Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

mpd a antykoncepcja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 blackgosiak86

blackgosiak86

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 13:34

Witam!!

nie wiem gdzie zarzucić ten temat. Wiec tutaj. Czy osoba z mpd nie ma przeciwskazań do przyjmowania antykoncepcji hormonalnej?? nigdzie nie spotkalam sie ze stwierdzeniem, ze tak ale ...Ostatnio np. w szoku bylam ze osoby z mpd nie mogą oddawać krwi...

pozdrawiam
  • 0

#2 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 18:31

A gdzie Ty wyczytałaś, że osoby z mpd nie mogą oddawać krwi ? MPD to niesamowicie szerokie pojęcie, są najróżniejsze odmiany tej choroby (o ile to można nazwać chorobą) i nie ma co generalizować. Idź do ginekologa i niech Cię przebada jak każdą inną kobietę a nie jak kobietę z mpd.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#3 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 25 wrzesień 2011 - 13:57

A gdzie Ty wyczytałaś, że osoby z mpd nie mogą oddawać krwi ? MPD to niesamowicie szerokie pojęcie, są najróżniejsze odmiany tej choroby (o ile to można nazwać chorobą) i nie ma co generalizować.


Osoby z chorobami neurologicznymi nie mogą oddawać krwi, a mpd w każdej postaci jest chorobą neurologiczną.
Takie mam info od lekarza.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#4 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 25 wrzesień 2011 - 17:50

Może i jest ale powiem wam, że ja mając MPD i 32 lata w życiu u neurologa nie byłam . I żyję :)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#5 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 13:55

Witam!!

nie wiem gdzie zarzucić ten temat. Wiec tutaj. Czy osoba z mpd nie ma przeciwskazań do przyjmowania antykoncepcji hormonalnej?? nigdzie nie spotkalam sie ze stwierdzeniem, ze tak ale ...Ostatnio np. w szoku bylam ze osoby z mpd nie mogą oddawać krwi...

pozdrawiam


Nie ma przeciwwskazań do antykoncepcji hormonalnej Gosiu.
  • 0

#6 Gość_AleksandraU127_*

Gość_AleksandraU127_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2014 - 13:01

Ludzie z mpd mogą  oddawać  krew tak jak każdy inny zdrowy człowiek :) choroba nie ma tu nic do rzeczy 


  • 3

#7 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 15 wrzesień 2014 - 12:44

Ludzie z mpd mogą  oddawać  krew tak jak każdy inny zdrowy człowiek :) choroba nie ma tu nic do rzeczy 

Mylisz  się ustawa o krwiolecznictwie wyrażnie precyzuje ze człowiek z naszą chorobą nie może być krwiodawcą nie mogę teraz znaleźć odpowiedzi  z Instytutu Hematologii, ale przerabiałem na własnej skórze


  • 1

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 15 wrzesień 2014 - 13:48

Oczywiście Piotr ma rację, a tu Aleksandro masz czarno na białym:

http://forum.e-poniatowa.pl/krew.php#7


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 16 wrzesień 2014 - 16:13
poprawiono link na aktywny.

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#9 Gość_lexandra_*

Gość_lexandra_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2014 - 20:47

Osoby z niepełnosprawnością ruchową też nie mogą być krwiodawcami, ale dawcami szpiku i owszem. Przekonałam się o tym parę miesięcy temu rejestrując się jako potencjalny dawca. Miły pan doktor uświadomił mnie, co mnie niezmiernie zdziwiło, bo wydaję się, że większą ingerencją w organizm jest oddanie szpiku :)

. Ktoś z was ma też takie doświadczenia?


  • 0

#10 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 16 wrzesień 2014 - 15:08

Oczywiście Piotr ma rację, a tu Aleksandro masz czarno na białym:

http://forum.e-poniatowa.pl/krew.php#7

Aniołku link nie działa Pani Aleksandro w przypadku MPD i krwiolecznictwa problemem nie jest brak mobilności ale uraz neurologiczny, Głowy  nie dam ale wydaje mi sie że szpik podobnie jak krew podlega ustawie o kriolecznictwie

 

P.S. Dzięki :) Pozdrawiam, M.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 16 wrzesień 2014 - 16:13
poprawiono link na aktywny.

  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#11 Gość_AleksandraU127_*

Gość_AleksandraU127_*
  • Gość

Napisano 20 wrzesień 2014 - 16:48

Mylisz  się ustawa o krwiolecznictwie wyrażnie precyzuje ze człowiek z naszą chorobą nie może być krwiodawcą nie mogę teraz znaleźć odpowiedzi  z Instytutu Hematologii, ale przerabiałem na własnej

A co może zaszkodzić jeżeli ludzie z mpd oddadzą krew? Gdyby były jakieś przeciw wskazania rozumiem ale jeżeli nie ma to czemu nie


  • 2

#12 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 wrzesień 2014 - 19:14

A co może zaszkodzić jeżeli ludzie z mpd oddadzą krew? Gdyby były jakieś przeciw wskazania rozumiem ale jeżeli nie ma to czemu nie

 

Aleksandro dlaczego upierasz się przy swoim?! Podałam link do strony, gdzie jedno z pytań dotyczy porażenia mózgowego i oddawania krwi, czyli: http://forum.e-poniatowa.pl/krew.php#7

Czy można oddać krew chorując na porażenie mózgowe? 

Nie. Oddanie 450 ml krwi mogłoby spowodować niedotlenienie mózgu. 

 

Odpowiedź jest jednoznaczna. Wniosek jest jeden, jeśli chcesz ryzykować własnym zdrowiem, to zrobisz to na własną odpowiedzialność, (choć wątpię, byś znalazła takiego lekarza, który się tego podejmie) i nie pisz więcej, czegoś o czym nie masz pojęcia. Również jestem osobą, która zainteresowała się oddawaniem kwi i będąc ostatnio u lekarza pierwszego kontaktu dowiedziałam się, że nie jest to wskazane dla wcześniaków z porażeniem mózgowym. Nie zamierzam podważać zdania lekarza, który był konkretny w swoich odpowiedziach.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 20 wrzesień 2014 - 19:15

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#13 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 22 wrzesień 2014 - 14:37

. Czy osoba z mpd nie ma przeciwskazań do przyjmowania antykoncepcji hormonalnej??

To było główne pytanie autorki tego tematu więc na nim się skupię.

 

Nigdzie jak dotąd nie spotkałam ze stwierdzeniem, które by tego osobom z mpd zabraniało lub mówiło wyrażnie, że osoby z tą chorobą przyjmować jej nie mogą.

 

Podstawa to dopasować odpowiedni rodzaj leku do danego organizmu wszak każdy jest inny.

 

Znam dziewczyny/ kobiety z porażeniem mózgowem, które stosują antykoncepcję hormonalną od dfłuższego czasu i nic złego się nie dzieje. Rzecz jasna zaczęły ją stossować po konsultacji z ginekologiem i stale są pod jego opieką, ale to akurat jak myślę dotyczy każdej kobiety rozpoczynającej taką terapię, pełnosprawnej też jak myślę.

 

Osobiście słyszałam o 1 sytuacji gdzie stosowanie konkretnych tabl. antykoncepcyjnych wzmogło spastykę, ale zostały zmienione i po problemie.


Użytkownik Karina edytował ten post 22 wrzesień 2014 - 14:45

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych