Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

skuter dla niepełnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 edek47

edek47

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 15 sierpień 2012 - 23:24

Proszę o pomoc , gdzie mógłbym znależć oprogramowanie do skutera CITYLINER 415 firmy MEYRA

Przenosze do odpowiedniego działu.
Moderator.

  • 0

#2 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 16 sierpień 2012 - 09:34

A po co ci? Z jakiego roku jest twój cityliner ? Jaką wersje oprogramowania miałeś dotychczas ?
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#3 edek47

edek47

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 16 sierpień 2012 - 20:45

A po co ci? Z jakiego roku jest twój cityliner ? Jaką wersje oprogramowania miałeś dotychczas ?

skuter był zakupiony w 2008 r. Typ 2.664 Model K926640000003, nie podlega już gwarancji.
Niestety nie jeżdzi tak jak powinien. Zostały wymienione szczotki i pewnie trzeba zresetować komputer. Dlatego potrzebne jest oprogramowanie, a także do ustalenia co ewentualnie jeszcze nie działa. Nie stać nas na naprawę z serwisu. Niestety nie wiem jaka jest wersja oprogramowania.
  • 0

#4 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 16 sierpień 2012 - 22:20

A mógłbyś uściślić co oznacza zwrot "nie jeździ jak powinien", tzn. jak obecnie jeździ ?
Ile ma przejechane km ? Obecnie szczotki są zamontowane oryginalne ? Jaki ma przebieg ?
W tym skuterze nie ma czegoś takiego jak "resetowanie komputera". Skąd jesteś? Skoro nie stać Cię na naprawę to możesz składać wniosek o dofinansowanie do naprawy.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#5 edek47

edek47

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 17 sierpień 2012 - 19:41

A mógłbyś uściślić co oznacza zwrot "nie jeździ jak powinien", tzn. jak obecnie jeździ ?
Ile ma przejechane km ? Obecnie szczotki są zamontowane oryginalne ? Jaki ma przebieg ?
W tym skuterze nie ma czegoś takiego jak "resetowanie komputera". Skąd jesteś? Skoro nie stać Cię na naprawę to możesz składać wniosek o dofinansowanie do naprawy.


Niestety jedzie swoim taktem 5,6 km/h ,do tyłu prawie wcale. Szczotki są oryginalne.
Akumulatory były sprawdzane i są dobre.Ma przejechane 230km. Jestem z Suchej Beskidzkiej.
  • 0

#6 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 18 sierpień 2012 - 10:11

Napisz mi jeszcze na wskutek czego nastała obecna sytuacja; skuter miał wywrotkę, zamókł etc. Z tego co piszesz to coś z potencjometrem. Zobacz czy te łopatki są dobrze przykręcone, czy nie ma luzu.
Gdybyś miał nadal problem to pisz do mnie na me GG
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#7 edek47

edek47

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 18 sierpień 2012 - 19:26

Napisz mi jeszcze na wskutek czego nastała obecna sytuacja; skuter miał wywrotkę, zamókł etc. Z tego co piszesz to coś z potencjometrem. Zobacz czy te łopatki są dobrze przykręcone, czy nie ma luzu.
Gdybyś miał nadal problem to pisz do mnie na me GG


Mój skuter był w naprawie w serwisie. Potem jakiś czas jeździł dobrze. Łopatki są dobrze przykręcone. Znajomy mechanik stwierdził, że aby ustalić przyczynę awarii potrzebne jest oprogramowanie.
  • 0

#8 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 19 sierpień 2012 - 11:31

To ja napiszę, że znajomy troszkę nie wie co mówi. Gdyby to była wada oprogramowania, to skuter by nie jeździł, to raz, a dwa skutera tak de facto nie aktualizuje się, tylko programuje programatorem SP-1; wszystko jest opisane w instrukcji serwisowej skuterka, o to link
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#9 edek47

edek47

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 19 sierpień 2012 - 20:27

To ja napiszę, że znajomy troszkę nie wie co mówi. Gdyby to była wada oprogramowania, to skuter by nie jeździł, to raz, a dwa skutera tak de facto nie aktualizuje się, tylko programuje programatorem SP-1; wszystko jest opisane w instrukcji serwisowej skuterka, o to link

Dziękuję, właśnie o tą instrukcję mi chodziło. Pozdrawiam
  • 0

#10 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 22 sierpień 2012 - 15:37

Czy instrukcja w czymś pomogła ?
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#11 zuza10

zuza10

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 13:26

witam, może jakieś kabelki potrzebują przyłączenia we właściwe miejsce . Możesz popytać w jakiejś firmie która serwisuje wózki, np http://rehab-lublin.pl/
  • 0

#12 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 14 wrzesień 2012 - 21:26

A ja wam powiem chłopaki,mój skuter naprawiało i przeglądało chyba z 10 mechaników i nic,wszystko ok a skuter nie rusza.Dopiero dwa tygodnie temu młody chłopak amator stwierdził uszkodzenie przy tylnym przełączniku/wajcha do ręcznego przełączania/która uruchamia skuter do ruchu elektrycznego lub popchania na luzie.Okazało się że koszt tej części to 50 zł,powodowało to wyłączanie całego systemu elektroniki.Jak dostane fakturę napiszę dokładnie co to za część.
  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#13 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2012 - 01:04

Czyli głupstwo, a ile kłopotu...
  • 0

#14 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 15 wrzesień 2012 - 13:41

Zazwyczaj tak bywa, Kubuś, wiem coś o tym.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#15 edek47

edek47

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:13

A ja wam powiem chłopaki,mój skuter naprawiało i przeglądało chyba z 10 mechaników i nic,wszystko ok a skuter nie rusza.Dopiero dwa tygodnie temu młody chłopak amator stwierdził uszkodzenie przy tylnym przełączniku/wajcha do ręcznego przełączania/która uruchamia skuter do ruchu elektrycznego lub popchania na luzie.Okazało się że koszt tej części to 50 zł,powodowało to wyłączanie całego systemu elektroniki.Jak dostane fakturę napiszę dokładnie co to za część.


Szkoda, że nie znam takiego chłopaka, w moim skuterze po awarii , którą opisałem wynikła następna, przestał się wyświetlać panel sterujący. Ci z serwisu powiedzieli nie widząc go , że chyba trzeba
wymienić panel , a jego koszt to 2.000,- zł.
Każdy szuka pieniędzy, żeby z nas wydrzeć.
  • 0

#16 zuza10

zuza10

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 14:59

witam, tani i dobry serwis znajdziesz w lublinie http://www.rehab-lublin.pl/
  • 0

#17 Pablopk

Pablopk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 04 październik 2012 - 09:58

a czy ten serwis z lublina realizuje też naprawy wózków elektrycznych z programu "Aktywny Samorząd" obszar D czyli te finansowane z pfron?
  • 0

#18 reddo

reddo

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 maj 2013 - 17:49

To ja napiszę, że znajomy troszkę nie wie co mówi. Gdyby to była wada oprogramowania, to skuter by nie jeździł, to raz, a dwa skutera tak de facto nie aktualizuje się, tylko programuje programatorem SP-1; wszystko jest opisane w instrukcji serwisowej skuterka, o to link

 

Proszę o pomoc - gdzie jest ten link?


  • 0

#19 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 19 maj 2013 - 18:04

Tutaj. Wkleiłem link do wersji angielskojęzycznej. Jeżeli chcesz wersję niemiecką, francuską lub niderlandzką, znajdziesz je na stronach Meyry.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#20 reddo

reddo

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 maj 2013 - 18:18

Tutaj. Wkleiłem link do wersji angielskojęzycznej. Jeżeli chcesz wersję niemiecką, francuską lub niderlandzką, znajdziesz je na stronach Meyry.

 

Dzięki, ale to jest po prostu instrukcja obsługi. Chodziło mi o instrukcję serwisową - czyli taką, którą posługują się firmy oferujące serwis wózków. Szczególnie zależy mi na schemacie elektroniki - po awarii panela powiedziano mi w serwisie, że muszę go wymienić, a znajomy elektronik twierdzi, że panel jest do naprawy, ale potrzebuje schematu.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych