Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Internet bezprzewodowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 06 październik 2010 - 18:46

Nie polecam internetu z ery wolno ładuje strony wiesza się jednym słowem lipa.

Ja mam internet bezprzewodowy w playu i jestem z niego zadowolony.Polecam!

takie pisanie bezsensu uprawiacie demagogia połączona z populizmem ale takim co może kogoś źle poprowadzić . a jak ktoś mieszkający w warszawie przeczyta post dzidzia1985 i nie kupi ery bo przeczytał że jest do niczego to będzie rozsądne ? gdzie w warszawie jest 7,2 Mbit ?? a jeśli ktoś we wsi kozia wulka głęboko na wschodniej ścianie przeczyta że w playu mają świetny i go kupi a tam okaże się że ledwie transfer jest ??

generalizowanie w przypadku tych usług jest tak nieodpowiednie jak przykład jakiego byłem świadkiem w tej samej wsi na odcinku 400m zrobiliśmy pomiary i u kolegi w domu nie działało wogle 200 m dalej mieliśmy w miarę stabilny odbiór z małą prędkością 400m od jego domu stałe może nieoszałamiające ale 40KB (320Kb)

UWAGA na ere : po przeczytaniu kilku ulotek z ofertami internetu na kartę bez abonamentowego zdziwiła mnie oferta ERY w cenniku zrobionym w formie tabeli jest zawarta informacja że 100KB=0,03 ZŁ czyli 1GB=315 zł oczywiście pytając panie w erze o całą sytuacje na początku powstał niemały popłoch próby mataczenia ucieczki dzwonienie szukanie i zgłębianie się w temat co to jest 1GB w końcu pani chciała się mnie pozbyć więc przyznała że 1GB kosztuje ponad 300 zł
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#2 nowiniak

nowiniak

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 październik 2010 - 21:04

Ja mam internet bezprzewodowy w playu i jestem z niego zadowolony.Polecam!
  • 0

#3 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 25 maj 2010 - 22:12

Jaką firmę polecacie, która oferuję właśnie internet bez przewodowy.Z góry dzięki
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#4 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 26 maj 2010 - 11:05

W dużym mieście każdy będzie dobry, teraz tylko sobie dobrać jak najlepszą ofertę uwzględniając stosunek ceny abonamentu do wielkości limitu danych.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#5 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 26 maj 2010 - 11:15

Co myślicie o internecie z ery za 36 zł 2 mega dobry będzie?
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#6 villemka

villemka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 26 maj 2010 - 07:54

tez mnie interesuje ta tematyka
  • 0
:heart: żyj tak żeby nikt przez Ciebie nie płakał :heart:

#7 ciekawski2010

ciekawski2010

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 26 maj 2010 - 11:58

Jesli mieszkasz na Wsi gdzie jest malay zasieg to raczej nie jesli jest to miasto duze lub mniejsze i jest tam zasieg to bedzie dobrze chodzilo ladowanie porstych stron, nie bedzie z s ytm problemu ale na wsi gdzie zasieg jest maly i trza zaladowac strone z reklamami i tego typu rzeczami bedzie kiepsko ale na miescie sprawa bedzie nmiala sie znakomicie ale ogolnie polecal bym internet stacjonarny bez przeowodwy wlaasnie taki posoadam nadajnik mamy we wsi wiec jest zasieg wszedzie kupic router z odkeracnymi antenkami np taki jak ja posiadam zabezpieczyc siec jakims stosownym klujczem WPA Albo WEP kupic antene zewnetrzna amontowac zakreci do routera i bedzie chodzilo w pormieniu 200 400 m :) oczyweiscie mowie o antenie wysokosci 10 mdetrow hehehehehe no i zapomnialem podac ci model routera d-link dir512
  • 0

#8 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 26 maj 2010 - 12:01

Kurde ja mieszkam na obrzezach Krakowa. Co to jest ten internet stacjonarny bezprzewodowy? nie kumam sory jestem zielona technicznie.
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#9 ciekawski2010

ciekawski2010

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 26 maj 2010 - 13:21

rozumiem nie wszyscy wszystko musza wiedziec ;) nie martw sie internet staconarny sklada sie z posdstaowych rzeczy takich jak Antena dachowa scienna w zaloeznosci o tego gdzie jesrt lpeszy sygnal z nadajnika osiedlowego lub wiejskiego ze tak sie wyraze karta wifi na pci lub zewnetrzna jesli sygnal nie bedzie rozdzielany na pare komnputerow no i komputer :) jesli chcemy rozdzielac lacza na komputery musomy zakupic router odpowienio go skonfigurowac i cieszyc sie netem oczywiscie router moze miec wlaczone DHCP dynamiczne ip lub moze byc ip przypisane recznie danm emui komputerowi w celu lepszej indentyfikacjio w sieci domopwe LAN lub WAN Local Area Netwoerk lub WAN wirless area network ... Pozdraiwam
  • 0

#10 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 26 maj 2010 - 13:49

Dobra dalej ni ekumam zadzwonię na infolinie ery
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#11 ciekawski2010

ciekawski2010

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 26 maj 2010 - 14:04

hahhahah spoko
  • 0

#12 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 26 maj 2010 - 15:04

Internet bezprzewodowy ma taką wadę ze trzeba kupować kartę,tak jak w komórkach na kartę a czasami to może być problem. Ja mam zamiar się przerzucić na bezprzewodowy bo u siebie mam Neostradę z 250Kb/s ::evil: Wiem tez że Polsat ma robić internet satelitarny (nazwy nie pamiętam chyba Polsat Cyfrowy po prostu) ale jak wejdą to będę ich pierwszym klientem.:P
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#13 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 27 maj 2010 - 22:37

Internet bezprzewodowy ma taką wadę ze trzeba kupować kartę tak jak w komórkach na kartę a czasami to może być problem. Ja mam zamiar się przerzucić na bezprzewodowy bo u siebie mam Neostradę z 250Kb/s ::evil: Wiem tez że Polsat ma robić internet satelitarny (nazwy nie pamiętam chyba Polsat Cyfrowy po prostu) ale jak wejdą to będę ich pierwszym klientem. :P

Nie wiem jaki teraz masz faktyczny ale ten z Polsatu bezprzewodowy to jakiś szajs już go oferują i masz bardzo mały transfer chyba 300 mb limit po przekroczeniu tego limitu masz net taki jak w komórce lub nawet gorszy, najlepszą cenę oferuje play ale u nich zasięg to koszmar.
Era teraz ma komórkowy za 9 zl masz na miesiąc z limitem 100MB potem transfer spada do 16 kb czyli taki jak kiedyś był modemowy gdzie się czekało ok 10 minut na jedna stronę :lol:
  • 0

#14 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 28 maj 2010 - 11:34

Nie wiem jaki teraz masz faktyczny ale ten z Polsatu bezprzewodowy to jakiś szajs już go oferują i masz bardzo mały transfer chyba 300 mb limit po przekroczeniu tego limitu masz net taki jak w komórce lub nawet gorszy, najlepszą cenę oferuje play ale u nich zasięg to koszmar.
Era teraz ma komórkowy za 9 zl masz na miesic z limitem 100mb potem transfer spada do 16 kb czyli taki jak kiedyś był modemowy gdzie się czekało ok 10 minut na jedna stronę :lol:

No to jestem ugotowana z tego co piszesz Punk. Co proponujesz w sytuacji kiedy mieszka się w miejscu gdzie żaden sensowny net nie dochodzi.?
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#15 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 11:48

I tu jest problem bo każdy operator komórkowy daje limity i po przekroczeniu jest koszmarne przeglądanie internetu, najlepszym wyborem byłby stabilny net radiowy lub ten z TP czy Netii.
  • 0

#16 Gerhard

Gerhard

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 14:40

Po przekroczeniu limitu jedynie co idzie w miarę płynnie to GG :P
  • 0

#17 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 08:08

pewnie już to pisali tutaj ale :
jeśli dużo przemieszczamy się w kraju jesteśmy skazani na GSM pod względem zasięgu chyba ERA przoduje

choć niektórzy mówią że internet jest wszędzie tylko badtrack musi pomyśleć :)

jeśli chcemy mieć bezprzewodowy internet wykorzystywany lokalnie
w dużym mieście warto się zastanowić nad internetem GSM (niektóre sieci dają ruter wifi GSM i niektórzy myślą że mają 54mbit wszędzie - taki" łyt maketingowy" :) )

w mniejszych miastach i wsiach często są lokalni dostawcy którzy jeśli posiadają odpowiednie nadajniki często lokalnie zapewniają bezprzewodowy internet dobrej jakości ale o ograniczonym zasięgu

przyszłość :)

no cóż mieli budować sieć wimax która miała objąć cały kraj do 2011 ale coś tam jak zwykle nie wychodzi

CYFROWY POLSAT - kupili częstotliwość dzięki której można osiągać niebywałe prędkości na razie technologia jest w fazie testów i ma być dostępna tylko dla posiadaczy anten satelitarnych ale rozwój w stronę internetu mobilnego też jest możliwy na razie wstępne testy są pomyślne

i kilka innych pomniejszych niewypałów lub ekxperymentów
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#18 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 21:39

Wszystko zależy gdzie się mieszka. Zbadaj mapę zasięgu i co u Ciebie jest dostępne na mapa.btsearch.pl

Najtaniej wychodzi chyba PLAY ONLINE. Ludzie chwalą PLAY i iPlus, a siostra np. kupiła Orange na kartę ze względu na zasięg i płaci jak za zboże.

Jeśli jest tylko możliwość (linia telefoniczna czy CableTV) to lepiej unikać internetu komórkowego - drogi i awaryjny.
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#19 dpaweld

dpaweld

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 01 wrzesień 2010 - 09:02

My na obozie harcerskim używaliśmy internet z Ery blueconnect na karte.
  • 0
Paweł Dąbrowski, 15 lat, Łomża

#20 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2010 - 12:52

Może troszkę spóźniony ten link http://www.idg.pl/ne...glad.ofert.html, bo nie uwzględniający oferty Cyfrowego Polsatu, jak i Orange Free w technologii CDMA, ale takie zestawienie może się przydać dla orientacyjnej oferty rynkowej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych