Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak rządzi PO?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#21 DawidW

DawidW

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 20:39

Krzyslbl Ty to potrafisz podnieść na duchu <żart> ale masz 100 % racji, lepiej nie dało się tego opisać, nie oszukujmy się zaczął się czwarty rozbiór Polski a my najsłabsi emeryci i renciści poddawani jesteśmy cichej eutanazji wszystko nam się ogranicza, zabiera a podnosi podatki ceny paliw żywności aż strach pomyśleć co będzie właśnie za te parę lat albo wyjdą ludzie na ulice z braku pieniędzy na życie albo pozdychamy z głodu. Nasi dziadowie i pradziadowie przewracają się w grobach widząc co wyprawiają nasi rządzący kiedy to oni walczyli o naszą wolność i godne życie.


Dobrze napisałeś trzeba nam tak myślących ludz bo inaczej to sprzedadzą nam Polskę całkowicie .Musimy pisać prawdę PO chce nas skłucić i sponiewierać.Niedamy się
  • 0

#22 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 08:50

Dawid.W za dużo radia "zdrowaś mario " słuchasz :D
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#23 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 15 kwiecień 2011 - 09:27

Dobrze napisałeś trzeba nam tak myślących ludz bo inaczej to sprzedadzą nam Polskę całkowicie .Musimy pisać prawdę PO chce nas skłucić i sponiewierać.Niedamy się

Co rozumiesz przez "sprzedadzą nam Polskę"? Bo już była ta Polska, gdzie wszystko było państwowe i centralnie planowane, a prywatna inicjatywa, była złem...
I niczego nie będzie :D
  • 0

#24 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 kwiecień 2011 - 09:59

Rodys to jak to jest że Polsce nic się nie opłaca a gdy komuś oddadzą to przynosi zyski?W prywatnym szpitalu Twoim zadaniem będzie przynosić zyski ale co będzie gdy Twoje koszty leczenia przerosną składkę i przestaniesz być opłacalny?Ciebie nie będzie stać dopłacić i co?Na kredyt?A może lekarze w ramach wolontariatu nie pozwolą Ci umrzeć?Gdyby nawet byli dobroduszni to nie będą u siebie bo tylko na etacie a sprzęt i szpital to nie ich własność.Czyli niestety wylecisz na bruk i co dalej?Właśnie dlatego boję się prywatyzacji bo tam nie liczy się człowiek.Państwowe jest jakie jest ale gdy nie mają kasy to zadłużają szpitale,są kolejki,nieludzko traktuje się pacjenta no ale jakieś minimum jest że kiedyś może przyjmą.Dzisiaj państwo nic nie gwarantuje ale czy Twoje zdrowie i życie w rękach biznesmenów jest bezpieczniejsze?Prawdopodobnie obcokrajowców posiadających sieć prywatnych szpitali którzy chcą wchłonąć Polską służbę zdrowia i pasożytować na naszym zdrowiu i życiu.To od nich chcesz gwarancję że zdrowie pacjenta jest najważniejsze?To idź dzisiaj z głupim bólem zęba lub głowy do prywatnego lekarza i powiedz że nie masz pieniędzy ale cierpisz a w państwowych są kolejki.Ciekawe jak Cię potraktują.Nasz rząd "kolesi z boiska" jest niebezpieczny dla Polski,oni z każdym się dogadają a negocjacje polegają na ślepym posłuszeństwie,ktoś poklepie ich po plecach to czują się dumni.Dlatego mamy to co mamy.Jeszcze jedna kadencja i zostaniemy bez leczenia,podatki nas zjedzą bo już nie ma co sprzedać i nas będą gnębić.Przybędzie etatów u komorników i w urzędzie skarbowym.Resztę klęski dopełnią ceny żywności i utrzymania i bezrobocie i krach finansów publicznych
  • 0

#25 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 15 kwiecień 2011 - 14:37

Krzyslbl, streszczając pierwszą część Twojego posta (post #24): bardziej wolisz państwową iluzję dobrze działającej służby zdrowia, niż Twoim zdaniem "niehumanitarną" służbę zdrowia prywatną.

A tymczasem ludzie cierpią i nawet umierają w długich kolejkach. Służbę zdrowia można porównać z motoryzacją. Teraz w motoryzacji jest tak: masz kilkudziesięciu ubezpieczycieli, którzy oferują zróżnicowane ubezpieczenia (obowiązkowe OC, fakultatywne autocasco, micasco, assistance, NW), płacisz to co musisz (OC) i dodatkowo to co chcesz (autocasco, micasco, assistance, NW). Jak masz rozwalony samochód to go sobie naprawiasz w prywatnym warsztacie za pieniądze z ubezpieczenia. Mechanik traktuje Cię dobrze, bo działa w warunkach rynkowych.

W naszej służbie zdrowia jest niby podobnie, ale są istotne różnice: jest jeden ubezpieczyciel, kolejki do "naprawy" utraconego zdrowia są wielomiesięczne, leczenie jest najczęściej złe, jesteś skazany na państwowe molochy, chamstwo, niekompetencję, łapówkarstwo itp.

W państwowych placówkach pieniądze wyciekają z systemu, na państwowym sprzęcie żerują co cwańsi lekarze. 56 000 000 zł, co roku jest nieefektywnie wydawane. Jak zachorujesz to sięgasz do kieszeni i płacisz za prywatne wizyty u ordynatora, za przesunięcie w kolejce, za uprzejmość pielęgniarki i za wiele innych rzeczy. Kto chorował - ten wie

W latach 50 XX wieku komuniści chcieli reprywatyzować restauracje. Wszystkie wtedy były państwowe i działały fatalnie. Podniosły się wtedy głosy w prasie, że to nierozsądne, że prywatny restaurator będzie wszystkich oszukiwał na porcjach i będzie robił jeszcze inne wałki, że państwowe restauracje są idealnym rozwiązaniem :) To można dzisiaj odnieść do przeciwników prywatyzacji np. szpitali.

Co do drugiej części Twojego posta. W jednym się zgadzamy. Oboje nie jesteśmy zachwyceni rządami PO-PSL. Niestety, jako społeczeństwo nie jesteśmy na tyle dojrzali i kompetentni politycznie, żeby wybrać do władzy sprawnych administratorów z wizją. Pewna barwna postać z obrzeża sceny politycznej (poseł I kadencji, kandydat na prezydenta RP chyba we wszystkich wyborach w ciągu ostatnich 20 lat), powiedział: "demokracja to taki system, gdzie dwóch meneli spod budki z piwem przegłosuje profesora uniwersytetu".

W mojej ocenie ma tu idealnie zastosowanie zasada Pareto (80/20) - w Polsce 80% ludzi jest przygłupich, o polityce nie ma bladego pojęcia i chce tylko żreć. Jest też 20 % takich, którzy teoretycznie są w stanie wybrać władzę dobrze. Co robi cyniczny kandydat na władzę? Otóż zawsze robi dwie rzeczy:
- zachęca do jak najliczniejszego udziału w wyborach (im większa frekwencja, tym mniejszy odsetek ludzi kumatych wśród wyborców)
- obiecuje, że zeżremy od razu większość z tego co mamy

Przedstawiciele ww 80% zawsze wygrywają i następuje opcja: "żremy wszystko co mamy", gdyby wygrało inteligentne 20% to by było: "teraz zeżremy trochę, zainwestujemy i będziemy za chwile mieli żarcia po pachy". Marzę o tym, żeby następne wybory odbyły się z frekwencją 20%, a każdy głosujący wyborca znałby program gospodarczy partii na którą głosuje...
  • 0

KNP


#26 grackul

grackul

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 kwiecień 2011 - 08:53

Rodys dokładnie tak samo uważam, współczesna demokracja to wysoce nieskuteczny system, w takiej demokracji ateńskiej nie każdy mógł głosować.
  • 0

#27 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2011 - 11:25

[quote name=''rodys' pid='163769' dateline='1302874664']... Niestety' date=' jako społeczeństwo nie jesteśmy na tyle dojrzali i kompetentni politycznie, żeby wybrać do władzy sprawnych administratorów z wizją. Pewna barwna postać z obrzeża sceny politycznej (poseł I kadencji, kandydat na prezydenta RP chyba we wszystkich wyborach w ciągu ostatnich 20 lat), powiedział: "demokracja to taki system, gdzie dwóch meneli spod budki z piwem przegłosuje profesora uniwersytetu". [/quote']

Myślę, że to jest clou problemu. I obawiam się, że nawet okręgi jednomandatowe nie rozwiążą problemu poziomu klasy politycznej... :(

[quote] ...Marzę o tym, żeby następne wybory odbyły się z frekwencją 20%, a każdy głosujący wyborca znałby program gospodarczy partii na którą głosuje...
[/quote]

Pomarzyć dobra rzecz...:D
  • 0

#28 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 22 maj 2011 - 16:35

witaski a ja mam pytanko do wszystkich. czy zawsze na pytania typu jak rządzi P.O. musi być kontr argumentem a co robił P.i.S? jakoś mnie to już nie przekonuje a wręcz skłania do za przestania dyskusji na takie tematy. P.I.S juz był więc to jakoś marny kontr argument a zwłaszcza w sytuacji kiedy to za czasów P.O. następuje obniżanie dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych II i I grupy. kolejny wyczyn P.O. to tzw reforma w PFRON zmieżająca do całkowitej likwidacji tej instytucji. więc jak się mają do tego porównania rządów P.I.S? co z próbami narzucenia nam poprawności politycznej? to też nie jest pomysł P.I.S-u i choc nie jestem sympatykiem ani jednych ani drugich ani nawet tych trzecich i czwartych to nie zmienia to faktu że za rządów P.O. jest bardzo nie ciekawie.
  • 0

#29 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 22 maj 2011 - 18:15

[...] za czasów P.O. następuje obniżanie dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych II i I grupy. kolejny wyczyn P.O. to tzw reforma w PFRON zmieżająca do całkowitej likwidacji tej instytucji [...]


Rządami PO również nie jestem zachwycony, jednak planowane zmiany w dofinansowaniach do wynagrodzeń są moim zdaniem właściwe. Polegają na zwiększeniu dopłat do I grupy i zmniejszeniu do III - jest o tym na stronach PFRON.

PFRON niestety przetrwa, jego likwidacja okazała się "faktem medialnym".

To co ostatnio nastąpiło (spadek poparcia dla PO) jest normalny. Kazda partia która rządzi w pewnym sensie się zużywa. PO i tak przetrwała bardzo długo nie będąc w ogniu krytyki. Pamiętacie w jakiej atmosferze odchodził premier Buzek? A Miller czy Kaczyński - bardzo podobnie. Premiera Tuska też coś podobnego czeka, z jedną drobną różnicą - prawdopodobnie PO jednak wygra wybory i wejdzie w koalicję z SLD.

O Platformie nie można mówić bez kontekstu PiS, specyfika tego ostatniego ugrupowania, a ścisłej jego duży elektorat negatywny to prawdziwa przyczyna sukcesów Platformy... Sam się przyznam, że sposób uprawiania polityki przez Prezesa PiS, czyli:
- antagonizowanie Polaków
- zajmowanie się tematami quasi patriotycznymi, zamiast dotyczącymi skutecznego rządzenia krajem
- faszyzowanie - vide masz z pochodniami, stylizowane na niemieckich faszystach hasła typu "Polsko przebudź się"
- zdumiewająca niekonsekwencja poglądów (np. raz wstrętna komuna, później "zacna lewica" - to prezes o SLD)
Prawdopodobnie sprawi, że ja, ekstremalny liberał gospodarczy zagłosuję na PO (przeciw PiS). Myślę, że podobnie jak ja zrobi kilkanaście procent Polaków.

No chyba, że WiN się spręży i wystawi kandydatów :), to wtedy oczywiście głosuję na najlepszy program gospodarczy :)

Moja wróżba na obsadzenie sejmu po jesiennych wyborach (pomijając posłów mniejszość niemieckiej):
PO - 45%
SLD - 20%
PiS - 35%
PJN - 0%
PSL - 0%
Plankton - 0%
  • 0

KNP


#30 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 22 maj 2011 - 19:27

no cóż można i tak czyli na złość mamie od mrożę sobie uszy. ja jednak na moje szczęście w nieszczęściu kolejne wybory spędzę pewnie w szpitalu i będę mógł potem z czystym sumieniem narzekać. sam PEFRON tak przetrwał szkoda tylko że nie mówi się o tym że środki PFRON zostaną przekierowane do samorządów i dopiero zacznie się cyrk na potęge. podobnie jak ze zwolnieniami emerytów z których wszyscy nadal pracują bo rząd nie potrafił do pracować ustawy do końca bądź też nie chciał jej dopracować w końcu to parę milionów wyborców. same marsze ze wspomnianymi pochodniami no cóż mnie osobiście też się tego typu manifestacje nie podobają ale eskalacja na tym polu to wybitnie dzieło P.O. nie bierze się z nikąd taka zajadłość przeplatana z nienawiścią ma to swoje początki wcale nie w smoleńsku a troszkę później. warto by teraz na zimno przyjrzeć się wyborom prezydenckim tuż po katastrofie w smoleńsku. nie będę się nad tym rozwodził niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie czy tak na prawdę wszystko było KO?

Post poprawiony: staraj się pisać bez tak jaskrawych błędów ortograficznych, chyba że masz dysleksje, to są odpowiednie programy ułatwiające pisać poprawnie. :)
moderator xxx

  • 0

#31 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2011 - 11:25

A ja myślę że ta polityka miłości w wersji Tuska już Polakom bokiem wychodzi.Niestety ludzie niedługo będą radykalnie głosować,w prawo lub lewo.I tego się boję,nie PiS ale SLD i Grzesia Napieralskiego.Zapatrzony w Hiszpanię a tam nie dzieje sie nic dobrego.PiS i pochody,nie ważne czy mają pochodnie czy jakies napisy,ważne czy te pochody i strajki są uzasadnione,tak samo z kibicami i tą medialną jatką,głównie w Wyborczej."Szechter przeproś za ojca i brata",to oczywista zemsta Michnika ale czemu nie zajmują się gospodarką tylko medialnymi tematami.Wyimaginowane problemy,dopalacze,tzw kibole,ściganie twórcy strony Antykomor,to mi sie kojarzy z faszyzmem a nie Kaczyński krytykujący stan Polski,w końcu to opozycja i to jest ich święte prawo.Tusk chce sie podlizać młodzieży że taki wyluzowany,jak zbiorą się pismaki z GW i TVN to pokopie sobie piłkę,postraszy Kaczyńskimi i tak funkcjonuje.Zlikwidował pobór do woja,coś tam grzebali w przepisach o narkomanii,wszystko obliczone na młodych.Zero działania w gospodarce,tylko rozdawanie kolesiom tego co jeszcze pozostało,zero pomysłu na Polskę,fatalny stan finansów a on zasłania się kibicami no i zawsze wszystkie problemy to oczywiście wina Kaczyńskich,PO zero odpowiedzialności.Myślę że gdy kiedyś będzie normalna Polska,rządzona przez normalny rząd to Tusk skończy przed Trybunałem Stanu za działanie na szkodę RP,czego mu z całego serca życzę.To nie znaczy że kocham Piś,ale takie lizusostwo i ukłony na wschód i zachód,pokorne wykonywanie poleceń,tego nie robił PiS
  • 0

#32 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 23 maj 2011 - 12:11

Jak dla mnie to nie ma wśród nich lepszych i gorszych, wszyscy sa siebie warci. Jednak dopalaczy bym nie bagatelizowała, wiele z tych substancji wywołuje ponoć jedne z najcięższych nowotworów. Sa to raczej dane lekarzy bez szczegółowych opracowań bo przecież w kartach pacjentów nie zapisywało się faktu brania w/w substancji. Dziwne tylko, że nie chcieli akcyzy na to nałożyć:)
  • 0

#33 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2011 - 12:29

Są lepsi i gorsi,tylko w naszym pięknym kraju brakuje przejrzystości.Czasem kompetentni ludzie i mający jakieś wartości są w SLD,PO,PiS,a nawet w radykalnych grupach z prawej i lewej.Pomieszane wszystko.PiS to nie faszyści i fani RM a PO to nie fachowcy bo czego dotkną podlega likwidacji.Niewiele wiem o dopalaczach,nie wiem jak to działa,eksperymentowałem z różnymi specyfikami ale z tym nie miałem do czynienia.To było pare lat temu,wtedy to nie było popularne,co najwyżej konopie i butapren większość ludzi stosowała.Ale skoro chemia to szkodliwe,teraz nawet konopie nie potrzebują ziemi ani światła
  • 0

#34 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 23 maj 2011 - 16:10

a bo widzicie to jest tak w naszym kraju coś bardzo dziwnego się dzieje kradną nie fachowcy a rządzą złodzieje. to cytat z gazety uwarzam rze. co by mnie ktoś nie chciał nawracać plitycznie i wykopywać z portalu za te słowa przypadkiem.
  • 0

#35 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 23 maj 2011 - 16:31

krzyslbl:

1. To czy pochody z pochodniami są uzasadnione, czy nie to zależy od oceniającego. Wg mnie - nie, wg Ciebie - prawdopodobnie tak. Nie rozstrzygniemy tego. Zresztą watek nie tego tematu dotyczy :) Na pochodach i manifestacjach pod egidą PiS, a organizowanych przeciw rządowi PO jest ogólnie przeginka z transparentami z napisami typu "zdrada narodowa", "faszyzm", "komunizm". Mnie to osobiście razi

2. Co do akcji przeciw stronie antykomor, to proponuję sobie zadać kilka pytań (załączam tez moje odpowiedzi):
- kto na tej całej akcji traci na popularności, a kto zyskuje? (traci PO, zyskuje opozycja, czyli PiS)
- kto zlecił akcję? (prokuratura, niezależna od rządu, kierowana przez człowieka mianowanego przez śp. L. Kaczyńskiego)
- czy właściciel serwisu antykomor był karany wcześniej za przestępstwa komputerowe? (tak)
- czy właściciel antykomor zyska na tym czy straci? (zyska)
Po zadaniu sobie tych pytań sprawa nie jest już tak klarowna, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

3. Ziobro, który łasi się do stadionowych awanturników to już szczyt obłudy - nie kupuję tego.

lena_ i krzyslbl:

4. Z dopalaczami to przegięli, nie dość że rozreklamowali to świństwo na cała Polskę, to jeszcze sprawili, że dystrybutorzy zeszli do podziemia. Przed akcją "dopalacze" z chemii korzystało towarzystwo półgłówków w białych czapeczkach bujając się w rytm muzyki techno w stuningowanym golfie czy innej hondzie civic. Teraz stało się to ogólną modą. Moim zdaniem, jak ktoś chce sobie palić, żuć, wdychać, łykać jakieś świństwa to niech sobie to robi, nic mi do tego. Niech tylko ma informację, że to jest szkodliwe i sam decyduje. I niech rząd tego nie propaguje nachalnie w tvn24
  • 0

KNP


#36 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 23 maj 2011 - 18:27

nie nie kolego ja się w pochody nie bawię i tak na dobrą sprawę nie interesują mnie takie imprezki. nawet te zapowiadane przez solidarnośc choć z urzendu powinienem tam być to sobie raczej daruję. antykomor no cuż to że ktoś był wcześniej karany to dla mnie żaden agrument podobnie jak zatrzymanie kibiców za słowa "donald matole..." może też ich odrazu po zamykać z podejrzenia o kibolstwo? kompletna farsa. dopalacze no cuż komuś przeszkadzało że ktoś inny kasę na tym robi nie małą. też zamknąć trzeba myśleć troszkę to się takich atrakcji uniknie. a tak poparcie w dół i to w takim tempie jak jeszcze nie dawno cena cukru szła w górę.
  • 0

#37 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 24 maj 2011 - 06:44

No nie wiem czy prokuratura jest aż tak niezależna.Do pochodów nic nie mam,bo często to nie rozrywka tylko desperacja tych ludzi.Nie potępiam tylko dlatego że PiS pochwala.Dopalaczom zrobili darmowa reklamę,zbankrutowali by kolesie gdyby musieli opłacić taki codzienny bełkot
  • 0

#38 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 24 maj 2011 - 16:43

jutro się sam przekonam jak to jest z tymi pochodami i manifestacjami niestety chciał nie chciał muszę pujść i tyle choć mi to nie w nos. może i mnie zamkną za to że żyję? kto wie w końcu gdańsk ma to do siebie że lubi demolować systemy polityczne. a dopalacze no cuż dajmy tym co chą palić trawkę w miejscach do tego przeznaczonych łącznie z pełną informacją do czego może to doprowadzić i będzie spokuj z dopalaczami.
  • 0

#39 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 maj 2011 - 09:48

To trzeba zwalczać a nie pozwalać na używanie
  • 0

#40 sebko18

sebko18

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 25 maj 2011 - 17:50

jak świat światem to im bardziej się coś zwalcza tym bardziej ludzi do tego ciągnie, więc dlaczego by nie pozwolić tym któży chcą kożystać i używać tego bądź co bądź świństwa ale w u porządkowany i kontrolowany sposób? mniej by było atrakcji i zgonów z powodu wątpliwej jakości i pochodzenia dopalaczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych