Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PADACZKA - komisja lekarska ZUS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 24 sierpień 2011 - 22:46

Osoby chore na padaczkę są źle traktowani przez lekarzy orzecznictwa Zus. Gdyż uważają nas za osoby zdrowe, wykształcone i.t.p No i ze względu na to nam zabierają grupy inwalidzkie i renty socjalne.
  • 0

#2 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:57

Michał, rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale nie denerwuj się. Pomyśl tak: masz wykształcenie, masz pracę którą zapewne lubisz, a renty nie dostałeś ponownie, gdyż lekarze zauważyli że świetnie sobie radzisz w życiu. A jak uważasz, że zus niesłusznie pozbawił Cię renty, to odwołaj się. Powodzenia.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#3 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 31 sierpień 2011 - 12:59

Michał, rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale nie denerwuj się. Pomyśl tak: masz wykształcenie, masz pracę którą zapewne lubisz, a renty nie dostałeś ponownie, gdyż lekarze zauważyli że świetnie sobie radzisz w życiu. A jak uważasz, że zus niesłusznie pozbawił Cię renty, to odwołaj się. Powodzenia.


Raz już złożyłem odwołanie do ZUSu w Szczecinie. I tak samo mnie uzasadnili że jestem dobrze wykształcony, dobry charakter, dotychczas wykonywana moja praca do tej pory.
Teraz jestem w sprawie załatwienia z prawnikiem odwołania się do Sądu Okręgowego.
Obecnie mam przepracowane ponad 5 lat pracy i staram się o rentę zusowską a nie rentę socjalną.
  • 0

#4 Hoffmanek

Hoffmanek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 31 sierpień 2011 - 17:04

a ile masz lat i od kiedy pracujesz. Bo te 5 lat to nie wszystkim się należą.
  • 0

#5 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 01 wrzesień 2011 - 14:52

a ile masz lat i od kiedy pracujesz. Bo te 5 lat to nie wszystkim się należą.


Mam 31 lat. A jeśli chodzi o lata pracy to mam przepracowane 5 lat z przerwami z powodu mojej choroby. Co dostanę Ataku PADACZKI w zakładzie pracy to dostaje wypowiedzenia umowy. Czyli zostaje zwolniony z pracy.
  • 0

#6 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 19:39

Osoby chore na padaczkę są źle traktowani przez lekarzy orzecznictwa Zus. Gdyż uważają nas za osoby zdrowe, wykształcone i.t.p No i ze względu na to nam zabierają grupy inwalidzkie i renty socjalne.


grupe i rente miałeś na stałe czy okresowo ?
  • 0

#7 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 06 wrzesień 2011 - 22:41


Osoby chore na padaczkę są źle traktowani przez lekarzy orzecznictwa Zus. Gdyż uważają nas za osoby zdrowe, wykształcone i.t.p No i ze względu na to nam zabierają grupy inwalidzkie i renty socjalne.


grupe i rente miałeś na stałe czy okresowo ?


Rentę socjalną i grupę miałem na czas określony.
Co roku lub 2 lata musiałem stawiać się na komisji lekarskiej.
Od ukończenia szkoły zawodowej byłem na rencie socjalnej.
A co do pracy to rentę socjalną musiałem wstrzymać ze względu na przekroczenie dochodu.
P.S
Teraz już jestem po rozmowie z prawnikiem i sprawa powinna się wyjaśnić w Sądzie okręgowym tak jak mi się przytrafiło w 2004 roku
  • 0

#8 Hoffmanek

Hoffmanek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 08 wrzesień 2011 - 16:37

Sądzić zawsze z ZUSem się możesz, masz takie prawo.
Ale szanse na wygraną masz nikłe. Pamiętam już ZUS zabrał rente socjalną chorej na mukowiscydozę z aparatem tlenowym, a padaczka przy tej chorobie mały katar.
Nie wiem jak sprawa się skończyła.
  • 0

#9 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 10 wrzesień 2011 - 10:28

Sądzić zawsze z ZUSem się możesz, masz takie prawo.
Ale szanse na wygraną masz nikłe. Pamiętam już ZUS zabrał rente socjalną chorej na mukowiscydozę z aparatem tlenowym, a padaczka przy tej chorobie mały katar.
Nie wiem jak sprawa się skończyła.


Co do szans z ZUSem do mam duże.
Już nie raz z nimi miałem wojnę do czynienia w sądzie i wychodziłem na plusie w 100%.
Miałem taką sytuację w 2004 roku jak mi zabrali rentę socjalną i grupę.
Musiałem dwa razy stawać na komisji lekarskiej sądowej i oby dwaj lekarze orzecznicy orzekli że jestem całkowicie nie zdolny do pracy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych