Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Radio-wszystko co z nim związane.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 02 kwiecień 2011 - 15:18

Wczoraj był koncert 49-lecia Trójki i to mnie popchnęło (bo nie powiem zainspirowało,to jakoś górnolotnie zabrzmi) do rozpoczęcia "ciepłej rozmowy" o radiu. Radio mi się właśnie tak kojarzy-ciepło,z ciepłymi głosami,magiczną poświatą wieży nocą...
Słucham mniej niż kiedyś, więc może to nie jest tak do końca moja pasja.Radio to właściwie całe moje życie,jak byłam dzieckiem słuchałam RMFu wtedy jeszcze nie było komercyjne,nadawało tylko z Krakowa i miało klimat,pracowali tam m.in.Wrona,Metz,Drzyzga,Rymanowski.Kto pamięta "JW23" z Wroną i Jendrychem?:hehe: naprawdę pamiętam ten śmiech pod kołdrą i marudzenie siostry że ona już chce spać :) potem przyszła koncesja na cały kraj a razem z nią komercja nie do strawienia. Z resztą tak jest do dziś że jak jest dobre radio to trzeba go szukać wytężając słuch bo przeważnie ma słaby zasięg.(tak było z radiem Bis teraz Euro albo Czwórka teraz sie to nazywa ale o tym parę linijek niżej napisze :blush: )Dobrze ze jest internet i radia online.Po RMF-ie powstała Zet-ka-prywatne informacyjne radio,nowe głosy nowi ludzie-znowu mnie wciągnęło.(z Zetki pochodzi Jarosław Kuźniar,Justyna Pochanke,Szymon Majewski).
Był taki czas w moim życiu że przestałam słuchać ale wróciłam do radia i wtedy w dzień było "Za a nawet przeciw"Trojki a w nocy "Zostaw wiadomość" wspomnianego radia Bis/Euro przez ten program gdzieś tam mam w sobie "pieprzyk psychologii" taki ślad już na zawsze na mnie,pamiętam te nieprzespane noce...
Radio ma w sobie tyle czegoś fajnego.Od muzyki po głosy, audycje,radio się pamięta (choć by Janusz Kosa Kosiński).Wczoraj Marek Niedzwiecki ustanowił nieoficjalnie 1szy kwietnia dniem radia. Jesteście za? Bo ja tak.Radio działa mi na zmysły lubię sie zasłuchać.
Na razie tyle ode mnie, a co Wy myślicie o radiu,jakie macie skojarzenia?
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#2 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 02 kwiecień 2011 - 20:37

Ciekawy temat,zawsze usypiam przy radiu i jak się kładę zmieniam stacje aż znajdę coś odpowiedniego.Pamiętam Bis i te noce,bo właściwie tylko w nocy było coś ciekawego. Trójka ogólnie się trzyma bo mało jest cenzury i dopuszczają do głosu różnych ludzi.Ale muzykę ma tak różnorodną,tyle tego jest że trudno popaść na coś w swoim guście.Dziś po 22 będzie pewnie strefa rock and rolla wolna od angola to nawet do łazienki biorę radio. Najbardziej cenię rozgłośnie regionalne,Radio VIA i Radio Rzeszów.Choć mieszkam w innym województwie to jednak jakoś dociera sygnał.Dobra muzyka,wiadomości,może brakuje poruszania głębokich tematów ale wiadomo że nie ma takiej stacji zaspokajającej wszystkie oczekiwania słuchacza.Dobrze że mamy z czego wybierać bo rzeczywiście radio ma "to coś" czego nie ma żadne inne medium. Komercja zżera to co dobre ale jeszcze nie jest tak źle.Każdy może znaleść coś dla siebie,szeroki wachlarz od Radia Maryja i publicystów prawicowych i katolickich po stacje typu Zet i popisy Moniki Olejnik i Janusza Palikota i przeróżnych ludzi o przeróżnych poglądach.Z muzyką podobnie,też każdy coś znajdzie,no i w ogóle różne audycje tematyczne.Dobrze że jest radio,umila czas,może nie czuję tej magii co poprzedniczka ale nie wyobrażam sobie życia bez radia
  • 0

#3 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 03 kwiecień 2011 - 09:57

Moje wspomnienia o radiu to koniec lat 50. Radio "Preludium" - "Rozgłośnia harcerska", "Radio Wolna Europa". Później przez długie lata "Trójka". Z "Trójką" zerwałem przez Marka Niedźwieckiego, który gdy nastawała era poczty internetowej, tak się tym zachłysnął, że 555 razy w ciągu dnia podawał adres e-mailowy - już nie mogłem tego słuchać. Dzień radia 1 kwietnia - prawie w prima aprilis
Dziś mam wygodę z radiem o tyle, że jest na pilota - gra, bo gra, bynajmniej dlatego, że jest w nim coś ciekawego. RMF FM, Radio ZET, czy Radio ECHO rżną od rana do wieczora te same kawałki dzień w dzień...
Jest inaczej.
  • 0

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 03 kwiecień 2011 - 20:35

W tym roku minęło 85 lat jak niewielkie pudełko z kryształkiem i podłączoną anteną oraz słuchawkami przemówiło w naszych domach. Wiek naprawdę godny i życzę kolejnych lat istnienia. Teraz z łezka w oku wspomina się audycje słuchane na poczciwych Pionierach, Promykach, Tatrach czy Eltrach, Radmorach, Diorach, Kasprzakach... Powoli zbliża sie moment przejścia na transmisję cyfrową, co będzie wiązało się z modernizacją sprzętu. Z kolei coraz więcej radiostacji przenosi swoje audycje do internetu często tworząc tzw. kanały tematyczne poświęcone jednemu gatunkowi muzycznemu. czy to się przyjmie? czas pokaże. Choć słusznie

RMF FM, Radio ZET, czy Radio ECHO rżną od rana do wieczora te same kawałki dzień w dzień... Jest inaczej.


Gdzieś obiła mi się o uszy informacja, że w ciągu doby chodzi ok. 450 utworów w radiostacjach i tak naprawdę tylko jingel z nazwą stacji mówi jakiej stacji aktualnie słuchamy. Od lat 90-tych komercja zawitała także i tu - poszczególne rozgłośnie zaczęły walczyć o reklamodawcę w podtekście o słuchacza. Ramówki zmieniały się niczym rękawiczki, poszczególne stacje szukały swojej recepty na sukces - z różnym skutkiem...
Przez ten czas, przez radio przewinęło się wiele postaci - tych znanych z głosu na antenie jak i bezimiennych - tych z drugiej strony radiowej szyby - pracujący za konsoletą czy w pokojach redakcyjnych. Faktem też jest, że wiele telewizyjnych osobowości i dziennikarzy zaczynało właśnie od radia. Do wyżej wymienionych dorzuciłbym jeszcze m.in. Tomka Sianeckiego, Grzegorza Miecugowa, Monikę Olejnik (TVN 24) Michała Olszańskiego (Express Reporterów TVP 2) - to akurat dziennikarze mający swoje korzenie w Trójce i jak i Tadeusza Sznuka, Zygmunta Hajzera, Marię Szabłowską, Romana Czejarka wywodzących się z radiowej Jedynki. I podejrzewam, że długo by wymieniać...
Od wielu lat słucham różnych stacji radiowych, najczęściej Jedynki, choć i zdarza mi się słuchać innych stacji. Doskonale pamiętam czasy lat 80-tych, kiedy z szumów i gwizdów zagłuszarek wyławiało się Radio Wolna Europa, a Ci starsi użytkownicy forum zapewne będą pamiętali czasy Radia Luxemburg i przebojów zza żelaznej kurtyny... Były klimatyczne audycje Tomka Beksińskiego, wspomnianego Janusza Kosińskiego, Korneliusza Pacudy, Sławka Wierzcholskiego, Wojciecha Manna czy Piotra Kaczkowskiego. Niezapomniane komentarze z imprez sportowych, przezabawne perypetie pewnej rodzinki z dziadkiem Jackiem:D, fajne słuchowiska, ciekawostki naukowe, poruszające reportaże czy koncerty w radiowych studiach... Ale jeśli chodzi o program, to uważam, że najciekawsze audycje zaczynają się i tak po północy... :-/
  • 0

#5 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2011 - 00:38

Jako nastolatka sluchalam przed zasnieciem zagranicznych stacji radiowych (chociaz nic z nich nie rozumialam) to jednak te cieple glosy wprowadzaly mnie w jakis cudowny swiat marzen. Wyobrazalam sobie jak wygladaja ci, ktorych wlasnie slucham, jaki jest ich swiat...;)
Pamietam tez wakacyjne noce, kiedy z kolezankami nagrywalysmy z radia na "kaseciak" ulubione piosenki.
Obecnie lubie sluchac wtorkowych rozmow niedokonczonych w Radio Maryja, ktore poswiecone sa tematom rodzinnym.
  • 0

#6 fafarafa

fafarafa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 27 październik 2011 - 11:17

u nas radio "gra" od rana do wieczora, wolę je niż telewizję
słucham różnych stacji w zależności od .... no właśnie wielu czynników
  • 0

#7 Tapczan

Tapczan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 15:02

dla mnie istnieje tylko trójka na niej się wychowałam i z nią ewoluowałam, kocham prawie tak samo jak Mana :)
  • 0

#8 kasialub

kasialub

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 14:41

Dla mnie także najważniejszym radiem jest Trójka, a audycje Top Wszechczasów oraz Polski top wszechczasów są jak święto. Reklam nie jest znowu aż tak dużo, jednak na programie Drugim nie ma ich wcale. Dwójkę cenię za świetne audycje - Rozmowy improwizowane, 4 Struny świata. Miło jest czasem posłuchać audycji która jest opiniotwórcza a nie ślepo podąża łatwym kursem - jak stacje komercyjne. Z kolei na falach Polskiego Radia Lublin można posłuchać świetnej listy utworów instrumentalnych.
  • 0

#9 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 16 kwiecień 2012 - 16:30

Moje wspomnienia o radiu to koniec lat 50. Radio "Preludium" - "Rozgłośnia harcerska", "Radio Wolna Europa". Później przez długie lata "Trójka". Z "Trójką"
Jest inaczej.


Panu Markowi z podawaniem adresu e mail trochę przeszło. :) Od wczesnej młodości słucham Trójki głównie po południowego Zapraszamy do Trójki.
Często Listy przebojów. a jeszcze częściej Sjesty i Markomanii

edycja : poprawka literówki
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#10 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2012 - 18:08

kasialub też lubię Radio Lublin. Ciekawe rzeczy mówią,fajne reportaże. Tylko nie ma już chyba tej audycji dla niepełnosprawnych,szkoda.
  • 0

#11 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 31 lipiec 2019 - 19:43

Hej postanowiłem tu wpaść po latach . Temat radia od lat jest ze mną , A radio internetowe prowadzę do teraz. 


  • 1

#12 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 17 maj 2023 - 18:46

Pomimo że od lat prowadzę swoje audycje w radiu internetowym ostatnio lubię słuchać radia w kuchni.
  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych