Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dziennik stanu zdrowia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 migacz48

migacz48

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 09:34

czy są może leki na niedowład po udarze oprócz ćwiczeń
  • 0

#22 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 11:31

czy są może leki na niedowład po udarze oprócz ćwiczeń


W tej sprawie proszę skontaktować się z lekarzem. :exclamation:

Wątek ten dotyczy wyłącznie choroby Parkinsona i jego celem jest wymiana doświadczeń między chorymi... :exclamation:
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#23 henia50

henia50

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 16:26

witaj przyjemnie posłuchać ze po operacji czujesz się świetnie bo ja tez jestem po zabiegu ale mam kłopoty z mową nie wiem czy to jest kwestia ustawienia parametrów pozdrawiam.
  • 0

#24 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 23 styczeń 2011 - 17:08

Witam :)

henia50 Proszę o nie umieszczanie w ewentualnych następnych postach swojego adresu mailowego :exclamation:
Bezcelowe wydaje się, również cytowanie mojego całego posta
/Pani adres mailowy oraz wymieniony cytat został przeze mnie usunięty/.

Natomiast odpowiadając na pytanie odsyłam Panią do wątku : Operacyjne leczenie choroby Parkinsona.Zamieszczam, krótki cytat z tego wątku :

Po operacji, neurolog podczas kolejnych wizyt kontrolnych ustawia i modyfikuje parametry stymulacji i dawkowanie leków przeciwparkinsonowskich. Główny preparat (lewodopa) jest zazwyczaj zmniejszany. W niektórych przypadkach udawało się go całkowicie odstawić. Neurolog ocenia również, czy terapia nie powoduje działań ubocznych, np. niewielkich zaburzeń mowy, widzenia lub niepożądanych zmian zachowań czy nastroju. W takim przypadku, zmienia on parametry stymulacji i/lub leczenie farmakologiczne.


Źródło : Medycyna dla Ciebie
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#25 krisa

krisa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 30 styczeń 2011 - 20:37

Byłam u doktora, no i mam zmianę - odstawiony Requip i zmiana Madoparu na Madopar HBS - 3x dziennie. Oprócz tego Tanakan, 2x, Halidor (to brałam już wcześniej) Poza tym mam się zgłosić do szpitala - na badania.
  • 0

#26 henia50

henia50

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 09:38

ciekawa jestem skąd jestes bo ja choruje od 10 lat ani razu nie byłam w szpitalu na badaniach
  • 0

#27 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 10:50

(...) jestem po zabiegu ale mam kłopoty z mową nie wiem czy to jest kwestia ustawienia parametrów pozdrawiam.


ciekawa jestem skąd jesteś bo ja choruje od 10 lat ani razu nie byłam w szpitalu na badaniach


:idea: Mnie natomiast ciekawi sprawa jak można mieć zabieg operacyjny nie będąc w szpitalu na badaniach???

Jest to po prostu niemożliwe :exclamation:
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#28 henia50

henia50

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 12:29

Jednak chodzę do lekarza ustawiając mi parametry i ciągle źle jest to już trwa 2 lata a po zabiegu powinno być dobrze jestem bardzo załamana.
Może ktoś mnie pokieruje co mam z sobą robić czy może lekarza zmienić bo stan mi się pogarsza.
  • 0

#29 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 13:49

henia50

Uważam,że sprawa jest dość skomplikowana i problem nie tkwi w zmianie lekarza. Wskazany byłby kontakt z zespołem lekarzy,który wykonał zabieg głębokiej stymulacji mózgu. :exclamation:

Proszę się nie poddawać...
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#30 henia50

henia50

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 styczeń 2011 - 13:57

dziekuje za wskazowke chyba tak zrobie a z tym poddawaniem rożnie
to bywa dziękuje jeszcze raz
  • 0

#31 wienai119

wienai119

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 01 luty 2011 - 14:30

Witam Wszystkich!
Nie będę od samego początku mojego leczenia pisała,bo bym się powtarzała.Byłam ponad miesiąc temu u lekarza i przepisała mi 4x SINEMET,2x REQUIP-MODUTAB,i LERIVON później stopniowo żebym odstawiła 1 Sinemet i 1 Requip,nie wiem dlaczego,ale nie najlepiej się czuję może dla mnie to za mała dawka,zazwyczaj to dopisują dawki,a tu mi odjęła.
Pozdrawiam i do usłyszenia.
  • 0

#32 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 01 luty 2011 - 16:48

Witaj wienai !

Requip-Modutab jest lekiem o tzw. ''przedłużonym uwalnianiu'' i i przyjmuje się go raz na dobę. Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie,gdyż nie podałaś dokładnie jaką dawkę tego leku przyjmujesz ? Czy to są 2 mg , 4 mg czy może inna dawka ?
Lek ten w połączeniu z lekami zawierającymi l-dopę / w Twoim przypadku jest to Sinemet/ może powodować niekontrolowane, urywane ruchy tzw. ruchy mimowolne.
Więc może to było przyczyną obniżenia dawki leków?
Dawkę leków zwiększyć zawsze można , jeżeli jest to korzystne dla pacjenta.
Najlepiej zapytaj się o to swojego neurologa podczas następnej wizyty.

Pozdrawiam i trzymaj się :)
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#33 wienai119

wienai119

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 01 luty 2011 - 19:26

Witaj Armin! Przepraszam jestem jakaś zakręcona i nie napisałam dawki,a więc teraz przyjmuję 1 Requip-Modutab 8mg i Sinemet 200 mg.Mam jechać
do Katowic to na pewno się zapytam.
Pozdrawiam Wszystkich.
  • 0

#34 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 19 marzec 2011 - 16:52

Witam :)

Taka ciekawostka. Rozmawiałem ostatnio ze swoim neurologiem i dowiedziałem się, że jest tendencja do zamiany leku o nazwie Madopar na lek o nazwie Nakom. Podobno ten drugi jest skuteczniejszy, ale nie mogę tego potwierdzić /nie stosuję ani Madoparu ani Nakomu,cały czas Requip Modutab 4 mg raz dziennie/.

Pozdrawiam :cool:
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#35 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 15:18

Witam

Dziś chciałabym zwrócić uwagę na uboczne działanie leków , a szczególnie agonistów dopaminy, będących podstawą leczenia choroby Parkinsona /Reqiup/
Nowe badania wykazały, że zmniejszenie dawki agonistów dopaminy powoduje ostre objawy odstawienia podobne do tych opisywanych przy odstawianiu kokainy - lęk , ataki paniki, depresja, pocenie się , nudności , ogólne bóle , zmęczenie , zawroty głowy.
Zjawisko to nazywane jest zespołem odstawienia agonisty dopaminy.
"Podobnie jak kokaina , agoniści dopaminy działają poprzez stymulowanie ścieżek nagrody w mózgu. Reqiup jest bardzo skutecznym lekiem i dlatego jest często przypisywany przez lekarzy, ale uwaga!
Ma on też silne działanie uboczne , które mogą spowodować niekontrolowane , kompulsywne zachowania znane jako zaburzenia kontroli impulsów.
Już w 2006 roku dr Nirenberg opublikowała badania łączące agonistów z hazardem , zakupoholizmem, hiperseksualnością i uzależnieniem od internetu.
Pacjenci często nie wiedzą o tych uzależniających zachowaniach lub krępują się rozmawiać o nich.
" Mając w ręku lek zmieniający poziom dopaminy , wpływając tym samym na decyzje obywateli , powinniśmy zmienić sposób myślenia o jego podawaniu- "- mówi prof. John Maule, ekspert w podejmowaniu decyzji w Leeds University Business School.
O tym na kontynencie amerykańskim mówiło się już w roku 2006 , nie mam wiadomości , czy jest on tam nadal stosowany , ale u nas bardzo często jest zalecany i jest lekiem nierefudowanym / czyt. drogim/, czyli i uzależniamy się za swoje pieniążki.
Bez komentarza- pozdrawiam


źródło: News Update , styczeń 2010r.
streszczenie :Magdalena Drewka
Szersze wersje artykułów dostępne są na stronie
www. parkinfon.pl
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#36 backsztag

backsztag

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 16 maj 2011 - 07:43

Witam
Jest 8.30 i powinniśmy już być w drodze ( korki ) do W-wy na dostrojenie parametrów generatora impulsów. Niestety nerwy i tzw. reisefieber powoduje, że ani stymulator ani dawki lewodopy i requipu nie działają i musimy czekać na dobrą chwilę jak przysłowowy złodziej.
  • 0
Cokolwiek dzieje się z Tobą, nie pozwól na odebranie sobie nadziei.
Im więcej wiesz o chorobie tym łatwiej Ci kontrolować objawy.

#37 masato

masato

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 16:49

Witam
Parkinson jest dziwną chorobą, ma tak wiele objawów, potrafi przyjmować różne postacie i tempo przebiegu. Zwykle się zaczyna od jednej strony, ciekawi mnie od której u Was?! I pytanie dodatkowe, czy była to Wasza mocniejsza strona?! U mnie się zaczęło od prawej ręki i niestety jestem praworęczna. Korzyść jaką osiągnęłam to wypracowanie oburęczności,, siłą rzeczy część funkcji przejęła lewa ręka, choć niestety nie wszystkie. A jak u Was?!
pozdrawiam
  • 0

#38 gisi

gisi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 20:51

Parkinson jest dziwną chorobą, ma tak wiele objawów, potrafi przyjmować różne postacie i tempo przebiegu. Zwykle się zaczyna od jednej strony, ciekawi mnie od której u Was?! I pytanie dodatkowe, czy była to Wasza mocniejsza strona?!


Witm cie masato
Umnie pierwsze objawy Parkinsona zaczely sie od lewej reki,
i lewej nogi ale mam dorze ustawiona dawke lekow
tak ze funkcja reki i nogi jest zadowalajaca ,gdy mam stres albo jestem przemeczona mam bole glowy to noga sztywnieje i jestem wtedy powolniejsza .Tempo przebiegu jest u mnie nie powolne mam juz prawie 10 lat Parkinson.
Pozdrawiam.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 11 grudzień 2014 - 16:48
cytat.

  • 0

#39 moda2288

moda2288

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 12:53

Witam wszystkich.Dawno nie pisałam ale nadrobię. U mojego męża też zaczęło się od lewej strony,chociaż teraz jak bierze leki to napięcie nadal odczuwa ale niekiedy lżejsze ,więc nie jest źle. Wróciliśmy od lekarza i jest(lekarz) zadowolony z przebiegu leczenia,Więc leki wynika z tego ze mu pomagają.Leczy się już 3 lata.Ciekawa jestem na jak długo mogą pomagać pewnie u każdego inaczej.Pozdrawiam.
  • 0

#40 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 14:26

Witajcie dziewczyny i chłopaki.
Moja choroba zaczęła się od głębokiej depresji, potem nastąpiło drżenie lewej nogi ale tylko w stanach silnego stresu lub wysiłku fizycznego.Potem po ok. roku dołączyła lewa ręka.
W tej chwili biorę dość duże dawki madoparu ok. 2000 mg na dobę , reqiup 12 mg, amantix 2x1 tab. i oczywiście asertinę , dość duże ilości leków przeciwbólowych , bo czasami mam okrutne bóle lewej strony ciała.
Choruje 9 lat i jakoś daję radę- najważniejsza jest psychika, zaakceptowanie siebie i swojej choroby, doping drugiej osoby z boku, życzliwość otoczenia.
Pozdrawiam
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych