Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Homoseksualizm czy Wam z tym dobrze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_corina_*

Gość_corina_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2012 - 11:59

Rzeczywistość torzymy sami.Jeśli zaczniemy kogoś wyzywać to taka będzie rzeczywistość,jeśli postaramy się zrozumieć...więc z tą rzeczywistością bywa różnie...
  • 0

#42 shinjin

shinjin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 225 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 11:59

(...) Ta zabawa w rymowanki nie świadczy dobrze o jej autorze -to niespełniony neonazista pisał?


Jak widać wariatów nigdzie nie brak.
  • 0

#43 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 05 styczeń 2012 - 17:04

Rzeczywistość torzymy sami.Jeśli zaczniemy kogoś wyzywać to taka będzie rzeczywistość,jeśli postaramy się zrozumieć...więc z tą rzeczywistością bywa różnie...


Zrozumiec jest trudno ale kogos wyzywac ? To juz przesada. A Shinjin myslalem ze zobacze Twoje oblicze. :D
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#44 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2012 - 17:27

Jak chodzi o politykę i przywileje dla homo,to myślę że wszystko zmierza w dobrym kierunku,na korzyść tzw mniejszości seksualnych.
Obecna władza dryfuje bardziej w lewo niż w prawo. Ten szum z TV Trwam,religią w szkołach.Powody tego mogą być różne,każdy ma swoje zdanie o Zielonej Wyspie.
Premiera nie ruszały różne protesty,tylko w sprawie ACTA się opamiętał trochę.Widać najbardziej obawia się młodzieży,ja ten elektorat nazywam młodzi zadłużeni z wielkich miast.Myślę że sprawy tej tzw równości i tolerancji też wiele dla władzy znaczą,bo wielu młodych to popiera,tak jak ten antyklerykalizm.Pan Donald zniósł pobór wojskowy,biegał za piłką przy kamerach,możliwe też że będzie niedługo dyskusja o homo.Tym bardziej jeśli będzie trzeba jakąś aferę zagłuszyć tematem zastępczym.
Moim zdaniem jest dobry czas dla homo,tolerancji to nie podniesie,bo Polska to obywatele,a nie ci co trzymają się stołków,lecz władza może pochyli się nad krzywdami mniejszości seksualnych
  • 0

#45 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 10 marzec 2012 - 13:51

Krzyslb Ty jesteś za przywilejami dla homo,czy mniejszości seksualnych?
Ja uważam że wszyscy powinni mieć takie same możliwości-czyli żadnych przywilejów.
A w ogóle to jakie to miały by być te przywileje??:rumieniec:
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#46 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2012 - 22:22

Tak mi się napisało że przywileje.Należne prawa,przywileje,zwał jak zwał.A jestem za związkami cywilnymi.Skoro tych dwóch czy te dwie chcą razem spędzić resztę życia,to niech biorą ślub cywilny,niech po sobie dziedziczą.Gdyby jedno z nich owdowiało,a ten nieboszczyk wcześniej byłby na prawach np mundurowego,to niech bierze wdowiec czy wdowa rentę,tak jak żony zmarłych policjantów.
Za tym jestem,za równością prawną.
O ślubie kościelnym szkoda gadać bo żaden normalny ksiądz nie udzieli,a adopcja_jestem anty,bez żadnych wyjątków.
No i zanosi się na coraz większe wpływy Palikotów,Donald też jak pisałem coraz bardziej w lewo zbacza,moim zdaniem postulaty homo są blisko realizacji
  • 0

#47 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 11 marzec 2012 - 08:40

:s Z tymi rentami to słyszałem w TV że mają zrobić "porządek".Nie będzie możliwości przejścia na rentę drugiej połówki itp.
A czy znacie osobiście związki homoseksualne w wieku >60 lat.??
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#48 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2012 - 20:07

Pewnie w myśl sztandarowego hasła odbiorą, "By żyło się lepiej" :)
  • 0

#49 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 18 marzec 2012 - 12:46

staniew, ja znam wielu gejów, młodych i właśnie w wieku 60 lat. opierasz się na tym, co widzisz w Polsce, ziejesz jakąś bezkompromisową niechęcią. za granicą wygląda to naturalniej - pozwalają żyć ludziom, jak sami tego chcą. nie dyktuj więc "słusznych racji", podpisanych tym agitującym awatarem, bo jakoś trąci to zaściankowością. mieszkam w małym mieście, niedawno byłam w knajpie z Robertem Biedroniem, moim kolegą z liceum i nawet tutaj ludzie mają już zdrowe, realne podejście. a Twoje opinie są przerażająco kwaśne.
co do parad - kilka lat temu byłam na Love Parade w Berlinie i było sporo ON. normalne, że każdy ma swoje poglądy. na takich paradach nie ma tylko gejów czy lesbijek, są też ci, którzy popierają wolność wyboru. co kto robi - jego rzecz.
  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#50 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 18 marzec 2012 - 20:45

staniew, ja znam wielu gejów, młodych i właśnie w wieku 60 lat. opierasz się na tym, co widzisz w Polsce, ziejesz jakąś bezkompromisową niechęcią. za granicą wygląda to naturalniej - pozwalają żyć ludziom, jak sami tego chcą. nie dyktuj więc "słusznych racji", podpisanych tym agitującym awatarem, bo jakoś trąci to zaściankowością. mieszkam w małym mieście, niedawno byłam w knajpie z Robertem Biedroniem, moim kolegą z liceum i nawet tutaj ludzie mają już zdrowe, realne podejście. a Twoje opinie są przerażająco kwaśne.
co do parad - kilka lat temu byłam na Love Parade w Berlinie i było sporo ON. normalne, że każdy ma swoje poglądy. na takich paradach nie ma tylko gejów czy lesbijek, są też ci, którzy popierają wolność wyboru. co kto robi - jego rzecz.

Pytam o Polskę gdyż tutaj mieszkam.A gdzie Ty widzisz ziejące płomienie ,choć jakiś dymek ?Mój awatar to moje zdjęcie a Twój???A co do mojej opinii to ja na razie nikomu jej nie wystawiłem,pytam bo nie wiem a piszę co widzę.
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#51 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 18 marzec 2012 - 22:58

Mój awatar to moje zdjęcie a Twój???


Abstrahując trochę od tematu muszę przyznać że zawsze miałam szacunek do ludzi którzy pod tym co piszą potrafią nie tylko podpisać się nickiem ale również wizerunkiem. Moje poglądy w dużej mierze pokrywają się z Twoimi, ale nawet gdyby tak nie było i tak szacunek za wizerunek :)
  • 0

#52 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2012 - 00:35

Nie byłem w Berlinie na paradzie,ale nie wierzę że tam wszyscy są tacy przychylni homoseksualistom.Nie wiem też czy są kontr parady,ale jeśli są to Niemcy są w stanie upilnować porządku.Nie pozwolili by sobie na taki chaos jak w Polsce czasem jest.
Czyli zgadzam się z "The" że gdzie indziej to inaczej to wygląda.
Inni dali by sobie radę z tzw obrońcami krzyża,gdy jedni by jęczeli "Jarosław zbaw Polskę" to ci drudzy z krzyżem z puszek i "zimnym Lechem" zostali by przekierowani pare ulic dalej i tam by się bawili.
Święto Niepodległości to samo,dać zezwolenia ale w bezpiecznej odległości,zwłaszcza jak nawet z Niemiec przybyli pogromcy faszyzmu.
Rozrób da się uniknąć,a czy obywatele tacy zacofani? No nie wiem,nasz ONR ma kontakty międzynarodowe,ale inni moim zdaniem mają odpowiedzialne władze i sprawne służby porządkowe
  • 0

#53 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2012 - 11:01

Rozrób nie da się uniknąć, szczególnie na imprezach budzących skrajne emocje. W każdej grupie znajdą się osoby, które będą szukały zwady z policją i na to nic nie poradzisz. Przeważnie trasy manifestacji planowane są w ten sposób, aby być jak najbliżej kontrmanifestacji i jej "dołożyć" a przekierowanie parę ulic dalej i w innych godzinach - też nie zawsze rozwiązuje ten problem.
A działania służb porządkowych? Hmm... To nie jest problem tylko naszych mundurowych, gdzie indziej jest podobnie. Nie ma dwóch identycznych manifestacji i trudno jest przewidzieć tłum, jak rozwinie się sytuacja. Raz podjęte środki są nieadekwatne do wydarzeń przez co spada krytyka za brutalność, innym razem jest krytyka za bierność...
  • 0

#54 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 marzec 2012 - 15:06

Kuba nie do końca sie zgodzę. Zauważ że do różnych strajków, pochodów, manifestacji już się przyzwyczailiśmy, ludzi przestaje to obchodzić. Gdzieś się słyszy jednym uchem że marsz organizują np rolnicy, czy ktoś inny i jakoś to bez echa przechodzi. A gdyby były dymy i wandalizm to na pewno byś my o tym usłyszeli. Wniosek z tego taki że o ile pochody są często to o rozróbach rzadko się słyszy, a wierzę że są tacy co aby czekają z obiektywem żeby uwiecznić jak strajkujący atakuje mundurowego. To ich chleb, praca żeby szukać sensacji.
Odróżniam protest od imprezy masowej, jednak ludzie coraz częściej wychodzą na ulice i nie zawsze kończy się to bijatyką. A oficjalne tzw manify i antymanify to oni chyba muszą mieć pozwolenie i trasę wyznaczoną. Niech się wykrzyczą z dala od siebie a po oficjalnym zakończeniu to już mundurowi są po to by nie dopuścić do walk ulicznych. Bo nie sądzę żeby atakowano matki z dziećmi,nawet ci nazywani faszystami. Jak już latają śmietniki i płyty chodnikowe to w stronę innego marszu i wtedy gdy wejdą sobie w drogę. Władza nie wszystko robi by temu zapobiec, ciekawe czemu...
  • 0

#55 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 27 marzec 2012 - 00:22

Kuba nie do końca sie zgodzę. Zauważ że do różnych strajków, pochodów, manifestacji już się przyzwyczailiśmy, ludzi przestaje to obchodzić.


Postawiłbym pytanie dlaczego? Czy dlatego, jak postawiłeś tezę im mniej dymu i wandalizmu (czytaj spokojniejsza manifa) czy raczej mnogości problemów w życiu społecznym w skutek obojętnie prowadzonej polityki społeczno-gospodarczej a przez to małej skuteczności tej formy protestu? Obojętnie jak duża będzie manifestacja i ile opon będzie spalonych... Myślę, że raczej to drugie. I smutne to jest, że częściej emocjonalnie rozmawiamy ze sobą za pośrednictwem ulicy jak w ciszy i spokoju gabinetowych negocjacji.

Wniosek z tego taki że o ile pochody są często, to o rozróbach rzadko się słyszy, a wierzę, że są tacy co aby czekają z obiektywem żeby uwiecznić jak strajkujący atakuje mundurowego. To ich chleb, praca żeby szukać sensacji.


Cóż... Media zawsze goniły za tanią sensacją i na też trzeba brać poprawkę...

Odróżniam protest od imprezy masowej, jednak ludzie coraz częściej wychodzą na ulice i nie zawsze kończy się to bijatyką. A oficjalne tzw manify i antymanify to oni chyba muszą mieć pozwolenie i trasę wyznaczoną. Niech się wykrzyczą z dala od siebie a po oficjalnym zakończeniu to już mundurowi są po to by nie dopuścić do walk ulicznych. Bo nie sądzę żeby atakowano matki z dziećmi, nawet ci nazywani faszystami. Jak już latają śmietniki i płyty chodnikowe to w stronę innego marszu i wtedy gdy wejdą sobie w drogę. Władza nie wszystko robi by temu zapobiec, ciekawe czemu...


Aby jakakolwiek manifestacja była zgodna z prawem, trzeba najpierw wystąpić o zgodę do urzędu miasta lub gminy, w której podajesz m.in. miejsce zgromadzenia lub trasę przemarszu, czas trwania tej imprezy, planowane środki aby zapewnić spokój podczas zgromadzenia czy prośbę o... ochronę policyjną. I po rozpatrzeniu wniosku urząd wydaje decyzję pozytywną albo i nie, jeśli uzna, że jest to impreza podwyższonego ryzyka. Tak jak napisałem w poprzednim poście, że "...nie ma dwóch identycznych manifestacji i trudno jest przewidzieć tłum...", tak też trudno powiedzieć jak rozwinie się dana impreza. A z kolei przy prawie do zgromadzeń, wydawać negatywną decyzję przy każdej prośbie manifestacji, natychmiast budzi ogromną krytykę... Jako przykład mogę Ci podać do dziś komentowaną negatywną opinię wydaną przez L. Kaczyńskiego za czasów jego prezydentury w Wa-wie w sprawie parady równości...
  • 0

#56 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 20:42


Mój awatar to moje zdjęcie a Twój???


Abstrahując trochę od tematu muszę przyznać że zawsze miałam szacunek do ludzi którzy pod tym co piszą potrafią nie tylko podpisać się nickiem ale również wizerunkiem. Moje poglądy w dużej mierze pokrywają się z Twoimi, ale nawet gdyby tak nie było i tak szacunek za wizerunek :)


Dlaczego znikł Twój artystyczny awatar?Protest śjakiś?
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#57 befkoni

befkoni

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 27 marzec 2012 - 21:45

Każdy ma prawo do swojego zdania i opini
  • 0
odzież dla niepełnosprawnych 4care

#58 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 28 marzec 2012 - 11:12

Jasne, nie leczyć aids tylko raka. Aids to też hetero i narkomani. A na raka chorują też różni nałogowcy. Przy leczeniu nie powinno być klasyfikacji kto z kim lub czym kopuluje
  • 0

#59 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 23:55

Wśród świata zwierząt nie ma czegoś takiego jak homo, dla natury to strata energii i życia.


Ulik, i tu się mylisz. Musisz jeszcze sporo poczytać o życiu zwierząt.

Natomiast dość powszechnym zachowaniem wśród zwierząt jest zabijanie chorego potomstwa lub zostawianie go po prostu. Idąc tym tropem społeczeństwo powinno likwidować niepełnosprawnych, więc Ciebie pewnie też.

A powołując się na "wolny kraj", to pamiętaj, że szerzenie treści nawołujących do obrażania innych, czy tępienia też może nieść za sobą sankcje karne.
Ponieważ żyjemy w wolnym kraju, to mamy prawo żyć jako niepełnosprawni, sprawni, heteroseksualni, biseksualni, homoseksualni, starzy, z krzywym nosem, łysi, porośnięci, grubi, chudzi czy inną tzw. anomalią przyrodniczą ;) dopóki nie czynimy nikomu krzywdy.

Ulik, asertywności życzę i mniej zacietrzewienia.

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#60 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 29 marzec 2012 - 06:29

Pięknie udokumentowano homoseksualizm u wilków, bonoboo, makaków, małpiatek, nietoperzy wielu gatunków ptaków , ryb, owadów, można by długo wymieniać. Drogi człowieczku uli właśnie dla przetrwania gatunku homoseksualizm jest często ważny ( jednak to pewnie wydaje się niektórym zbyt skomplikowane) Polecam jednak cokolwiek poczytać, bardzo przystępnie opisane jest życie wilków kanadyjskich czy małp człekokształtnych - o zgrozo blisko z nami spokrewnionych, oczywiście do tez kreacjonizmu nieprzystające jest owe twierdzenie..
Twój sposób artykułowania świata wonie jedynie jadem i głupotą, rozumiem, że w analogiczny sposób można wypowiadać się wg. ciebie o innych mniejszościach np. o osobach niepełnosprawnych?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych