Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Rusza program "Komputer dla Homera"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 origa

origa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 07:30

A poda ktoś o jaki sprzet moge ubiegać sie dla slabowidzach. Może jest jakaś lista ze sprzetem
Pozdsro


Wszystko zależy od tego, jaką masz wadę wzroku, jakie potrzeby i możliwości. No i oczywiście wszystko musi się mieścić w kryteriach sprzętu i oprogramowania specjalistycznego ustalonych przez PFRON.
  • 0

#22 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 14 wrzesień 2011 - 07:10

W sprawie programu Komputer dla Homera 2010:
- tylko dla niepełnosprawnych wzrokowo / słuchowo??
  • 0

==================

 

&->


#23 mlmFMpl

mlmFMpl

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 27 październik 2011 - 23:38

pytanie czy dobrze zrozumialam..
generalnie program jest dla osob doroslych jeszcze studiujacych z niepelnosprawnosciami
czy tylko dla dla studentow z przedzialu wiekowego 18-26?
  • 0

#24 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 28 październik 2011 - 07:13

Ja czekam na odpowiedz mam nadzieje ze wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.
  • 0

#25 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 19:41

Wczoraj przyszla odpowiedz z pfron-u udalo otrzymac sie dofinansowanie, musze tylko jechac podpisac umowe.
  • 0

#26 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 16 listopad 2011 - 20:02

Przepraszam,
dlaczego niepełnosprawnym neurologicznie nie przyznali? :/ :(
  • 0

==================

 

&->


#27 Anna

Anna

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 09:10

Jeśli nie masz problemów ze wzrokiem to nie możesz skorzystać z tego programu.[...]

Strasznie mnie to denerwuje mówiąc szczerze. Program "Komputer dla Homera" jest ponawiany cyklicznie od naprawdę wielu lat (moja słabowidząca koleżanka wymieniła sobie w jego ramach komputer już dwa razy), a dla osób z innymi schorzeniami dofinansowania brak :/
Nie mam nic przeciwko aby osoby z dysfunkcjami wzroku czy słuchu otrzymywały sprzęt z PFRON, ale czemu nie uruchamia się podobnych programów także dla innych?
  • 0

#28 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 13:36

Dla innej grupy jest program Pegaz,w którym to też są komputery, i to jest chyba na przemian z Homerem. Myślę, że w 2012 roku będzie realizowany Pegaz 2010 obszar B.
  • 0

#29 bini6

bini6

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 17 luty 2012 - 14:11

Czy ktoś wie kiedy można złożyć wniosek o dofinansowanie komputera 2012 roku i czy są wogóle
  • 0
nasza miłość trwa

#30 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 17 luty 2012 - 16:02

Czy ktoś wie kiedy można złożyć wniosek o dofinansowanie komputera 2012 roku i czy są wogóle

Oficjalnego komunikatu w tej sprawie na stronach PFRON-u jeszcze nie ma, więc trzeba czekać. Pozdrawiam.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#31 pawelbrej

pawelbrej

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 17:41

A jesli ktos bral dofinansowanie na dzialalnosc gospodarczą, to moze brac udzial w programie "Komputer Dla Homera"?(dofinansowanie bylo marne, pelnosprawni dostaja o 5 tysięcy więcej, więc szukam programow, ktore pomogly by się dalej rozwijać)
  • 0

#32 shy_89

shy_89

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 19:00

Czy w 2012 roku można starać się o komputer w Pfronie, jest jakiś program w tym roku? Proszę o odpowiedź;)
  • 0

#33 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 18 kwiecień 2012 - 19:25

Ja składałam w 2009 roku wniosek nma komputer w ramach programu "Likwidacja Barier w Komunikowaniu się" Nie mogłam z Homera, bo nie uczę się, i wtedy nie pracowałam. Mieszkam na wsi i jedynym sposobem pracy była zdalna, dlatego ubiegałam się o kompa, brałam wtedy zaświadczenie z Urzędu Pracy, że jestem zarejestrowana. Nie wiem, czy jest jeszcze taka opcja, ale może komuś się przyda ta informacja.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#34 pati12

pati12

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 11:44

Witam wszystkich mam do was pytanie czy i w tym roku ruszy program Komputer dla homera tj. i w tamtym roku, chciała bym to wiedzieć bo chciałabym w nim udział bo w tamtym roku nie mogłam z powodu pogorszenia mojego stanu zdrowia. czekam na odpowiedzi byłabym wdzięczna jakby był ktoś skory się dowiedzieć i dać odpowiedź na forum. Pozdrawiam
  • 0

#35 pracownik

pracownik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 21:09

@pati12
Teraz prawie wszystko "inaczej". Szukaj w temacie http://www.ipon.pl/f...d.php?tid=14751 i informacji u siebie w powiacie o programie "Aktywny Samorząd" (AS).
  • 0

#36 joakrak

joakrak

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 02 listopad 2012 - 19:21

Też w 2006 roku otrzymałam dofinansowanie, i przez 5 lat miała być kontrola ale jej nie było.
A teraz do skorzystania z dofinansowania mają prawo tylko ON głuchonieme? czy też inne mogą się starać?
  • 0
:rumieniec::sleepy:

#37 RudaMisia

RudaMisia

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 02 listopad 2012 - 19:40

Przeczytaj procedury do programu na stronie PFRON.
  • 0

#38 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 02 listopad 2012 - 19:45

PFRoŃ'czycy są sprytni. - Program o nazwie wskazującej, że chodzi o komputer, - jest jedynie dla naszej konkretnej Grupy.

- Czy szaremu-samotnemu człowiekowi program, o nazwie: ~Likwidacja barier... - nasunęłaby ewentualność, że tam można otrzymać dofinansowanie do zakupu PC?
...Mi nie... (- w końcu jam jest: ~głupi.)

Dopiero wnikliwie dochodzę oczywistych przykładów: gg /email /skype /nk /Fb /... (... - wymagane oświadczenie o korzystaniu z łącza internetowego) .

___________________________________________________________
Jakie w ogóle aktualnie są realizowane atrakcyjne programy PFRON???

- Oni jednego roku mają: "nadwyżki" (- oczywiście: tam, gdzie ja nie wysłałem wniosku..), a gdzie indziej (najczęściej): "niestety już wykorzystane". - Rezultat: wniosek w przyszłym roku (jeżeli w ogóle będzie zadanie kontynuowane... - a i tak do kolejki - jak za dawnych lat ;D ).
  • 0

==================

 

&->



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych