Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Refundacja kosztów za leki gdzie MOPS czy PCPR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 12:42

Witam
jak w temacię chcę sie zwrócić o pokrycie kosztów poniesionych na leki za październik gdzie najlepiej złożyć wniosek i czy są jakieś gotowe druki wniosków czy tez tzreba samemu napisać a jak tak to może ktoś podpowie jak on powinien wyglądać.
pozdrawiam.
Alex 76
  • 0

#2 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 01 styczeń 2012 - 16:49

Ponieważ nikt nie odpowiedział na mój post więc postanowiłem dla potomny napisać jak sie takie sprawy załatwia, może się komuś przyda na przyszłość takowa informacja.

A wieć wniosek o refundację leków PCPR nie realuzuje, by najmniej u nas a jedynie MOPS. Wniosek taki piszemy samodzielnie, własnymi słowami opisujemy w nim swoją sytuację, czyli np: że jesteś my chorzy, mamy niskie dochody i wydajemy na leki ich znaczną wiekszość jak i na potrzeby związane z leczeniem np. wyjazdy do lekarzy tu i tam i pobyty w szpitalu, wspominamy też jak często jezdzimy do tych szpitali na leczenie i na różne konsultacje medyczne, wspominamy na zakończenie że nasze dochody są niewystarczające i wzwiązku z tym zwracamy sie o pomoc finansową - to tak wskrócie gdyż szczeguły u każdego będą inne wieć każdy indywidualnie musi opisać swoją syutuację w tym wniosku.

Do naszego wniosku załączamy:
Rachunki, faktury imienne z apteki , oryginały z trzech ostatnich miesięcy, najlepiej.
Zaświadczenie od lekarza o chorobie przewlekłej i konieczności stałego przyjmowania leków.
Orzeczenie o niepełnosprawności.
Zaswiadczenie o dochodzie netto - jeśli mamy jakieś dochody np: z tytułu zatrudnienia itd.
Karty informacyjny ze szpitali/a, do wglądu - nie zawsze o nią proszą wiec nie ma co wyskakiwać przed orkiestrę ale należy być przygotowanym na jej ewentualne udostępnienie.
Jeśli mamy zawieszoną rentę z jakiś powodów np: zatrudnienia dołączamy kopię decyzji ZUS o wstrzymaniu jej wypłaty.

Życzę powodzenia.

Alex
  • 0

#3 marcin1987

marcin1987

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 01 styczeń 2012 - 21:31

Jeżeli jesteś zatrudniony w zakładzie pracy chronionej możesz wnioskować u swojego pracodawcy, z tzw. Zakładowego funduszu osób niepełnosprawnych.
  • 0

#4 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 16:48

Masz rację marcin1987 że można próbować tez w ZPCH swoim aczkolwiek różnie bywa z efektem tego wnioskowania no ale oczywiscie zawsze mozna próbowac nikt nikomu nie zabrania.
  • 0

#5 iwona1980

iwona1980

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 28 luty 2012 - 14:41

alex, czyli sam sobie dpowiedziałeś i fajnie bo zawsze ktos się wspomoże Twoja wiedzą, ja dziękuję bo własnie takiego info szukałam
  • 0
"Kiedyś myślałam, że cokolwiek jest lepsze niż nic, dziś wiem, że nic jest lepsze niż cokolwiek."

#6 DAREX

DAREX

    Statysta

  • Zbanowany
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 07 październik 2012 - 08:10

Skarbówka zwraca, powyzej 100. zł., jesli wyda się, w danym miesiacu na leki, trzeba mieć fakturki i zbierać jeprzez cały rok.:coffee::D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych