Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

tiki głowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 barbara123

barbara123

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 21 styczeń 2012 - 12:20

Czy ktoś z Was,Waszych dzieci ma lub miał tiki-jak z tym walczyć? Mała ma epilepsję i bierze depakinę ale to co ma obecnie to wg. neurologa nie epilepsja, są to jakieś napięcia mięśniowe często występujące przez krótki czas, powodują potrząsanie głową, czasem odkręcenie głowy na bok, wykrzywienie lub otwarcie ust, podniesienie barku,czasem drgnie cała ręka, trwa to codziennie, przez cały dzień z różną częstotliwością wieczorem i w czasie snu się wycisza. Zależy mi na opinii osób lub rodziców dzieci , które maja problemy neurologiczne
  • 0

#2 kasialub

kasialub

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 19 kwiecień 2012 - 10:24

witam, w dzieciństwie borykałam się z tym problemem, pomimo że nie miałam innych zaburzeń neurologicznych. Pamiętam że im bardziej ktoś zwracał mi uwagę tym tiki były silniejsze. Gdy się o nich myśli to dolegliwość się nasila. Polecała bym dużo spokoju i starać się nie zwracać na to uwagi za każdym razem.
  • 0

#3 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 19 kwiecień 2012 - 18:20

Czy ktoś z Was,Waszych dzieci ma lub miał tiki-jak z tym walczyć? Mała ma epilepsję i bierze depakinę ale to co ma obecnie to wg. neurologa nie epilepsja, są to jakieś napięcia mięśniowe często występujące przez krótki czas, powodują potrząsanie głową, czasem odkręcenie głowy na bok, wykrzywienie lub otwarcie ust, podniesienie barku,czasem drgnie cała ręka, trwa to codziennie, przez cały dzień z różną częstotliwością wieczorem i w czasie snu się wycisza. Zależy mi na opinii osób lub rodziców dzieci , które maja problemy neurologiczne

Spróbuj zaobserwować czy tych tików, spastyki nie wywołuje coś konkretnego stres A jak walczyć na spastyke kończyn mi pomagały cieple okłady ale z głową nie wiem nie będziesz przecież zawijać dziecka w turban
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych