Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Migające ikony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2011 - 16:01

Co to może być gdy nie da nic się włączyć tylko migają ikony,tak szybko migotają,tak jakby pojawiały się i znikały tylko w szybkim tempie.Komputer uruchamia się dobrze,a o wirusie nie ma mowy bo od zainstalowania windowsa nic nie było robione na tym komputerze
  • 0

#2 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 28 maj 2011 - 22:15

Za mało danych aby stwierdzić co jest przyczyną. Zacznij od usunięcia pliku IconCache.db w twoim profilu

Wyszukaj go w dokumentach na twoim profilu:
Nr dysku systemowego ( C:?) /Documents and Settings/Twój profil/Ustawienia Lokalne/Dane aplikacji (chyba) i kasujesz plik.

Po restarcie powinno być w porządku.
  • 0

#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 28 maj 2011 - 22:40

Problem w tym że nie da sie klikać na nic.
  • 0

#4 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 29 maj 2011 - 22:23

Spróbowałeś usunąć plik IconCache.db ?
Z tego komputera napisałeś powyższy post? Jeśli tak, to jednak coś na nim działa i używasz menu start. Powyższy plik jest wśród ukrytych plików. Ale dobra, najpierw sprawdź coś innego. Masz kilka kont użytkownika? Jeśli tak, to wejdź na inne konto i popracuj na nim. Czy też migają ikony? Jeśli nie masz innego konta stwórz je. Jeśli nie wiesz jak, napisz, przejdziemy przez to krok po kroku.
Co do czystości na komputerze to też bym nie był taki pewny.
Przy okazji sprawdź system Pandą
http://www.pandasecu...x/?track=100723

Im lepiej opiszesz problem i zachowanie się komputera oraz twoje doświadczenie w IT tym lepiej będę mógł ci pomóc. Możesz również poszukać w sieci. Ludzie mają podobne problemy z różnych przyczyń:
http://www.google.pl...lient=firefox-a
  • 0

#5 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2011 - 22:28

To jest tak: to piszę z innego komputera,ale chodzi o drugi.On nie był podłączony do neta,z komisu był,facet podobno instalował windowsa i był problem z RAM,podobno 512,niby to wyjąć i włożyć tak sciemniał i ma być.To było tanio,nie wchodziłem w szczegóły ale też nie jestem "hakerem",miało działać,komuś dałem się wydymać,tylko ciekawe czy to sam windows czy gorzej te migające ikony.Włącza sie normalnie tylko na którąkolwiek ikonę klikniesz to nic,takie szybkie migotanie
  • 0

#6 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 31 maj 2011 - 00:05

No to faktycznie wcisnęli ci bubel. Reinstalacja systemu nic nie pomoże. RAM? Jest taka opcja pod warunkiem, że w komputerze jest więcej kostek pamięci i są one różnych producentów. W tym przypadku musiałbyś się całkowicie pozbyć jednej z tych kostek. Tak naprawdę to już ci nie pomogę ponieważ jak nie da się pracować na komputerze a tylko się uruchamia to przyczyn może być dziesiątki: sterowniki, karta graficzna, kabel do monitora, sam monitor, płyta główna lub ustawiania w biosie, temat krąży wokół grafiki, układu przerwań. Komputer wydaje jakieś dźwięki przy uruchamianiu? Ilość sygnałów może świadczyć o problemie z jednym z podzespołów. Bezpiecznie będzie przekazać bubel jakiemuś koledze, który lubi składać komputery :) i omijać komisy :)
  • 0

#7 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:47

Stawiam na grafikę, albo ram. Odpal kompa pod jakimkolwiek systemem live i zobacz czy będzie działać. Jeśli tak to albo windoza się posypała, albo stery. Jeżeli system live nie pójdzie, to oznacza że to nie wina softu, a uszkodzony jest sprzęt.
Rada na przyszłość: kupując komputer, nowy czy używany zawsze sprawdzaj czy działa. Do tego nie potrzeba wielkiej wiedzy. Jeśli nie ma możliwości sprawdzenia, lub sprzedający zaczyna Ci wciskać kit że wystarczy wyjąć i włożyć kość ramu, nie kupuj.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#8 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 02 czerwiec 2011 - 17:52

Bolek, a na co byś postawił przy black screenie?? ;)
System ładuje się normalnie do czasu zalogowania się jakiegokolwiek użytkownika. Jak się zaloguje - następuje black screen... i klawiatura ekranowa. I to byłoby na tyle. Aha, tryb awaryjny działa normalnie...
  • 0

#9 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 02 czerwiec 2011 - 18:40

Poeksperymentowałbym. Sprawdziłbym czy błąd występuje tylko pod jednym konkretnym systemem, sprawdziłbym jakie procesy/usługi ładowane są w momencie logowania etc. To dałoby podstawę do dalszych działań.

P.S. Jeżeli to system spod znaku pingwina, a grafika jest ATI, to tam najpierw szukałbym przyczyn.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#10 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 czerwiec 2011 - 19:43

Jeszcze nic nie próbowałem,na razie spróbuje na awaryjnym usunąć IconCache.db jak radzi Slavco.Co dalej to się okaże
  • 0

#11 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 02 czerwiec 2011 - 20:39

P.S. Jeżeli to system spod znaku pingwina, a grafika jest ATI, to tam najpierw szukałbym przyczyn.


Co do karty graficznej, nie jestem pewny czy to Ati, ale dałbym za to 55%, że tak. System nie jest spod znaku pingwina, ale spod znaku przypominającego literę V;). Tak czy inaczej, pierwszym testem będzie zapuszczenie pingwina live, żeby od razu wyeliminować dalsze mordowanie się z samym systemem, jak zdechł sprzęt. Potem będą testowane sterowniki, usługi, i ew. punkt przywracania systemu. Gorzej, jak i to zawiedzie. Nie pozostanie nic innego jak stawianie systemu od nowa...
  • 0

#12 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3581 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 06 czerwiec 2011 - 22:58

Jeszcze nic nie próbowałem, na razie spróbuje na awaryjnym usunąć IconCache.db jak radzi Slavco


Udało Ci się? Jeżeli tak, to czy rozwiązało to problem?
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#13 drDundersztyc

drDundersztyc

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 10:25

P.S. Jeżeli to system spod znaku pingwina, a grafika jest ATI, to tam najpierw szukałbym przyczyn.


A. Jeśli to system spod znaku pingwina, to ten problem by nie występował:)
Linuxy to drugi najmniej zawodny system operacyjny. Właściciele Windowsa mają tylko probleym z "ekranem śmierci" i innymi :) Na moje oko, odłącz kartę graficzną i podepnij raz jeszcze.
B. Może to być wina systemu :) Piratek?? Radze zainstalować kopię testową OEM , np porzyczoną z legalnego źródła.
C. Zainstaluj Avast!Free i przeskanuj komputer /Windows Defander i również skan:)
Pozdrawiam.
  • 0

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2011 - 11:23

wiecie,problem okazał sie prozaiczny. Monitor trochę stał w piwnicy,gdy podłączyłem go to migały te ikony i zrezygnowałem i pisałem tutaj. Ostatnio znów podłączyłem i zaczął strzelać w srodku,wilgoć i zwarcie :D Dwa dni postał na upale i już jest ok,nic nie miga,wyschła chyba wilgoć. Teraz działa dobrze...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych