Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

"AKTYWNY SAMORZĄD" - nowy program(y) dla Osób Niepełnosprawnych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 DAREX

DAREX

    Statysta

  • Zbanowany
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 07 październik 2012 - 07:53

:coffee: Witam, ja dostałem w tym roku, przy koncu wiosny ok. 2. tys zł. na nowego laptopa, z PCPR-u. Bez problemu.:heart:
  • 0

#22 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 15 luty 2013 - 21:46

W tym roku PFRON uruchamia program pomocowy z którego będzie można skorzystać przy zakupie nowoczesnych protez jak i utrzymaniu sprawności protezy. Więcej szczegółów: http://www.pfron.org...al/pl/355/1644/


  • 0

#23 Gisia

Gisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 07 maj 2013 - 22:12

Wszystko pięknie, nowe fajne programy, które mają na celu nam pomóc lub wyrównać nasze szanse itp, itd. Ogólnie dobrze, że się coś dzieje, jednak zauważyłam że większość z tych programów zawsze jest skierowana do osób, które zamieszką konkretny powiat lub województwo. Zazwyczaj trzeba być zameldowanym na danym terenie by z czegoś skorzystać :( 

Przecież  osoby niepełnosprawne również są mobilne i nie zawsze mieszkają całe życie w jednym miejscu, a wiadomo że nie każdego stać na kupno własnego mieszkania by uzyskać zameldowanie. A wynajmując mieszkanie lub pokój szansa na zameldowanie jest bliska zeru :(

Denerwuje mnie taki stan rzeczy, pewnie dlatego że mnie to dotyczy. Od wielu lat mieszkam w dużym mieście wojewódzkim i jak chcę skorzystać z tego typu programów to wiecznie trafiam na mur pt" Przykro mi, ale nie jest Pani zameldowana na terenie województwa." i tal w kółko......bez sensu to nasze prawo  :@


  • 0
...and mirror says " Everybody is beautiful"...

#24 stenia13

stenia13

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 22:45

A nawet na stałe jestem zameldowana i tak to pracownicy nie ogarniają tematu.Starałam sie juz 2 razy i niedostalam dofinanowania ..z braku środków,...cóż życie a kogo obchodzi dziś osoba ,ktora potrzebuje wsparcia..czasami komuś się uda niestety w większości są to puste hasła jak czek bez pokrycia..państwo nie jest nastawione na politykę prorodzinną..ja nie chcę żebrać ja pragnę mieć dochód stały ,który wystarczyłby mi na moją skromną egzystencję..i żyć godnie ..ehh narazie w tym kraju to marzenie...


  • 0

#25 kokos

kokos

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:20

Odświeże temat. Orientuje się ktoś czy w ramach programu "Aktywny samorząd" "  Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową:" "Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym:

  1. Zadanie 1 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania"

 

Można dostać dofinansowanie do zakupu sprzętu komputerowego podstawowego tj: jednostka centralna ( płyta główna, karta graficzna itp + monitor+ ewentualnie urzadzenie wielofunkcyjne-skaner, drukarka) Czy tu chodzi o dofinansowanie sprzętu specjalistycznego tj; urządzeń np: do sterowania komputerem głową czy jakieś urządzenia braljowskie?


Użytkownik kokos edytował ten post 04 kwiecień 2014 - 19:22

  • 0

#26 Tomaszpo

Tomaszpo

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Skąd:Libiąż

Napisano 21 marzec 2015 - 13:00

Jak najbardziej możesz kupić całego kompa... :)


Użytkownik Tomaszpo edytował ten post 21 marzec 2015 - 13:02

  • 2

#27 kokos

kokos

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 21 marzec 2015 - 19:28

Dzięki za odpowiedź :) Lepiej później niż wcale. 


  • 0

#28 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 14:18

Dodam tylko, że w tym roku Aktywny Samorząd nie dofinansowuje komputerów, ale sądząc po dacie postu z pytaniem to już masz kokos ten komputer.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#29 Tomaszpo

Tomaszpo

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Skąd:Libiąż

Napisano 24 marzec 2015 - 15:40

Witam :) mam nowe informację na temat programu "AKTYWNY SAMORZĄD"

Podaje komunikat Powiatowego Centrum Pomocy w Chrzanowie:

 

W 2015 roku, z uwagi na ograniczenia w finansowaniu ze środków PFRON wydatków inwestycyjnych, w pilotażowym programie Aktywny samorząd realizowane będą następujące formy wsparcia:
Moduł I:
- Obszar A Zadanie 2 - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
- Obszar B Zadanie 2 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,
- Obszar C Zadanie 2 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
- Obszar C Zadanie 3 - pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości,
- Obszar C Zadanie 4 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości),
- Obszar D pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka będącego pod opieką wnioskodawcy, przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką (dziennego opiekuna, niani lub w ramach klubu dziecięcego, punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego),

Moduł II pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

Uwaga Wnioskodawcy!
W chwili obecnej nie będą realizowane formy wsparcia w Module I:
Obszar A Zadanie 1- pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
Obszar B Zadanie 1- pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
Obszar C Zadanie 1- pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.

 

Jednak jak wynika z komunikatu w tym roku nie będzie można skorzystać z pomocy w zakupie sprzętu elektreonicznego. Wiecie jak sprawa wygląda w innych PCPR-ach ?


Użytkownik Tomaszpo edytował ten post 24 marzec 2015 - 15:42

  • 0

#30 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 19:50

Wszędzie wygląda tak samo, bo to jest zarządzenie odgórne czyli przez PFRON http://www.pfron.org...e-obowiazu.html


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#31 Tomaszpo

Tomaszpo

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Skąd:Libiąż

Napisano 07 kwiecień 2015 - 16:07

:)


  • 0

#32 mirekwalczyk

mirekwalczyk

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 13 kwiecień 2015 - 13:30

Ja właśnie realizuje studia podyplomowe z rachunkowości z tego projektu. W sumie nawet jestem na plusie bo jeżdze z kolegami i na dojazdy wydaje mi się zdecydoanie mniej. A formalności trwały pół dnia u mnie.


  • 0

#33 JarekGoliasz

JarekGoliasz

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 kwiecień 2015 - 13:48

Ja jako niepełnosprawny elektryk z Krakowa, chciałbym ubiegać się o dofinansowanie na komputer. Bardzo mi ułatwi pracę. Ktoś może podpowie mi co powinienem zrobić?

  • 0

Czy jest jakiś uczciwyKrakowski elektryk? Poszukuje.


#34 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 13 kwiecień 2015 - 19:01

JarekGoliasz niestety ale Aktywny Samorząd w tym roku nie dofinansowuje komputerów. Pytaj się w swoim PCPR może w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się coś od nich dostaniesz.


  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#35 mateusz20mati

mateusz20mati

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 18:08

Witam Was :)

 

Przez 3,5 roku pobierałem dofinansowanie na studia z PCPR-u. Studia ukończyłem i zdobyłem tytuł. Zapisałem się na kolejne studia wyłącznie przez internet (bezpieczeństwo danych i systemów). Chciałbym wystąpić do pcpr-u o dofinasowanie do sprzętu komputerowego, który jest mi niezbędny aby te studia kontynuować.

Jakie są Wasze doświadczenia z pcpr-ami w kontekście pomocy w zakupie sprzętu komputerowego. Posiadam dysfunkcję ruchową (kończyny dolne).

 

Z góry dzięki za pomoc.


  • 0

#36 ja2013

ja2013

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 10:24

Ubiegałem się o sprzęt komputerowy w 2013 roku. Przyznano mi dofinansowanie. Chciałbym teraz coś do niego dokupić, czy mogę złożyć podanie jeszcze w 2016 roku, czy będzie to jeszcze za wcześnie i powinienem nie wcześniej niż w 2017? Według regulaminu nie mogę dostać tego samego dofinansowania przez 3 lata, ale nie jestem pewien jak są one liczone.


  • 0

#37 Gość_rosjanka_*

Gość_rosjanka_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2019 - 17:34

Witajcie podpinam się do pytań
Mam otwarty przewód bez studiów.
Będę ubiegać się o dofinansowanie. Z PFRONU
JAK WYGLADA takie rozliczenie się w tej formie dotacji i ile razy jest może być przyznane
Wie ktoś z Was pomożecie ???
  • 0

#38 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 07:53

Rosjanko,

chodzi Ci o otwarty przewód doktorski? Jeśli tak, to z programu Student są finansowane studia doktorskie. O szczegółowe informacje najlepiej się zwróć bezpośrednio do najbliższego PCPR lub MOPS.

W zeszłym roku brałam dofinansowanie na studia podyplomowe. O ile dobrze pamiętam, to jeśli chcesz otrzymać dofinansowanie na letni semestr, to już powinnaś składać wniosek.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych