Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Żywienie w chorobie Parkinsona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 29 grudzień 2010 - 22:33

Dieta często pomaga w leczeniu a niekiedy bywa jedynym środkiem leczniczym. W przypadku choroby Parkinsona najważniejszą rolę terapeutyczną przypisuje się lekom, żywienie natomiast traktowane jest jako dodatkowy, nie mniej bardzo ważny element wspomagający leczenie.Wprawdzie odpowiednia dieta nie pozwoli w tym przypadku przywrócić zdrowia czy zahamować rozwoju choroby,moze jednak wpłynąć na skuteczność działania przyjmowanych leków oraz utrzymać odpowiedni poziom odżywienia,który warunkuje optymalny stan zdrowia i dobre samopoczucie


Źródło: Joanna Anna Walczak " Żywienie w chorobie Parkinsona....praktyczny poradnik dla pacjentów"

W razie pytań służę radą....
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#2 masato

masato

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 30 grudzień 2010 - 16:44

Odpowiednia dieta jest dla mnie tematem wrażliwym i była jedną z przyczyn rozstania się z moim pierwszym neurologiem. Wg niego dieta ma znaczenie dopiero gdy przyjmuje się lewodopę, aby lek był lepiej wchłaniany. Troszkę tak jak byśmy byli tylko maszynkami do przyjmowania leków, a wszelkie nasze problemy rozstrzyga cudowna tabletka. Problem z dietą jest w tym, że nie ma jednej ogólnej zasady dla wszystkich chorych na Parkinsona. Właściwie każdy powinien mieć dobraną dietę pod siebie z bardzo wielu powodów - różne organizmy, różne schorzenia, różne środowiska pracy czy mieszkania. Owszem prawdopodobnie samą dietą się nie da leczyć, ale można sobie pomóc choćby na tyle aby ograniczyć ilość przyjmowanej chemii. Prawidłowa dieta zapobiega najczęstszym objawom ubocznym: wzdęciom i zaparciom, depresji i apatii, utrzymaniu prawidłowej wagi. Zmiana diety i efekty tej zmiany nie są widoczne od razu - w przeciwieństwie do cud tabletki - trzeba czekać miesiąc, może dłużej. Ocenę skuteczności można przeprowadzić dopiero po pół roku. Odpowiednia dieta to lepsze samopoczucie i więcej sił do walki z chorobą, do bycia sobą
CZEGO WSZYSTKIM ŻYCZĘ W NOWYM ROKU
  • 0

#3 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 30 grudzień 2010 - 17:17

Witaj masato :)

Idea stosowania diety podczas leczenia pacjentów lewodopą wynika z interakcji, jakie zachodzą pomiędzy lekiem a aminokwasami zawartymi w białkach pożywienia.Kontrolowanie ilości spożywanego białka pozwala na zwiększenie skuteczności działania leku.
Natomiast jeśli chodzi o przyjmowanie leków zawierających lewodopę najlepiej je przyjmować pół godziny przed posiłkiem lub godzinę po posiłku.

Pozdrawiam.
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#4 masato

masato

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 30 grudzień 2010 - 17:54

Nie neguję zasadności powyższych zaleceń, ale pomijanie roli jedzenia w innych aspektach naszego życia jest irytujące. Jako jedną z wielu potencjalnych przyczyn rozwoju choroby Parkinsona i Alzheimera podaje się nadmierne spożywanie glutaminianu sodu. Skoro nie prawidłowa dieta może być potencjalną przyczyną, to czy prawidłowa nie może pomóc? Nie faworyzuję tez jedzenia w stosunku do innych elementów naszego życia, ale ten wątek tematyczny dotyczy diety. Ja od sierpnia zmieniłam dietę (wg wskazań lekarza - nie neurologa) z bardzo pozytywnym efektem. Choroba nie znikła, ale jest łatwiej wstawać rano z łóżka.
pozdrawiam
  • 0

#5 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 04 styczeń 2011 - 10:27

Witam Wszystkich :) .Wątek po okresie świątecznym nie bardzo zachęca do pisania o diecie?????
Ale to chyba nie tylko święta mają wpływ na ten temat-my z zasady nie lubimy ograniczeń a w kwestii jedzenia to szczególnie-prawda :P ? Dziś tak troszkę na wesoło i z humorem o diecie ale nadejdzie chwila,że podejdziemy do tego tematu poważnie :angel: Obiecuję!!!
Dorzucę kilka powiedzeń na temat wpływu diety,żywienia na stan zdrowia.

Najlepszy sposób zachowania zdrowia nie jeść, gdy się nie chce i przestać jeść, gdy jeszcze jest chęć do jedzenia.

- Bertrand Saadi z Szirazu

Mark Twain

Według lekarzy jedynym sposobem utrzymania zdrowia jest jedzenie tego, na co się nie ma chęci, picie tego, czego się nie lubi i robienie tego, czego by się wolało nie robić.


Jak się nie wyda na kucharza, to się wyda na lekarza. :D

Najlepsi lekarze na świecie to Doktor Spokój, Doktor Dieta i Doktor Wesołek.

Jonathan Swift

Nikt nie potrafi tak solidnie zakopać swoich błędów - jak lekarz.

Marek Wipsaniusz Agrypa

Pozdrawiam :cool:
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#6 masato

masato

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 05 styczeń 2011 - 17:43

Witam
po pierwszej jednoznacznej diagnozie, oczywiście zaczęłam szukać i próbować innego leczenia.
W zaleceniach różnych lekarzy reprezentującej medycynę holistyczną pojawia jedno wspólne zalecenie - nie jeść (pić) mleka krowiego i jego produktów. Cóż wydawało mi się to dziwne i podchodziłam do tego sceptycznie. Ale od sierpnia stosuję to zalecenie, mleko krowie zastąpiłam kozim i owczym. Kolejne "wspólne" zalecenia - to zwiększenie spożycia ryb, szczególnie tych tłustych, a także nie jedzenie produktów z puszek i kartonów. Efekt jest, powolna poprawa samopoczucia nastąpiła. Przede wszystkim czuję się lżejsza.
pozdrawiam 
ps
dykteryjka na temat jedzenia z puszki.
Nasza znajoma jest misjonarką w dżungli amazońskiej. Jakiś czas temu mieszkała i pracowała we wsi, która obchodziła 50-lecie istnienia. Z tej okazji odbywały się wielkie trzydniowe uroczystości. Zaproszono na nie rdzennych mieszkańców mieszkających opodal, aby zaprezentowali się podczas parady z programem artystycznym. Znajomi Indianie odwiedzili naszą znajomą, skarżąc się na burmistrza wsi, że potraktował ich jak psy, dając im jedzenie w puszkach.
  • 0

#7 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 11:14

Witam :)

Dziś trochę na wesoło w temacie informacji kulinarnych podawanych w prasie :D

Dołączona grafika

Pozdrawiam i smacznego ;)
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#8 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 21:02

Dieta na poprawę pamięci- nie tylko dla chorych na Parkinsona.


:idea: Popraw swoją pamięć, stosując kilka sztuczek dietetycznych. Wystarczy odpowiednio dobierać naturalne produkty. Zapewnij swojemu mózgowi składniki, dzięki którym będzie pracował codziennie na najwyższych obrotach.

Z biegiem lat coraz wolniej kojarzymy pewne fakty i przyswajamy nowe rzeczy. Poprzez wprowadzenie do naszego codziennego pożywienia kilku nowych produktów, możemy „nakarmić” nasz mózg składnikami, które pomogą mu lepiej pracować. Oto kilka dietetycznych sposobów, jak poprawić swoją pamięć.

Kwas foliowy

Jest go dużo w warzywach ciemnozielonych (brokuły, kapusta, sałata), strączkowych (soja, groch), w pomarańczach. Przyspiesza procesy odnowy komórek nerwowych, usprawnia ich działanie i chroni przed nadmiernym zużyciem.

Lecytyna

Jest to składnik, który buduje komórki nerwowe i substancje, używane w mózgu do przekazywania informacji (tak zwane neurotransmitery). Możemy ją znaleźć w orzeszkach ziemnych, rzepaku i soi. Usprawnia procesy pamięciowe i ulepsza działanie komórek nerwowych.

Niacyna

To jedna z witamin z grupy B, a konkretnie B3 (kiedyś znana jako witamina PP). Jest bardzo powszechna – występuje w chudym drobiowym mięsie, rybach i orzechach. Oprócz tego, że wspomaga działanie układu nerwowego, obniża poziom cholesterolu, czyli przeciwdziała sklerozie.

Magnez

Bardzo popularny pierwiastek, poprawiający procesy pamięciowe. Najwięcej jest go w czekoladzie, zatem suplementacja tego składnika jest bardzo przyjemna. Niestety, magnez jest bardzo szybko wypłukiwany z naszego organizmu – mocna herbata, kawa czy alkohol powodują usuwanie magnezu z naszego organizmu. Jest to jeden z niewielu preparatów, który ma konkretne wskazania do „sztucznego” uzupełniania (na przykład w formie tabletek z magnezem). Powodem tego jest fakt, iż magnez z naturalnych źródeł jest bardzo trudno przyswajalny (organizm ma trudności z „wyłapaniem” go z pożywienia) i lepiej go uzupełniać niż mieć za mało.

Kofeina, tauryna, teofilina

Tych substancji pochodzących z roślin jest pełno w popularnych obecnie napojach energetycznych. Nie poprawiają one pamięci, ale podwyższają zdolność mózgu do przyswajania informacji, zwiększają jego aktywność, zmniejszają uczucie zmęczenia, podnoszą efektywność wysiłku fizycznego.

Życzę wytrwałości w diecie,,,smacznego.

Pozdrawiam :) :) :)


autor: Daria Pasieka
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#9 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 22 styczeń 2011 - 16:10

Witam serdecznie :)

Ciemna czekolada lekiem na stres


O prozdrowotnych właściwościach ciemnej czekolady napisano już wiele - pomaga pokonać zmęczenie, chroni skórę przed negatywnym wpływem promieniowania UV, dzięki zawartości antyoksydantów zmniejsza ryzyko licznych chorób, łagodzi objawy depresji. Nowe badania naukowców mogą jej jednak przydać miano leku na stres.


Czekolada jest środek wspomagającym w leczeniu stresu, wynika z badań opublikowanych w internetowym wydaniu „Journal of Proteome Research". Odkryto, że jedzenie około 40 gramów ciemnej czekolady dziennie przez okres dwóch tygodni redukuje poziom hormonów stresu w organizmie ludzi, którzy odczuwają silny niepokój. Taka kuracja częściowo również ma wpływ na zmniejszenie związanej ze stresem nierównowagi biochemicznej.

Sunil Kochhar i jego współpracownicy, autorzy badania, potwierdzili, że antyoksydanty i inne, mające prozdrowotny wpływ składniki ciemnej czekolady, mogą zredukować czynniki ryzyka wystąpienia chorób serca i innych dolegliwości. Ponadto, czekolada łagodzi tzw. stres emocjonalny (występujący ze zderzenia procesów nadmiernego pobudzenia i hamowania). Dotychczas nie wyjaśniono dokładnie, dlaczego ciemna czekolada wykazuje efekty łagodzące odczuwanie stresu.

Badanie wykazało, że ciemna czekolada spowodowała redukcję hormonów stresu i zmianę poziomu innych, powiązanych ze stresem substancji u osób, które regularnie spożywały ten lubiany niemal przez wszystkich przysmak. „Nasze dociekania wykazują, że 40 gramów czekolady dziennie to dostateczna dawka mająca wpływ na metabolizm osób zdrowych", wskazują badacze.

Taka dieta to mi bardzo odpowiada :D --Ale czy można jeść ciemną czekoladę chorując na Parkinsona :huh: -to jest pytanie i problem.
Panie Arminie proszę o zabranie głosu w tej sprawie :shy:
Proszę o pozytywne rozpatrzenie tego słodkiego problemu :s

Pozdrawiam :)
źródło: mwmedia
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#10 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 22 styczeń 2011 - 17:13

Witam :)

Odpowiem na Twoje pytanie graza w taki sposób:

Uważam,że każdy z nas, adekwatnie do swojej kondycji psychicznej oraz fizycznej, będzie potrafił podjąć odpowiednią decyzję czy jedzenie ciemnej czekolady mu pomaga czy szkodzi... :D

Pozdrawiam ;)
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#11 krisa

krisa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisano 22 styczeń 2011 - 20:22

Ciemna czekolada? Mocno gorzka? Toż to przysmak niebiański! Na samą myśl o jej jedzeniu robi się przyjemnie :)
  • 0

#12 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 02 luty 2011 - 08:52

Witam serdecznie :)
Każdy z nas doskonale wie, że na dobry nastrój ma wpływ między innymi odpowiednie żywienie. Po ostatniej porcji śmiechu jakiej dostarczyły nam nowe wątki warto zadbać i wzbogacić organizm odpowiednimi składnikami odżywczymi , aby nabrać energii na następne , szare, zimowe dni.
Dzisiaj kilka słów na temat dobroczynnego wpływu kwasów omega-3 i omega-6.

Badania przeprowadzone przez kanadyjskich naukowców dowodzą, iż dieta bogata w kwasy omega -3 pozwala zapobiegać chorobie Parkinsona i opóźnia jej rozwój.


Choroba Parkinsona związana jest z obumieraniem neuronów produkujących dopaminę, czyli neuroprzekaźnik odpowiedzialny za ośrodki ruchowe w organizmie. Niestety bardzo często choroba zostaje zdiagnozowana zbyt późno.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia powinniśmy spożywać dziennie około 100 mg kwasów tłuszczowych z grupy omega. Niestety Polacy dostarczają do organizmu dziennie zaledwie 20mg tych cennych kwasów.

W jakich produktach znajdziemy te dobroczynne kwasy?
Tak dla przypomnienia , bo pewnie wszyscy to wiedzą--a więc;
-ryby morskie, orzechy włoskie olej lniany i rzepakowy --w tych produktach jest najwięcej kwasów omega-3, które stanowią budulec tkanki mózgowej, korzystnie wpływają na pracę układu odpornościowego, pomagają w zachowaniu sprawności umysłowej oraz wpływają na jakość błon komórkowych.

We wszystkich olejach roślinnych znajdziemy kwasy omega-6, które są bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, pomagają w leczeniu osteoporozy, cukrzycy i łagodzeniu objawów menopauzy.

źródło: mwmedia
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans

#13 backsztag

backsztag

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 03 luty 2011 - 23:22

Witam!
Syn zeskanował wybr. fragm. artykułów z kwartalników Tulipana. Próbuję wkleić tygodniowy jadłospis zamieszczony w 2 numerze z 2005r.

No i wyszedł " groch z kapustą". Zeskanowane strony papierowe mają druk w dwóch szpaltach i one zostały wymieszane w jednej szpalcie. Ponieważ wyszło jak wyszło nie będę próbował wklejać innych pozycji z tematyki rehabilitacja, leczenie uzdrowiskowe, operacyjne leczenie, głos czytelnika, rozmaitości, neurochirurgia bo też i tu skład jest wieloszpaltowy. Jeśli znajdzie się chętna(y) do obróbki tekstu i ew. zdjęć to mogę skserować i przesłać pod wskazany adres lub przekazać dalej drogą elektroniczną (o ile czegoś nie pochrzanię) skan otrzymany mailem od syna. Miłych snów. Andrzej
  • 0
Cokolwiek dzieje się z Tobą, nie pozwól na odebranie sobie nadziei.
Im więcej wiesz o chorobie tym łatwiej Ci kontrolować objawy.

#14 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 04 luty 2011 - 00:28

Do : backsztag

Andrzeju usuwam Twój kompletnie niezrozumiały, zeskanowany jadłospis :exclamation:
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#15 backsztag

backsztag

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 04 luty 2011 - 14:54

Myślę ,że najlepszą formą prezentacji będą jednak zdjęcia,
formatowanie tabel przy tak ubogim kodzie html jest trudne.

Poniżej podaje link do zdjęć z jadłospisem.

Link do zdjec z jadlospisem

Po otworzeniu linku , prosze o wybranie zdjecia. Nastepnie z prawe strony proszę nacisnąć ikonke lupy.

Wówczas zdjęcie będzie można powiększyć lub zmniejszyć tak by było bardziej czytelne.


Pozdrawiam

--
Andrzej Tarnowiecki
Junior 
Witam!
O swoich kłopotach z wklejeniem rozmawiałem telefonicznie z synem. Myślałem że on to zrobi. Prawdopodobnie jest to pracochłonne skoro on profesjonalista tego nie uczynił. To co wyżej napisał jest dla mnie czarną magią. Za "cienki Bolek" jestem by próbować samemu udostępnić bezpośrednio na forum posiadane przeze mnie materiały. Tak jak wcześniej napisałem, chętnie przekażę w/w materiały do dalszej obróbki lub wklepania tekstu.

Pozdrawiam

Andrzej senior
  • 0
Cokolwiek dzieje się z Tobą, nie pozwól na odebranie sobie nadziei.
Im więcej wiesz o chorobie tym łatwiej Ci kontrolować objawy.

#16 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 04 luty 2011 - 17:27

Witam :cool:

Panie Andrzeju/seniorze/ moja cierpliwość zaczyna "sięgać zenitu". :dodgy:

Jak słusznie Pan zauważył, dla wielu osób taka forma prezentacji to tzw. "czarna magia" ; ideą forum jest pomaganie a nie irytowanie chorych. :exclamation:
W związku z tym preferujemy prosty pisemny przekaz mający na celu wymianę doświadczeń w danym temacie.
Natomiast zainteresowani chorzy z pewnością będą potrafili dotrzeć do specjalistycznych materiałów źródłowych / poprzez Fundację , Stowarzyszenia czy Koła/.

[quote name='"backsztag"]Tak jak wcześniej napisałem' date=' chętnie przekażę w/w materiały do dalszej obróbki lub wklepania tekstu.[/quote']

Bardzo proszę o nie ponawianie takich próśb;jeśli nie chcę się Panu z jakiś powodów pisać to proszę nie pisać :exclamation:

Z wyrazami szacunku...
Moderator
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#17 backsztag

backsztag

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 08 luty 2011 - 13:20

Witam!
Poniżej zamieszczam w dużym streszczeniu zasady zdrowego odżywiania napisane w oparciu o lekturę różnych materiałów źródłowych. A więc poza kilku(nastoma/dziesięcioma) dniami różnych uroczystości: rodzinnych, świątecznych, zawodowych itp. powinniśmy przestrzegać n/w reguł:

1. Spożywać regularnie od 4 do 6 posiłków dziennie. Nieregularność ma wpływ na gromadzenie zapasów w postaci tkanki tłuszczowej.

2. Zachować odstęp między posiłkami min. 1,5 godz. maks. 4 godz. Ostatni posiłek 2-3 godz. przed snem.

3. W ciągu dnia posiłki powinny być jak najbardziej urozmaicone. Natomiast poszczególne posiłki powinny uwzględniać zasady tzw. diety niełączenia (rozdzielnej) by unikać konfliktów enzymów trawiennych w żołądku.

4. Unikać:
a/ potraw smażonych,
b/ cukru, słodyczy cukrowych,
c/ białego pieczywa,
d/ tłustych zup gotowanych na mięsie,
e/ białka jajek,
f/ łączenia produktów skrobiowych ze słodyczami,
g/ łączenia produktów skrobiowych z owocami o kwaśnym odczynie,
h/ łączenia produktow skrobiowych z mięsem, słodkim mlekiem !!!!! np. schabowy i ziemniaczki,
i/ łączenia produktów zbożowych (płatki) z cytrusami, sokiem,
j/ łączenia pieczywa, ziemniaków, makaronu tzn. jeść na raz tylko 1 rodzaj skrobi,
k/ łączenia surowych jabłek z czymkolwiek !
l/ produktów z daleka od miejsca przebywania.

5. Wybierając pokarmy preferować:
a/ surowe warzywa - zachowując proporcje liściastych do korzennych 3 : 1 oraz warzyw
liściastych do strączkowych 1 : 1 ,
b/ warzywa gotowane jak najcieniej obierane a najlepiej oskrobane,
c/ soki z warzyw i owoców - nie łączyć ze skrobią !
d/ owoce surowe z wyjątkiem jabłek, te najlepiej gotowane, duszone lub pieczone,
e/ migdały 1 - 3 szt/dzień, orzechy, nasiona dyni, słonecznika raz w tygodniu zamiast mięsa,
f/ ciemne, razowe pieczywo,
g/ ryby, chude mięso

c.d.n. Pozdrawiam Andrzej
  • 0
Cokolwiek dzieje się z Tobą, nie pozwól na odebranie sobie nadziei.
Im więcej wiesz o chorobie tym łatwiej Ci kontrolować objawy.

#18 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2011 - 01:35

Teks został usunięty,gdyż w moim przekonaniu podana dieta była bardzo niewiarygodna. Proszę o nieumieszczanie w tym dziale takich informacji oraz linków do stron propagujących niekonwencjonalne sposoby leczenia :exclamation:
Moderator
  • 0

#19 moda2288

moda2288

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 14 luty 2011 - 12:22

Witam !Graza pisała o kwasach omega-3 i omega-6 .można je przyjmować w formie pigułek?/ Czy są takie zeby miały i omega3i 6 razem?
  • 0

#20 graza63

graza63

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 14 luty 2011 - 14:13

Witam Cię moda :)

moda napisała
Witam !Graza pisała o kwasach omega-3 i omega-6 .można je przyjmować w formie pigułek?/ Czy są takie zeby miały i omega3i 6 razem?


Oczywiście można przyjmować w kapsułkach ale należy uważać , aby nie przedawkować , bo część dziennego zapotrzebowania na te kwasy jest już w pożywieniu , chociaż niektórzy uważają ,że polska dieta jest bardzo uboga w te kwasy.

VITALEN OMEGA 3 + OMEGA 6; 60 KAPSUŁEK
Charakterystyka Vitalen Omega 3 + Omega 6 uzupełnia niedobory Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych mogące pojawiać się z wiekiem, pod wpływem niewłaściwej diety, używek i nerwowego stylu życia.
Vitalen pomaga utrzymać naturalną odporność, przyspiesza metabolizm tłuszczów, hamuje reakcje alergiczne. Poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci.
Skład 1 kapsułka Vitalen zawiera 500 mg mieszanki oleju wiesiołkowego i lnianego zawierającej ok. 279 mg kwasu linolowego, ok. 30 mg kwasu gamma-linolenowego, ok. 93 mg kwasu alfa-linolenowego.
Stosowanie 1 kapsułka 2 razy dziennie.
Typ produktu: bez recepty
Cena ok. 18 zł

Pozdrawiam serdecznie miłego dnia :)

żródło: mwmedia
  • 0
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

— Phil Bosmans


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych