Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Pefron - co potrzeba do załatwienia laptopa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 madziulka_

madziulka_

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 grudzień 2011 - 21:34

Witajcie:) To mój pierwszy post na forum, i nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, ale nie bardzo kogo mam zapytać, więc pomyślałam, że może Wy mi pomożecie.

Mam kuzynkę, właściwie to moja siostra cioteczna, która jest chora na fenyloketonurię, czego wynikiem jest lekkie upośledzenie umysłowe, ma ona orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Bardzo kocham swoją kuzynkę, a że jej marzeniem jest mieć laptopa, obiecałam jej, że pomogę jej to "załatwić" :)

Wiem, że komputer może otrzymać z Pefronu, ale nie bardzo orientuję się, pod jaki program by ona się załapała, czy w ogóle istnieje szansa, że taki ktoś jak ona dotanie komputer? Czytałam na stronie Pefronu, ale tam chyba jest za dużo informacji :( i nie potrafię się w tym wszytskim połapać, nie wiem który program byłby odpowiedni, jakie należy posiadać dokumenty ...

Czy ktoś mógłby coś doradzić, podpowiedzieć? Będę bardzo wdzięczna, że pomożecie mi w przywołaniu uśmiechu na jej twarzy:)
  • 0

#2 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 02:07

No już niestety za póżno. Program nazywa sie Komputer dla homera i byl on realizowany podajze od 8 do 28 sierpnia mozna bylo skladac wnioski. Ja dzis odebralem komputer i czekam na sprzet specjalistyczny .
  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 16 grudzień 2011 - 11:23

Mimo że program się już zakończył, to możesz się starać od nowego roku o udział w programie. Wszelkie informacje zamieszczone będą na pewno na stronach Pfron-u.
Zachęcam także do przejrzenia choćby tych wątków, które pozwolą Ci na zdobycie podstawowej wiedzy w tym temacie:
http://www.ipon.pl/f...id=13469&page=1
http://www.ipon.pl/f...68959#pid168959
Pozdrawiam :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 madziulka_

madziulka_

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 12:13

Dziękuję ślicznie za odpowiedzi, wątki poczytam, tylko nie wiem, czy coś z tego wyjdzie. :( Już na pierwszej stronie pisze, że ta osoba musi się uczyć ...

Moja kuzynka nie uczy się, nie pracuje, ma zdrowy wzrok, nogi oraz ręce też sprawne. Więc chyba nie da rady, żeby dostała coś z tego programu?

Czy są jeszcze inne jakieś możliwości? (np jakies inne progrmy?) :(
  • 0

#5 Micho

Micho

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 14:44

Odpowiedź na twoje pytanie jest napisana w twoim poście.
Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności mogą liczyć wielkie G... ze strony pfron, więc co dopiero osoby z lekkim stopniem.

Poza tym musisz się uczyć, pracować lub być zarejestrowanym jako poszukujący pracy, inaczej niepełnosprawny nie ma co liczyć na Fundusz. Co z osobami naprawdę niepełnosprawnymi? Pfron nie jest dla nich choć był tworzony dla nich. Tak wygląda teraz rzeczywistość.

Obecnie jest tak, że jak chcesz kupić wózek elektryczny to praktycznie sam go musisz sobie kupić. Więc pomyśl, nie ma kasy na wózki i ludzie są skazani na siedzenie w domu, a pferon będzie finansował laptopy?.
  • 0

#6 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 17:17

No chyba większych szans na dofinansowanie do zakupu laptopa nie ma, zajrzyj pod ten link

http://www.pfron.org...Pegaz_2010.html

i skup się na Module I - obszar B

podejrzewam jednak, że chyba Twoja kuzynka nie łapie się pod te kryteria.

Ale szczerze mówiąc to teraz PFRON chyba tylko 50% dofinansowuje, czyli drugie tyle trzeba mieć własnej kasy. Do 1500 zł a nawet i taniej spokojnie kupisz całkiem niezły nowy laptop, a 1-2 letni jeszcze taniej, więc może warto w tę stronę skierować zainteresowanie.

Powodzenia
  • 0

#7 Micho

Micho

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 19:04

Trybik podałeś linka i nawet nie sprawdziłeś/aś.
Widzisz gdzieś tam przyjmowanie wniosków w obszarze B?
Już chyba ze 2 lata pefron nie dofinansowuje komputera w Pegazie.
  • 0

#8 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 21:35

Termin składania wniosków w 2011 już oczywiście minął, ale ten program nie jest odwołany, bo póki co jest w zakładce "Programy realizowane obecnie" więc może jeszcze będzie obowiązywał i w 2012 roku. Tylko trzeba na bieżąco śledzić ten temat.
A to czy będzie w przyszłym roku, kto to może wiedzieć, wszędzie kroją środki to i tu pewnie okroją.
  • 0

#9 Micho

Micho

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 21:39

Termin składania wniosków w 2011 już oczywiście minął, ale ten program nie jest odwołany, bo póki co jest w zakładce "Programy realizowane obecnie" więc może jeszcze będzie obowiązywał i w 2012 roku. Tylko trzeba na bieżąco śledzić ten temat.
A to czy będzie w przyszłym roku, kto to może wiedzieć, wszędzie kroją środki to i tu pewnie okroją.


Pegaz nie jest odwołany, ale mi chodzi o obszar B -zakup komputera.
Mówię, już chyba 2 lata pefron tego obszaru nie finansuje.
  • 0

#10 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 19 maj 2012 - 09:40

w PFRON w zeszłym roku był program pegaz 2010 i w tym programie miało być przyznawanie dofinansowanie do komputera, ale niestety nie było, a w tym roku ten program nie będzie już realizowany, a wnioski o dofinansowania do komputera można składać w lokalnych MOPR\PCPR,ach , czasem trzeba spełnić dziwne wymogi, bo np. w MOPR w Białymstoku przy składaniu wniosku trzeba in dostarczyć opinię z serwisu komputerowego że dotycząc posiadany komputer jest w takim stanie że nie opłaca się jego naprawiać oraz dowód opłaty na internet. a jeśli się nie ma internetu to oni chyba dofinansowują jego załozenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych