Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dobry ortopeda w Krakowie??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 karawka

karawka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 marzec 2011 - 12:43

Poszukuję godnego zaufania ortopedy w Krakowie lub okolicach. Moja mama ma poważne zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn dolnych i zaczyna mieć coraz większe problemy z poruszaniem... Szukamy lekarza, który powalczy o to żeby utrzymać ją w pionie jak najdłużej...

 

W internecie znalazłam tego doktora: lek. med. Rafał Więcek

Czy ktoś może mi coś o nim więcej powiedzieć?!


  • 0

#2 perelka007

perelka007

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 21:52

polecam Dr Waldemara Gołdę
Przyjmuje w Krakowskim Centrum Rehabilitacyjnym (ul. Modrzewiowa) na NFZ
lub prywatnie w Medicina na ul. Barskiej


Poszukuję godnego zaufania ortopedy w Krakowie lub okolicach. Moja mama ma poważne zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn dolnych i zaczyna mieć coraz większe problemy z poruszaniem... Szukamy lekarza, który powalczy o to żeby utrzymać ją w pionie jak najdłużej...

W internecie znalazłam tego doktora: lek. med. Rafał Więcek

Czy ktoś może mi coś o nim więcej powiedzieć?!

  • 0
Człowiek bardzo się uskarża przy każdym bólu. A tak rzadko się cieszy, gdy go nie czuje. /G.C.Lichtenberg/

#3 karawka

karawka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 marzec 2011 - 15:16

A czemu akurat on? Leczył cię na jakieś konkretne schorzenie? Ja zapisałam do dr Więcka... Mama zapisała się do dr Więcka. Zobaczymy czy zostaniemy u niego czy będziemy szukać dalej :)
  • 0

#4 perelka007

perelka007

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 12 marzec 2011 - 23:32

Owszem, leczy mnie. Gdyby tak nie było, to zapewne bym go nie polecała.
Z doświadczenia wiem, ze jest świetnym lekarzem, dlatego polecam.
  • 0
Człowiek bardzo się uskarża przy każdym bólu. A tak rzadko się cieszy, gdy go nie czuje. /G.C.Lichtenberg/

#5 karawka

karawka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 15:04

Dziękuję perelka, być może skorzystam, jeśli mój wybór okaże się klapą! :D Ale na razie z rozmowy telefonicznej z tym doktorem wnioskuję że to całkiem miły pan... :-)
  • 0

#6 perelka007

perelka007

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 26 marzec 2011 - 00:19

Proponuję nie oceniać lekarza poprzez rozmowę telefoniczna i po tym czy jest miły.
Lekarz ma być przede wszystkim skuteczny, a nie miły.
Osobą, którą polecam, nie należy do "przymilastych Misiów", doktor Gołda jest rzeczowy i konkretny, ale przede wszystkim mogę powiedzieć, że jest magikiem na stole operacyjnym.
A najlepiej będzie jak sprawdzisz i ocenisz sama... nic na siłę.
Ja polecam tego, bo mi pomógł, a Ty możesz trafić, na takiego, który będzie dla Ciebie geniuszem.... czego Ci z całego serca życzę.
  • 0
Człowiek bardzo się uskarża przy każdym bólu. A tak rzadko się cieszy, gdy go nie czuje. /G.C.Lichtenberg/

#7 aneta_m

aneta_m

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 20 maj 2011 - 10:23

Dziękuję perelka, być może skorzystam, jeśli mój wybór okaże się klapą! :D Ale na razie z rozmowy telefonicznej z tym doktorem wnioskuję że to całkiem miły pan... :-)


Możesz powiedziec coś o tym lekarzu? Jak wrażenia, czy faktycznie jest dobrym ortopedą? Będę wdzięczna za opinie.
  • 0

#8 karystian

karystian

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 25 maj 2011 - 09:39

Byłem u tego lekarza i to całkiem niedawno. Jestem zadowolony, to normalny człowiek, który traktuje swoich pacjentów z szacunkiem.
  • 0

#9 aneta_m

aneta_m

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 28 maj 2011 - 14:30

A z jaką dolegliwością byłeś? Może jakieś konkrety na ten temat? Bo ogólnie za dużo to mi to nie mówi, co napisałeś
  • 0

#10 karystian

karystian

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 30 maj 2011 - 17:39

Tłumaczy na spokojnie i rzeczowo co Ci dolega, w jaki sposób będzie to leczył. Jak jest potrzeba to dostajesz skierowanie do rehabilitanta, którego ma nawet w swoim ośrodku. Także nie biegasz po mieście, szukając kogoś kto łaskawie Cię przyjmie. Szkoda tylko, że nie przyjmuje na NFZ, bo wiadomo pieniądze zawsze są potrzebne a tutaj jednak trzeba zapłacić.
  • 0

#11 aneta_m

aneta_m

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 09:48

Chciałam tylko powiedzieć, że poszłam do Więcka, żeby była jakaś opinia z autopsji. Doktor bardzo sympatyczny i konkretny. Nie roztkliwia się nad pytaniami, tylko potrzebuje konkretnych informacji. Oczywiście robi badania - co dla mnie najważniejsze.
  • 0

#12 karystian

karystian

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 10:28

Witajcie serdecznie po raz kolejny:). Zanim pójdę do lekarza chciałem się zapytać czy ktoś ma jakiś dobry sposób na kujący ból w kręgosłupie, jest bardzo uciążliwy podczas siedzenia, można z tym jakoś walczyć?
  • 0

#13 aneta_m

aneta_m

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 07 październik 2011 - 10:48

Cudownego środka to raczej nie ma. Mogę tylko powiedzieć, że jak kładziesz się to włóż np. zwinięty ręcznik pod plecy, tak żeby krzywizna była większa.
  • 0

#14 nasturcja

nasturcja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 październik 2011 - 11:30

Najlepiej to chyba od razu iść do lekarza, z kręgosłupem nie ma żartów. Co do dr Gołdy to nie mam zdania żadnego, ani nie słyszałam o nim opinii żadnych (co nie znaczy, że jest zły oczywiście), za to mogę polecić dra Więcka, który zresztą już się tu pojawił. Sama u niego byłam i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zna się na rehabilitacji, ja byłam u niego właśnie przez kręgosłup.
  • 0

#15 aneta_m

aneta_m

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 27 październik 2011 - 11:33

jasne, że do lekarza z kręgosłupem. To nawet nie ma o czym dyskutować.
  • 0

#16 karystian

karystian

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 14 listopad 2011 - 15:48

no to widzę, że nie otrzymałem odpowiedzi, no ale i tak byłem u lekarza także to nie dramat.
  • 0

#17 Memento

Memento

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 listopad 2011 - 11:22

uważam, że jednym z najlepszych ortopedów w Krakowie jest dr Więcek , przede wszystkim specjalizuje się w leczeniu bólu specjalną terapią uderzeniową , dzięki czemu ból przestaje być tak uciążliwy , poza tym Pan dr jest bardzo serdecznym człowiekiem , przyjmuje w Nowej Hucie i na Prądniku Białym
  • 0

#18 nasturcja

nasturcja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 listopad 2011 - 11:37

no ja wlaśnie byłam na tej terapii falą uderzeniową u Więcka i to naprawdę działa a na dodatek zabieg nie boli, chociaż to chyba zależy od indywidualnych predyspozycji. ogólnie mogę polecić sam ten zabieg jak ktoś ma bóle mięśni czy naciągnięte ścięgna bo zabieg bardzo pomaga (przynajmniej mi pomógł). ja robiłam to u tego Więcka i tam mogę polecić, ale pewnie są jeszcze jakieś inne miejsca, gdzie można to zrobić.
  • 0

#19 karystian

karystian

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 22 grudzień 2011 - 11:35

A co to jest ta terapia falą uderzeniową? Na jakie schorzenia to się stosuje?
  • 0

#20 nasturcja

nasturcja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 czerwiec 2012 - 10:44

ze strony praktyka.org:
"Terapia falami uderzeniowymi (SWT) jest jedna z najskuteczniejszych terapii przeciwbólowych układu mięśniowo-szkieletowego.
Metoda ta polega na wyzwalaniu fal o wysokiej energii w środowisku wodnym, które przez reflektor w kształcie elipsoidy skupiane są wewnątrz organizmu we wtórnym ognisku.. Aplikacja fal następuje z częstotliwością 1-8 Hz. Przedmiotowa terapia w wielu przypadkach jest alternatywą operacji chirurgicznej. Metoda wykazuje 70-80 proc. skuteczności u pacjentów, którzy wcześniej leczeni byli (bezskutecznie) metodami zachowawczymi. W większości przypadków na wynik zabiegu nie trzeba długo czekać, szczególnie przy świeżych zespołach bólowych.
Istotną zaletą jest minimalna inwazyjność i bezpieczeństwo tej metody. Zabieg jest w niewielkim stopniu bolesny, ale nie wymaga znieczulenia."
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych