszystkie przedziały prędkości (7,2; 3,6; GPRS=80 nawet 1,5mb w niektórych miejscach polski;128 jako ograniczony transfer ) praktycznie w mieście gdzie mamy pełen zasięg np gprs (najpopularniejszy w Polsce) transfer oscyluje od 4kb do 80kb(teoretycznie) nawet transfer ograniczony po przekroczeniu limitów potrafi być mniejszy niż deklarowane 128

dla tych co się rzucą że UMTS - czepiacie się :)
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#26 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 10 styczeń 2011 - 18:47

Mam 5G za 45zł w Play Smiga całkiem nieźle ale na Sype nie moge pogadać ogólnie może być, wcześniej miałem kablowy z sieci osiedlowej i na nim choć wolniejszym nie miałem takich problemów, mieszkam na obrzeżach Bydgoszczy.
  • 0

#27 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 10 styczeń 2011 - 23:31

hmm pochodzisz z przyszłości? :D Planowane jest uruchomienie pasma 5G po 2018 jeśli dobrze pójdzie :P Dopiero wchodzi na rynek 4G a na pewno nie w Playu.
  • 0

#28 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 14 styczeń 2011 - 22:14

hmm pochodzisz z przyszłości? :D Planowane jest uruchomienie pasma 5G po 2018 jeśli dobrze pójdzie :P Dopiero wchodzi na rynek 4G a na pewno nie w Playu.


Miałem na myśli limit ściąganych danych:@

http://www.playmobil...ment/index.html
  • 0

#29 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 22 październik 2011 - 18:50

Obecnie przeprowadzam się dosłownie 3 km od obecnego mieszkania. TPSA nie chce przenieść numeru, bo musieliby pociągnąć dosłownie 15 metów(!) kabla. Złożyliśmy oczywiście X reklamacji, pisząc, że dla mnie jako osoby niepełnosprawnej internet jest podstawowym sposobem kontaktu ze światem(rada Pani z infolinii), niestety, bez skutku(nawet nie odpisali). Zdecydowałam się więc na Orange Free 20 GB, gdyż w tej sieci mam telefon. Jeszcze nie zamawiałam zestawu, więc mam kilka pytań,Czy sądzicie, że powinno to wystarczyć na m-c, przy optymalnym korzystaniu z netu(www, poczta-dużo rzeczy wysyłam i dostaję)? Czy niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc? Czy uruchomienie usługi następuje zaraz po jej wykupieniu, czy dopiero z początkiem nowego okresu rozliczeniowego abonamentu telefonicznego?
  • 0

#30 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 22 październik 2011 - 20:00

Obecnie przeprowadzam się dosłownie 3 km od obecnego mieszkania. TPSA nie chce przenieść numeru, bo musieliby pociągnąć dosłownie 15 metów(!) kabla. Złożyliśmy oczywiście X reklamacji, pisząc, że dla mnie jako osoby niepełnosprawnej internet jest podstawowym sposobem kontaktu ze światem(rada Pani z infolinii), niestety, bez skutku(nawet nie odpisali). Zdecydowałam się więc na Orange Free 20 GB, gdyż w tej sieci mam telefon. Jeszcze nie zamawiałam zestawu, więc mam kilka pytań,Czy sądzicie, że powinno to wystarczyć na m-c, przy optymalnym korzystaniu z netu(www, poczta-dużo rzeczy wysyłam i dostaję)? Czy niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc? Czy uruchomienie usługi następuje zaraz po jej wykupieniu, czy dopiero z początkiem nowego okresu rozliczeniowego abonamentu telefonicznego?

A zapytam z ciekawości - masz laptopa czy tradycyjny komputer ? a jeśli laptopa czy ma jakieś dodatkowe gniazda poza USB, np. takie szerokie gniazda w obudowie zwane PCMCIA lub ExpressCard ?
Aha, i czy masz dobry zasięg orange (mieszkasz na wsi czy miasto, miasteczko) ?
  • 0

#31 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2011 - 21:10

Obecnie przeprowadzam się dosłownie 3 km od obecnego mieszkania. TPSA nie chce przenieść numeru, bo musieliby pociągnąć dosłownie 15 metów(!) kabla. Złożyliśmy oczywiście X reklamacji, pisząc, że dla mnie jako osoby niepełnosprawnej internet jest podstawowym sposobem kontaktu ze światem(rada Pani z infolinii), niestety, bez skutku(nawet nie odpisali).


Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie ma warunków technicznych na przeniesienie numeru:( Swoją szosą, wyrwanie od nich jakiś konkretnych informacji graniczy z cudem.

Czy sądzicie, że powinno to wystarczyć na m-c, przy optymalnym korzystaniu z netu(www, poczta-dużo rzeczy wysyłam i dostaję)?


Teoretycznie powinno, pytanie o jak dużych ilościach plików poczty rozmawiamy, jak dużo surfujesz, czy często korzystasz ze Skype'a?

Czy niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc?


Obawiam się, że nie

Czy uruchomienie usługi następuje zaraz po jej wykupieniu, czy dopiero z początkiem nowego okresu rozliczeniowego abonamentu telefonicznego?


W moim przypadku, po podpisaniu umowy zaczęło działać tego samego dnia. Wróciłem do domu, rozpakowałem sprzęt i już. Okres rozliczeniowy internetu zaczyna się z chwilą podpisania umowy. Jeśli masz już w Orange telefon, to z chwilą podpisania umowy na internet będziesz dostawała jedną fakturę do zapłaty (osobno pozycja usługa internet, osobno pozycja abonament telefoniczny). Może zdarzyć się tak, że przesuną Ci okres rozliczeniowy za telefon.
Jeśli będziesz miała jakieś dodatkowe pytania, to pisz na priv.
  • 0

#32 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 23 październik 2011 - 18:52

Dziękuję za odpowiedzi :)
Mam laptopa. Ma z tego co wiem, wszystkie możliwe gniazda :) Mieszkam na obrzeżach Wrocławia. Zasięg z Orange mam :)
Ze Skype'a korzystam sporadycznie(naprawdę tak pożera trasfer?), częściej z gg...
Czy instalując Orange Free mam możliwość sprawdzenia ile transferu mi zostało do wykorzystania?
  • 0

#33 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 24 październik 2011 - 13:15

Tak masz taką możliwość ale musisz założyć sobie profil na ich stronie www.orange.pl. Tylko takie informacje też nie są na bieżąco tylko z kilku dniowym opóźnieniem podawane.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#34 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 24 październik 2011 - 20:16

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady :*
  • 0

#35 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 24 październik 2011 - 20:21

Dziękuję za odpowiedzi :)
Mam laptopa. Ma z tego co wiem, wszystkie możliwe gniazda :) Mieszkam na obrzeżach Wrocławia. Zasięg z Orange mam :)
Ze Skype'a korzystam sporadycznie(naprawdę tak pożera trasfer?), częściej z gg...
Czy instalując Orange Free mam możliwość sprawdzenia ile transferu mi zostało do wykorzystania?


Ja bym na Twoim miejscu nie wiązał się umowami z żadnym operatorem - kup modem do netu mobilnego na takie gniazdo jakie masz w laptopie, pełno jest tego na znanym portalu w cenie 30 - 60 zł (nowe na gwarancji), często bez simlocka, kupić starter Orange free i doładowywać kwotą 100 zł (przy tej kwocie transfer jest najtańszy) - dostaniesz dodatkowo 10 zł co da Ci 110 zł ważne przez 5 miesięcy.
Ogólnie nie potrafię powiedzieć o kosztach, bo jak doładowałem w połowie lipca, na koncie miałem 110 zł, zrobiłem z tego numeru ze 2 rozmowy i nadal mam na koncie ponad 100 zł, potrącone jedynie za koszt tych rozmów. Nie wiem gdzie tkwi haczyk, ale z konta nic mi nie schodzi. Jedyny ból, że w grudniu kończy się ważność doładowania, więc albo to stracę albo zacznę to wygadywać na telefonie :) Łącze zbyt rewelacyjne nie jest ale nie mam zamiaru nabijać kasy kablówkom, tepsom i operatorom wiążąc się z nimi na długi okres umowami. Może nawet załaduj za 50 zł i zobacz jak to będzie Cię kosztować.
  • 0

#36 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 16:10

Orange u mnie działa. Tylko smsy, które wysyłam z aplikacji nie dochodzą.... Zgłaszałam u operatora i nic... Wiecie może co jest przyczyną i jak to naprawić?
  • 0

#37 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 10 listopad 2011 - 21:23

Testowalem ostatnio Orange Free na karte w telefonie i używałem mobilnego Skype`a, wcale tak transferu nie zżerało, średnio rozmowa ok 3.5h wyszła mnie 95 MB czyli prawie nic, a do skype spokojnie styka 3G, poza tym teraz w ofertach na karte są o wiele lepsze warunki niż na abonament :D
Również zasięg się znacząco poprawił, szczegulnie u Play`a
  • 0

#38 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2011 - 00:10

Jestem ciekaw, na ile ta fuzja wpłynie na rynek internetowy Wlasciciel Cyfrowego Polsatu kupil siec Plus :dodgy:
  • 0

#39 wiesio56

wiesio56

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 11 listopad 2011 - 10:52

Witam jeśli chodzi o internet bezprzewodowy mam pytanie czy ktoś korzysta z usługi WIMAX w te mobile znalazłem tam tą usługę mam obawy czy nie ma zakłóceń w odbiorze
  • 0
Weszło wino, wyszła tajemnica. :cool:

#40 Ikar

Ikar

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 22:40

Witam.
Może się komuś przyda - aero2.pl - nie mam możliwości wstawienia całego adresu strony. Znajdziecie tam wszystkie informacje. Nie demon prędkości ale za darmo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych