Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

torcik dla chłopca - samochodzik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Ewelina (Ewi)

Ewelina (Ewi)

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 17 sierpień 2012 - 09:50

Podaję mój autorski przepis na torcik dla chłopca.
Gdyby ktoś skusił się na zrobienie takiej niespodzianki, to na maila mogę przesłać informacje w jaki sposób wyciąć kształt.
Lukier, którym pokryłam autko, w tym przypadku jest kupczy, ale mogę podać przepis na lukier plastyczny domowy.

8 dużych jaj
1,5 szklanki cukru
1 łyżka octu
2 małe łyżeczki proszku do pieczenia
24 płaskich łyżek mąki pszennej
20 płaskich łyżek maki ziemniaczanej
2 opakowania delicji albo biszkoptów z galaretką
1 masło
2 budynie waniliowe z cukrem
3 szklanki mleka
2 galaretki wiśniowe

Biszkopt: z 8 jaj pieczemy w tortownicy. Białka oddzielamy od żółtek. Schłodzone białka ubijamy na sztywną pianę, dodając stopniowo cukier. Do żółtek dodać proszek do pieczenia i ocet. Zamieszać, żeby zrobiła się piana. Wlać na ubite białka i miksować jeszcze przez chwile, na bardzo wolnych obrotach. Mąkę przesiać i stopniowo łączyć z białkami, delikatnie mieszając lub miksując na najniższych obrotach (z użyciem tylko jednego śmigła).

Blaszkę smarujemy tłuszczem np margaryną i oprószamy bułką tartą. Pieczemy około 30 minut w temperaturze 180 stopni.

Masa: Budynie gotujemy według instrukcji na opakowaniu i odstawiamy do ostygnięcia. Dwie galaretki przygotowujemy również według instrukcji i odstawiamy do stężenia (możemy zrobić z mniejszej ilości wody) Miękkie masło ucieramy. Stopniowo dodając zimny budyń.

Cztery delicje odkładamy na koła pozostałe wykorzystujemy do przekładania.

Na biszkopt wykładamy masę budyniową, następnie na masie układamy delicje (galaretka do masy). Dziury między delacjami wypełniamy zastygniętą galaretką (wcześniej pokrojoną w kostki) Jeszcze raz smarujemy masą i przykrywamy biszkoptem. Całość auta smarujemy cienka warstwą masy. W miejscach gdzie samochód powinien mieć koła przyklejamy delicje. Całość pokrywamy lukrem plastycznym kupczym lub domowym.

Tablica rejestracyjna oraz światła – zrobione są z gumy do żucia dla dzieci. Szyby z białej czekolady.

Zdjęcia tortu opublikowali na stronie http://kobietapisze....pca/2012/08/13/
  • 0
"Secundas res splendidiores facit amicitia et adversa partiens communicansque leviores(...)"


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych