Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak rządzi PO?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 maj 2011 - 18:10

Ja jestem za zwalczaniem narkotyków ale nie w propagandowy sposób jak to robi Tusk.Karanie za posiadanie kazdej ilości
  • 0

#42 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 25 maj 2011 - 20:11

no cuż każdy ma swoje racje tyle tylko że im bardziej się czegoś zabrania to tym bardziej to coś ludzi pociąga, dlatego jestem za legalizacją lekkich narkotyków i to też nie wszystkich. paradoks polega na tym że często lekaże przepisują leki które są dużo silniejsze od wspomnianego ziółka. wolał bym powarznie mówiąc zapalić sobie czasem trawkę niż ratować się tramalem tym bardziej że biorę już 2x100mg więc co bardziej zamula? nie mówiąc już o szkodliwości. a to że ktoś w taki sposób prubuje sobie na bić punktów lub pokazać że coś robi to no cuż i tak jeszcze wszystko w rękach ludzi a wybory już nie długo.
  • 0

#43 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 25 maj 2011 - 21:29

Ja jestem za zwalczaniem narkotyków ale nie w propagandowy sposób jak to robi Tusk.Karanie za posiadanie kazdej ilości

Nie no chłopie. Kononowicz przy Tobie to liberał.

Państwo nie powinno zajmować się duperelami. Nie jest rzeczą państwa sprawdzać czy (wolny) obywatel pali tytoń, konopie, czy suszone wielbłądzie odchody :)

Krzychu, zamknij wszystkie sklepy z wódką, tytoniem, kawą. Również połowę aptek i KONTROLUJ wszystko. A najlepiej niech sejm jeszcze ustawowo zakaże kiepskiej pogody w listopadzie, i żeby w zimie był zakaz padania śniegu i żeby nie było wypadków samochodowych.

Stuprocentowe zaufanie państwa do obywatela poparte kontrolą.

Jest tylko jeden drobiazg
Doskonały interes na badaniu składu chemicznego różnych substancji, rzekomych dopalaczy robią komercyjne laboratoria. Sanepid za jedną przebadaną próbkę płaci 1500 zł, bo nie ma odpowiednich odczynników.

1500 zł z naszych podatków... a każdy policjant prowadzący dochodzenie może zlecić kilka takich testów, każdej substancji, którą wyciągnął z odbytu "podejrzanego" typka aresztowanego o szóstej rano.

Po za tym ludzie obejdą każdy zakaz. jak w USA był nielegalny alkohol to piło się legalny ...eter. jak w Polsce są nielegalne dopalacze to legalne są tabletki na kaszel dostępne w każdej aptece...

Podsumowując mojego przydługiego posta. Na każdy zakaz znajdzie się jakieś obejście - tylko bardzo często te nowe substancje bywają o wiele bardziej niebezpieczne od, wprawdzie szkodliwych, ale dobrze znanych starych "dragów". Państwo nie zarabia (tak jak np. na alkoholu) i państwo płaci za zupełnie niepotrzebne ściganie.

A wszystko pod publiczkę...
  • 0

KNP


#44 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2011 - 07:29

Pogoda to tylko w Rosji jest posłuszna:) Co innego tytoń i co innego narkomania.Tego nie trzeba popierać,bo wiadomo że uzywanie różnych specyfików to autodestrukcja.Choroba psychiczna,nałóg,państwo ma poklepać tego obywatela po plecach i podsunąć mu kolejną działkę?Ustawowo powinno byc zakazane posiadanie narkotyków,a ściganie to z różnym skutkiem wychodzi,zależy od kraju.W Polsce to najwyżej drobnych handlarzy bo poważniejsi to raczej są nietykalni.Ale przynajmniej pozory że ustawowo Polska nie popiera narkomanii.Takie moje zdanie,a Kononowicz nie wiem co o tym sądzi.
  • 0

#45 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 26 maj 2011 - 12:44

Co innego tytoń i co innego narkomania.Tego nie trzeba popierać,bo wiadomo że uzywanie różnych specyfików to autodestrukcja.Choroba psychiczna,nałóg,państwo ma poklepać tego obywatela po plecach i podsunąć mu kolejną działkę?Ustawowo powinno byc zakazane posiadanie narkotyków...

No i w ten sposób dochodzimy do absurdu:
  • Jak oddzielić narkotyki od nienarkotyków?
    Czy picie megamocnej herbaty to narkotyzowanie się? Podobnie z kawą, alkoholem, nikotyną, tabaką, napojami energetyzującymi, tabletkami przeciwbólowymi, czekoladą itp.
    Czy tytoń jest mniej czy bardziej szkodliwy od marihuany, czy alkoholu? A może równie szkodliwy?
  • Czy można ustawowo zabezpieczyć każdego przed głupotą?
Dochodzimy do absurdów, jak napisy w Mcdonaldzie typu "podawane kawa i herbata są gorące"
Myslę, że każdy z nas powinien mieć prawo do głupoty (np. dla przyjemności). Gdyby państwo miało mnie chronić przed wszystkim to powinno wprowadzić np. zakaz jazdy na nartach, bo to najbardziej urazowy sport ze sportów popularnych. Powinno też wprowadzić ustawowo obowiązkową gimnastykę, bo wiadomo, że gimnastyka jest zdrowa :)

Moim zdaniem państwo nie powinno (tam gdzie nie musi) deptać wolności obywatela. Jeżeli obywatel swoją wolnością nie wchodzi na obszar wolności osobistej innego obywatela - to nie powinien być ścigany.

Przykład 1:
Drę ryja o 4 rano na balkonie bo lubię śpiewać, wchodzę na czyjeś prawo do wypoczynku, państwo w formie policjanta powinno uciszyć mi mordę.

Przykład 2:
Palę sobie zielsko przywiezione z Holandii, nikomu nie robię krzywdy. Nalot policji na moją osobę byłby co najmniej nie na miejscu. (Niech sobie złapią jakiegoś złodzieja, albo innego pedofila w tym czasie)

Odczuwanie przyjemności przez człowieka jest bardzo indywidualne. Mniejszość lubi palić trawę, większość nie uznaje tego za zbyt sensowne. Efekt: większość pacyfikuje mniejszość. Bo ludzie uwielbiają się wpierdzielać ze swoimi mądrościami w prywatność innych...
  • 0

KNP


#46 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2011 - 14:23

No właśnie,jest problem.Myślę że podstawowe pytanie to takie,czy bycie tolerancyjnym oznacza tolerowanie wszystkiego.A jeśli nie to gdzie jest ta granica i kto powinien ją wyznaczać.A jeśli tolerancja to otwartość na wszystkie zachcianki to kto jeszcze jest dyskryminowany i jaki zakaz jest jeszcze do zlikwidowania.Czy jeśli żyjemy w jakimś kraju,w społeczeństwie,grupie to czy powinny obowiązywać jakieś normy.
  • 0

#47 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 26 maj 2011 - 19:01

oj hopy tolerancja to nie tolerowanie wszystkiego a wracając do wypowiedzi kolegi to zapewniam kolegę że gdyby mnie kto darl koparkę o 4-tej rano to sam bym go zestrzelił z tego balkonu. policja nie może łapać złodziei ani pedofili bo musieli by po zamikyć cały parlament razem z rządem i połowę księży. a tak powarznie to za przeproszeniem G powinno kogo obchodzić czy ja sobie w domku palę fajkę czy jaram żelsko. fakt na inne świństwa typu kokaina która tak dla ciekawości powiem że otrzymuje się przy urzyciu benzyny to raczej bym się nie zgodził ale trawka czemu nie? w stanach powstał związek wyznaniowy który w swych "nabożeństwach" urzywa właśnie marichuany i jakoś nie ma z tym problemu. u nas oczywiście problem gigantyczny wręcz monstrualnych rozmiarów, szkoda tylko że nie ma odwagi nikt powiedzieć że sprzedano tzw prawa do bandery za marną bańkę(1 000 000zł) co skutkuje tym że polacy na polskich statkach pomocniczych będą pływali pod taką banderą jaką im każe inwestor. tak rządzi P.O.
  • 0

#48 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2011 - 19:55

...szkoda tylko, że nie ma odwagi nikt powiedzieć, że sprzedano tzw. prawa do bandery za marną bańkę (1 000 000 zł) co skutkuje tym, że polacy na polskich statkach pomocniczych będą pływali pod taką banderą jaką im każe inwestor. tak rządzi P.O.


Z tego co pamiętam, tzw. tania bandera na polskich statkach funkcjonuje co najmniej od 10 lat jak i nie więcej. To nie jest kwestia sprzedania polskiej bandery. Polscy armatorzy uciekają pod tanią banderę by obniżyć koszty związane z eksploatacją statku - typu niskie koszty zatrudnienia załogi (pensje i ubezpieczenia), stan techniczny statków (przepisy o bezpieczeństwie nie są tak restrykcyjne) czy uciekają przed nadmiernym fiskalizmem i niestałością przepisów prawnych. I tu jest chyba "gwóźdź programu", choć i też wcale nie mniej istotną kwestią jest to, że państwo nie miało i nie ma wizji co do tzw. branży morskiej. Firm rybackich dalekomorskich już nie ma, rybołówstwo bałtyckie ledwie dycha, stocznie też zaorane z nielicznymi wyjątkami i żegluga handlowa pod obcą banderą... To nie jest kwestia tego czy rządzi PO, PIS, SLD czy inna partia. To niestety kwestia błędów i zaniechań każdej z ekip po 1989 r...
  • 0

#49 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 26 maj 2011 - 21:52

nie miałem na myśli tego o czym piszesz a to że nasze statki pomocnicze będą pływać po naszych wodach w naszych ups nie naszych portach i stoczniach pod obcom banderom. fakt o którym piszę ma miejsce teraz nie 10 lat w stecz. chodzi mi o statki tymu holowniki i inne tego typu jednostki a nie o to co pozostało z P.L.O. Ostatnio telewizornia trąbi jak to we włoszech w mediolanie jest zagrożonych 500osób bezrobociem nie pamiętam z jakiego sektora jest tamta firma. szkoda że nie mówią o naszej hydrobudowie tu 2.500 osób może stracić pracę dzięki temu że po zmianie przepisów muszą oddać vat za prawie pięć lat w stecz. tego się nie mówi a szkoda ale tak właśnie rządzi P.O.
  • 0

#50 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2011 - 10:24

Ha ha,ja bym rzucał kamieniami gdyby mi ktoś notorycznie darł mordę o czwartej.Co do statków to nie każdy kraj ma dostęp do morza,nasze statki podobno były jedne z najlepszych.Inni mogą tylko pomarzyć o portach i dostępie do morza.Powinno powstać nawet oddzielne ministerstwo do tych spraw,bo chyba nie ma takiego.Niemcy wspomagali stocznie w kryzysie,może dlatego nasze upadły żeby zniszczyć konkurencję.Mamy włodarzy takich jakich mamy.Zgoda buduje,z każdym się dogadują
  • 0

#51 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 01 czerwiec 2011 - 16:11

a my nie mamy stoczni nie mamy łupków mamy tuska donalda i rząd pełen głuków.
  • 0

#52 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2011 - 17:35

" ...Każdemu panu i narodowi więcej na morskim państwie zależy, niźli na ziemskim. Kto ma państwo morskie, a nie używa go albo je sobie da wydzierać, wszytkie pożytki od siebie oddala, a wszytkie szkody
na się przywodzi, z wolnego niewolnikiem się stawa, z bogatego ubogim,
z swego cudzem"
"Rozmowa kruszwicka", 1573
arcybiskup Jan Dymitr SOLIKOWSKI
sekretarz królewski Zygmunta Augusta i Stefana Batorego
  • 0

#53 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 01 czerwiec 2011 - 18:48

sami więc widzicie że już przed wiekami doceniano dostęp do morza choć był dużo mniejszy niż dziś. a dziś miasta nad morskie to przemysłowe pustynie w dodatku pozwolono sąsiadom rurą nas całkiem od separować od szlaków morskich wstyd się przyznać do takiego państwa.
  • 0

#54 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2011 - 19:53

Nie do państwa tylko do tych co reprezentują interesy państwa a raczej udają że reprezentują.Oni są wybierani żeby pilnować dobra wspólnego a nie żeby rozdawać.To tak jak byś płacił komuś za pilnowanie domu a ten ktoś wyniesie Ci telewizor i meble i sprzeda.Stocznie i nie tylko to nie jest własność tej grupki ludzi,nikt ich nie upoważnił do rozdawania ale do zarządzania i dbania o rozwój.Przecież to powinno być karalne,chyba znajdzie się jakiś paragraf za działanie na szkodę RP
  • 0

#55 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 01 czerwiec 2011 - 19:58

ha taki paragraf istniej a nawet cały artykuł tylko że to działa podobnie jak projekt obywatelski na dzień dobry cza 150 000 podpisów zebrać. a właśnie odnośnie projektów co sądzicie o pomyśle solidarności pt podniesienie minimalnej płacy do wysokości 50% średniej pensji krajowej?
  • 0

#56 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2011 - 20:22

Nie przejdzie,a resztę zrobią media że to naganny pomysł.Rząd ma teraz inne problemy niż bezrobotni,głodne dzieci,drożyzna i ubóstwo.Afery,wybory się zbliżają,problemy z finansami bo nie ma już co sprzedawać.Kogo obchodzi jakaś Solidarność,Jak już będzie strajk i rozgłos to potem nagonka w gazetach,parę osób tych głośniejszych dostanie pałą w łeb i wszystko ucichnie.Podobnie było z kibicami,zastosowana została odpowiedzialność zbiorowa bo banda głupków woli się bić na meczach.Myślę że Tusk ma gdzieś nasze bezpieczeństwo,również na stadionach i chyba zabolały go te hasła antyrządowe i to jest powodem wojny z kibicami.Podobnie będzie z Solidarnością,chyba na lato przygotowują ogólnopolski strajk,ciekawe o czym wtedy będzie głośno żeby odwrócić uwagę mas.Może Janusz Palikot zrobi jakiś skandal,albo homoseksualizm i jakiś pomysł.Jakieś igrzyska będą na pewno żeby tylko elektorat nie skupiał się na problemach i Solidarności
  • 0

#57 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 02 czerwiec 2011 - 18:59

oj tak a jenym z tych problemów są odprawy dla parlamentażystów kórzy w jesiennych wyborach nie wejdą ponownie do parlamentu. otuż ci nie wybrani wybranićy dostana 30 000zł odprawy kancelaria sejmu przygotowała na to 7,5mln zł to żeczywiście jest ważne i jednak nie jest aż tak źle skoro stać nas na takie wyczyny.
  • 0

#58 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 02 czerwiec 2011 - 19:53

To trzeba z językiem na brodzie pędzić i na nich jeszcze głosować !!!
  • 0

#59 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 czerwiec 2011 - 20:01

Tak jest :D Popieramy Donalda i ekipę to chociaż nie zabiorą tej odprawy:D
  • 0

#60 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 08:14

no coś w tym jest po co im 30 000zł chyba na waciki dla żon bo oni sami to dziennie więcej ukradną i za takie drobne się nie biorą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych