Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

wybór telefonu komórkowego i operatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 17 grudzień 2012 - 18:55

Czy z abonamentu Orange można przenieść numer do Play na kartę?

Prosisz i masz ;)
http://www.play.pl/p...lay/play-karta/

Pozdrawiam :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#42 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2012 - 17:03

Dzięki .już zmienili na rok ale to i tak lepiej niż 3 miesiące.Do lipca się przemęczę i też przechodzę na kartę ,nigdy więcej abonamentu.

Masz rację, ja miałem abonament w Orange 6 lat, kosztował mnie miesięcznie 55 zł, umowa mi się skończyła i przeszedłem na kartę też w Orange. Teraz ładuje ile chcę, mi wystarczy doładowanie w miesiącu 15 zł, i w zupełności mi to wystarcza, poprzednio w abonamencie nie miałem wykorzystywane nawet 1/3 sumy ...
  • 0

#43 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 18:38

Coś dla tych, którzy rozważają nałożenie sobie kagańca w Świątecznych promocjach abonamentowych w obojętnie jakiej sieci :)

http://www.frazpc.pl/b/302470

Teraz tylko i wyłącznie na kartę i uzbroić się w cierpliwość...
  • 0

#44 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 19:44

Ja od wielu lat jestem w Orange, zaczynałem w dawnej Idea. Miałem kiedyś abonament, od kilku lat jadę teraz na karcie - do abonamentu nie wrócę a i na kartę nie dam się już namówić na żadną umowę, np. zetafon. Lepiej kupić sobie jakiś telefonik w sklepie lub na aukcji bez zobowiązań i nie wiązać się żadnymi umowami.
Póki co zostaję przy Orange, choć mam do nich wiele zastrzeżeń - z klientów robią sobie idiotów. Zdaję sobie sprawę, że niezadowolonych jest pełno w każdej sieci, więc póki co nie wykonuję żadnych ruchów i nie emigruję do innej sieci.
Nie mniej jednak wart uwagi jest dosyć nowy operator, czyli VirginMobile, gdzie koszt rozmowy wynosi do wszystkich 19 gr, a de facto wychodzi niecałe 13 gr, uwzględniając 50% bonus przy doładowaniu - ładuję konto za 10 zł - mam do wykorzystania 15 zł.
Kręci mnie telefon na 2 karty sim, gdzie miałbym np. kartę do orange i do virgin, z której za przyzwoitą stawkę można by dzwonić do play.
  • 0

#45 Roger

Roger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 18 grudzień 2012 - 23:28

Ja od wielu lat jestem w Orange,
Kręci mnie telefon na 2 karty sim, gdzie miałbym np. kartę do orange i do virgin, z której za przyzwoitą stawkę można by dzwonić do play.


:facepalm: No widzisz ? A ja właśnie w play nie mam problemu z dodzwonieniem się do każdego operatora i nie po wygórowanych stawkach. Więc nie potrzebuję fona na dual sim - bo i po co? :) . Druga karta chyba tylko jako sieć rezerwowa gdyby jakiś armageddon zagroził playowi.
  • 0

#46 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 19 grudzień 2012 - 15:27

No widzisz ? A ja właśnie w play nie mam problemu

 

Również jestem zadowolony z przejścia z Plusa do Play choć uczciwie trzeba przyznać przeniesienie numeru nie obyło się bez boleśnie

 

Post moderowany. Poprawiono cytaty

Moderator


Użytkownik kuba edytował ten post 12 styczeń 2013 - 00:52

  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#47 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 19 grudzień 2012 - 20:31

Teraz tylko i wyłącznie na kartę i uzbroić się w cierpliwość...


I owszem, będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo to, że od 1.01.2013 mają spaść ceny między operatorami, http://www.strefabiz...y-przez-komorke nie oznacza, że nastąpi to tak z dnia na dzień dla zwykłego Kowalskiego. To potrwa jakiś czas - operatorzy będą musieli dogadać się w sprawie stawek i opracować swoje strategie marketingowe. I nie chciałbym być złym prorokiem, ale dopiero po lipcowej obniżce cen, ceny dla Kowalskiego mogą spaść.
  • 0

#48 Jankiel

Jankiel

    Podpowiadacz

  • Zbanowany
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 23:46

Druga karta chyba tylko jako sieć rezerwowa gdyby jakiś armageddon zagroził playowi.

 

 

 Używam Plusa bo mam umowę, ale kupiłem starter Orange za 5 pln, bezpłatnie wydłużyłem ważność konta na rok, na start dostałem 1000 smsów do wszystkich sieci i jestem zadowolony, bo ten nr podaje np w ogłoszeniach, lub tym co nie chce żeby znali mój prawdziwy. Zaletą jest że nie muszę przydłużać ważności konta.

 Mam mixa w Plusie i żałuję, miesięcznie dostaję tylko 30smsów do wszystkich, a ceny różnych pakietów wcale nie są niskie, chyba jedynie sms za grosza. Jak skończy mi sie umowa to przechodzę do Orange.

 No ale taki drugi numer się przydaje


  • 0

#49 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 02 luty 2013 - 22:22

Prosisz i masz ;)
http://www.play.pl/p...lay/play-karta/

Pozdrawiam :)

Dziękuję:)

 

Również jestem zadowolony z przejścia z Plusa do Play choć uczciwie trzeba przyznać przeniesienie numeru nie obyło się bez boleśnie

 

Post moderowany. Poprawiono cytaty

Moderator

Mogę się zapytać, jakie miałeś problemy? Planuję przejście z Orange do Play


  • 0

#50 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 03 luty 2013 - 20:55

Dziękuję :)

 

Mogę się zapytać, jakie miałeś problemy? Planuję przejście z Orange do Play

Sprawa wyglądała   tak  miałem  MIXplus Na  ileś   tam doładowań  32  albo coś  kolo tego

Zgodnie z  sugestią  Pana w  Playu w dniu  ostaniego  doładowania złożyłem  Pisemną  prośbę o przeniesienie   numeru dotychczasowego do Play Z strony  nowego   operatora wszystko  poszło sprawnie. Gorzej z  Plusem  Wyznaczył  mi  dzień przekazania  numeru   na   jakąś kosmiczną  datę  rok  później   niż data   wpłynięcia pisma o przeniesieniu. Mimo ze umowa z Mikxem  formalnie  wygasła ( dokonałem  i wykorzystałem przewidzianą   ilość doładowań) Na  szczęście  pan w  Playu   był bardzo  nie   ugięty  i   udało się  wymusić na  plusie  zmianę daty   przeniesienia  na  rozsądny  termin 2  tygodni  od daty ostatniego   pisma.  ale korowody trwały z  3  tygodnie    po   wyżej   miesiąca karencji    jaki wynikał z regulaminu  Plusa   czyli w sumie ok  7   tygodni


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#51 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 03 luty 2013 - 23:25

Dziękuję :)

 

Mogę się zapytać, jakie miałeś problemy? Planuję przejście z Orange do Play

Nie do mnie to pytanie ale co do Play-a to radzę kupić wpierw starter i spróbować jakości połączeń.


  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#52 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 04 luty 2013 - 12:17

Nie do mnie to pytanie ale co do Play-a to radzę kupić wpierw starter i spróbować jakości połączeń.

 

Nie wiem   jak w twojej   okolicy   u mnie jest  Ok  jak  nie   3G  to zwyl;e GSM


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#53 apostol

apostol

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów
  • Skąd:podkarpackie

Napisano 23 luty 2013 - 21:34

ja tam przeszedłem z orange do play i zredukowałem koszty o około 50%, play mi odpowiada, bo doładowując za 5PLN mam rok ważności konta, a telefon mam blackberry 9300 i tylko już zawsze blackberry
  • 1

Bo JEZUS skryje mnie w dniu niedoli w szałasie swoim


#54 arti320

arti320

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 27 luty 2013 - 20:17

Przeszedłem z karty Tak Tak zmieniłem operatora na play mam blackberry 97... .płacę abonament 49 zł .mam 550 min.  gdy przeniesiesz abonament od innego operatora zapłacisz tylko 39zł.za 550 min. ;) i do play za drarmo min.i smsy na zawsze umowa na 12 m-cy za dodatkowe 10 zł włączysz usługę BIS, czyli BlackBerry Internet Service. Dzięki niej możliwe staje się swobodne używanie internetowych funkcji telefonu bez obawy o dodatkowe koszty. Mam tutaj na myśli oficjalne i dedykowane aplikacje (wykluczamy zewnętrzne programy), pocztę Email, komunikatory, a także nielimitowane przeglądanie internetu za pomocą oryginalnej przeglądarki (z wykluczeniem streamingu wideo np: serwisu YouTube, który pobiera bardzo duże ilości danych). Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie operatora.


Użytkownik arti320 edytował ten post 27 luty 2013 - 20:57

  • 0

#55 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 27 luty 2013 - 21:30

Ja w październiku zeszłego roku przedłużyłem umowę w Play na 18 miesięcy bez telefonu. Mam 950 minut do wszystkich,za darmo w sieci oraz nielimitowany internet 1GB później transfer spada.
Wszystko za jedyne 49pln. W Play posiadam również bezprzewodowy internet płacę 59 pln i mam 20GB nocny transfer od 00:00-9:00 bez limitu. Natomiast szybkość łącza to 4mb/s
Play o ile mi wiadomo korzysta już z nadajników wszystkich operatorów. Nie zauważyłem problemu z zasięgiem.
Na allegro zakupiłem nową Nokie 500 za około 450pln jestem z niej również zadowolony.
Ale mam obecnie chrapkę na jakiś model HTC ;)


Użytkownik sucherro edytował ten post 27 luty 2013 - 21:34

  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#56 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 10:24

Złożyłam dokumenty w Play i już na drugi dzień dostałam informację, że na początku czerwca mogę rozstać się wreszcie z Orange. Wybrałam ofertę na kartę-rok ważności konta :)


  • 0

#57 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 23:56

Teraz jest trudny okres na umowy u operatorów. Po zmianie stawek MTR i wyrównaniu stawek do wszystkich  sieci. Tylko plus wprowadził taryfy w których cena minuty do wszystkich jest ta sama. Teraz tylko czekać aż inni to zrobią. Choć niby orange dla indywidualnych już wprowadził stawki równe w abo do wszystkich także play. Operator  ma tez umowe  z PTC aby korzystać z nadajników ale to jest jeszcze nie mozliwe.


  • 0

#58 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 15:47

Jestem zainteresowana modelem telefonu  Nokia Asha 205. Zamówiłam taki tel. przez internet. Niestety, przysłano mi wersje dualsim, zamiast zwykłej.
Modele te różnią się min. żywotnością baterii. Niezbyt miła pani z obsługi sklepu twierdziła, iż jeśli będę używać tylko 1 karty, to żywotność baterii będzie ok. 880 h(w dual sim ok. 660), czy istotnie taka różnica jest możliwa, czy pani po prostu chciała wcisnąć towar?


  • 0

#59 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6287 postów
  • Skąd:home

Napisano 03 kwiecień 2013 - 16:31

Niezbyt miła pani z obsługi sklepu twierdziła, iż jeśli będę używać tylko 1 karty, to żywotność baterii będzie ok. 880 h(w dual sim ok. 660), czy istotnie taka różnica jest możliwa, czy pani po prostu chciała wcisnąć towar?

 

Wychodzi na to, że jednak to prawda, jeśli chodzi o żywotność baterii:

http://komorkomania....i-czlowiek-zyje


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#60 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 16:40

Wychodzi na to, że jednak to prawda, jeśli chodzi o żywotność baterii:

http://komorkomania....i-czlowiek-zyje

Czyli jednak chciała mi wcisnąć "kit" ;)

Dziękuję, aniołku


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych