Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
71 odpowiedzi w tym temacie

#61 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 15:58

Wszystko w życiu przemija- czas jest nieubłagany - sekunda po sekundzie zbliżamy się do jakiegoś kresu-dnia, nocy,tygodnia, miesięcy, lat , ...życia...Ale są w życiu takie chwile, kiedy chcemy , aby czas się zatrzymał. To są dni radości , szczęścia , spełnienia--chwile , w których byliśmy ponad wszystkimi problemami.

W roku kalendarzowym też są takie etapy-coś się kończy , coś zaczyna.
Wczoraj żegnaliśmy karnawał , a dziś tłumy wiernych pójdą do kościołów, aby pokłonić głowę do posypania popiołem.Jakie to niesamowite, że tyle osób w dniu wcale nieświątecznym , w zwykłym dniu roboczym, w dniu, kiedy nie ma obowiązku uczestniczenia we mszy św. masy wiernych podchodzą w pokorze i skrusze do kapłana , który sypiąc popiół na głowy mądrych i uczonych, dobrych i tych mniej dobrych mówi słowa" Pamiętaj człowiecze, ze prochem jesteś i w proch się obrócisz " albo drugą wersję wypowiedzi do wyboru „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”


Popiół to symbol kruchości naszego istnienia zagrożonego chorobą, bólem, wojną, śmiercią powstały z zeszłorocznych poświęconych i spalonych palm.

W Środę Popielcową językiem symbolu wyrażamy prawdę o ludzkiej grzeszności i przemijalności. Kto widzi i grzech, i śmierć, ten rozumie nadzieję, którą ofiaruje Ewangelia. Jezus ukrzyżowany i zmartwychwstały pokonuje zło grzechu i zło śmierci. W Nim spełnia się zapowiedź Mesjasza, który „pociesza wszystkich zasmuconych, aby im wieniec dać zamiast popiołu” (Iz 62, 2-3). Ten, kto dziś przyjmuje popiół na głowę, ma szansę kiedyś na wieniec. I odwrotnie. Kto dziś sam stroi się w wieniec, wybiera na przyszłość popiół.

Mam jeszcze tyle do powiedzenia w tym temacie , ale czy ktoś chciałby to czytać?

Pozdrawiam życząc dobrej Popielcowej Środy.
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#62 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2011 - 16:49

Mam jeszcze tyle do powiedzenia w tym temacie , ale czy ktoś chciałby to czytać?


Żyjemy w kraju nad Wisłą, dlaczego nie pisać o tym co jest już tradycją, jeżeli nawet nie podchodzimy do tego jako wyznawcy Chrystusa.
Często kojarzy nam się to z ekshibicjonizmem, z drugiej strony wstydzimy się i wycieramy ów popiół, aby nie być posądzonym za manifestowania naszej wiary.
Sądzę że w tym dniu warto uniwarsalnie przyznać, jak kruche jest nasze życie.

Graza, temat godny wspomnienia.
  • 0

#63 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 19:24

michalina napisała
Sądzę że w tym dniu warto uniwarsalnie przyznać, jak kruche jest nasze życie.


Dziękuję czytającym - nawet dla jednej osoby warto pisać.
To prawda , dzisiejszy dzień chyba każdemu przypomina , że życie na ziemi nie będzie wieczne , można cały rok się bawić , cieszyć ale w Środę Popielcową myślę , że jednak każdy człowiek się skruszy i ten... "wierzący inaczej" , i ten... najbogatszy i ten... tryskający zdrowiem.

Po co jest ta Środa i cały 40-dniowy Post?
Pewnie dla jakiejś wewnętrznej przemiany duchowej , do pogłębiania wiary i miłości wobec bliźniego.

Może warto usiąść i pomyśleć - dokąd ja zmierzam ?
Co w tym życiu jest dla mnie najważniejsze ?
Czy zauważam obok siebie drugiego człowieka ?
Czy wybrałem drogę do Boga czy do ...no właśnie dokąd , do czego, do kogo ?
Wielki Post jest czasem szczególnym dla takich przemyśleń. Jest to czas na modlitwę , post i jałmużnę.

Spróbujmy się wyciszyć, aby głos Najwyższego został przez nas usłyszany i zrozumiany. Dajmy Jemu szansę dotarcia do nas z Jego wielorakimi darami, bo rezygnując z nich na co dzień z powodu nawału pracy, lenistwa, czy jakichś innych względów, podcinamy swoje własne korzenie, a wiadomo do czego takie zachowanie prowadzi: do samotności w otoczeniu. Bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie.
Wiem , moja wypowiedź dla niektórych osób może być odbierana jako zbyt " religijna" ale przez wzgląd na wielkość dzisiejszego dnia proszę o wyrozumiałość .
Pozdrawiam Wszystkich z ogromnym szacunkiem !
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#64 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2011 - 22:15

[quote='graza63' pid='161908' dateline='1299695061']
[quote]
Spróbujmy się wyciszyć, aby głos Najwyższego został przez nas usłyszany i zrozumiany.
[/quote]

http://www.dar.religia.net/ do zadumy
http://www.e-dr.jezuici.pl/ rekolekcje wielkopostne (mp3)
  • 0

#65 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 10 marzec 2011 - 13:30

Dziś Światowy Dzień Mężczyzny

Dla Wszystkich Panów ...tych tutaj piszących , czytających i odwiedzających składam najserdeczniejsze życzenia , spełnienia marzeń , sukcesów , szczęścia , zdrowia oraz zadowolenia z każdego dnia .

W prezencie piosenka
http://www.youtube.com/watch?v=m6AnF8iXuiY&feature=related

Panowie --częściej się uśmiechajcie ;)
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#66 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 12 marzec 2011 - 11:27

Dziś sobota - może troszkę na wesoło ;)
Nie wiem komu bardziej współczuć ?
Blondynce czy instruktorowi ?

[

Dla równowagi.
Kobieta "Anioł" instruktor



Śmiech to przecież zdrowie :hehe:
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#67 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 20:14

Przyleciała wiosna

Już od kilku dni widziałam klucze żurawi i gęsi . Mam wrażenie , że w tym roku jest ich znacznie więcej i co dziwne , krążą wokół - najpierw lecą z południa i zachodu na północ a potem jakby wracają z północy-czyżby coś im się pokręciło w głowach? Do tej pory myślałam , że tylko ludzie mogą być zakręceni.

Ale ok. i tak musi być.

Skąd ptaki wiedzą, że nadchodzi wiosna i pora udać się w podróż?


Ornitolodzy tłumaczą, że są dwa sposoby, w jaki ptaki obliczają czas powrotu do swoich terenów.

Migranty dalekiego dystansu, jak bocian czy jaskółka, które zimują np. w Afryce Południowej, przylatują do Polski w stałym terminie, niezależnie od pogody. Mają na to wpływ genetyczne i fizjologiczne procesy. Tak więc bociany pojawiają się nad naszym krajem w ostatnich dniach marca i w pierwszej połowie kwietnia. "Czasem jednak zdarzają się wyjątki: w 1997 roku bociany przyleciały trzy tygodnie później, zatrzymane w Turcji przez mrozy".

Z kolei migranty bliskiego dystansu, np. ptaki wodne - łabędzie, kaczki i czaple - odlatują z Polski, gdy przyjdą niedogodne warunki, takie jak mróz czy śnieg i mogą zimować na wybrzeżach Atlantyku, czy na Półwyspie Iberyjskim.

Wracają, kiedy robi się ciepło. Dlatego w Polsce południowo-zachodniej gęsi pojawiają się wcześniej niż na wschodzie Polski.

Przyleciały tez już skowronki, żurawie i czajki, są także gęsi gęgawe, gołębie grzywacze, pliszki siwe. Szpaki pojawiły się w większych stadach.

Na początku wiosny ma miejsce odlot na północ ptaków, które u nas zimowały, a więc gili, jemiołuszek, kwiczołów, jerów. Należy zwrócić uwagę, że w przypadku kwiczołów są to wędrowne stada zimowe. Jest to bowiem gatunek gnieżdżący się coraz liczniej w Polsce i występujący u nas cały rok.

Ufff, ale jest tych ptaków! Szok!

A kiedyś słyszałam , że ptaki przylatują do nas wraz ze zmianą długości dnia , nie jest istotne tak bardzo zimno czy ciepło , deszcz czy słońce.

I kolejne pytania - jak bociany trafiają do swojego gniazda- najpierw przylatuje Pan bocian, naprawia gniazdo , a po kilku dniach Pani bocian ...a potem ..będzie potem

http://www.youtube.com/watch?v=gLuLZov4JkU


Życzę wszystkim, aby choć na chwilę mogli być wolnymi jak ptaki...
a wraz z nadchodzącą wiosną życzę więcej radości , serdeczności i miłości :) :) :)



źródło:mwmedia
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#68 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 11:42

Puk, puk ,puk- jest tutaj ktoś ?

Co się z Wami dzieje ? Gdzie Wy jesteście :huh:

Rozumiem :s

Cała klasa -grupa poszła w plener na wagary :facepalm:

Tylko ja , taka jakaś , :coffee:

Kochani , ale po powrocie proszę o wpis na temat wiosny ,
- czy ją spotkaliście ?
- jak wyglądała?
- czego Wam życzyła?
Najciekawsze prace będą nagrodzone :hehe:

Pozdrawiam :D
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#69 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 12:30

I po raz kolejny doczekaliśmy wiosny i Świąt Wielkanocnych.Korzystając z wolnej chwili składam Wszystkim tu zaglądającym moc najserdeczniejszych życzeń błogosławionych świąt.



http://www.youtube.com/watch?v=4y4fXxd4vX4&feature=related

Alleluja dziś śpiewajmy,
Bogu cześć i chwałę dajmy,
Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel,
Tego świata Odkupiciel.
Zdrowia, radości i powodzenia
To są najszczersze moje życzenia.


  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#70 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 01 maj 2011 - 08:37


  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#71 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 01 maj 2011 - 17:48

Za Jana Pawła II dziekuje Ci Panie...dziekuje...

 


zobaczcie jeszcze jakie cudo znalazlam :)

  • 0

#72 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 03 maj 2011 - 15:22

Zamykam wątek. Od dzisiaj w tym dziale poruszana będzie tematyka wyłącznie związana z chorobą Parkinsona.
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych