Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Proszę o pomoc w zdobyciu danych do mojej pracy magisterskiej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 yolka

yolka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 maj 2011 - 07:31

Jestem studentką politologii. Piszę pracę magisterską dotyczącą relacji osób niepełnosprawnych z otoczeniem, tego w jaki sposób są traktowane. Proszę o pomoc w zdobywaniu materiałów na ten temat, tym samym proszę o kliknięcie na poniższy link i wypełnienie ankiety:

http://www.ankietka....ologicznym.html

ANKIETA JEST ANONIMOWA, A JEJ WYNIKI BĘDĄ WYKORZYSTANE PRZEZE MNIE TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA POTRZEB MOJEJ PRACY NAUKOWEJ

Jeżeli ktoś będzie mógł mi udzielić innych danych pomocnych w zdobywaniu danych na temat poruszanej sprawy, które nie zostały ujęte w ankiecie proszę o przesłanie sugestii e-mailem:
yolka@buziaczek.pl
  • 0

#2 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 22 maj 2011 - 11:46

Gratuluję słowa "adolescencji", aż musiałem się cioci wikipedii zapytać, bo nie miałem takiego wyrazu w swoim słowniku :)

Ja niestety ankiety nie mogę wypełnić, bo:
- pytanie 14 jest zamknięte, i nie jestem w stanie odpowiedzieć na nie zgodnie ze stanem faktycznym (układ możliwych odpowiedzi mi to uniemożliwia)
- nie wiem o co chodzi w pytaniu 13, trzeba tam wymienić wszystkie dostępne i wszystkie niedostępne placówki edukacyjne? Przecież jednych i drugich jest w Polsce tysiące...

Mam też dodatkową wątpliwość: czy z pytań 1,2,4 i 16 nie można zrobić jednego pytania? Np. w formie:
Metryka
Płeć:
Wiek:
Rok urodzenia:
Rok powstania niepełnosprawności:

I tak zupełnie na koniec. Mnie osobiście zniechęcają "naukowi badacze niepełnosprawności", którzy nie adresują swoich ankiet. Wykazują tym samym kompletną nieznajomość terminu "niepełnosprawność". Wystarczyłoby chociaż z grubsza podzielić niepełnosprawnych na tych z lekkim, umiarkowanym, czy znacznym stopniem niepełnosprawności i już by z lekka zaleciało profesjonalizmem. A gdyby jeszcze odfiltrować np. osobę niedosłyszącą od osoby poruszającej się na wózku, to w ogóle byłby wypas...
  • 0

KNP


#3 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 22 maj 2011 - 12:52

Wypełniona,powodzenia
  • 0

#4 Gość_Ivona_*

Gość_Ivona_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2011 - 13:01

podpisuję się pod tym, co napisał Rodys.

Mniejsza o to, że w tak krótkiej ankiecie chcesz zmieścić tak poważne kwestie, jak: "1. Bariery infrastrukturalne. 2. Problemy z zatrudnieniem. 3. Nietolerancja ze strony otoczenia. 4. Bariery komunikacyjne." Ze względu na bardzo rozległą tematykę, osobiście zrobiłabym z tego 3 różne ankiety - nie rozbijałabym Barier na czynniki pierwsze - to i tak zasobny worek.

co jednak mnie zastanowiło (żeby nie powiedzieć "uderzyło") podczas przeglądu, to warianty odpowiedzi przy pytaniu 9:

"9 . Jaki jest Pana/Pani status rodzinny? *
Pozostaje w stałym związku.
Singiel"

Brak w nim precyzji. Abstrahując od tego, że ów związek może mieć różne formy (partnerstwo/małżeństwo), bardzo zastanawia mnie druga możliwość - naprawdę "singiel"? Wiem, poszłaś na skróty, niby wiadomo o co chodzi, ale... w moim odczuciu brzmi to trochę niepoważnie. Dla mnie np., "singiel" nie stanowi żadnego statusu społecznego. Zabraliśmy sobie to słówko z anglika, bo lepiej brzmi (niemal dumnie, a nie pejoratywnie). Zamiast dwóch wyrazów - osoba samotna, jest jedno - i niby fajnie, ale w kontekście pracy badawczej trochę nie przystoi.

To taka refleksja, bo pewnie promotor już i tak zaakceptował ankietę. Taki trochę misz-masz wyszedł. Radziłabym uporządkować i DOPRECYZOWAĆ pytania.

Pzdm
  • 0

#5 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 22 maj 2011 - 20:19

Witam, też próbowałem pomóc i wypełnić tę ankietę ale to raczej konkurs na dobre lub złe odpowiedzi. Otóż bo zaznaczeniu odpowiedzi takich jakie według mnie odzwierciedlały stan faktyczny pojawił się komunikat treści "nie odpowiedziałeś prawidłowo na wszystkie pytania" cos tu raczej nie gra prawda, więc odradzam wszystkim zabawę w takie konkursy jak kto nie potrafi podejść do tematu to niech myśli sam.

Post zmoderowany - błędy ortograficzne.
Posty piszemy raczej bez błędów - życzę poprawy i powodzenia :)

  • 0

#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2011 - 11:36

Tak jest,coś tu nie gra.Nie tylko za mało opcji odpowiedzi ale też po wypełnieniu w całości pokazują się rzekomo nie wypełnione pola
  • 0

#7 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 23 maj 2011 - 18:51

Tak jest,coś tu nie gra.Nie tylko za mało opcji odpowiedzi ale też po wypełnieniu w całości pokazują się rzekomo nie wypełnione pola


zgadzam się. i jeszcze jedno. Jeśli ktoś odpowiada na pytanie, że jest singlem to następne o relacje z partnerem nie powinno być aktywne, albo sformułowane w inny sposób np: czy kiedykolwiek niepełnosprawność wpłynęła na relacje z partnerem. Trzeba trochę" oszukiwać" żeby wypełnić ankietę, a chyba nie o to chodzi?
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#8 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 23 maj 2011 - 21:18

Gratuluję słowa "adolescencji", aż musiałem się cioci wikipedii zapytać, bo nie miałem takiego wyrazu w swoim słowniku :)

Podobnie niestety, aż głupio się przyznać :rumieniec: Ankieta niedopracowana (za mało możliwości wyboru odpowiedzi). Doskonale wiem, jak to jest z promotorami, więc rozumiem :) Mimo wszystko, wypełniłam ankietę :)
Życzę powodzenia i pozdrawiam :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#9 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 24 maj 2011 - 19:25

Ankieta wypełniona
  • 0

#10 renko3

renko3

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 30 maj 2011 - 19:47

wielkie nie dopracowanie ankiety,brak możliwości wyboru w wielu pytaniach
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych