Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Jak rządzi PO?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#1 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 23:10

Jak waszym zdaniem rządzi PO ?

Czy jest to partia warta tego,żeby zagłosować na nią w wyborach Parlamentarnych 2011 roku ?

Przypomnę po krótce co PO obiecywało zanim objęło pełnie władzy czyli kiedy miało tylko Premiera Tuska, kiedy nie miało Prezydenta wywodzącego się z PO i wcześniej kiedy rządził PiS, a nawet kiedy rządziło SLD.

Obietnice były między innymi takie.
Likwidacja Senatu.
Likwidacja immunitetu.
3x15% czyli chyba PIT, CIT i VAT.
Okręgi jednomandatowe.
Była obietnica,że ludzie nie będą musieli wieszać rent kiedy podejmą zatrudnienie i nawet Sejm przegłosował ustawe i była ona na biurku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który ją zavetował.

Co PO po prawie kadencji czyli po prawie 4 latach z tego zrealizowało ?
Senat jest i PO ma w nim większość.
Immunitet jest i nie słychać,żeby cokolwiek ktokolwiek mówił o jego zniesieniu.
3x15 - od kąd PO objęło rządy nie pamiętam,żeby Rząd PO nawet próbował obniżyć te podatki.
Okręgi jednomandatowe - temat był poruszany jak dobrze pamiętam w drugim śniadaniu mistrzów z Artystami kiedy rozmawiali z Premierem w tvn24 i Premier tyle odpowiedział na okręgi jednomandatowe,że mogą się zdarzać takie sytuacje jak z Senatorem Stokłosą - czyli między wierszami chyba można odczytać tą odpowiedź jako okręgi jednomandatowe nie.
Dodatkowo są robione od roku 2011 przez rok 2012 aż niewiadomo do kąd oszczędności na niepełnosprawnych w dofinansowaniach dla firm, które zatrudniają osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności i od 2012 roku te dofinansowania mają być mniejsze - jest taki dokument chyba ustawa (nie jestem pewien) ale przyjęty i dofinansowania będą mniejsze.
Chodzą słuchy,że rząd PO ma za nic prawa nabyte ludzi i chce odbierać zasiłki pielęgnacyjne czy dodatki pielęgnacyjne już nie wiem dokładnie ale chce odbierać.

Co do niewieszania rent od kąd PO ma swojego tzn wywodzącego się Prezydenta z PO to PO ani słowa nie powiedziała chyba na temat niewieszania rent przez osoby niepełnosprawne i jakoś nic o tym się nie mówi ani w mediach, ani w internecie nic o tym nie można przeczytać co tym bardziej dziwi,że w PO są posłowie niepełnosprawni.

W reklamie Premier Tusk obiecywał Irlandie no i po woli z Polski zaczyna się robić Irlandia, Premier nie kłamał bo ceny cukru skaczą nawet na 6,50 zł, cena benzyny to już 5 albo ponad 5 zł, a już w necie piszą,że cena benzyny będzie wynosiła 5,29 gr, ktoś kto żyje w Angli czy Irlandi napisał w komentarzu,że u nich cena benzyny jest w przeliczeniu na złotówki za 7 zł, więc rzeczywiście cenowo Polska zbliża się do Irlandi.

Jedyne co pamiętam (bo jest już końcówka kadencji to chyba można użyć takiego sformułowania) to niekończące się kłótnie między PO i PiS przed katastrofą samolotu Prezydenckiego i teraz w sumie też te kłótnie są między tymi partiami chociaż troche mniejsze niż wcześniej.

Ale co konkretnego PO dla Polski zrobiło ?
Jakie reformy PO przeprowadziło takie "by żyło się lepiej - wszystkim" ?

Teraz wy się wypowiedzcie co myślicie o rządzie PO.
  • 0

#2 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 11 kwiecień 2011 - 23:18

a co zrobił PIS ?? Zawetował zniesienie limitów dla niepełnosprawnych czyli jedni są warci drugich zastanawiam się jeszcze kto ich wybiera przecież jest tyle innych partii a przez ich spory śmieją się tylko z nas na świecie parodia
  • 0

#3 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 12 kwiecień 2011 - 12:04

A propos naszego aktualnego rządu, to czy zauważyliście sprytną socjotechnikę? Wszystkie nieprzyjemne decyzje są ogłaszane w starannie dobranych terminach. Niedługo beatyfikacja Jana Pawła II, jestem przekonany, że wtedy pojawi się jakaś informacja o np. podwyżce podatków...

A co do pierwszego postu nt. niezrealizowanych obietnic, to powinna być sądowa odpowiedzialność cywilna. Jezeli któś mówi przez telewizor do mnie "zlikwiduję senat", "zmniejszę wydatki na administrację państwową" - głosuj na mnie, ja na niego głosuję, a potem to nie następuje to znaczy, że mnie oszukał. Zawarł ze mną ustną umowę, której nie dotrzymał...
  • 0

KNP


#4 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 12 kwiecień 2011 - 12:11

A oglądaliście filmik jak Baśka dostała smsa że wygrała BMW ?? Poszła i żądała odbioru samochodu skoro w smsie było tak napisane, więc my też może powinniśmy się upomnieć o niespełnione obietnice, przecież to jawne robienie ludzi w ...
  • 0

#5 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 13:59

a co zrobił PIS ?? Zawetował zniesienie limitów dla niepełnosprawnych czyli jedni są warci drugich zastanawiam się jeszcze kto ich wybiera przecież jest tyle innych partii a przez ich spory śmieją się tylko z nas na świecie parodia


Nie mam zmaiaru bronić Polityków żadnej parti, a ty nalatujesz na mnie jak ja tylko podsumowuje końcówkę rządów PO.

Zauważ,że w ustawa znosząca limity w dorabianiu dla niepełnosprawnych była w "niektórych innych ustawach", nie była to jedna ustawa tylko "przylepiona do innych" ustaw odbierających przywileje Związkowcom przeciwko czemu protestował głośno wtedy Śniadek, czyli czy nie była to próba ze strony PO skłócenia środowisk,że zabiorą Związkowcom czyli między innymi Stoczniowcom, Górnikom prawo do wcześniejszego przechodzenia na emeryture, a niepełnosprawnym pozwolą zarabiać wprowadzając dodatkowo nowe mniej korzystne zasady waloryzacji i naliczania nowo przyznanych rent.

Prezydent Kaczyński nie miał wyboru bo podpisanie tej ustawy zabrałoby jednym uprzywilejowanym grupom zawodowym, a dałoby osobom niepełnosprawnym, taki miał wybór Prezydent Kaczyński.

Dlaczego PO nie dało tej ustawy znoszącej limity w dorabianiu jako oddzielnej ustawy tylko dało do "niektórych innych ustaw" ? bo to mnie bardzo zastanawia.
  • 0

#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2011 - 19:44

Gdy włączam telewizor to czasem nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.Kolejna afera z czołowymi politykami umorzona,kolejna upadłość dużego zakładu,kolejny szpital nie ma pieniędzy na leczenie,kolejny strajk itp.Myślę że PO ma do wykonania pewne zadania,czyli rozdanie wszystkiego za bezcen,na ziemi już niewiele zostało ale jeszcze pod ziemią szukają,tylko że nie polacy.Smoleńsk,ślepe posłuszeństwo Moskwie i Brukseli. Dzięki rządom PO stajemy się krajem kolonialnym eksploatowanym przez inne państwa.Nie posiadamy gospodarki,sprawnych instytucji,służby zdrowia,armii więc jak można podejmować decyzje skoro nic się nie posiada.Polska nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować,nie może podejmować suwerennych decyzji.Polska istnieje tylko na mapie. Szkoda,taki piękny kraj,kultura,tradycja,przyroda,lasy,złoża naturalne,dostęp do morza,stocznie i wreszcie ludzie.Wszystko się rujnuje łącznie z ludzkimi umysłami.Bo nie wiem co mam myśleć,trwa demontaż państwa a słychać oklaski obywateli jaki mamy cudowny rząd. Chleba i igrzysk,tylko chleb to oni nam odbierają a rekompensują nam to igrzyskami.Popisami Janusza Palikota,aferami i telewizyjną papką bo tv publiczną też przejeli,powywalali tych co ośmielali się krytykować władzę i jest ok. Pomyślcie sami,jeżeli to tempo niszczenia Polski się utrzyma to co będzie za 2,3,10 lat?Co pozostanie?
  • 0

#7 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 12 kwiecień 2011 - 20:33

Krzyslbl Ty to potrafisz podnieść na duchu <żart> ale masz 100 % racji, lepiej nie dało się tego opisać, nie oszukujmy się zaczął się czwarty rozbiór Polski a my najsłabsi emeryci i renciści poddawani jesteśmy cichej eutanazji wszystko nam się ogranicza, zabiera a podnosi podatki ceny paliw żywności aż strach pomyśleć co będzie właśnie za te parę lat albo wyjdą ludzie na ulice z braku pieniędzy na życie albo pozdychamy z głodu. Nasi dziadowie i pradziadowie przewracają się w grobach widząc co wyprawiają nasi rządzący kiedy to oni walczyli o naszą wolność i godne życie.
  • 0

#8 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 20:48

Gdy włączam telewizor to czasem nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć.Kolejna afera z czołowymi politykami umorzona,kolejna upadłość dużego zakładu,kolejny szpital nie ma pieniędzy na leczenie,kolejny strajk itp.Myślę że PO ma do wykonania pewne zadania,czyli rozdanie wszystkiego za bezcen,na ziemi już niewiele zostało ale jeszcze pod ziemią szukają,tylko że nie polacy.Smoleńsk,ślepe posłuszeństwo Moskwie i Brukseli. Dzięki rządom PO stajemy się krajem kolonialnym eksploatowanym przez inne państwa.Nie posiadamy gospodarki,sprawnych instytucji,służby zdrowia,armii więc jak można podejmować decyzje skoro nic się nie posiada.Polska nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować,nie może podejmować suwerennych decyzji.Polska istnieje tylko na mapie. Szkoda,taki piękny kraj,kultura,tradycja,przyroda,lasy,złoża naturalne,dostęp do morza,stocznie i wreszcie ludzie.Wszystko się rujnuje łącznie z ludzkimi umysłami.Bo nie wiem co mam myśleć,trwa demontaż państwa a słychać oklaski obywateli jaki mamy cudowny rząd. Chleba i igrzysk,tylko chleb to oni nam odbierają a rekompensują nam to igrzyskami.Popisami Janusza Palikota,aferami i telewizyjną papką bo tv publiczną też przejeli,powywalali tych co ośmielali się krytykować władzę i jest ok. Pomyślcie sami,jeżeli to tempo niszczenia Polski się utrzyma to co będzie za 2,3,10 lat?Co pozostanie?


Krzyslbl Ty to potrafisz podnieść na duchu <żart> ale masz 100 % racji, lepiej nie dało się tego opisać, nie oszukujmy się zaczął się czwarty rozbiór Polski a my najsłabsi emeryci i renciści poddawani jesteśmy cichej eutanazji wszystko nam się ogranicza, zabiera a podnosi podatki ceny paliw żywności aż strach pomyśleć co będzie właśnie za te parę lat albo wyjdą ludzie na ulice z braku pieniędzy na życie albo pozdychamy z głodu. Nasi dziadowie i pradziadowie przewracają się w grobach widząc co wyprawiają nasi rządzący kiedy to oni walczyli o naszą wolność i godne życie.


Dokładnie, PO niewiele robi "by żyło się lepiej - wszystkim", nawet można rzecz,że nic nie robi oprócz wyprzedaży tego co powinno być Państwowe w obce ręce, w zagraniczne, czy Francja, Niemcy by sobie na to pozwoliły ?

Gdyby z biedy emeryci i renciści wyszli na ulice robić manifestacje,żeby żyło się im lepiej to pewnie dzielny Rząd z dzielną Policją i Strażą Miejską zaczęliby okładać pałami tych ludzi, a co agresywniejszych czyli takich którzy ośmielają się dalej protestować to może do nich zaczęliby strzelać nie mówię,że od razu z ostrej amunicji ale na początku z gumowych kul, a potem ostra amunicja.

Kiedy rząd PO obejmował władze były wielkie nadzieje,że przeprowadzi ustawy,żeby w naszym kraju żyło się lepiej, żył Prezydent Kaczyński i wtedy ja i pewnie inni ludzie popierający PO nie mieli świadomości,że to nie Lech Kaczyński był złym Prezydentem tylko,że to PO robiło teatrzyk,że coś chce zrobić, a tak naprawde robiło celowo to,żeby Prezydent Kaczyński vetował ustawy bo PO wiedziało,że ustawy są nie do przyjęcia z powodu haczyków jak gorsze naliczanie i gorsza waloryzacja rent i emerytur w przyszłości, jak to,że trzeba zabrać Stoczniowcom, Gurnikom i innym grupom uprzywilejowanym,żeby osoby niepełnosprawne miały nie wieszać rent - moim zdaniem to było stawianie w kłopotliwej sytuacji Prezydenta Kaczyńskiego.

Dlaczego PO nie dało tych ustaw oddzielnie jednej jako zabierającej przywileje grupom uprzywilejowanym, drugiej oddzielnej całkowicie o zniesieniu limitów dla osób niepełnosprawnych.

Dlaczego w końcu kiedy PO ma Prezydenta wywodzącego się z PO nie daje tych ustaw które zavetował Lech Kaczyński pod głosowanie,żeby je podpisał Prezydent Komorowski.

Dla mnie to wszystko jest dziwne i sprawia wrażenie jakby to było robione celowo.

Nie wiem jak wy ale ja w wyborach Parlamentarnych 2011 roku już nie zagłosuję na PO bo obiecali coś, obiecywali przez lata to o czym pisałem w pierwszym poście i po latach kiedy objęli władze nie dotrzymali obietnic, dlatego nie zagłosuję już na PO jeśli do końca obecnej kadencji nie spełni obietnic.

Nawet wstyd się przyznać ale w dniu kiedy robił się samolot Prezydencki z chyba jednak większością Polityków PiS na pokładzie to pomyślałem sobie "no, wreszcie będzie normalnie", a dziś rok po tragedi wiem,że to był efekt tego,że pewne telewizje promują partię PO,że PO stosuje takie zabiegi socjotechniczne,żeby ludzie tak myśleli bo minął rok i co się okazuje - kłótni w Sejmie jest troche mniej ale czy w naszym kraju jest "normalnie" - nie, nie jest, zarobki są jakie są, pracownicy zasuwają po 8 godzin w pracy, a czasami dłużej, wynagrodzenia nie są za wysokie, a ceny cukru podobno kupowanego przez firmy w Niemczech po 3,5 zł na nasze przywożonego do Polski sięgają nawet cen 6,50 zł - kiedyś pokazywali w tv taką cene, ja na szczęście w swojej miejscowości widziałem mniejsze ceny no ale skoro cukier sięga ceny 6,50 zł to już jest coś nie tak, skoro benzyna jest po 5 zł, a ma być po 5,29 zł wg niektórych stron netowych to też coś jest nie tak, to,że zarobki mamy "Polskie", a ceny "Europejskie" to z tym też coś jest nie tak, z tym,że UE upomina się,żeby minimalne wynagrodzenie wynosiły 60% średniej krajowej, a Polska z własnej inicjatywy nie wprowadza tych przepisów z tym też coś jest nie tak, więc czy można powiedzieć,że jest u nas w Polsce normalność ? wątpię w to - niestety.
  • 0

#9 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 12 kwiecień 2011 - 21:31

Więc podsumowując nie można teraz dopuścić do władzy ani pis ani po bo długo długo nic się nie zmieni w naszym pięknym kraju, swoją drogą można by niektóre posty wklejać na blogi posłów strony ugrupowań lub wysyłać w formie papierowej zadając pytania dlaczego tak się dzieje, niech nie myślą, że wszyscy są ciemni i można ich robić w bambuko
  • 0

#10 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 12 kwiecień 2011 - 21:36

krzyslbl, taka mała uwaga, pisząc Polacy, używaj wielkiej litery.

ciiekawy,
1. Czy naprawdę uważasz, że jakikolwiek polski rząd (niewazne, czy PO, PIS, SLD) strzelałby do emerytów z ostrej amunicji?
2. Rząd ma wpływ na wiele rzeczy, ale akurat na cenę benzyny nie. Poczytaj trochę potem pisz. W Rumunii benzyna kosztuje 5,25, na Słowacji 5,80, w Czechach 5,6, na Węgrzech 6,0 zł. W Polsce jak na razie 5 zł z groszami.
3. Podnoszenie minimalnego wynagrodzenia zwiększa bezrobocie - szeroko znane prawo makroekonomii. Jeżeli jesteś za zwiększaniem bezrobocia to gratuluję
4. Niemcy mają tańszy cukier bo tam się zakupy do marketów kontraktuje, za chwilę ceny się wyrównają. Winę za wzrost ceny cukru ponosi Unia, a nie nasz rząd

A jezeli chodzi o niespełnione obietnice wyborcze to można postawić znak równości PO=PIS=SLD=PSL. Niestety ja mam pamięć dobrą "i nikt mi nie wmówi, że czarne jest czarne" :)
  • 0

KNP


#11 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2011 - 22:58

Oli racja,pewnie przewracają się w grobach.Mi jest żal tych co żyją a nikt o nich nie pamięta.Trudno mnie nazwać patriotą bo nie zrobiłem nic dobrego ale kiedy widzę jakieś uroczystości i ludzi z opaską AK to czuję dumę i respekt do tych ludzi.Ludzie opozycji co jakiś czas dostają policzek od władz.Niskie emerytury i zapomnienie,Komorowski wybiera sobie Jaruzelskiego na doradcę,Boże co tu się dzieje?Typy o niejasnym życiorysie szczerzą zęby do kamery i chwalą się swoją antykomunistyczną przeszłością a olewają "kolegów" na głodowych emeryturach ale naprawdę zasłużonych dla kraju.Co sie stało ze stoczniami? A po co niepełnosprawni mają wychodzić na ulice?Kogo to wzruszy,kto to w ogóle zauważy?Co jakiś czas są jakieś strajki i protesty i nikogo to nie rusza.Strzelać też nie trzeba,wystarczy parę komentarzy w mediach o pazerności niepełnosprawnych,że przecież rząd robi wszystko żeby żyło się im lepiej. Rodys,co do cen cukru to sprawa dyskusyjna.Gdyby były Polskie cukrownie,rolnicy dostarczający buraki,wreszcie Polskie sklepy sprzedające ten cukier to rzeczywiście mógł by być tańszy i bezrobocie przy okazji maleje.Potrzebni są ludzie i koordynacja przemyślanych działań na wielu płaszczyznach.A tego wszystkiego Polsce brakuje,kraj rolniczy importuje żywność,kpina
  • 0

#12 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 13 kwiecień 2011 - 21:36

Więc podsumowując nie można teraz dopuścić do władzy ani pis ani po bo długo długo nic się nie zmieni w naszym pięknym kraju, swoją drogą można by niektóre posty wklejać na blogi posłów strony ugrupowań lub wysyłać w formie papierowej zadając pytania dlaczego tak się dzieje, niech nie myślą, że wszyscy są ciemni i można ich robić w bambuko


Tylko co by to dało,że wkleisz Posłom na blogi czy maile niektóre wypowiedzi skoro jak Janusz Palikot się wypowiadał o pracy Posła to mówił,że jak Poseł źle zagłosuje to musi zapłacić karę finansową parti, że Posłowie to są ludzie do głosowania tak jak chcą ich wodzowie, wodzowie parti.

Moim zdaniem jedyna nadzieja w ludziach,że będą wiedzieli jak głosować i,że nie dadzą się mamić obietnicami Polityków bez pokrycia, szczególnie takimi obietnicami które składali przez lata, a jak doszli do władzy to ich nie realizowali tych obietnic, które składali przez lata.

Ktoś powie, jest kryzys to PO nie może za bardzo obniżać podatków no ok ale ja powiem i normalni ludzie też jest kryzys i w kryzysie Prezydent RP Bronisław Komorowski nie musi podwyższać wszystkim byłym Prezydentom w tym może też Prezydentowi Jaruzelskiemu ich uposażeń o 2 000 zł miesięcznie.

krzyslbl, taka mała uwaga, pisząc Polacy, używaj wielkiej litery.

ciiekawy,
1. Czy naprawdę uważasz, że jakikolwiek polski rząd (niewazne, czy PO, PIS, SLD) strzelałby do emerytów z ostrej amunicji?
2. Rząd ma wpływ na wiele rzeczy, ale akurat na cenę benzyny nie. Poczytaj trochę potem pisz. W Rumunii benzyna kosztuje 5,25, na Słowacji 5,80, w Czechach 5,6, na Węgrzech 6,0 zł. W Polsce jak na razie 5 zł z groszami.
3. Podnoszenie minimalnego wynagrodzenia zwiększa bezrobocie - szeroko znane prawo makroekonomii. Jeżeli jesteś za zwiększaniem bezrobocia to gratuluję
4. Niemcy mają tańszy cukier bo tam się zakupy do marketów kontraktuje, za chwilę ceny się wyrównają. Winę za wzrost ceny cukru ponosi Unia, a nie nasz rząd

A jezeli chodzi o niespełnione obietnice wyborcze to można postawić znak równości PO=PIS=SLD=PSL. Niestety ja mam pamięć dobrą "i nikt mi nie wmówi, że czarne jest czarne" :)


1 - Rząd by nie strzelał, kazałby to zrobić Policji.
2 - Rząd ma wpływ na cene benzyny bo w cenie benzyny jest wliczona między innymi akcyza i chyba jeszcze jakieś inne podatki, skoro jest kryzys to Rząd mógłby obniżyć te podatki chociaż czasowo.
3 - Skoro podnoszenie minimalnego wynagrodzenia zwiększa bezrobocie to dlaczego tak zwane mądre głowy w UE rekomendują,żeby podwyższyć w krajach UE wynagrodzenie minimalne do 60% średniego wynagrodzenia krajowego ?
4 - Nie rozumiem - w Niemczech się kontraktuje, a w Polsce nie ? Dlaczego w takim razie w Polsce nie mogą zrobić tego samego,żeby ceny były niższe ?
  • 0

#13 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 13 kwiecień 2011 - 22:16

Ad. 1. Masz fantazję, to nie socjalizm
Ad. 2. W Polsce mamy prawie najtańsze paliwo w Unii, tylko bodajże w Estonii jest taniej, w kilkunastu państwach zapłacisz ponad 6 zł za litr benzyny. Więc pisanie o "drogim" paliwie w Polsce na skutek działań naszego rządu jest niepoważne
Ad. 3. A jak ma nie zwiększać? Teraz koszt pracownika z najniższą pensją dla przedsiębiorcy to ponad 1600 zł miesięcznie. Weź to podnieś np do 1800 zł to zobaczysz jak wydłużą się kolejki w Urzędach Pracy. To chyba logiczne? Poza tym kto Ci broni zarabiać 60% średniej krajowej? Rząd ma Ci to gwarantować, bo nie czujesz się na siłach dojść do takich pieniędzy własną pracą? Zabrać pracowitym i dać nierobom? Przecież to nie socjalizm
Ad. 4. Za chwilę w Niemczech cukier będzie kosztował tyle co w Polsce i zrozumiesz. Komisja Europejska reglamentuje produkcję prawie wszystkiego: cukru, mleka, zboża itp. Eurokołchozowy planista w Brukseli się pomylił kontraktując za mało buraków i tyle. Taki swiat
  • 0

KNP


#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2011 - 10:36

Rodys ale jak się ma ta cena paliwa w Polsce do ogólnego poziomu życia?Nie jestem ekonomistą ale skoro jest kryzys to trzeba obniżać koszty życia.Odciążać ludzi z kosztów żeby konsumpcja się rozruszała.Tu nie chodzi tylko o paliwo ale o wszystko.Co z tego że obciążą nas wielkimi podatkami?Zaczniemy więcej kupywać?To jest wychodzenie z kryzysu? Piszesz że paliwo w Polsce jest tanie,w jakim sensie jest tanie?Czy w porównaniu do naszych zarobków,podatków,kosztów pracy?Czy inni w Unii muszą w domowym budżecie aż tak liczyć się z kosztem dojazdu?Po dniu pracy w tym samym fachu ile litrów może kupić Polak a ile obywatel innego kraju?Ile trzeba wydać na żywność u nas a ile gdzie indziej?Ile trzeba godzin pracy żeby się wyżywić i opłacić rachunki?Porównajmy Polskę i inne kraje i przekonamy się czy u nas jest drogo czy tanio. Na Ukrainie też jest tanio tylko czy tych biednych Ukraińców stać na to żeby kupić sobie te "tanie" rzeczy?U nas też niby tanio ale czy dla nas jest tanio?
  • 0

#15 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 11:14

Tak wszyscy tutaj się wymądrzacie, jakie to wszystko proste i oczywiste, jednak nikt tu nie napisał, że w Polsce mamy wciąż jedną z najniższych wydajności w europie.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2011 - 13:58

Nie ma się co oszukiwać,jest jak jest.Prywatyzacja miała łatać dziurę budżetową a ten dług ciągle przyspiesza,teraz kolej na nas i wzrost podatków i cen,ale to też za mało.Przyszła kolej na służbę zdrowia a może też inne instytucje a co będzie później???Komu trzeba będzie zabrać?Za rok,dwa......Majątku już się wyzbyliśmy,teraz my płacimy z własnej kieszeni ale przecież tak nie będzie cały czas bo skąd ludzie wezmą te pieniądze.Rząd nic nie robi tylko sięga do naszych kieszeni i to coraz głębiej.Czy to jest polityka?A energetyka?Teraz trzeba będzie się w pas kłaniać i pokornie wykonywać polecenia Moskwy bo oni są znani z "zakręcania kurka gazu". A ostatnio koło mojego domu kręci się jakaś firma i mają szukać gazu łupkowego.Szukałem tej firmy na www ale wujek google o dziwo niewiele podpowiada.Dlaczego mądre głowy z Wiejskiej w ramach walki z kryzysem nie wynajmą firmy do szukania tylko rozdają koncesje.Obce kraje będą wydobywać w Polsce i nam sprzedawać albo eksportować na zachód?Toż to tak bywa za okupacji a nie w "suwerennym" kraju.
  • 0

#17 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 14 kwiecień 2011 - 16:44

Bo takie rzeczy to tylko w polsce wysprzedać wszystko i ściągać z zagranicy po dwukrotnie większych kwotach mamy dopiero koniec pierwszego kwartału zobaczycie co politycy wymyślą w kolejnych miesiącach aż strach pomyśleć, ja mam tylko cichą nadzieję, że będzie to co za granicą a mianowicie ludzie nie wytrzymają i wyjdą na ulice bo tak dalej być nie może ile to można grabić a od siebie nic nie dać u nas nie ma polityków u nas są ...
  • 0

#18 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 19:31

Ad. 1. Masz fantazję, to nie socjalizm
Ad. 2. W Polsce mamy prawie najtańsze paliwo w Unii, tylko bodajże w Estonii jest taniej, w kilkunastu państwach zapłacisz ponad 6 zł za litr benzyny. Więc pisanie o "drogim" paliwie w Polsce na skutek działań naszego rządu jest niepoważne
Ad. 3. A jak ma nie zwiększać? Teraz koszt pracownika z najniższą pensją dla przedsiębiorcy to ponad 1600 zł miesięcznie. Weź to podnieś np do 1800 zł to zobaczysz jak wydłużą się kolejki w Urzędach Pracy. To chyba logiczne? Poza tym kto Ci broni zarabiać 60% średniej krajowej? Rząd ma Ci to gwarantować, bo nie czujesz się na siłach dojść do takich pieniędzy własną pracą? Zabrać pracowitym i dać nierobom? Przecież to nie socjalizm
Ad. 4. Za chwilę w Niemczech cukier będzie kosztował tyle co w Polsce i zrozumiesz. Komisja Europejska reglamentuje produkcję prawie wszystkiego: cukru, mleka, zboża itp. Eurokołchozowy planista w Brukseli się pomylił kontraktując za mało buraków i tyle. Taki swiat


1 - To nie fantazja, jak ludzie by się nie rozeszli na wezwanie Policji to ta miałaby prawo użyć broni.

2 - W Polsce mamy najtańszą benzyne w UE ale chyba zapominasz,że zarobki mamy Polskie.

3 - Tu nie chodzi o to,że jak gdzieś pracujesz to nie osiągniesz takiej płacy tylko jak zmieniasz prace na inną to musisz zaczynać wszystko od początku i od najniższej płacy. Jest wiele firm, które stać na płacenie pracownikom więcej tylko nie płacą więcej bo nie muszą.

Nie ma się co oszukiwać,jest jak jest.Prywatyzacja miała łatać dziurę budżetową a ten dług ciągle przyspiesza,teraz kolej na nas i wzrost podatków i cen,ale to też za mało.Przyszła kolej na służbę zdrowia a może też inne instytucje a co będzie później???Komu trzeba będzie zabrać?Za rok,dwa......Majątku już się wyzbyliśmy,teraz my płacimy z własnej kieszeni ale przecież tak nie będzie cały czas bo skąd ludzie wezmą te pieniądze.Rząd nic nie robi tylko sięga do naszych kieszeni i to coraz głębiej.Czy to jest polityka?A energetyka?Teraz trzeba będzie się w pas kłaniać i pokornie wykonywać polecenia Moskwy bo oni są znani z "zakręcania kurka gazu". A ostatnio koło mojego domu kręci się jakaś firma i mają szukać gazu łupkowego.Szukałem tej firmy na www ale wujek google o dziwo niewiele podpowiada.Dlaczego mądre głowy z Wiejskiej w ramach walki z kryzysem nie wynajmą firmy do szukania tylko rozdają koncesje.Obce kraje będą wydobywać w Polsce i nam sprzedawać albo eksportować na zachód?Toż to tak bywa za okupacji a nie w "suwerennym" kraju.


Ekonomiści wypowiadają się,że,żeby załatać dziurę budżetową nie wystarczy prywatyzować bo zyski z prywatyzacji w stosunku do dziury budżetowej są tak małe,że te zyski z prywatyzacji to kropla w morzu i znowu za jakiś czas trzeba oszczędzać na czymś innym, tylko co będzie jak już nie bedzie czego prywatyzować - z czego wtedy rządy będą miały kase jak już nie będzie kasy z prywatyzacji ?
Chyba,że jeszcze jakiś rząd będzie prywatyzował instytucje Państwowe jak Szpitale, Policje, Prokuratury, Sądy, Straż Miejską bo skoro wyprzeda inne firmy to tylko to zostanie jeszcze do prywatyzacji.

Bo takie rzeczy to tylko w polsce wysprzedać wszystko i ściągać z zagranicy po dwukrotnie większych kwotach mamy dopiero koniec pierwszego kwartału zobaczycie co politycy wymyślą w kolejnych miesiącach aż strach pomyśleć, ja mam tylko cichą nadzieję, że będzie to co za granicą a mianowicie ludzie nie wytrzymają i wyjdą na ulice bo tak dalej być nie może ile to można grabić a od siebie nic nie dać u nas nie ma polityków u nas są ...


Też myślę,że ludzie wyjdą na ulice.
  • 0

#19 DawidW

DawidW

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 19:57

PO to oszuści oszukali Naród wyprowadzają pieniądze poza granicę 5lat temu PIS chciał zawrzeć koalicję z PO ale nadęty Tusk niepozwolił,bo przegrał wybory na Prezydenta i od tego czasu się zaczeło walka z PiS i Kaczyńskimi on nienawidzi Polski i siebie Pozdrawim musicie myśleć iak nas robią wbambuko te oszołomy z PO
  • 0

#20 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 14 kwiecień 2011 - 20:08

[...] Piszesz że paliwo w Polsce jest tanie,w jakim sensie jest tanie?Czy w porównaniu do naszych zarobków,podatków,kosztów pracy?Czy inni w Unii muszą w domowym budżecie aż tak liczyć się z kosztem dojazdu?Po dniu pracy w tym samym fachu ile litrów może kupić Polak a ile obywatel innego kraju?Ile trzeba wydać na żywność u nas a ile gdzie indziej?Ile trzeba godzin pracy żeby się wyżywić i opłacić rachunki?Porównajmy Polskę i inne kraje i przekonamy się czy u nas jest drogo czy tanio. [...]


1. Nie piszę, że paliwo jest tanie, piszę, że jest prawie najtańsze w Unii. W 2008 roku płaciłem za litr benzyny 3,80, teraz płacę 5,15. Wypalam 80-100 litrów miesięcznie, więc raczej nie napisałbym, że jest tanie, bo płacę za to z własnej kasy i czuję ten skok cenowy. Jak mam okazję to tankuję ruski olej napędowy po 3,5 zł/l.
Byłem ostatnio w Norwegii i widziałem benzynę za 7 zł, więc naszą cenę uznaję za normalną

2. Co do porównania jakości życia i siły nabywczej. Byłeś kiedyś w Rumunii (paliwo droższe niż u nas, wódka też). A czy rozmawiałeś o jego sile nabywczej ze zwykłym Słowakiem? (Wiem, Słowacja jest o jakieś 10% bogatsza od Polski - ale ceny są u nich zabójcze i pensje polskie). Od razu dodam: ja byłem i rozmawiałem :)

Prywatyzacja miała łatać dziurę budżetową a ten dług ciągle przyspiesza,teraz kolej na nas i wzrost podatków i cen,ale to też za mało.Przyszła kolej na służbę zdrowia a może też inne instytucje a co będzie później???Komu trzeba będzie zabrać?Za rok,dwa......

Wpływy z prywatyzacji miały isc przede wszystkim na reformę emerytalną. Nie poszły bo wszystkie ekipy rządzące to populiści. Komuniści zostawili nas z masą emerytów, których emerytury trzeba finansować z budżetu. Reforma emerytalna miała to zmienic.

Prywatyzacji bym się nie bał. To co prywatne przynosi zyski i płaci podatki. To co państwowe - przynosi straty i trzeba do tego dokładać. Np. mnie nie stać na prywatną służbę zdrowia, bo państwo zabiera mi rocznie 4-5 tys zł na NFZ, moje pieniądze idą na niekompetentnych, opryskliwych państwowych konowałów zamiast na kompetentnych i uprzejmych lekarzy prywatnych. Cała służba zdrowia powinna być prywatna. W zasadzie to wszystko oprócz służb mundurowych oraz kadry urzędniczej powinno być prywatne.

[...] Piszesz że paliwo w Polsce jest tanie,w jakim sensie jest tanie?Czy w porównaniu do naszych zarobków,podatków,kosztów pracy?Czy inni w Unii muszą w domowym budżecie aż tak liczyć się z kosztem dojazdu?Po dniu pracy w tym samym fachu ile litrów może kupić Polak a ile obywatel innego kraju?Ile trzeba wydać na żywność u nas a ile gdzie indziej?Ile trzeba godzin pracy żeby się wyżywić i opłacić rachunki?Porównajmy Polskę i inne kraje i przekonamy się czy u nas jest drogo czy tanio. [...]


1. Nie piszę, że paliwo jest tanie, piszę, że jest prawie najtańsze w Unii. W 2008 roku płaciłem za litr benzyny 3,80, teraz płacę 5,15. Wypalam 80-100 litrów miesięcznie, więc raczej nie napisałbym, że jest tanie, bo płacę za to z własnej kasy i czuję ten skok cenowy. Jak mam okazję to tankuję ruski olej napędowy po 3,5 zł/l.
Byłem ostatnio w Norwegii i widziałem benzynę za 7 zł, więc naszą cenę uznaję za normalną

2. Co do porównania jakości życia i siły nabywczej. Byłeś kiedyś w Rumunii (paliwo droższe niż u nas, wódka też). A czy rozmawiałeś o jego sile nabywczej ze zwykłym Słowakiem? (Wiem, Słowacja jest o jakieś 10% bogatsza od Polski - ale ceny są u nich zabójcze i pensje polskie). Od razu dodam: ja byłem i rozmawiałem :)

1 - To nie fantazja, jak ludzie by się nie rozeszli na wezwanie Policji to ta miałaby prawo użyć broni.

2 - W Polsce mamy najtańszą benzyne w UE ale chyba zapominasz,że zarobki mamy Polskie.

3 - Tu nie chodzi o to,że jak gdzieś pracujesz to nie osiągniesz takiej płacy tylko jak zmieniasz prace na inną to musisz zaczynać wszystko od początku i od najniższej płacy. Jest wiele firm, które stać na płacenie pracownikom więcej tylko nie płacą więcej bo nie muszą.

1. Znasz taki przypadek z ostatniego 20 lecia?
2. Zależy do kogo chcesz się porównać (Niemcy czy Białoruś? - wszystko zależy od odniesienia)
3. Ok. wychodzisz ze szkoły i zaczynasz karierę, pracujesz za najniższą krajową na początku. No ale później chyba awansujesz zawodowo i nie zaczynasz ciągle od najniższej krajowej. Inaczej sobie nie wyobrażam. A jeżeli ktoś jest gamoniem, nie podwyższa swoich kwalifikacji, ma wstręt do uczenia się nowych rzeczy, nie interesuje go własna produktywność - to sorry w ogóle mi go nie szkoda...

A co rządu PO, to ma minusa, za:
- demontaż reformy emerytalnej,
- brak okręgów jednomandatowych
- rozrost kadry urzędniczej
  • 0

KNP



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych