Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

SERWIS INWALIDZKICH WÓZKÓW I SKUTERÓW ELEKTRYCZNYCH – DOLNY ŚLĄSK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 12:49

Na początku przyszłego roku inicjowane jest uruchomienie pełnego serwisu inwalidzkich wózków i skuterów elektrycznych dla mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska i nie tylko.

W zakresie konserwacji i napraw oraz diagnostyki standardowej.
I. PRZEGLĄD - KONSERWACJA (ZASTRZEŻENIE – *brak możliwości wykonania przy zastosowanej elektronice wykonanej w krajach azjatyckich).
INSTALACJA ELEKTRYCZNA – Sprawdzenie instalacji oświetlenia, wymiana żarówek, bezpieczników.
ENERGOELEKTRONIKA – Sprawdzenie standardowych ustawień parametrów jazdy. *
MECHANIKA – Sprawdzenie układów mechanicznych pod kątem deformacji, pęknięć, widocznych uszkodzeń, mechanizmów fotela.
HAMULCE - Sprawdzenie hamulca elektromagnetycznego i regulacja hamulca pomocniczego - ręcznego.
KOŁA – Sprawdzenie felg, zużycia opon, zbieżności kół.
AKUMULATORY – sprawdzenie stanu akumulatorów.

II. NAPRAWY I REGULACJE (ZASTRZEŻENIE – *brak możliwości wykonania przy zastosowanej elektronice wykonanej w krajach azjatyckich).
INSTALACJA ELEKTRYCZNA
Silnik – wymiana szczotek, konserwacja kolektora.
Wymiana skorodowanych elementów złącznych.
Naprawy lub wymiana uszkodzonych elementów.
Przeróbka instalacji oświetleniowej na LED (zmniejszenie poboru prądu z akumulatorów, większy zasięg jazdy).
Diagnostyka układów elektronicznych m.in.:
Sprawdzenie i ewentualna naprawa lub wymiana elementów elektronicznych.
Sprawdzenie płytki drukowanej w panelu sterowania.
Sprawdzenie przekładnika napięciowego.
Wymiana sterowników jednokanałowych produkcji azjatyckiej na sterowniki produkcji amerykańskiej / angielskiej.
ENERGOELEKTRONIKA (NIE DOTYCZY – przy sterownikach produkcji azjatyckiej).
Diagnostyka energoelektroniki m.in.:
Sprawdzenie i ustawienie standardowych parametrów jazdy m.in.:
Forward Acceleration: Przyspieszenie początkowe przy jeździe naprzód.
Forward Deceleration: Zwłoka w hamowaniu przy jeździe do przodu.
Reverse Acceleration: Przyspieszenie początkowe przy jeździe do tyłu.
Reverse Deceleration: Zwłoka w hamowaniu przy jeździe do tyłu.
Forward Speed: Maksymalna prędkość przy jeździe do przodu.
Reverse Speed: Maksymalna prędkość przy jeździe do tyłu.
Invert Throttle Polarity: Zmiana kierunku jazdy dla pojazdów z drążkiem przy kierownicy
Power Down Timer: Ustawienie czasu pod¬ czas postoju, po którym elektronika ma się automatycznie wyłączyć.
Ustawienia parametrów jazdy dla potrzeb użytkownika w powyższym zakresie parametrów jazdy.
MECHANIKA
Diagnostyka układów mechanicznych m.in
Układ kierowniczy (regulacja drążków, usuwanie luzów na drążkach, wymiana),
Sprawdzenie ramy zasadniczej i pomocniczej napędu.
Sprawdzenie blokady pomiędzy ramą przednią a tylną.
Sprawdzenie pod kątem deformowane i pęknięć.
Kontrola działania napędu
Sprawdzenie i regulacja justowanego punktu zerowego nadajnika wartości zadanych.
HAMULCE
Regulacja hamulców, naprawa.
Test jezdny ze sprawdzeniem i regulacją hamulców przy sprawdzeniu drogi hamowania przy czterech określonych prędkościach jazdy.
KOŁA
Ustawienie zbieżności kół (wpływ na bezpieczeństwo jazdy wózkiem, zużycie opon),
Opony i felgi
Sprawdzenie profili opon, głębokości bieżnika.
Sprawdzenie opon pod względem uszkodzeń i skruszałości
Sprawdzenie ciśnienia powietrza w oponach zgodnych z danymi technicznymi.
Sprawdzenie felg pod kątem rys, pęknięć i odkształceń.
Dokręcenie śrub mocujących koła dopuszczalnym momentem dociskowym.
AKUMULATORY
Test akumulatorów.
Wymiana akumulatorów do zastosowania w wózku / skuterze na ile dopuszcza elektronika.
OBUDOWY WÓZKÓW I SKUTERÓW - naprawy
Klejenie pęknięć obudów z tworzyw sztucznych.
Spawanie pęknięć obudów z tworzyw sztucznych.

Będzie również prowadzona informacja na forum m.in. w tematach:
czy można wymienić akumulatory np. 50 Ah na 100 Ah,
czy można podwyższyć prędkość skutera,
itd.
  • 0

#2 belwegor

belwegor

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 12:52

Witaj Ryszard1316!

Mam bardzo ważne pytanie!
Czy mógłbyś napisać na forum coś bardziej konkretnego na temat serwisu (po prostu więcej konkretów).
Myślę, że we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku jest wiele osób niepełnosprawnych używających wózków i skuterów elektrycznych i w związku z powyższym mających wiele problemów ze sprzętem.
Dla wielu z nas wózki i skutery elektryczne są protezami i nogami.

Pozdrawiam
Belwegor.
  • 0

#3 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 19:48

Belwegorze, nie ma żadnych innych konkretów.
Podałem cały zakres prac wykonywanych przez firmę. Serwis dotyczy wyłącznie sprzętu pogwarancyjnego.
Jeżeli zacznie działać oficjalnie podam adres, telefony, e-mail i mapka.
Nie znam jeszcze lokalizacji, jest w trakcie negocjacji, ale siedzibą będzie Wrocław (nie centrum), aby był łatwy dojazd z miejscem do za i wyładunku sprzętu, mogą być również okolice Wrocławia do 20 km od Rynku we Wrocławiu.
W firmie planowane jest zatrudnienie do 5 osób w tym: inżynierów z doświadczeniem zawodowym motoryzacyjnym o kierunkach mechanik, elektronik, automatyk (mechatronik), elektryk oraz pracownik obsługi klienta.
Serwis obsługiwał będzie wszystkich zainteresowanych z całej Polski.

Uprzedzam kolejne pytania o serwis w sensie napraw przez internet, bo już otrzymałem takie emaile, niestety to niemożliwe.

Jak również nie będą udzielane żadne porady techniczne, wózek czy skuter musi być fizycznie w serwisie.
Przykład: takie same modele wózków czy skuterów np. Vermeiren mogą mieć kontrolery różnych producentów. "Sercem" elektrycznego wózka czy skutera jest kontroler, a producentów kontrolerów jest dziesiątki na świecie łącznie z produkowanymi w Chinach i na Taiwanie. Dlatego też przed dostawą sprzętu trzeba będzie wypełnić formularz podstawowymi danymi wózka czy skutera spisane bezpośrednio ze sprzętu, aby ustalić czy możliwość sprawdzenia energoelektroniki i czy jest możliwość dostępu do części zamiennych. To też będzie zależało od zleconego zakresu prac. Serwis nie będzie przyjmował w zakresie elektroniki i energoelektroniki sprzętu z kontrolerami chińskimi czy tajwańskimi. To jest opisane powyżej.
Serwis ma się różnić od innych tym, że ma przyjąć wiadomy sprzęt i wykonać najlepiej przyjęty zakres prac zgodnie z oczekiwaniami klienta, a nie przyjmować sprzętu, którego ze względów technicznych nie można naprawić lub też koszty naprawy będą bliskie kosztom zakupu nowego sprzętu, a więc nieopłacalna naprawa.
Zasady Serwisu muszą być rzetelne i czytelne dla klienta.

Ja rozumiem potrzeby w tym zakresie, ponieważ wyszedłem z taką inicjatyą serwisu.

Dla mnie również taki sprzęt jest w zastępstwie nóg.

Ja nie jestem właścicielem zakładu jak również stałym pracownikiem, jedynie doradcą technicznym, bo mój stan zdrowia na to nie pozwala. Zatem moja wiedza na temat powstającego serwisu jest nieco ograniczona.

Na forum IPON-u jestem od 2007 roku, napisałem kilkanaście postów odnośnie sprzętu typu wózki i skutery, zapraszam do odwiedenia tych wątków.

Pozdrawiam forumowiczów IPON-u.
  • 0

#4 tetruss

tetruss

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 20:48

Zatem zanim się obecny serwis uruchomi to dla już potrzebujacych jest serwis działający. Ogłaszający sie na Allegro pod nikiem XXXXX

Adres usunięto

Firma XXXXXX prowadzi serwis pogwarancyjny wózków i skuterów z terenu całego kraju:

Wózki elektryczne

- Przegląd i ewentualna naprawa odbywają się sprawnie w serwisie w Zielona Góra. Dokonuje ich fachowy zespół mechaników.
- Serwis dotyczy wózków cenionych marek nie tylko polskich ale i zagranicznych.
- Zapewniamy odbiór sprzętu od Państwa oraz dostarczenie go po dokonanym remoncie.
- Prowadzimy również różnego rodzaju przeróbki ślusarskie i tapicerskie oraz lakiernicze pod zamówienie indywidualne klienta. Służymy doradztwem oraz wymierzaniem z dojazdem do klienta.
- Realizacja dofinansowania na remont wózków – skuterów elektrycznych w ramach programu PEGAZ (PFRON)

Posiadamy duży asortyment akumulatorów , sprzedaż części - szybka wysyłka do klienta


Forum nie służy do reklam, zapraszam do działu ogłoszeń.
Admin

  • 0

#5 belwegor

belwegor

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 21:54

Witaj Ryszard1316!

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Mam już prawie pełny obraz przyszłego serwisu i na razie mi to wystarcza. Mam tylko nadzieję, że te plany będą zrealizowane w 100% i to jak najszybciej z korzyścią dla obu stron.

Pozdrawiam
Belwegor.
  • 0

#6 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 23:18

Regulamin punkt 1.i) :
Na forum, nie umieszczamy reklam. Dopuszczalne jest wklejanie linków w postach, pod warunkiem że jest to niezbędne do zadania pytania lub udzielenia odpowiedzi.

Proszę tego rodzaju informacje zamieszczać w dziale ogłoszeń, lub skorzystać z działu
:
http://www.ipon.pl/partner/partner.php
  • 0

Jacek "Verselle"



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych