Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Poszukuje informacji od chorych na Parkinsona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ikar13

ikar13

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 08:10

Witam i pozdrawiam .poszukuje kontaktu z chorymi na Parkinsona ktorzy poddali sie operacjii wszczepienia elektrod jednej czy dwoch. jak jest zrechabilitacja .lekami. i samopoczucie z uplywem czasu . ja mam teraz 60 lat od10-ciu choruje i chcialbym cos zmienic np przejechacsie samemu autem .pozdrawiam i zycze dobrycch i leprzych dni.
  • 0

#2 grzegorz1960

grzegorz1960

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów
  • Skąd:Środa Wlkp.

Napisano 30 czerwiec 2012 - 13:30

Kto szuka ten znajdzie. Co chciałbyś wiedzieć?
Grzegorz
  • 0

#3 ikar13

ikar13

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 06:59

Witam dzieki za zaintersowanie chcialbym sie dowiedziec jak dlugo jest po operacji ktos czy zmniejszyl dawki lekow czy zlikwidowal tylko drzenie i w jakim stopniu czy sztywnienie tesz uleglo zmniejszeniu Czy i wjakims procencie mozna wrocic do normalnego zycia bo o pracy to tylko pomazrzyc zgory dziekuje za jakas odpowiedz czy moze ktos stosuje lek DACEPTON ijakie to sa koszta z gory dziekuje
  • 0

#4 backsztag

backsztag

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 12:38

Witaj !
Przeczytaj dokładnie większość postów tego działu a także na forum OFON (szukaj wątek "choroba Parkinsona"). Z tej lektury wywnioskujesz, że nie ma żadnego sztandardowego przebiegu choroby pasującego do każdej osoby z chP. Każdy choruje inaczej i inaczej reaguje na leki, na rehabilitację a także na zabieg operacyjny. Ponieważ b. wolno wklepuję tekst i żonę szlak trafia z powodu tracenia czasu przy komputerze to chętniej porozmawiam głosowo. Napisz na PW i podaj swoje telefony a najchętniej scype. Oddzwonię.
Pozdrawiam Andrzej
  • 0
Cokolwiek dzieje się z Tobą, nie pozwól na odebranie sobie nadziei.
Im więcej wiesz o chorobie tym łatwiej Ci kontrolować objawy.

#5 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 15:37

Witaj !
Przeczytaj dokładnie większość postów tego działu a także na forum OFON (szukaj wątek "choroba Parkinsona").
Pozdrawiam Andrzej

Andrzej masz rację, nie ma jednolitego przebiegu choroby, a co się z tym wiąże takiej samej reakcji organizmu na DBS. Prosiłbym Cię jednak o nie odsyłanie na inne forum. Uważam, że na IPON jest wystarczająco informacji na temat wielu aspektów związanych z ch.P.
Pozdrawiam:)
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#6 grzegorz1960

grzegorz1960

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów
  • Skąd:Środa Wlkp.

Napisano 23 lipiec 2012 - 17:24

Witam!
Jestem po operacji ponad rok (maj 2011) L-dopę zmniejszyłem o połowę (w chwili obecnej 1100mg SINEMET, NAKOM i NAKOM MITTE).
Z drżeniem nie miałem większego problemu, sztywność i dyskinezy znacznie się zmniejszyły(poprawił się sen, mogę np. zmienić pozycję tzn. "z boku na drugi bok") Staram się pracować choć są problemy np z mówieniem a ostatnio miałem porażenie nerwu twarzowego ale to nie związane z Parkinsonem. Nieraz próbowałem wyłączyć stymulację po pół godzinie mówię wyraźniej ale ruchowo tragedia. Nie wyobrażam sobie życia bez stymulatorów. To na razie tyle. Pozdrawiam wszystkich
Grzegorz
  • 0

#7 eeemilian

eeemilian

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 luty 2014 - 11:47

Witam,

Jestem studentką fizjoterapii i piszę pracę mgr na temat "Jakość życia osób z chorobą Parkinsona". Bardzo proszę Państwa o pomoc i uzupełnienie ankiety, zajmie to max. 10 min. Z góry dziękuję za pomoc. Poniżej wklejam link do ankiety:

 

https://docs.google....iv3F4U/viewform

 

Pozdrawiam!

Emilia


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych