Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wymiana ogumienia - Panthera U2 - pomocy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Madlen__18

Madlen__18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 07 luty 2012 - 17:56

Heej!
Mam problem.
Zakupiłam opony, przednie i tylne do mojej Panthery U2.
Opony Schwable Marathon Plus, a na przód jakiś tańszy polski odpowiednik.
I o ile z tyłem sobie poradziłam, to nie mam pomysłu - jak rozkręcić przednie kółeczka, co trzeba zrobić, żeby zmienić opony?
Robiliście to samodzielnie - czy zawsze serwis??

Pilnie potrzebuję zmienić opony, aktualnie nie mogę niestety użytkować wózka.

Pomożecie?
Jakieś porady, sugestie??
  • 0
"Zobaczyć świat w ziarenku, I niebo w dzikiej lilii, pomieścić nieskończoność w ręku, i wieczność w jednej chwili."

#2 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 07 luty 2012 - 18:31

Moim zdaniem przednie kółka w pantherze nie dają się rozkręcić, no chyba że coś się zmieniło.
Odejmujesz kółko od widelca i taką oponkę trzeba naciągnąć na felgę (po uprzednim usunięciu resztek starej oponki). Jeśli nie będzie miał Ci kto pomóc to myślę, że w serwisie rowerowym lub na wulkanizacji Ci to zrobią. Na pewno zrobią to taniej niż typowy wózkowy serwis.
  • 0

#3 Madlen__18

Madlen__18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 07 luty 2012 - 19:01

Hmmm, miałam takie przeczucie, że to jest jedyne możliwe rozwiązanie, bo nijak się nie dało tego inaczej ruszyć.

Spróbuję jutro ( a raczej moja druga połowa) to zrobić właśnie tak jak piszesz, mam nadzieję, że jakoś pójdzie.
Wcześniej nie wymieniałam jeszcze tych oponek i jakoś wydawało mi się, że będzie to łatwiejsze.

Ps. Czy opony Maraton Plus faktycznie są tak dobre jak mówią, i antyprzebiciowe ( do pewnego stopnia oczywiście) ? Z jakich opon korzystacie?
  • 0
"Zobaczyć świat w ziarenku, I niebo w dzikiej lilii, pomieścić nieskończoność w ręku, i wieczność w jednej chwili."

#4 wolandxx

wolandxx

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 16 luty 2012 - 11:04

Nowe gumy na przód należy najpierw umieścić w gorącej wodzie ( b. gorącej) i wtedy bez problemu można je naciągnąć. Tak robią w serwisie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych