Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Literatura/film/seriale Science Fiction i Fantasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 alucard87pl

alucard87pl

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 11 sierpień 2011 - 19:12

Witam, to mój pierwszy post na forum IPON.

Czy kręci was tematyka Science Fiction i Fantasy? Mnie bardzo. Z jednej strony mamy podróże kosmiczne, daleką i bliską przyszłość, a z drugiej - magię, smoki i rycerzy. Według mnie, SF/Fantasy w każdej postaci (a jest tego mnóstwo, o czym za chwilę) jest świetną odskocznią od trudów i szarości życia codziennego.

Jeśli znajdą się tu fani produkcji takich jak Star Trek, Gwiezdne Wojny, Gwiezdne Wrota i tym podobne, to bardzo się ucieszę :)
  • 0

#2 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 11 sierpień 2011 - 21:41

Znajdą się :)
Lubiłam oglądać Gwiezdne wrota, jak Gwiezdne Wojny pokażą się w formie gry, to się tam z mężem wybieramy. Graliśmy też w Lotro i AoC.
A z książek właśnie zaczęłam czytać Zajdla, lubię też Lema, a z lżejszej literatury Pratchetta i Pilipiuka.
Bardzo fajne są wątki, w których w szatki baśniowo-średniowieczne, czy wręcz przeciwnie nowocześnie-kosmiczne, przebiera się problemy dzisiejszego życia.
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#3 alucard87pl

alucard87pl

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 11 sierpień 2011 - 22:14

[quote name='"Brigid"]Bardzo fajne są wątki' date=' w których w szatki baśniowo-średniowieczne, czy wręcz przeciwnie nowocześnie-kosmiczne, przebiera się problemy dzisiejszego życia.[/quote']

Tego chyba jest w tym wszystkim najwięcej. Chyba chodzi o to, że nie ważne miejsce, czas i okoliczności, ale problemy ludzi pozostają, a miarą człowieczeństwa jest to, jak sobie z nimi poradzimy.

W kwestii książek. Pratchetta lubię, ale jakoś nie mogę dorwać. A oprócz klasyków (Tolkien, Sapkowski) bardzo polubiłem Grę o Tron (czy raczej Pieśń Lodu i Ognia). Fakt, zacząłem od serialu, ale teraz przedzieram się już przez drugi tom. Najbardziej w tym wciągają mnie te polityczne wywijanki i ich konsekwencje. Z tego samego powodu ubóstwiam serię Honor Harrington. To już SF i to nawet takie dość "hard", ale rozległość świata i mnogość wątków przygniata. Ale tych książek też nie widzę na horyzoncie.

W samej kwestii gier - za MMO nie przepadam. Jak byłem młodszy to się zagrywałem, ale wyrosłem :)
  • 0

#4 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 12 sierpień 2011 - 15:52

Hehe, co do Gry o tron, to mąż pokazał mi ostatnio jaka wyszła śmieszna awantura, kiedy widzowie HBO obrazili się, że w serialu ich ulubiony bohater zginął ;) Jak w książce.
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#5 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 12 sierpień 2011 - 18:56

A propos gier... Czy ktoś tutaj grywa (poza Pinkym i mną) w AD&D lub Warhammera? Mam tu na myśli tradycyjne "analogowe" roleplay...
Ciekawi mnie też czy są tu miłośnicy figurkowych gier bitewnych, jak np Warhammer Fantasy Battle lub Warhammer 40000?
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 sierpień 2011 - 20:14

Pewnie że ktoś grywał :P
Małe zloty w domach + dobry mistrz gry i cheja ;-) Chyba każdy to przerabiał - kiedyś :P
Figurki i pierwsza edycja Warhammer'a ajjj... bezcenne... ;-)
  • 0

#7 alucard87pl

alucard87pl

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 13 sierpień 2011 - 07:35

Oooooolala, mój temat :) Na niektórych moich kościach już się cyferki powycierały :) W AD&D aktuanie grywam, w Warhammera kiedyś. Sam prowadzę Wampira Maskaradę i Earthdawn, a niedawno zacząłem z kumplem tworzyć własnego RPGa, osadzonego w realiach SF.

Co do figurkowców - w WHFB mnie jakoś nie przekonał (zwłaszcza jak zobaczyłem wystawkę orków/goblinów na 1750pkt...), natomiast do WH40K nawet udało mi się skompletować 500pkt Chaosiarzy, ale musiałem sprzedać. Tyle dobrze, że mi je znajomy pomalował, więc nawet z lekkim zyskiem poszły :)

A zawsze chciałem mieć armię do Warmachine/Hordes, nawet gdyby tylko miała stać na półce i ładnie wyglądać. Bo wyglądają przecudnie.
  • 0

#8 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 13 sierpień 2011 - 15:43

Czy kręci was tematyka Science Fiction i Fantasy? Mnie bardzo. Z jednej strony mamy podróże kosmiczne, daleką i bliską przyszłość, a z drugiej - magię, smoki i rycerzy. Według mnie, SF/Fantasy w każdej postaci (a jest tego mnóstwo, o czym za chwilę) jest świetną odskocznią od trudów i szarości życia codziennego.

Jeśli znajdą się tu fani produkcji takich jak Star Trek, Gwiezdne Wojny, Gwiezdne Wrota i tym podobne, to bardzo się ucieszę :)


Ja też jestem fanką powyższych filmów...
do tego dokładam jeszcze :
"Contac" - z wspaniałą rolą Jodie Foster
"K-Pax" :P
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#9 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 13 sierpień 2011 - 16:25

zwłaszcza jak zobaczyłem wystawkę orków/goblinów na 1750pkt...

Ja przechowuję jeszcze 2000pkt Skavenów... :devil:

Sam prowadzę Wampira Maskaradę i Earthdawn

Nie moje klimaty... Z AD&D to raczej Dark Sun, Dragonlance i Forgotten Realms. Z innych systemów: Warhammer i Paranoia :)
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#10 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 13 sierpień 2011 - 21:14

A znacie Farscape? To taka australijska, mało znana, lepsza wersja Star Treka. Świetny serial, przemyślany, bardziej lemowski :)
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#11 alucard87pl

alucard87pl

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 14 sierpień 2011 - 11:38

[quote name='"Brigid"]A znacie Farscape? To taka australijska' date=' mało znana, lepsza wersja Star Treka.[/quote']

Mocno dyskusyjne stwierdzenie. Ja się akurat nie zgadzam, choć też bardzo lubię Crichtona i spółkę. No i Aeryn Sun. A przecież oboje występowali tez w ostatnich sezonach Stargate :)

[quote="marder"]Ja przechowuję jeszcze 2000pkt Skavenów... :devil:[/quote]
To chyba jednak ciut bardziej kompaktowe jest. Tamto na turnieju straciło jedną trzecią jednostek od startu, bo się na regulaminowym stole nie mieściło.
  • 0

#12 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 14 sierpień 2011 - 18:33

[quote name='"alucard87pl"]To chyba jednak ciut bardziej kompaktowe jest. Tamto na turnieju straciło jedną trzecią jednostek od startu' date=' bo się na regulaminowym stole nie mieściło. [/quote']
Tak zazwyczaj się kończy jak idzie się na ilość a nie na jakość... Podejrzewam że gość miał kupę mięsa armatniego (np. snotlingów), a mało wartościowych jednostek.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#13 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 14 sierpień 2011 - 19:08

Mocno dyskusyjne stwierdzenie. Ja się akurat nie zgadzam, choć też bardzo lubię Crichtona i spółkę. No i Aeryn Sun. A przecież oboje występowali tez w ostatnich sezonach Stargate :)

No mi Farscape podoba się o wiele bardziej. Daje więcej do myślenia i tak jak napisałam, jest bardziej lemowskie. Niektóre odcinki były naprawdę genialne.
Gdybym miała ustalić swoją kolejność tych 3 seriali to:
Farscape - Gwiezdne Wrota - Star Trek
Ja to tak widzę. Ty możesz to odbierać inaczej.

Na marginesie, zawsze z przyjemnością patrzyłam na Aeryn Sun. Po hollywoodzkich produkcjach człowiek zdążył się już odzwyczaić od pięknych aktorek, które nie przeszły obowiązkowej operacji nosa ;)
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#14 alucard87pl

alucard87pl

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 14 sierpień 2011 - 22:05

[quote="Brigid"]Gdybym miała ustalić swoją kolejność tych 3 seriali to:
Farscape - Gwiezdne Wrota - Star Trek
Ja to tak widzę. Ty możesz to odbierać inaczej.[/quote]

I dobrze, że inaczej. Świat byłby nudny, gdybyśmy sie we wszystkim zgadzali :)

[quote name='"Brigid"]Na marginesie' date=' zawsze z przyjemnością patrzyłam na Aeryn Sun. Po hollywoodzkich produkcjach człowiek zdążył się już odzwyczaić od pięknych aktorek, które nie przeszły obowiązkowej operacji nosa.[/quote']

Coś w tym jest. Faktycznie, przyciąga ta twarz :) Choć gdybym miał wybierać (moim zdaniem, ja tak twierdzę i w ogóle :) ) najpiękniejszą aktorkę, miałbym zagwozdkę, czy Claudia Black by weszła do top 3 :)
  • 0

#15 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3574 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 15 sierpień 2011 - 09:49

Trochę muzyki w klimatach fantasy, Radio Rivendell:
[attachment=14]

P.S. A czy ktoś na tym forum czyta starą dobrą hard SF? Np. Henleina, Silverberga, Lema, Zajdla?
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#16 alucard87pl

alucard87pl

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 12:36

Trochę muzyki w klimatach fantasy, Radio Rivendell:


Świetne nuty. Siedzę z notatnikiem otwartym i spisuję utwory. Nie robiłem tego od bardzo dawna :)

A względem hard SF - chyba jednak wolę lżejsze klimaty. Od Lema się odbiłem, od dawna sobie obiecuję też Ringworld Nivena, ale nie przedzieram się przez pierwszy rozdział :)
  • 0

#17 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 14:28

Trochę muzyki w klimatach fantasy, Radio Rivendell:

Fajne radio, warte zapamiętania

P.S. A czy ktoś na tym forum czyta starą dobrą hard SF? Np. Henleina, Silverberga, Lema, Zajdla?

Ja właśnie czytam "Wyższe racje" - zbiór opowiadań Zajdla.
I leci do mnie "Pamiętnik znaleziony w wannie" Lema, to już ostrzę sobie na niego ząbki :) Na marginesie zabawna historia - kiedyś usłyszałam, że Lem napisał książkę, gdzie poruszona jest kwestia chaosu informacyjnego. Tylko za nic nie mogłam ustalić, która to. Aż wreszcie się udało :)
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2012 - 15:14

:) Wywiad z Andrzejem Sapkowskim (tatusiem Wiedźmina) w wersji audio - Polecam :)

Wywiad :)

...i pozostało niecierpliwie czekać aż książka trafi do księgarni w ciągu najbliższych 2 lat... :devil:
,,Mnie bulwersują te klnące krasnoludy powiem Panu" :hehe:
Klasyka :heart: :heart: :heart:
  • 0

#19 marcinek77

marcinek77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 17:38

a mi kumpela wcisnela ostatnio kube wedrowycza pilipiuka super
  • 0

#20 vickie28

vickie28

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 lipiec 2012 - 12:48

mnie też kręcą klimaty SF i Fantasy, choć fantasy jednak dużo bardziej ... , a szczególnie klasyka-Tolkien ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych