Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

obcinanie paznokci u stóp- pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sofia

Sofia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 19:18

Hej! Czy ktos ma klopot z obcinaniem paznokci u stop? Osobiscie dbbam o stopy bardzo, ale mam klopot z obcinaniem paznokci u stop. Chore biodro uniemozliwia mi zginanie nogi tak wysoko. Siegam do stop rekoma- daje rade z higiena, zakladaniem skarpetki (mam taki rozek ulatwiajacy mi to) . Próbowałam ciac nozyczkami i jestem zbyt nieprecyzyjna- latwo o skaleczenie, cazki nie zdaly egzaminu. W tej chwili chodze do kosmetyczki, ale to wydatek. Chcialabym jakos inaczej rozwiazac ten problem i nie mowie tu o pomocy os drugiej. Jak wy sobie radzicie? 
up!
Jestem sama?
  • 0

#2 amsterdam-1

amsterdam-1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 27 kwiecień 2011 - 10:02

Sofia -
nie , nie jesteś sama.
Ale co tu radzić ? Ja też nie obetnę sam paznokci, ale pozostaje tylko pomoc kogoś innego...
Pozdrawiam.
  • 0

#3 obrazki

obrazki

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 maj 2011 - 09:52

Jestem sama?


Nie wiem w jakiej jesteś kondycji, bo niewiele napisałaś. Ale może spróbuj w innej pozycji: schylając się albo na leżąco, czy obracając nogę na bok. Trudno cos wymysleć na odległość.
  • 0

#4 Sofia

Sofia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 17 maj 2011 - 10:25

Nie wiem w jakiej jesteś kondycji, bo niewiele napisałaś. Ale może spróbuj w innej pozycji: schylając się albo na leżąco, czy obracając nogę na bok. Trudno cos wymysleć na odległość.


Nie moge tak wyginac nogi.. poza tym obie sa za dlugie bym siegnela majac je wyprostowane. Poki co chodze do kosmetyczki. Dzieki za rade. ;)
  • 0

#5 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 26 maj 2011 - 20:35

a moze uda ci sie schylic stojac na prostych nogach?
tak jakby nawet wyginając kolano do tyłu?

albo kupić dłuzsze nozyczki, to tez jakas alternatywa
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#6 phoenix

phoenix

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 30 maj 2011 - 20:00

Na ile zginasz nogi w kolanach? Masz w pełni sprawne ręce, proporcjonalnej długości? Nie jesteś otyła?
Opisz dokładnie stan swojej sprawności i budowę ciała.

Jeśli zginasz kolana w pełnym zakresie ruchu oraz masz ręce "standardowej" długości i z dobrym chwytem, to możesz jeszcze spróbować: leżenie na boku, nogi w biodrach proste, w kolanach maksymalnie zgięte (stopy jak najbliżej pośladków) i rotując tułów (odwracając się przez ramię), spróbuj sięgnąć do palców stóp jakby od tyłu.
Właśnie przed chwilą próbowałam to zrobić i się udało, więc jest wykonalne.

A co do obcinania paznokci przez kogoś - polecam poprosić o pomoc jakąś koleżankę. Ja mam taką, z którą sobie nawzajem depilujemy ciepłym woskiem dolne partie ciała :dodgy: i dla żadnej z nas nie jest problemem to, że pokazujemy sobie nawzajem np. gołe tyłki. Więc z paznokciami u stóp tym bardziej nie powinno być problemu.
  • 1
tak, z mojego prawego ucha wylatuje ptak

#7 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 31 maj 2011 - 09:04

Też mam z tym problem. Nie chodzę, ręce nie są w 100% sprawne, ale istnieją kosmetyczki.
A jak coś to mam sąsiadkę, która zawsze obcina chętnie pazurki u rąk i stóp, do tego elegancko je pomaluje :)
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#8 kevin

kevin

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 28 lipiec 2011 - 14:22

Szczeże mówiąc to teraz strasznie nie lubię obcinać pazurów,na początku często się kaleczyłem i miałem problemy z zatamowaniem krwawienia(biorę leki rozrzedzające krew),ale teraz po latach treningu daję radę i przy zachowani ostrożności udaje mi się nie zaciąć.NIE zmienia to faktu że zabieg ten wymaga sporo wysiłku i kombinacji.
  • 0

#9 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 13:44

Też mam z tym problem. Nie chodzę, ręce nie są w 100% sprawne, ale istnieją kosmetyczki.
A jak coś to mam sąsiadkę, która zawsze obcina chętnie pazurki u rąk i stóp, do tego elegancko je pomaluje :)


Bywa tak, że pazurków nie da się samodzielnie obciąć. Nie pomogą żadne "wygiby". Trzeba skorzystać z pomocy drugiej osoby. Ja też tak mam. :dodgy:
  • 0

#10 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1412 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 14 styczeń 2013 - 18:09

Znalazłam coś takiego:f-nozyczki-z-duzym-uchwytem.jpgA że wiąże sie z tematem to wklejam tutaj.


  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych