Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

wybór telefonu komórkowego i operatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 07 grudzień 2011 - 12:25

T-mobile, dawniej Era - osobiście nie miałam z nimi do czynienia, ale mój TŻ miał, gdy to była jeszcze ERA. - Raczej nie był zadowolony - spore rachunki i w sumie niewiadomo za co. - Może teraz coś się zmieniło, nie wiem.

Jeśli chodzi o zasięg orange, to faktycznie nie jest i nigdy nie było za ciekawie. - Pamiętam, jak wyjechałam kiedyś do Serpelic i tam, żeby złapać choćby słaby sygnał, to musiałam chodzić i szukać, bo normalnie to graniczyło z cudem, że uda się złapać choćby 1 kreskę - wciąż było "brak sieci". Tylko w jednym miejscu, na takiej górce, jak się człowiek nie ruszał i była dobra pogoda, to można było złapać 1-2 kreski, ale często i tak zrywało połączenie. - Osoby będące w Erze i Plusie, chodziły sobie wszędzie i rozmawiały bez problemu.
Najgorzej było kiedyś, jak orange nazywało się IDEA, to dopiero była porażka z zasięgiem i rozmowami...
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#22 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 07 grudzień 2011 - 14:48

Orange ma bdb zasięg ale jakakolwiek reklamacja w tej firmie oj.nie życze nikomu.

Przykro mi, ale również uważam, że Orange nie ma dobrego zasięgu. Nawet, jeśli teoretycznie on jest to i tak zrywa rozmowę w najmniej odpowiednim momencie. Zaś odnośnie reklamacji, to dużo zależy, na kogo trafisz. Człowiek, człowiekowi nierówny, tak było i jest od zawsze ...

Najgorzej było kiedyś, jak orange nazywało się IDEA, to dopiero była porażka z zasięgiem i rozmowami...

Święta racja. Dziś wspominam to z uśmiechem na twarzy, ale wtedy to nie było niczym fajnym, o zgrozo.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#23 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 07 grudzień 2011 - 15:12

He he Ja często jeździłem po różnych dziurach i ugorach i zasięg Orange był o.k. co do reklamacji to chyba trafiłem u nich na czarną listę.
A o co chodzi z tą ważnoscią kąta przez 2 lata ? To dotyczy rozmów wychodzących dla tel.na kartę (bez abonamentu)?
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#24 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 07 grudzień 2011 - 16:34

A o co chodzi z tą ważnoscią kąta przez 2 lata ? To dotyczy rozmów wychodzących dla tel.na kartę (bez abonamentu)?

http://biuroprasowe.tp.pl/pr/195398/2-lata-waznosci-konta-w-orange-na-karte?rss=true
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#25 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 07 grudzień 2011 - 18:35

Dzięki .już zmienili na rok ale to i tak lepiej niż 3 miesiące.Do lipca się przemęczę i też przechodzę na kartę ,nigdy więcej abonamentu.
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#26 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 08 grudzień 2011 - 09:27

Ja jestem zwolenniczką Plusa na kartę ;) Mają b dobry zasięg a przynajmniej nie ma żadnych umów. I zaletą są te smsy do innych w sieci Plus za 1gr.
  • 0

#27 marcinek77

marcinek77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 01 lipiec 2012 - 18:30

mam t mobile na karte doladowania za 25 zl miesiecznie i mi starczy do tego nokie 2700
  • 0

#28 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2012 - 18:51

Do tej pory miałam telefon w orange(płaciłam 1/2 abonamentu, bo gdy lata temu podpisywałam umowę była taka oferta)


Ja również miałem telefon na abonament w Orange, przez 8 lat, płaciłem 55zł m-cznie, ale doszłem do wniosku że nie przedłużę umowy na abonament, teraz mam na kartę też w Orange, doładowywuje kiedy potrzebuje, bynajmniej mnie nie denerwują telefony od od przedstawicieli operatora, który mnie namawiał na jakieś dodatkowe, idiotyczne promocje.
  • 0

#29 AnulkaW:-)

AnulkaW:-)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 19:26

Od 8 lat ma telefon w ofercie Orange, aktualnie taryfa Delfin Mix. Na samym początku za połączenie z jakimkolwiek numerem płaciłam koło 2 zł, bez naliczania sekundowego. Z czasem koszt połączeń malał i pojawiło się naliczanie sekundowe. Smsy były w różnych cenach: 29 groszy, 20 groszy.
Taryfa Delfin Mix, to totalna porażka, odradzam. No chyba, że ktoś lubi dużo rozmawiać w sieci lub na stacjonarne. W ramach kwoty deklarowanej 39,90 mam 1200 minut w sieci i na stacjonarne - tzw pakiet popołudnia i weekendy, dodatkowo jest 60 minut do innych sieci... tak tylko te minuty do innych sieci idą z kwoty 39,90 niestety. Koszt 1 minuty połączenia w tej taryfie to 49 groszy.
A cena za wysłanie 1 smsa może przyprawić o zawał - kiedyś sprawdzałam w bilingach rozmów i jest to 66 groszy za 1 sms. Jeszcze rok męczenia się z najbardziej niekorzystną umową na komórkę i przechodzę do Playa. Tam przynajmniej mając numer na kartę nie będę tyle płaciła za wysłanie smsa, czy za rozmowę ze znajomymi.
Potwierdzam, że załatwienie czegokolwiek w tej firmie korzystając z pośrednictwa Biura Obsługi Klienta graniczy z cudem. Tej firmie jest ciężko przyznać się do błędów jakie są z jej winy popełniane, każdy pracownik BOKu ma swoją własną interpetację przepisów; kiedyś postraszenie ich Rzecznikiem Praw Konsumenta przyniosło efekty, w postaci szybszej pracy nad złożoną przez mnie reklamacją do aneksu umowy.
  • 0

#30 Roger

Roger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 20:57

Po sprawdzeniu wszystkich operatorów od prawie pięciu lat jestem zakotwiczony w Playu. Jeśli nikt z tej firmy nie będzie "kombinował" z cennikiem to będę cumował przy tym operatorze. Nic więcej nie będę dodawał bo każdy i tak zrobi jak będzie uważał.
Pozdrawiam.
:)
  • 0

#31 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2012 - 12:04

Nic więcej nie będę dodawał bo każdy i tak zrobi jak będzie uważał.
Pozdrawiam.
:)

Zgadzam się z tobą, jest to bardzo indywidualna sprawa, jedna osoba potrzebuje np.więcej esem-esów, a druga znowu lubi dłużej sobie porozmawiać, i dlatego trzeba dobrać operatora, oraz usługi do własnych potrzeb.:)
  • 0

#32 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2012 - 12:37

Ja się ucieszyłem gdy Plusa kupił Zygmunt Solorz Żak, pomyślałem nowy właściciel to nowe tanie promocje a tu nic, po skończeniu umowy zmieniam na Orange chyba
  • 0

#33 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2012 - 12:42

po skończeniu umowy zmieniam na Orange chyba


Ja jestem w Orange, ale na kartę, wcześniej przez 8 lat miałem na abonament, ale nic od siebie nie dawali, tylko konsultanci dzwonili z nowymi ofertami, ale za dodatkową opłatą.

Teraz mam spokój, mam na kartę kiedy potrzebuję to doładuje, jest dużo różnych promocji, i 1 rok bez doładowania, mogę odbierać połączenia.
  • 0

#34 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 03 lipiec 2012 - 15:38

Przedłużyłem z Orange umowę na 18m-cy.Za 39,90 dają 350 minut do wszystkich i nielimitowane rozmowy w Orange.Sms-y płatne oddzielnie .
Oferta oczywiście bez telefonu.
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#35 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2012 - 10:11

Ciekawe, przy przedłużeniu umowy na 18 m-cy, to powinni dorzucić jakiś telefonik, nie koniecznie z górnej półki, oferta 350 minut do wszystkich sieci, wydaje się być atrakcyjna, lubisz chyba dużo rozmawiać, dobrze by było jakby jeszcze były rozmowy na stacjonarne. :)
  • 0

#36 Roger

Roger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 12:26

Witam. Miałem parę dni temu interesującą /śmieszną/ ofertę na przedłużenie umowy na Play Online. Zaoferowano mi pakiet za 39 zł z groszami na 18 miesięcy lecz odmówiłem i powiedziałem że chcę tylko na 12 miesięcy " no to w takim razie oferujemy panu taki sam pakiet tylko już w cenie 24,90 zł " :D fajne co ??. I się zgodziłem a czemu mam się nie zgodzić żeby płacić pół ceny za ten sam abonament co dotychczas ?A na dodatek 3 miesiące jeszcze za friko.
Pozdrawiam cieplutko ...
  • 0

#37 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 15:10

Ciekawe, przy przedłużeniu umowy na 18 m-cy, to powinni dorzucić jakiś telefonik, nie koniecznie z górnej półki, oferta 350 minut do wszystkich sieci, wydaje się być atrakcyjna, lubisz chyba dużo rozmawiać, dobrze by było jakby jeszcze były rozmowy na stacjonarne. :)

Te 350 minut dotyczą i stacjonarnych połączeń.Fakt pisać nie lubię ale gadać to uwielbiam.:rumieniec:
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#38 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 04 lipiec 2012 - 16:27

Przedłużyłem z Orange umowę na 18m-cy.Za 39,90 dają 350 minut do wszystkich i nielimitowane rozmowy w Orange.Sms-y płatne oddzielnie. Oferta oczywiście bez telefonu.

Bez telefonu, czyli zbytnio hojni to oni nie są. Mnie czeka niebawem przedłużenie umowy w Orange i nie do końca wiem, co zrobić dalej??! Niby chce przedłużyć umowę z tym samym operatorem, ale po czasie znowu się zastanawaim i waham. Rozmawiam przez telefon komórkowy bardzo dużo, sms-y sporadycznie lub od święta. Mile widziana jakaś ciekawa podpowiedź ... :angel: ;) :)
Nie śledzę, aż tak tych ciągle to zmieniających się ofert i nowych promocji.

Fakt pisać nie lubię ale gadać to uwielbiam.:rumieniec:

Witam w klubie "namiętnie nawijających gaduł" ;) :) Pozdrawiam :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#39 robott1

robott1

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 17:31

Jak do mnie zadzwonisz to doradzę Ci jakiego operatora wybrać....................... żartuję !!!!! Ja mam t tel w t- mobile alele na kartę i doładowywuję za 16 złotych miesiecznie , telefon prawie nie uzywany --taki awaryjny..
Drugi to jest w plusie taryfa --plus na kartę---29 groszy do wszystkich i 18 groszy za sms-a , rzecz jasna dwonie bardzo bardzo mało...... I mam ostrzezenie dla wszystkich nabywajacych telefony-- ZADNYCH UMÓW !!!!!! telefon za 80 złotych kupiony w jakimś hipermega markecie i wystarczy ------ do rozmowy skype i maille ..... nie róbmy na telefonicznych pasibrzuchów!
  • 0

#40 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 17 grudzień 2012 - 18:11

Czy z abonamentu Orange można przenieść numer do Play na kartę?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych