Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zakup wózka aktywnego - kilka do wyboru i dylemat, który?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 21:57

Witam
Jestem paraplegikiem i przymierzam sie do nowego wózka, maksymalna kwota planowana na wydanie to max 11 tyś zł
O to kilka propozycji które mnie zanteresowały podczas przeglądania netu. Ceny te to ceny wersji podstawowych tych wózków podawane na stronach gdzie je znalazłem.

Funky -5400
Venus Elite - 7500 zł
Quasar - 11000
Kuschall K-Series 9600zł
GTM Hammer Mustang - 4960zł
GTM Hammer Vario - 4450zł

Prosze o mozliwie szybka opinie osób które te wózki użytkują fizycznie a nie tylko o nich slyszały. Ja użytkuję GTM Hammer Vario i mam mieszane uczucia mimo juz podnad 5 letniego okresu jego użytkowania ale tak czy inaczej dodałem awaryjnie do listy.
Myslałem tez wózku panthera ale przeglądając katalogi to nigdzie nie znalazłem siedziska o szerokosci 40cm a takie mnie interesuje bo 39 to zamało a 42 to juz robi sie dla mnie wózek krowa, a moze żle szukałem, wówczas jak nabardziej brana pod uwagę by była.

Oczywiści jeśli są jeszcze jakieś inne wózki z aktywnych warte rozwarzenia to chętnie sie zapoznam z opinią jejgo uzytkownika.

pozdrawiam
  • 0

#2 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 12:34

Widzę że chyba tu mało wózkowiczów albo jezdzą na jakiś innych sprzetach z kosmosu :P, tak czy inaczaj zdecydowałem sie na wózek Funky , zastanawiam sie jeszcze nad wyborem tylnich kół do niego bo są takie fajne trójramienne tylne zamiast szprychowych tylko że podobno one lubią pękać

A tak wyglądają te koła tylko przy innym wóżku aukurat na zdjęciu: http://www.jaroslaw....afika/venus.jpg

Czywie ktoś moze wiecej coś na temat tych kół.

dzięki za info
  • 0

#3 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 13:03

Cóż, ja na temat wspomnianych przez Ciebie wózków się nie wypowiadałem, bo od lat jeżdżę na wózkach aktywnych ale z krzyżakiem. Zapewne co niektórzy uważają, że wózek na krzyżaku nie może być aktywny, ja uważam, że może :)
Mnie osobiście te koła, które wskazujesz w linku, nie podobają się za bardzo, ale o gustach się nie dyskutuje - każdy ma swój.
Przypuszczam, że te koła dosyć mocno podniosą cenę wózka, ale jeśli stać Cię na nie, to czemu masz sobie odmawiać. Nie wydaje mi się, żeby te koła były jakoś słabsze, skłonne do pękania, no chyba że mocno katujesz wózek, no to może warto się jednak dłużej zastanowić.
Wiadomo, że wszystko ma prawo się zepsuć, w kole ze szprychami bez problemu wymienisz szprychę czy dwie, tutaj przy jakimś pęknięciu nie bardzo wierzę w jakąś skuteczną i przy tym tanią naprawę.
Ja osobiście nie przepadam za jakimiś udziwnieniami, bo w przypadku naprawy są zapewne trudniejsze i droższe.

Wybór należy do Ciebie.
  • 0

#4 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:51

Często jest tak, że tylko na zdjęciach reklamowych są wypasione kola. Przy zakupie oferowane są standardowe - szprychowe...

O kołach monolitycznych, (czyli takich z "ramionami" zamiast szprych) mam bardzo dobre zdanie. Mam tego typu koła, wprawdzie nie 3 ramienne, a pięcioramienne. Takie koła warte są swojej ceny. Nie ma żadnych problemów z deformacją, żadnych pękających szprych. No i są lżejsze od kół ze szprychami stalowymi.

Dodam, że swoim wózkiem z takimi kołami śmigam po krawężnikach i jest ok. Masz kasę, to bierz dobre kola :)
  • 0

KNP


#5 ezio

ezio

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 21 styczeń 2012 - 21:43

Od jakiegoś czasu posiadam Funky, i przy moim użytkowaniu spisuje się nieźle. wadą może być to, że jest trochę ciężki.
  • 0

#6 fafarafa

fafarafa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 25 styczeń 2012 - 12:37

Witam
Popatrzyłam na te wózeczki które pokazałeś część znam części nie znam ale uważa że zabrakło w tej grupie jednego wózka który warto wziąć pod uwagę http://ortcare.pl/pa...ywne/helium.jpg ja się przymierzałam i wiem że taki będzie mój następny wózek
  • 0

#7 handbikerka

handbikerka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 11:59

weź GTM mustang
  • 0

#8 Pablopk

Pablopk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 02 luty 2012 - 14:00

Witam
Popatrzyłam na te wózeczki które pokazałeś część znam części nie znam ale uważa że zabrakło w tej grupie jednego wózka który warto wziąć pod uwagę ortcare.pl/pages/manualne/aktywne/helium.jpg ja się przymierzałam i wiem że taki będzie mój następny wózek


Ja też polecam coś z grupy Quickie myślę, że to bardzo dobre wózki.
  • 0

#9 fafarafa

fafarafa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 03 luty 2012 - 10:25

Alex podjąłeś już decyzję?? Napisz na co się zdecydowałeś.

pablopk a ty masz ten wózeczek?? Jeśli tak to napisz coś o nim jako użytkownik bo mnie interesują wszelkie info na jego temat
  • 0

#10 Pablopk

Pablopk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 03 luty 2012 - 12:36

Alex podjąłeś już decyzję?? Napisz na co się zdecydowałeś.

pablopk a ty masz ten wózeczek?? Jeśli tak to napisz coś o nim jako użytkownik bo mnie interesują wszelkie info na jego temat


Miałem go na przymiarkę. Teraz się robi dla mnie. Jeszcze czekam ale jak dostanę to napisze jak się sprawuje.
  • 0

#11 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 07 luty 2012 - 21:06

Witam

Właściwie decyzja juz podjęta, faktury proforma wstawonie i czekam na dofinansowanie PCPR mam nadzieję ze dostanę
a wózek jaki mam zamiar dosiadac to bedzie Funky http://www.mobilex.pl/funky.php ewentualnie Venus , chciaz nie wiem do konca czy można zmieniac wózek na inny skoro na proformie faktury jest Funky - mile widziane info w tej sprawie.

pozdrawiam

Alex76
  • 0

#12 niepismienny_33

niepismienny_33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 14:19

na proformie może być co chcesz nawet wózek inwalidzki model czołg ; hehe a tak btw co tobą kierowało wybierając wózek z włoskiej stajni?? to nie ferrari raczej fiacik ciekawe po ile go kupujesz??
  • 0

#13 Pablopk

Pablopk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 16 maj 2012 - 09:28

Ja jak już wcześniej pisałem miałem napisać coś o Helium. A więc wybrałem Quickie Helium. Nowoczesny wygląd to oczywiści duży plus, ale uwagę zwraca owalna rura ramy bardzo fajnie wygląda i z tego, co czytałem owal jest bardziej wytrzymały od koła.
Mam nadzieję, że to się sprawdzi, bo jestem ciężki ponad setka. Jeśli chodzi o samą jazdę, to łatwo i leciutko się toczy i szybko reaguje na skręty, używam nakładki gumowe na ciągi z uwagi na słaby chwyt. Wózek jest wygodny, ale to kwestia pomiaru i tego, co kto lubi, można go dopasować do własnych potrzeb. Oparcie nieco podwyższone na zamówienie. Z tyłu oparcia torba z kieszeniami, dobre rozwiązanie, ale dostęp jak dla mnie tylko prawą ręką i to też trochę utrudniony przez rurkę z tyłu.
W wózku mam wysoką ramę siedziska: wysokość siedziska robią do 55 cm. Ważne dla osób wysokich i lubiących siedzieć też na części ud. Maksymalna różnica między wysokością przodu i tyłu siedziska może być 13 cm. Prosta i szybka regulacja środka ciężkości za pomocą tylko 2 śrub bez konieczności zdejmowania osłony bocznej. Wózek posiada regulację zbieżności/rozbieżności tylnego, koła, może się kiedyś przyda, jak dotychczas nie było mi potrzebne. Podnóżki z platformą; regulacja kąta i głębokości z płytami ustawiającymi - wygodne, ale spastyczność jak zawsze robi swoje i potem trzeba nogi poprawić.
Hamulce: moim zdaniem słaby, jeszcze takich nie widziałem, ale takie wybrałem (dziś nie wiem, czemu) chyba z powodu zmniejszenia wagi je takie robią, jakieś takie dwie łapki. Oczywiści jest też opcja z hamulcem standardowym i taką powinienem sobie zażyczyć.
Zawsze jak już coś już kupie to potem myślę, że jednak mogłem zdecydować inaczej teraz jednak jestem zadowolony z wyboru ale następny za 5lat biorę Quickie Xenon. To jest dopiero ciekawa bestia wózek na krzyżaku a wygląd typowo aktywny. Podobno po złożeniu wchodzi do schowka w samolocie. (nie latam, nie wiem nawet jakie tam są schowki, ale jest mały po złożeniu) Dla zainteresowanych wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "Quickie Xenon FF"

Post edytowany,usunięta sygnatura z powodu linku.
Moderator.

  • 0

#14 Gregoryy

Gregoryy

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:26

Witam,

A czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wózkami Excel? (Producent VanOsMedical)
Również szukam wózka aktywnego i myślałem o Excel G6 High Active. Niby aktywny ale składany.

Znajomy ma od nich jakiś inny model już parę lat i bardzo chwali, ale w internecie nie wiele można znaleźć.

Linku nie mogę podać, za świeży jestem :P Można wyszukać: "Excel G6 High Active k.stefanski"

I to niestety jedyny sklep gdzie go znalazłem... Reszta jakaś zagraniczna.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za radę.
Grzesiek
  • 0

#15 raventes

raventes

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 01 wrzesień 2012 - 17:42

Co prawda może trochę nie an temat, ale... Jestem nieszczęśliwym posiadaczem od 3 lat wózka GTM Challenger - odradzam go nawet najgorszemu wrogowi. Pękające boczki i odpadające hamulce to chleb powszedni tego wózka.
  • 0

#16 zuza10

zuza10

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 10:41

Faktycznie wózki GTM ostatnio się pogorszyły - pobieram zdanie użytkownika z pandą w awatarze
  • 0

#17 Gienek33

Gienek33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 21:00

No musze sie z toba zgodzic ze GTM cos zle sie ostatnio stara . slyszalem troche zlego na jego temat nie za jest zle ale sa male problemy z hamulcami. Niby maly drobiazg a psuje krew i coraz bardziej przemawiaja do mnie wozki aktywne Quickie, i czytajac twoj post "Gregoryy"  przejrzyj oferte Rehaform i obejrzyj sobie wózek quickie xenon -geo , co prawda jest to wózek krzyzakowy ale swoim wygladem jak najbardziej przypomina wózek aktywny, dlatego wielu uzytkownikom sie bardzo podoba. Jest bardzo lekki jak mozna stwierdzic najlzejszy na swiecie a potrafi utrzymac ciezar do 125kg, jest taki wytrzymaly dzieki owalnemu profilowi rury ramy skosnej. Jego krzyzakowa konstrukcja ktora zostala opatentowana przez Quicke ma tez inne zalety, nie wiem ale jezeli duzo jezdzisz samochodem bedziesz zadowolony bo bardzo szybko sie sklada i zajmuje malo miejsca w samochodzie no i jest leciutki a dla osoby delikatnej budowy to tez plus, uwazam ze warto sie zastanowic na nim.


  • 0

#18 jadwigaM

jadwigaM

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 16:22

No ale czy nalezy se tak uparcie trzymac GTM  , jest sporo dobrych marek na rynku , jak osobiscie ostatnio sie "przesiadłam" na wózki Sunrise Medical i jak narazie sobie chwale. A nie tak dawno tez sie zarzekalam ze bede wierna jednej firmie a teraz zmieniam zdanie nalezy sprawdzac testowac, obecnie ja i moja Salsa jestesmy nierozłączne .


Użytkownik jadwigaM edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 16:22

  • 0

#19 PiT1990

PiT1990

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 11:33

Witajcie.
Jestem tu nowy. Tak że chciałbym zmienić wózek. ale może najpierw powiem kilka istotnych slow o sobie i opisze swoja sytuacje żebyście lepiej mogli mi doradzić co i jak. Mam MPD 4 kończynowe, Część ludzi na jednym turnusie mówią ze jestem zaskakująco sprawny jak na ta przypadłość i na pierwszy rzut oka dawali mi uszkodzenie rdzenia :P Jedyny problem mam z wyczuciem równowagi a tym samym utrzymaniem wózka w balansie. Niestety wózek jest moim jedynym środkiem lokomocji. Moim pierwszym( i póki co jedynym) wózkiem aktywnym Jest GTM HAMMER VARIO. Śmigam na nim od 2006 roku jeśli dobrze pamiętam. Dostałem go w wieku 16 lat obecnie mam 22. jak łatwo policzyć idzie mu już 7 rok.I trochę kilometrów na nim zrobiłem. Wiec jest trochę wyeksploatowany no i już trochę z niego wyrosłem mimo że w trakcie konstrukcji dealerzy zostali poproszeni o wzięcie poprawki na to ze wózek ma mi służyć przez kilka ładnych lat. Co do samej eksploatacji.. trochę dziwnie mi się wypowiadać bo nie miałem nigdy możliwości przesiąść się na inny aktywny. Ale przez lata służył mi całkiem nieźle i większych problemów z nim nie było. Za to jak bylem kiedyś na obozie dla wózkersów słyszałem że GTM są strasznie ciężkie ze jest dużo sporo lepszych firm no i ze mój wózek jest źle pode mnie dopasowany. mówili to ludzie którzy na wózkach jeździli czasem ładnych kilkanaście lat wiec coś o tym chyba wiedzieli. Aktualnie studiuje dziennie na magisterce a po magisterce chce spróbować wynieść się na stale do jakiegoś miasta bo tam mam szanse znaleźć prace. Jeśli nic się nie zmienni pewne będę mieszkał sam wiec potrzebuje dobrego niezawodnego sprzętu który będę mógł dostosować do warunków w jakich przyjdzie mi żyć.
Teraz kiedy znac juz moja sytacje moge przedstawic wam mojego kandydata na wozek. Szperajac po necie natknalem sie na marke wózków Kuschall. Moj wzrok przykuł model Kuschall Advence:

http://www.kuschall.eu/node/136
a Tu macie PDF po angielsku z opcjami
http://www.kueschall...o_010113_EN.pdf

Wydaje sie Bryką z naprawdę wysokiej półki tylko ta cena 10900... będę musiał długo oszczędzać. Próbowalem znaleźć Jakieś opinie o wózkach Kuschall w necie ale nie znlazlem ich dużo.Jest tu ktoś kto dobrze zna tą firme i moze sie o niej wypowiedzeć? Kusi mnie to że wiekszosc rzecz mozna w nim wyregulowac co do milimetrai te wymmienne ram wyglądają ciekawie. A właśnie czy ktoś może mi powiedzeć jaka jest ronica miedz rama 90 a 75 stopni ? jak sie jeździ na 75? sa jakies istotne roznice? No i jeszcze jeśli moglibyście mi podsunąć inną marke wózkow i powiedzec dlaczego akurat ta to bylbym wdzieczny :)
z góry bardzo dziekuje wam za pomoc :)


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 20 kwiecień 2013 - 13:14

  • 1

#20 PiT1990

PiT1990

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 10:58

Naprawde nikt nic nie wie na temat tych wózków?? przekalkulowałem sobie koszty za opcje wyjdzie mi jakies ponad 4100 czli lacznie ponad 15 tys i... nic tylko oszczędzać xD tylko wciąż nie wiem czy warto tyle kasy wyłożyć na ten wozek czy  rozejrzeć sie za czymś innym. dlatego przydała by mi sie jakaś opinia rada cokolwiek :P


Użytkownik kaska_zaborze edytował ten post 25 luty 2015 - 18:38

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych