Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jaką książkę obecnie czytacie i jaką polecacie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#1 bini6

bini6

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 07:48

Postanowilam zalożyc ten temat poniewaz ja sama jestem molem książkkowym i jestem ciekawa co czytacie ja skonczylam Kato-tata nie-pamiętnik i polecam tą ksiazke jest teraz druga czesc monidlo ale jeszcze nie trafila w moje rece moze juz ktos czytal a teraz czytam Piotr Dzedzej - Porzucone sutanny. Opowieści byłych księży
  • 1
nasza miłość trwa

#2 maryann89

maryann89

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 17:09

Hej!
Ja obecnie czytam Oddział chorych na raka i równolegle Arabska pieśń.
Co do książki Kato-tata-żałuje że nie mogę tego dostac w pdf,poluje też na Skrzywdzoną Cathy Glass bodajże i też w pdf nie ma a nie mam dostępu do biblioteki;/.
  • 0

#3 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 23 czerwiec 2011 - 17:49

Hej!
Ja obecnie czytam Oddział chorych na raka i równolegle Arabska pieśń.
Co do książki Kato-tata-żałuje że nie mogę tego dostac w pdf,poluje też na Skrzywdzoną Cathy Glass bodajże i też w pdf nie ma a nie mam dostępu do biblioteki;/.


Odział chorych na raka to pewnie autorstwa Aleksandra Sołżenicyn.

Jesli chodzi o mnie to:
Wołanie w górach autorstwa Michała Jagiełło, ksiązka o głośnych akcjach ratowniczych w tatrrach.
oraz " Berlin 1945 upadek" autorstwa Antony Beevor" polecam, zawiera także wypowiedzi uczestników walk w roku 1945 jak i fragmenty listów czy pamiętników.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#4 PIMOT

PIMOT

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1842 postów

Napisano 24 czerwiec 2011 - 10:47

Polecam ksiazke ''Zapiski Niewidomego Taty''. Wydana nakladem
Wydawnictwo Nasza Ksiegarnia. www.wnk.com.pl
Autorem ksiazki jest, Ryan Knighton. U Ryana ,w wieku 18 lat,
stwierdzono retinopatrie ,chorobe niszczaca wzrok.
Ksiazka ukazala sie 18 maja 2011.
  • 0

Ludzie buduja za duzo murow a za malo mostow

 

Issac Newton


#5 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2011 - 11:36

maryann89 na chomikach szukaj,tam jest jakis limit ale pdf darmo pewnie ściągniesz
  • 0

#6 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3573 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 06 lipiec 2011 - 23:21

A ja polecam dzieło mistrza lapidarnego stylu, Gajusza Juliusza Cezara "O wojnie Galijskiej" ("Commentarii de bello Gallico").
Polski przekład można upolować w bibliotekach, księgarniach i antykwariatach. Jeżeli ktoś chce poczytać sobie w oryginale, może zajrzeć tutaj (pod podanym linkiem są też pamiętniki Cezara z wojny domowej - proszę jednak pamiętać, że za sprawą Marka Juniusza Brutusa i spółki, Cezar nie zdołał dokończyć dzieła, stąd luki w tekście).
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#7 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 08:10

Natascha Kampusch "3096 dni"
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#8 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 08:27

Polecam książkę Marii Konopnickiej " O krasnoludkach i sierotce Marysi" - pasjonująca! ;-)))
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#9 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 14:23

"Magnetyzer" Konrada Lewandowskiego godna polecenia szczególnie dla wielbicieli skamandrytów, " Trzej ludzie w bardzo długiej podróży" Andrzeja Szczypiorskiego.
  • 0

#10 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 18 lipiec 2011 - 08:21

Cykl Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer - cz2. "Metamorfozy" - powieść fantasy w realiach polskiego średniowiecza, inspirowana życiem Witelona (śląskiego alchemika).
  • 0

#11 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 15:27

"Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" Swietłany Aleksajewicz.
Wstrząsająca, prawdziwa, książka, o której się myśli w ciągu dnia. Opowiada o młodziutkich dziewczynach walczących w Armii Czerwonej podczas wojny ojczyźnianej (1941-1945). Autorka została niedawno wyróżniona Nagrodą Kapuścińskiego. Nagroda przyznawana jest za najlepszy reportaż.

  • 0

#12 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 18:56

Ja polecam ,,Humor w genach'' Hanny Zborowskiej z Kobuszewskich.Bardzo ciepła ,pełna humoru,ale i także wzruszająca .
  • 0

#13 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:51

czytam teraz: "Ni pies, ni wydra... - marzec '68 we wspomnieniach warszawskiej studentki" Viktoria Korb - fajnie się czyta, polecam
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#14 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 29 sierpień 2011 - 22:15

Jestem fanem staropolszczyzny, Czytam pierwszą polską książkę nt. mechaniki i budowy maszyn (z 1690 roku):

Stanisław Solski. Architekt Polski : to iest Nauka Ulżenia Wszelkich Ciężarow : Używánia potrzebnych Máchin, źiemnych y wodnych : Stáwiánia ozdobnych Kośćiołow máłym kosztem : O proporcyi rzeczy wysoko stoiących : O wschodách y pawimentách [...].

Mam ją w reprincie, jest też dostępna na stronie Dolnośląskiej Bibl. Cyfrowej http://www.dbc.wroc....etadata?id=1724

Niestety wersja elektroniczna nie ma słownika staropolsko - polskiego. Trzeba się wujkiem google wspomagać :)

Książka jest po staropolsku, zawiera dużo słownictwa technicznego z epoki. Pisana jest w ortografii sprzed jej ujednolicenia w XIX wieku. o dziwo jest mniej "zasmiecona" łacińskim wstawkami niż słynne pamiętniki J.Ch. Paska.
  • 0

KNP


#15 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 30 sierpień 2011 - 17:34

A ja pozostaję w kręgu czerwonoarmistów :-).
Teraz czytam pozycję Catherine Merridale pt. "Wojna Iwana. Armia Czerwona 1939-1945".

  • 0

#16 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 30 sierpień 2011 - 18:27

A Ja polecam aktualnie czytaną , najbardziej osobistą z powieści Johna Irvinga - "Zanim Cię odnajdę".
Przesycona melancholią z małą dozą czarnego humoru.Ostrzegam jednak , że nie jest to powieść z gatunku "lekkich, łatwych i przyjemnych" , niektórych może przerazić objętość ale już po pierwszych stronach dla miłośników tego gatunku prozy będzie to wspaniała uczta.


A dla Tych, którzy miewają chwile zwątpienia, którzy nie mogą się odnaleźć polecam felietony ks.Jana Twardowskiego "Czas bez pożegnań", książka do której bardzo często wracam. ( Nie sugerujcie się autorem, to felietony dla każdego, przekazujące tak proste a tak trudne czasami do przekazania życiowe prawdy).
  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#17 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 31 sierpień 2011 - 17:42

Dawno temu, miałam fazę na Johna Irvinga :-). Przeczytałam m.in. "Jednoroczną wdowę", "Modlitwę za Owena", czy "Hotel New Hampshire". Może kiedyś wrócę do jego twórczości. Pisarstwo Irvinga ma niepowtarzalny styl i klimat.
  • 0

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 05 październik 2011 - 23:57

Kilka godzin temu sięgnęłam kolejny raz po książkę Levisa Clive Staplesa pt. "Listy starego diabła do młodego" i jak zwykle dobrze się bawiłam wchodząc w czeluście piekielnych zamysłów wobec człowieka.
"Piekielna ekscelencja", podsekretarz stanu w piekle, wymienia urzędowe listy ze swoim podwładnym, bratankiem, młodszym diabłem, który ma okazać swoje zdolności w służbie kusicielskiej. Za tym humorem, dowcipem, elegancją, za tą dociekliwością i przewrotnością kryją się ważne przesłania i pytania. Najważniejsze z nich to pytanie o rolę i miejsce zła w świecie stworzonym przez Boga. "
:)
  • 0

#19 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 06 październik 2011 - 13:16

"Mini wykłady o maxi sprawach" Leszek Kołakowski.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#20 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1457 postów

Napisano 06 październik 2011 - 17:23

Kończę czytać "Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej" Sławomira Kopra.
Oj, działo się działo-seks, wóda i imprezowe odloty na dopalaczach, to wcale nie wynalazek naszej generacji :-D.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych