Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

wybór telefonu komórkowego i operatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 20 luty 2011 - 15:25

Do tej pory miałam telefon w orange(płaciłam 1/2 abonamentu, bo gdy lata temu podpisywałam umowę była taka oferta). Teraz jednak zaproponowano mi zmianę taryfy na taką za 79 zł :-/. Zastanawiam się nad zmianą operatora na erę(mix na liczbę doładowań) lub play. Oferta, którego operatora jest waszym zdaniem najkorzystniejsza?
Zastanawiam się również nad wyborem telefonu. Interesuje mnie nokia c3-00 z klawiaturą qwerty. Jednak ze względu na fakt że mam niepełnosprawne ręce nie wiem czy sobie z nią poradzę. Czy mieliście do czynienia z tym modelem? Ewentualnie jaki inny telefon polecacie?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie...
  • 0

#2 Jamisia

Jamisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 20 luty 2011 - 16:31

po pierwsze jesli wiesz ze masz problemy z lapkami to nie bierz telrfonow ktote wymagaja duzej zabawy manualnej ( klawiatura qerty) lepiej wziasc telefonik klasycznego typu czyli bar czyli taki ktory ne ma zadnych rozsowanych czesci i klawiszy do ktorych potrzebna jest lupa.(obecnie mam nokie 6303i wczesniej SE W200i ) zwroc tez uwage na sposob wykonania bo to jest istotne czy telefon bedzie dzialal po upadku nawet przypadkowym {co sie spastykom moze zdarzyc szczegolnie czesto) Ja na smartfony mawet sie nie ogladalam wybierajac bo nie wydaha mi sie dobrze wykonane.
Mam mixplus i sobie nawet chwale tak ze nie doradze w wyborze sieci. pozdrawiam
  • 0
Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować tak zwanej życiowej mądrości dopóki życie trwa, dopóki życie trwa/ A.Osiecka

#3 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 20 luty 2011 - 18:45

W sieci PLUS gsm niewidomi, niedowidzacy, głusi, ci co maja stopien niepelnospraw. na mowę maja podobno 50% znizki na abonament i opłate aktywacyjna...+ duzy wybor telefonow po 1zł.
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#4 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 21 luty 2011 - 18:40

Ja miałem telefon 3 lata w Orange.Płaciłem abonament 100pln.Przed wygaśnięciem umowy złożyli mi ofertę.Lecz nie była dla mnie atrakcyjna zależało mi na obniżeniu kosztów ale nie chciałem tym samym mieć zmniejszonej ilość minut. Przeszedłem do Play razem z numerem Orange bezpłatnie. Podpisałem umowę na 18 miesięcy abonament wynosi 69zł w tym mam 360 minut do wszystkich sieci oraz do play za darmo przez 24h.Dodatkowo dostałem zniżkę 50% na abonament przez 12 miesięcy.Muszę przyznać że jestem zadowolony jedyny mankament to Play czasami potrafi zerwać zasięg nawet w dużym mieście.A i jeszcze chciałem przestrzec.Mój kolega podpisał z nimi umowę i według mapki miał być zasięg a nie ma.Mieszka na Podkarpaciu w Birczy.Teraz walczy o zerwanie umowy.
Przed podpisaniem radził bym sprawdzić czy jest zasięg.W tym momencie korzystam z modelu Nokia 6700 Classic.Jest to dość ciężki solidny telefon wykonany z aluminium.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#5 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 21 luty 2011 - 21:02

Jeśli chodzi o sieć komórkową to ja od wielu, wielu lat jestem w erze. Nie miałam z nimi do tej pory problemu, a nawet jak miałam to zawsze i tak wychodziło na moje :), czy to zawyżony rachunek zawsze został zwrócony. Tak więc trzymam się ich i kiedy tylko umowa mi się kończy staram się negocjowac z nimi jak najlepsze warunki. Jesli w sklepie albo przez konsultatna ich warunki mi nie pasują, piszę do nich maila. Tak zrobiłam i tym razem. Napisałam, że chce mieć jak najniższe rachunki, że nie odpowiada mi ich obecna oferta i że są niekonkurencyjni wobec innych. Na drugi dzien dostałam oferte z bardzo dobrą kalkulacją. Więc warto do nich pisać i negocjować. Teraz walczą o klienta wiec starają się dac jak najlepszą propozycje. Do tego wzięłam telefon SE Cedar, ma bardzo fajne wyczuwalne klawisze, jest jaknajbardziej klasyczny. Spadł mi juz ze dwa razy i jak na razie jest cały. Tak więc na tą chwilę mogę go poleć, zwłaszcza jeśli masz problem z rękoma. Do tego dałam za niego 1 zł, i to też jest argument.
Tak więc moja rada, negocjowac i negocjować :)
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#6 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 25 luty 2011 - 22:41

Ja mam aktualnie 2 karty i obie prepaid, na abonament nie było oferty która by mnie interesowała, a obecnie na kartę najlepszą ofertę ma właśnie Play i podobno Gadu Air wg jakiegoś rankingu, ale nie pamiętam teraz strony na której to czytałem, a i w Play na kartę masz nawet rozmowy poza sieć po 7 gr dzięki jednemu fajnemu pakietowi, którego na stronie głównej nie ma, ale przez menu telefonu można je włączyć.
Telefony za gotówkę też nie są aż tak koszmarnie drogie, chyba ze te z górnej polki to wtedy się abonament opłaca.
  • 0

#7 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 25 luty 2011 - 23:54

Ja odradzam Plus GSM. Miałem tam dwa telefony w abonamencie, zapadła decyzja, że z jednego rezygnuję (skończyła się umowa, aparat telefoniczny już był w stanie "śmierci technicznej"). Pojechałem do salonu, wypełniłem kwit rezygnacji, wpłaciłem w kasie bieżącą należność (podano mi kwotę, pozostało coś około 2 tygodni do końca okresu rozliczeniowego). Następnie wyłączyłem definitywnie telefon, usunąłem kartę sim i uznałem, że sprawa jest załatwiona.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy po ok. pół roku przyszło "wezwanie ostateczne, przed sądowe" do zapłaty, (35 zł + odsetki + koszty wezwania = 48 zł) od jakiejś firmy windykacyjnej. Nie przysłali nawet informacji co to za 35 zł. Zwróciłem się do wspomnianej firmy o podanie tytułu prawnego. przysłali mi ksero umowy zakupu mojej wierzytelności od Polkomtela.

Zadzwoniłem z posiadanego telefonu na infolinię, zapytałem, czy mam jakieś zadłużenie na koncie. powiedziano mi, że nie. Pojechałem do salonu. W salonie ustaliłem, że robią klientom śmiesznego psikusa po wypowiedzeniu umowy, trzeba jeszcze zapłacić abonament za 1 miesiąc do przodu. Przykładowo, mam okres rozliczeniowy od 14 do 13 dnia każdego miesiąca, rezygnuję z abonamentu 15 dnia - muszę zapłacić abonament za dwa miesiące (bez jednego dnia) do przodu, pomimo tego że z telefonu nie korzystam. okazało się, że ja nie zapłaciłem jednego abonamentu w kwocie 35 zł. Plus GSM, zamiast mnie o tym poinformować np. smsem na drugi telefon to sprzedał moją wierzytelność, narażając mnie na ryzyko znalezienia się w rejestrze dłużników (niemożność otrzymania kredytu i inne "nieprzyjemności").

Telefon w plusie miałem przez prawie 8 lat (w tym przez 2 lata - 2 telefony). Rachunki płaciłem różne, raz małe, raz duże - zawsze regularnie. Kiedyś rekordowo zapłaciłem 600 zł za miesiąc bo dzwoniłem często do Francji i USA. A Plus za 35 zł sprzedał mnie jakimś chamom, którym w efekcie zapłaciłem 55 zł, żeby się odczepili.

Teraz jestem w orange, ogólnie to jestem zadowolony, jednak kusi mnie, żeby zachowując nr telefonu przejść do Play bo mają fajne aparaty:)
  • 0

KNP


#8 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 11:07

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Jednak udało mi się przedłużyć umowę z Orange na dotychczasowych warunkach(a nawet nieco lepszych).
Dostałam bardzo fajny telefon. Mam jednak pytanie. Jest to moja pierwsza Nokia w życiu... Ile powinno trwać pierwsze ładowanie, tak żeby uzbroić baterię(w innych aparatach to ok. 12 h)?
  • 0

#9 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 11:32

Mam też Nokię i pierwsze ładowanie baterii wykonywałem 12 godzin. Sądzę, że jest to zasada dotycząca wszystkich baterii niezależnie od marki telefonu. W każdym bądź razie nie mam do tej pory problemu z baterią a telefon mam już z dziesięć lat (ten sam).
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#10 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 06 marzec 2011 - 11:58

Jest to moja pierwsza Nokia w życiu... Ile powinno trwać pierwsze ładowanie, tak żeby uzbroić baterię(w innych aparatach to ok. 12 h)?

Oczywiście telefon powinno ładować się od 12-tu nawet niekiedy do 15 godzin (jeśli istnieje taka konieczność). Najlepiej postąpić tak jeszcze trzykrotnie pod rząd z ładowaniem baterii. Wówczas czas funkcjonowania baterii (a przez to oczywiście telefonu) powinien się wydłużyć.
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#11 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 06 marzec 2011 - 15:07

Jeśli bateria w niej jest litowo-jonowa to 3 cykle po 12h, a jeśli tam jest litowo-polimerowa jak np. w E52 to się takiej baterii nie formatuje
  • 0

#12 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 06 marzec 2011 - 22:58

Ile powinno trwać pierwsze ładowanie, tak żeby uzbroić baterię(w innych aparatach to ok. 12 h)?


Prawie na pewno masz baterię Li-ION (Litowo-Jonowa) lub LiPolymer (Litowo-Polimerowa). Nic nie musisz z nią robić specjalnego na początku. Po prostu ją używaj :) Nie wymaga formatowania, można ją doładowywać w dowolnej chwili, nie ma możliwości przeładowania.

"Stare" baterie: Ni-CD (Niklowo-Kadmowe) i NiMH (Niklowo-Wodorkowe) wymagały ładowania do pełna przez kilkanaście godzin i rozładowania do zera (3x na początku, a potem raz w miesiącu). Niewskazane było też doładowywanie częściowo rozładowanej baterii. U nas tak gdzieś od 2006 roku zaczęły one być wypierane przez nowe baterie. Myślę, że teraz w 2011 roku praktycznie nie ma szansy żeby kupić nową nokię z baterią starego typu.

Jaką masz baterię "nowego" czy "starego" typu najlepiej rozpoznać wpisując jej nr do google (niestety po otwarciu telefonu) lub czytając dołączona do telefonu dokumentację (sposób mniej pewny).

Pewną wskazówką jest też to czy telefon po pierwszym rozpakowaniu z pudełka był "fabrycznie" naładowany czy nie. Jezeli był naładowany - nowa bateria; był nienaładowany - stara bateria.
  • 0

KNP


#13 nowaja

nowaja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 marzec 2011 - 10:56

Jakie warunki trzeba spełniać żeby mieć zniżkę na abonament? Chodzi mi o osoby niedowidzące.
  • 0

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2011 - 11:44

Stary wątek odgrzebuję,wiem. Nie polecam Sony Ericssonów,to dziadostwo. Mam mixa w plusie,kiedyś systematycznie ginęła mi kasa z konta,w sumie chyba ze 60 złotych,w obsłudze klienta powiedzieli że nic nie mogą a w salonie żeby zwrócić sie do obsługi klienta,paranoja. Plus jest nawet tani,ale coś za coś. Nie szan ują klientów,jedynie laski w salonie namawiają do kupna telefonu i na tym sie kończy przyjemność,tylko agitacja i akwizycja w salonie. gdy jest jakiś problem to nie ma kto go rozwiązać,nie wiem czy zatrudniają takich ciemniaków w plusie czy co,ale nie polecam na umowe,chyba że kupić starter a potem wyrzucić jak coś jest nie tak,lub zmienić sieć z tym samym numerem. Miałem już dwa sony ericssony,jeden kupiony w szwajcarii od jakiegoś murzyna a drugi w Holandii nowy ze sklepu. W obu wysiadły klawisze,najpierw krzyżyk,i to w obydwu,dziwne. Nigdy juz nie kupie tego telefonu,juz lepsza stara nokia. Siemensy kiedyś były ok.szkoda że już nie produkują,lubiłem te telefony :) 
Nowaja,w marcu tego roku dzwoniła do mnie znajoma,która ma problemy wzrokowe i mówiła zebym brał telefon w plusie bo dają 50 procent zniżki na umiarkowany stopień. nie interesowałem sie dalej tym bo nie lubie plusa,ale jakoś wytrzymam do końca umowy. Pytaj w salonie,może coś w tym jest skoro ta znajoma gdzies sie dowiedziała...
  • 0

#15 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 01 wrzesień 2011 - 02:59

Ja morduję się w Orange -dawna idea już 12 lat.(co nowa umowa to mam nadzieję że będzie lepiej).jak coś chcesz zareklamować to zapomnij że pozytywnie to rozpatrzą.walczę teraz o skuteczną naprawe nokii e52 (ale mina- sam się łaczy z netem,baręczy głośnik;sprawność baterii 6 miesięcy i zalecają wymienić na nową cena 130 zł)zanosisz tel do serwisu a oni zamiast naprawić to wgrywają oprogramowanie- tylko to potrafią) nigdy więcej Orange i nokii. He ostatnio zrobiłem 20 km więcej - Nokia navi mi pomogła .
mam jeszcze Androida Htc i to jest sprzęt -hula super (ipon-kujesz gdzie chcesz ) oczywiście z kartą PLAY z prostszych telefonów polecam samsunga - kozacka mp3.
  • 0

#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2011 - 12:14

A ja wole proste telefony. Kiedyś byłem na pokazie różnych nowoczesnych bajerów dla niedowidzących lub niewidomych. Mieli tez telefony nokie N czy E już zapomniałem. Pobawiłem sie tymi telefonami i doszedłem do wniosku że nie chciał bym takich. Zbyt zbajerowany,ja takich nie lubię. No i im więcej funkcji tym szybciej bateria pada. Każdy telefon ma jakies wady,coś za coś. Sony Ericsson ma dobry głośnik,menu ale baterie słabe i klawisze. Nokie znowu mocne ale ludzie na głośniki narzekają,a samsungów nie lubie. nie chciałem nigdy jakiegoś nowoczesnego,to mnie nie kręci. Tak jak sprzęty audio,wolę stary segment niż ekstra wieżę
  • 0

#17 apache

apache

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:32

Osobiście mam myPhone 1030 - bardzo duże klawisze, obsługuje SMSy i to wszystko czego wymagam od telefonu. Co do operatora to poleciłbym ci kiedyś Play, ale odkąd Orange ma promocje 2 lat ważności konta skłaniam się ku niemu
  • 0

#18 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 06 grudzień 2011 - 16:51

Odpowiadanie w temacie trochę nie w porę, bo temat został założony w lutym i a ga ta na pewno już coś wybrała, ale może komuś przydadzą się te informacje.
Dwa lata ważności konta w orange na kartę, to żadna rewelacja, no i wiązać się z orange na długo, to kiepski pomysł. Zresztą orange jest korzystne wyłącznie wtedy, gdy dzwonisz do innych w tej samej sieci.

Jeśli chodzi o telefon na abonament, to znów nie polecę, a wręcz odradzę orange. - Byłam kiedyś wieloletnim abonentem tej sieci i przez wiele lat byłam zadowolona, ale byłam też dla orange bardzo nierentownym klientem, bo miałam zniżke 50% i tzw. nieskończony kapitał minut, który polegał na tym, że niewykorzystane minuty nigdy mi nie przepadały, a nadchodzące od nowego okresu rozliczeniowego były do nich dopisywane. - W pierwszej kolejności miały być wykorzystywane minuty z nowego abonamentu, a niewykorzystane znów dopisywały się do tamtych, z kapitału. Nie dzwoniłam dużo, więc uzbierałam wiele tysięcy minut i wychodziło na to, że płaciłam 25 zł, a mogłam gadać do woli - jakby za darmo. - Przedłużałam sobie tę umowę kilka razy, ale w końcu powiedziano mi, że już nie mogę, co później okazało się niezgodne z prawdą. Zaproponowano mi nową umowę, która wcale mi się nie podobała i zastanawiałam się co dalej robić. W międzyczasie umowa się skończyła i przywalili mi takie rachunki, że myślałam, że chyba oszaleli :gaah: a minuty z kapitału - przepadły...

Rozwiązałam z nimi umowę, co wcale nie było proste, gdyż o warunkach rozwiązywania umowy otrzymywałam sprzeczne informacje...
Nową umowę podpisałam w Plusie. - Nie jest już taka korzystna, ale nigdy nie płaciłam więcej, niz mam na umowie, więc widać wystarcza mi. No i dogadać się z BOK w Plusie jest dużo prościej, bo nikt nie wprowadził mnie nigdy w błąd, a jestem z nimi już prawie 4 lata.

W międzyczasie miałam telefon w orangemix i zaproponowano mi kilka miesięcy przed końcem terminu umowy, przejście na abonament - oferta była opisywana w samych superlatywach, a okazała się totalną porażką i zwykłym oszustwem. - Na szczęście umowa abonamentowa miała skończyć się w terminie ważności mixa, ale to nie było takie proste i pomimo tego, że termin minął w lipcu, to do dziś nie jestem jeszcze od nich całkowicie uwolniona :@

Obecnie słyszałam od znajomych, że najciekawsze i najkorzystniejsze oferty przedstawia Play. - Umowa w Plusie kończy mi się w lipcu, więc mam czas żeby przemyśleć, czy nie przenieść numeru do Play :)

Jeśli chodzi o wybór telefonu, to uważam, że każdy powinien wybrać aparat wedle swoich potrzeb i ewentualnych dysfunkcji, dlatego nie będę nic polecać, ani odradzać.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#19 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 06 grudzień 2011 - 23:36

Najlepszą ofertę ma Play ale zasięg tragiczny .Korzystają z nadajników Plusa ale niestety Plus działa a Play brak zasięgu.Proponuję kupić starter I sprawdzić zasięg. Orange ma bdb zasięg ale jakakolwiek reklamacja w tej firmie oj.nie życze nikomu.Trzeba uważać też na kruczki w umowie. Niestety dużo dzwonię więc obrywam kieszenie dwoma telefonami.co do aparatów to polecam Samsunga (najlepszy dźwięk-dla użytkowników mp3 ) Htc Androidy są o.k. głosowa wyszukiwarka,nawigacja. Nokia jest bardzo intuicyjna ale jak nie będzie felerna to i tak co około 7 m-cy trzeba kupić nową baterię.(po6miesiacach sprawność baterii - 40 %)
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#20 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 07 grudzień 2011 - 12:10

Orange ma bdb zasięg

Zdziwiona jestem tym co piszesz bo ja mam orange i przeklinam zasięg.
Moja historia z orange jest dokładnie taka sama jak Kici-mnie najbardziej dobił brak kapitału minut. Czekam na koniec umowy i uciekam od nich,czeka mnie jeszcze pól roku z pomarańczową firmą niestety.
Chce przejść do t-mobile(wpiszcie tu dla mnie opinie o nich jeśli możecie).
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych