Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

sanatorium dla wózkowicza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 antl1gf4n

antl1gf4n

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 luty 2012 - 20:20

moja mama była w nfz-cie i powiedzieli jej, że wózkowiczom zawsze dają ksu w ciechocinku, bo tylko on jest przystosowany
jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?
  • 0

#2 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 20 luty 2012 - 11:29

nie daj sie wrobic,napisz odwolanie,sprawdz dojazd do ciechocinka i umotywuj odpowiednio,wiele jest sanatoriów dla wozków,ale te osoby nie ladnie wygladaja i nie daja tyle zarobku co prywatni i zagraniczni goscie!
pozdrawiam i powodzenia
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#3 Anka29

Anka29

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 19:33

Odradzam sanatorium Wrzos w Ciechocinku, jesli ktoś jest osoba na wózku , która z niego nie wstaje omijać to miejsce szerokim łukiem.

Łazienki kompletnie nie dostępne dla osoby na wózku, która z niego nie wstaje ( i to nawet te dostosowane). Sedes postawiony na wysokim na ok. 15cm wymurowanym kafelkami postumencie tak , że wózek po pierwsze nie mieści się pomiędzy nim, a ścianą a po drugie nawet gdyby ktoś poruszający się na dużo węższym wózku jakimś cudem mógł z boku do niego podjechać to wózek stałby ok. 30cm od miski sedesowej gdyż podest na którym postawiony była uniemożliwia bliższe podjechanie. Dodatkowo uchwyt, który teoretycznie ma pomagać w przesiadaniu się był zamontowany na stałe ( nie był uchylny) 50cm z przodu sedesu. Efekt był taki, że ja poruszająca się na wózku o szerokości 40cm nie byłam wstanie w żadnym wypadku dostać się na sedes.
Krzesełko prysznicowe tez było zamontowane w taki sposób, że trudno było przy nim manewrować wózkiem, a sama jego wielkość była taka, że osoba, która sama nie wstaje i nie siedzi bez podparcia nie byłaby wstanie się na nim utrzymać ( krzesełko nie miało oparcia trzeba by opierać o się plecami o ścianę) i tutaj nie było już żadnego uchwytu zamontowanego tak aby można było się przytrzymać, jedyny uchwyt zamontowany był na wysokości prysznica i przeznaczony był raczej dla osoby stojącej; a nie siedzącej.
Ogólnie odnoszę wrażenie, że łazienka było dostosowana do osób samodzielnie stojących, a mających tylko problemy z poruszaniem i wstawaniem, świadczy o tym wysokość, rodzaj zamontowanych uchwytów i to , że siedząc na wózku kran w przy umywalce miałam na wysokości czoła. W recepcji poprosiłam w takim razie o pokój z niedostosowana łazienką odpowiedz - we wszystkich łazienkach sedes stoi na takim postumencie

Sam stan łazienki tez pozostawiał wiele do życzenia. 99% pensjonariuszy w wieku 75+, a Ci na wózkach są wstanie stanąć i poruszają nogami.

Mam zdjęcia ale niestety mam ponziej 12 postów i nie mogę zamieścić ich tutaj gdyz forum nie przyjmuje ode mnie linków
  • 0

#4 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2012 - 07:36

Gdzie można znaleźć informacje na temat pobytu (2 tygodnie, miesiąc), turnusu rehabilitacyjnego dla wózkowicza (porażenie kończyn dolnych) - na południu Polski - Limanowa, Stróże, Krynica Zdrój?
Pozdrawiam
  • 0

#5 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 12 luty 2013 - 13:14

Krynica Zdrój : http://www.krynica.pl/Noclegi/ORW-t1/

Gnojnik: http://www.gnojnik.eu/
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych