Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

wybór telefonu komórkowego i operatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#61 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 18:33

Od dziś zaczynam swój "romans" z Play(po 12-stu! latach w Orange). Dzwonię obecnie bardzo mało, więc zdecydowałam się na opcję doładowania za 5 zł na rok ważności konta. Zobaczymy na jak długo ta kwota mi wystarczy.

Co do telefonu to kupiłam Nokię 201 z klawiaturą qwerty, gdyż uwielbiam tego typu telefony.


  • 0

#62 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 12:32

Jestem zainteresowana modelem telefonu  Nokia Asha 205. Zamówiłam taki tel. przez internet. Niestety, przysłano mi wersje dualsim, zamiast zwykłej.
Modele te różnią się min. żywotnością baterii. Niezbyt miła pani z obsługi sklepu twierdziła, iż jeśli będę używać tylko 1 karty, to żywotność baterii będzie ok. 880 h(w dual sim ok. 660), czy istotnie taka różnica jest możliwa, czy pani po prostu chciała wcisnąć towar?

 Ja słyszałem o oszustwach że na przykład jest jakiś telefon i jedna literka w nazwie robi wielką różnicę, słaby aparat i mało funkcji, choć obudowa jak w wypasionym. Trzeba przed zakupem dokładnie sprawdzać parametry i nazwę i rozróżniać dual sim od zwykłego. Trudno winić za to sprzedającego jeśli wyśle to co chcemy, to klienci powinni uważać i wiedzieć co kupują

 Ostatnio zwiedziłem wszystkie sieci bo zastanawiałem się nad umową i oglądałem różne telefony,. Bywały ładne, qwerty ale słaby aparat i mało funkcji.I nie ma mowy o wi fi, czy kablu usb w zestawie.


Użytkownik Jankiel edytował ten post 28 sierpień 2013 - 12:37

  • 0

#63 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2013 - 18:53

Jestem zainteresowana modelem telefonu Nokia Asha 205. Zamówiłam taki tel. przez internet. Niestety, przysłano mi wersje dualsim, zamiast zwykłej. Modele te różnią się min. żywotnością baterii. Niezbyt miła pani z obsługi sklepu twierdziła, iż jeśli będę używać tylko 1 karty, to żywotność baterii będzie ok. 880 h(w dual sim ok. 660), czy istotnie taka różnica jest możliwa, czy pani po prostu chciała wcisnąć towar?


Na logikę babeczka może mieć racje... Raz, że dual sim musi zasilić dwie karty zamiast jednej, po drugie, w telefon musi zapewnić łączność dla dwóch operatorów a nie jednego, co wymaga też większej aktywności telefonu.
 

Ja słyszałem o oszustwach że na przykład jest jakiś telefon i jedna literka w nazwie robi wielką różnicę, słaby aparat i mało funkcji, choć obudowa jak w wypasionym. Trzeba przed zakupem dokładnie sprawdzać parametry i nazwę i rozróżniać dual sim od zwykłego. Trudno winić za to sprzedającego jeśli wyśle to co chcemy, to klienci powinni uważać i wiedzieć co kupują.


Podróbek jest całe mnóstwo i trzeba na to uważać... Odróżnienie legalnej rzeczy od podróbki na pierwszy rzut oka jest dość trudne. Uważać też trzeba z dokładnymi symbolami danego urządzenia. Określa właśnie wyposażenie danego sprzętu, rynek danego kraju na jaki dane urządzenie jest produkowane, itp. To, że są takie możliwości, przeróżnych konfiguracji urządzeń, winna temu jest tzw. unifikacja produkcji i takie projektowanie urządzeń, aby dodawanie "bajerów" było jak najmniejszym kosztem, czyli wspólne elementy z wieloma innymi modelami, np. obudowa, akumulator, płytki drukowane, wyświetlacz i w zależności od modelu albo jest na płytce drukowanej albo nie ma...
 

Ostatnio zwiedziłem wszystkie sieci, bo zastanawiałem się nad umową i oglądałem różne telefony. Bywały ładne, qwerty, ale słaby aparat i mało funkcji. I nie ma mowy o wi-fi, czy kablu usb w zestawie.


Im dłuższa umowa i im wyższy abonament, tym większy wybór telefonów za mniejsze pieniądze. Nie wszystkie telefony mają takie bajery;)
  • 0

#64 mag1cman

mag1cman

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisano 30 sierpień 2013 - 13:22

Polecam Play, przeniosłem numer z plusa z którym miałem niezłe jazdy i teraz mam z rozmowami i smsami jak w raju, bardzo dużo piszę smsów i zawsze mieszczę się w abonamencie. Niektórzy narzekają na zasięg w Play, faktem jest że Play ma malutko nadajników ale świetnie sobie radzą z korzystaniem z nadajników konkurencji. Ja w każdym razie nie narzekam. Polecam szczerze


  • 0

#65 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 22 październik 2013 - 20:48

Poszukuję telefonu z klawiaturą QWERTY w cenie do 400 zł. Może być też klasyczny bez QWERTY. Chodzi o to, by nie był dotykowy.
Ważne jest by był w miarę elegancki i miał dobrą baterię.
Z góry dziękuję za rady


  • 0

#66 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2013 - 21:59

Poszukuję telefonu z klawiaturą QWERTY w cenie do 400 zł.

 

Mówisz i masz:) Zobacz, który będzie Ci odpowiadał...


Użytkownik kuba edytował ten post 22 październik 2013 - 22:01

  • 1

#67 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 23 październik 2013 - 08:40

Mówisz i masz:) Zobacz, który będzie Ci odpowiadał...

 

Dzięki serdeczne :)


  • 0

#68 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 23 październik 2013 - 14:13

Nowa Nokia E72 http://allegro.pl/no...3652162257.html

Lub używana http://allegro.pl/id...3606744382.html

Bateria w tym telefonie jest rewelacyjna, trzyma bardzo długo i jeśli nie siedzi się na internecie to pod sms i rozmowy nadaje się idealnie.

Sam mam w domu ten model, i przy 4 letniej baterii nadal bardzo dobrze trzyma na rozmowach, ale ciutke mniej niż z nową baterią.

Latarka w tym telefonie jest naprawdę bardzo mocna, sam telefon jest awaryjny, mi 3 razy lądował na serwisie, ale naprawiali mi zawsze go w ramach gwarancji więc nie płaciłem nigdy za naprawę.

Poza tym jest wytrzymały na upadki, na moim są tylko lekkie ryski i odprysk na brzegach.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych